• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

240 literes próbálkozás

mpetya

Kertész tanonc
Üdv mindenkinek!
Úgy gondoltam 5 év kihagyás után ismét szeretnék egy mindennapos elfoglaltságot kb 15 évvel ezelőtt fejeztem be édesvízi akvarisztikát utána tengeri akvarisztikára váltottam amit 5 évvel ezelőtt teljesen felszámoltam. Az akkori és a mostani édesvízi akvarisztikának valljuk be annyi köze van egymáshoz nagyjából, hogy most is édesvíz van benne :) kb október óta csak számolgatok hogy mennyi az annyi, a feleségem már agybajt kapott a témától mindenhol akváriumi könyvek és számítások.
Az aki adatai:

Akvárium:120*40*50 240L

Világítás:200W T5-ös és led megvilágítás

Szűrés:eheim profesional 3 2075 (1250L/h), tetratec ex1200 (1200L/h)

CO2: nagynyomású rendszer, 10kg Linde palack, Green Aqua Japán diffúzor nagy, Aqua Medic mágnes szelep, saját reduktor (volt itthon), ADA tűszelep, ADA visszafolyásgátló szelep, DoAqua buborékszámláló. CO2 3-4 bubi/másodperc

Táptalaj:JBL aqua basis plus növény táptalaj 5L

Általános talaj:ADA aqua soil amazonia 40L

Tápozás:Green Aqua Macro + Micro (10-10 ml/nap) + Easy Carbo 15 lm/nap

A talajba és a szűrőbe is tettem 5 - 5 db ADA Bacter Ball -t.

Növények:
Alternanthera reineckii "pink" 1 cserép
Cryptocoryne wendtii "mi oya" 1 cserép
Anubias nana 3 cserép
Vesicularia 5 cserép
Taxiphyllum 5 cserép
Cryptocoryne parva 3 cserép
Microsorum narrow 1 cserép
Rotala sp green 2 cserép
Hemianthus 2 cserép
Echinodorus tenellus 10 cserép
proserpinaca cuba 1 cserép
Ludwigia arcuata 2 cserép
Valisneria 4 cserép
HC 10 cserép

Élőlények:
30db amano és red sherry garnéla
Az akit február 2-án indítottam el, napi 50% vízcsere, sima csapvíz még nincs ro készülékem :( eddig szerencsére elkerült minden féle alga remélem nem kiabáltam el.
képet megpróbálok feltenni remélem sikerül és várom az észrevételeket. csak bátran :) https://picasaweb.google.com/marik.peter76/Akvarium#
 
Re: 240 literes növényesem

Nagyon jól néz ki, látom a HC is szépen befutotta a neki szánt területet. ;)
De valahogy az a jobb oldalon belógó fát nem tudja a szemem megszokni...
 
Re: 240 literes növényesem

Szia,

Szép fejlődés 2 és fél hét alatt!
 
Re: 240 literes növényesem

Nekem nagyon tetszik! :thumbup: :thumbup:
Milyen kemény a vízed?Lehet nem is kellene lágyítani!
Így is gyönyörűek a növények! :clap:
 
Re: 240 literes növényesem

maximas said:
Nagyon jól néz ki, látom a HC is szépen befutotta a neki szánt területet. ;)
De valahogy az a jobb oldalon belógó fát nem tudja a szemem megszokni...
köszönöm az észrevételt, ezt végülis egy másik akiban láttam mintha fentről lógna be egy faág de nekem se tetszik tehát még alakítanom kell
 
Re: 240 literes növényesem

mpetya said:
maximas said:
Nagyon jól néz ki, látom a HC is szépen befutotta a neki szánt területet. ;)
De valahogy az a jobb oldalon belógó fát nem tudja a szemem megszokni...
köszönöm az észrevételt, ezt végülis egy másik akiban láttam mintha fentről lógna be egy faág de nekem se tetszik tehát még alakítanom kell
ma kikerült belőle a faág sokkal jobban néz ki, de egy másik fa meg megmozdult és felúszott a felszínre :x gondolhatjátok, úgyhogy most meg még nem fénykép képes.
 
Re: 240 literes növényesem

csináltam egy pár képet bár még a bal oldal nem valami fényes hogy szinte a teljes HC-t újra kellett ültetnem de talán most már rendben lesz.
SAM_0156.JPG

SAM_0159.JPG

SAM_0160.JPG
 
Megérkeztek a halak az akiba
10 db OTO
20 db PETITELA
30 db GUPPI
holnap szerintem lesz időm lőni egy két képet és akkor felteszem
 
Nagyon ígéretes "próbálkozás", bár szerintem szerénységre utal a napló címe, mintsem a realitásra. Egy pár képet szívesen néznénk az új lakókkal együtt ;)
 
Szia mindenkinek történtek változások a legszembetűnőbb a lámpa csere: Ati sun power 4*54w és nagyon nem bántam meg szuper, bár nem tudom miért de nagyon kacsingattam az Aqua medic t5 felé de mindenki lebeszélt róla.
SAM_0219.JPG

SAM_0224.JPG
 
Szépen fejlődik! Gratu! ;) A lámpa mindenképp minőségi előrelépés. Ahogy látom halválasztás terén szakítottál a trendekkel és guppikat tettél bele! :thumbup:
 
Ismét egy gyöngyszem!!!Gratulálok hozzá!A guppikkal semmi gond nincs......ezek nem azok a guppik :thumbup:
 
Jól bedúsult az akváriumod, nagyon jól néz ki!
Elől a két sarokba is HC-t növesztesz? Otok hogyan bírják a kiképzést? Nálam sajnos valamiért (CO2?) nem birták sokáig :( , csak egy de ő köszöni jól van. Világitás szerintem is jó választás volt :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére