• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

240 literes próbálkozás

kocsa said:
Jól bedúsult az akváriumod, nagyon jól néz ki!
Elől a két sarokba is HC-t növesztesz? Otok hogyan bírják a kiképzést? Nálam sajnos valamiért (CO2?) nem birták sokáig :( , csak egy de ő köszöni jól van. Világitás szerintem is jó választás volt :thumbup:
hali köszönöm a dicséretet, a sarkokba Echinodorus tenellus volt de kiszedtem mert nem tudtam kordába tartani mert mindig belenőtt a Hc-be és ha ki akartam szedni közüle akkor felszedte a szönyeget ez kb 1 hete történt. Az Otok akkor ezért hullottak, nekem is már csak 1 db van, megoldást tudsz valamit vagy maradnak az Amanok vagy kevesebb CO2?
 
stevo said:
Szépen fejlődik! Gratu! ;) A lámpa mindenképp minőségi előrelépés. Ahogy látom halválasztás terén szakítottál a trendekkel és guppikat tettél bele! :thumbup:
Sajnos kicsit nagy lett az aki mert minden kicsit drága hozzá lehetett volna opti üvegből plusz üveg be és kifolyók de majd lassan ezért is csak most került sor a lámpára. A guppikat a Green Aqua-nál vettem náluk láttam meg és olyanok mint a pillangók fénynél vibrálnak ez fogott meg bennük nem bántam meg és nagyon jól bírják az áramlást, féltem hogy ez lesz a baj de nem. Most láttam teljesen sárga guppikat és ha csak azt teszed bele akkor valami eszméletlenül néznek ki gyönyörűek.
 
Ilyen ez a popszakma, nincs megállás, csak ha üres a pénztárca :D Lőhetnél pár közeli fényképet a guppikról, gondolom nemcsak én látnám szívesen... ;) amúgy hány darab van benne? Esetleg szaporodtak is már? :)
 
stevo said:
Ilyen ez a popszakma, nincs megállás, csak ha üres a pénztárca :D Lőhetnél pár közeli fényképet a guppikról, gondolom nemcsak én látnám szívesen... ;) amúgy hány darab van benne? Esetleg szaporodtak is már? :)
Holnap lövök pár jobb képet ma nem igazán volt rá időm. Január végén indítottam az akit a halak úgy március körül kerültek bele, de még nem szaporodtak, csak a garnélák de azok mint a nyulak :) guppi 30db, petitella 20db van oto sajna már csak 1-2db mint írták valószínű a Co2 miatt :( meg sok sok amano, red cherry.
 
mpetya said:
stevo said:
Ilyen ez a popszakma, nincs megállás, csak ha üres a pénztárca :D Lőhetnél pár közeli fényképet a guppikról, gondolom nemcsak én látnám szívesen... ;) amúgy hány darab van benne? Esetleg szaporodtak is már? :)
Holnap lövök pár jobb képet ma nem igazán volt rá időm. Január végén indítottam az akit a halak úgy március körül kerültek bele, de még nem szaporodtak, csak a garnélák de azok mint a nyulak :) guppi 30db, petitella 20db van oto sajna már csak 1-2db mint írták valószínű a Co2 miatt :( meg sok sok amano, red cherry.

van lány guppy is vagy csak pasi? mert akkor nem fognak szaporodni :)
 
inadsz said:
mpetya said:
stevo said:
Ilyen ez a popszakma, nincs megállás, csak ha üres a pénztárca :D Lőhetnél pár közeli fényképet a guppikról, gondolom nemcsak én látnám szívesen... ;) amúgy hány darab van benne? Esetleg szaporodtak is már? :)
Holnap lövök pár jobb képet ma nem igazán volt rá időm. Január végén indítottam az akit a halak úgy március körül kerültek bele, de még nem szaporodtak, csak a garnélák de azok mint a nyulak :) guppi 30db, petitella 20db van oto sajna már csak 1-2db mint írták valószínű a Co2 miatt :( meg sok sok amano, red cherry.

van lány guppy is vagy csak pasi? mert akkor nem fognak szaporodni :)
csak pasi :D melegszünk vagyis melegednek
 
mpetya said:
inadsz said:
mpetya said:
Holnap lövök pár jobb képet ma nem igazán volt rá időm. Január végén indítottam az akit a halak úgy március körül kerültek bele, de még nem szaporodtak, csak a garnélák de azok mint a nyulak :) guppi 30db, petitella 20db van oto sajna már csak 1-2db mint írták valószínű a Co2 miatt :( meg sok sok amano, red cherry.

van lány guppy is vagy csak pasi? mert akkor nem fognak szaporodni :)
csak pasi :D melegszünk vagyis melegednek

