• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

240 literes próbálkozás

Valami változott február óta? Tápozás, világítás, stb.? Miből mennyit?
Mennyi idős és mennyi brasiliensis van beültetve? Valamilyen alga van rajta?
Érdekel mert nálam is nagyobb adag van belőle és kíváncsi vagyok mások tapasztalatára.
 
mpetya said:
Köszönöm a biztatásokat. Igyekszem rendben is tartani ezt a kertet. :D
talachi said:
Gratula! Szép kis zöldség!
A harmadik képen az a kis bokor milyen növény? Nagyon tetszik!

Köszi "talachi" mindig is tetszettek az elrendezéseid, nagy csodálód vagyok, a növény ha minden igaz akkor lilaeopsis mauritiana.

:oops: Köszi!

A növény szerintem nem az! Próbáltam nyomozni! Erre tippelek: http://www.greenaqua.hu/noveny/cryptocoryne-parva.html
Ha hülyeség bocsi!

Közben bedobtam a növényhatározós topicba hátha valaki segít.
 
Ejha! Le a kalappal! Nagyon baba lett! :thumbup: A guppik pedig még mindig jól mutatnak ;)
 
HoZee said:
Valami változott február óta? Tápozás, világítás, stb.? Miből mennyit?
Mennyi idős és mennyi brasiliensis van beültetve? Valamilyen alga van rajta?
Érdekel mert nálam is nagyobb adag van belőle és kíváncsi vagyok mások tapasztalatára.
Szia!
Májusban cseréltem világítást, most 4*54w világít napi 8 órában 14-22-ig, tápot mikro,macro (15-15ml), és easy carbot (10ml) adagolok napi 45ml összesen. A brasiliensist szeptemberben ültettem, mert a HC feljött, elengedte a gyökere, mert nem volt időm nyírni és már eléggé magas volt, 3 db cserepes volt és 3 db zselés összesen. A cserepesen az első nyírás előtt tapasztaltam hogy kicsit algásodik, de lehet, hogy csak a víz alatti átállás miatt volt ez erre nem jöttem rá, de meg vagyok elégedve vele, bár a HC is igénytelen volt ebből a szempontból.
 
talachi said:
mpetya said:
Köszönöm a biztatásokat. Igyekszem rendben is tartani ezt a kertet. :D
talachi said:
Gratula! Szép kis zöldség!
A harmadik képen az a kis bokor milyen növény? Nagyon tetszik!

Köszi "talachi" mindig is tetszettek az elrendezéseid, nagy csodálód vagyok, a növény ha minden igaz akkor lilaeopsis mauritiana.

:oops: Köszi!

A növény szerintem nem az! Próbáltam nyomozni! Erre tippelek: http://www.greenaqua.hu/noveny/cryptocoryne-parva.html
Ha hülyeség bocsi!

Közben bedobtam a növényhatározós topicba hátha valaki segít.
Igazad van utána néztem tényleg cryptocoryne parva, eltettem a papírját ami a cserépben volt. :oops:
 
Lám lám nálam szaporodnak a csigaevő csigák. :eek:
P1010752.JPG

P1010753.JPG

Nyírás előtt
P1010757.JPG

Piroszka :D
P1010761.JPG
 
Az anubiason megjelentek pont szerű algák, a világítást vissza vettem 1 órával rövidebb időre most már csak 7órát világít, és majd kb 2 hét múlva bővebbet tudok, de lehet, hogy nem úszom meg a foszfátot.
 
A csigaevők nálam is szaporodnak. És megnyugodtam mert nálam is pont ilyen a brasiliensis.
 
Wow milyen gyönyörű virágja van ennek a növénynek. Illata milyen? :thumbup:
 
inadsz said:
Wow milyen gyönyörű virágja van ennek a növénynek. Illata milyen? :thumbup:
citrusos illata van, remélem sokáig megmarad, már kb egy hete kint volt a vízből, de csak ma délután nyílt ki, nagyon megörültünk neki.
 
Back
Oldal tetejére