:D De legalább nem lesz tele az aki kis guppykkal
 
stevo said:
Ilyen ez a popszakma, nincs megállás, csak ha üres a pénztárca :D Lőhetnél pár közeli fényképet a guppikról, gondolom nemcsak én látnám szívesen... ;) amúgy hány darab van benne? Esetleg szaporodtak is már? :)
szia kérésedre a képek, hát guppit nem egyszerű fényképezni az már biztos.
SAM_0233.JPG

SAM_0234.JPG

SAM_0226.JPG
 
Az akváriumodhoz remekül passzolnak ezek a halacsok. A színvilág jól kiegészíti a látványt.

Ha tükrös géppel fotózol told fel az ISO-t 1600-3200 környékére és 160-200-as zárnál nincs az a guppy ami ne ragadna oda a képre. :angel:

Egyébként gratu az akváriumhoz :thumbup:
 
Remekül mutatnak az aksiban a guppik! :thumbup: Köszi a képeket, ilyet szívesen nézeget az ember, még ha tanulnia is kéne inkább :D A teljes összkép továbbra is igazán pofás! Nekem egyetlen hozzáfűznivalóm lenne még, ami hangsúlyozom, hogy személyes vélemény! középen az a crypto nekem kicsit idegenül hat, a formájával, színével, bár kétség kívül fókuszpontot teremt.
 
mpetya said:
Otok akkor ezért hullottak, nekem is már csak 1 db van, megoldást tudsz valamit vagy maradnak az Amanok vagy kevesebb CO2?

Szia!
Szomorúan olvasom hogy neked is elhullottak az Oto-id. :( Valahol olvastam hogy kényesek a magas CO2-re, de lehet hogy nem megfelelően szoktatam csak hozzá őket. A képek nagyon jók lettek ismét! A crypto nekem tetszik jól vonza a tekintetet, tényleg ideális fókuszpont.
 
viktorlantos said:
Az akváriumodhoz remekül passzolnak ezek a halacsok. A színvilág jól kiegészíti a látványt.

Ha tükrös géppel fotózol told fel az ISO-t 1600-3200 környékére és 160-200-as zárnál nincs az a guppy ami ne ragadna oda a képre. :angel:

Egyébként gratu az akváriumhoz :thumbup:
szia egyenlőre mivel a kompakt gépem alkalmatlan az ilyen fotózásra addig egy samsung full hd-s kamerával fotózok, de küldheted a tükrös gépet megköszönöm vagy szombaton megyek hozzátok és akkor el tudom hozni is így nem terhel postaköltség :lol:
 
Sziasztok!
Hát ismét elment egy nyár, nekem az aki tekintetében lassan mert nem volt időm foglalkozni vele és hát megviselte. A HC-m feljött egy jó nagy részen mivel nem volt időm nyírni és elengedte a gyökérzet és nem nagyon tudtam kordában tartani, mindent ellepett ezért Attila tanácsára cseréltem "Lilaeopsis brasiliensis" mert ritkábban kell nyírni. Tegnap készültem el végleg az akival fotót majd teszek fel ha időm is engedi, remélem a jövő héten. A többi növény jó részétől is meg kellett szabadulnom mert a halaknak már alig volt helyük, meg egy kicsit káosz volt már kinézetre.
 
Na eljött ez az idő is végre sikerült kicsit egyenesbe jönni és pár képet lőni az akiról :)

P1010454.JPG


P1010457.JPG


P1010708.JPG


P1010700.JPG


P1010712.JPG


P1010704.JPG
 
:thumbup: Szép kis dzsumbuj!!! Látom a kék guppi falka még mindig jól érzi magát! ;)
 
Köszönöm a biztatásokat. Igyekszem rendben is tartani ezt a kertet. :D
talachi said:
Gratula! Szép kis zöldség!
A harmadik képen az a kis bokor milyen növény? Nagyon tetszik!

Köszi "talachi" mindig is tetszettek az elrendezéseid, nagy csodálód vagyok, a növény ha minden igaz akkor lilaeopsis mauritiana.
 
Daníí said:
Nagyon szép kis akvárium lett ez :thumbup: :clap:
Az előtérben milyen növény van? :eh: :)
Köszi a pozitív kritikát. Az előtérben pedig Lilaeopsis brasiliensis növény van mert a HC kikészített idegileg, nyírás után olyan apró levelekkel volt tele a felszín amiket nem tudtam lehalászni, mert átúsztak a hálón. Úgyhogy egy nyírás nekem kb 3nap volt mire mindentől megszabadultam. :x
 
Back
Oldal tetejére