• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seven Deadly Sins

Szia nebula!


mitől volt ez a nagyon nagy arányú halfogyás?
Szerintem ez nem extrém ilyen mennyiségű halnál (főleg hogy nem ellenőrizhetem a halak takarmányozását, láttam a múltkor egy zacskó szárított vízibolhát is).
A saját akváriumomban két év alatt 1 Neon fogyott a 10-es csapatból, igaz tenyésztőtől voltak, és 4 féle minőségi eledelen éltek heti egy koplaló nappal.
A Szumátrai díszmárnák csak a kezdeti időben csipkelődtek, később csak a vehemensebb táplálkozásuk miatti éhezés okozhatott problémát a társhalaknál.


tud-e valaki rombuszsávos díszmárnákat valahol

Még csak egyszer láttam itthon kereskedésben (esetleg érdeklődd meg Pasaréti Gyulánál!).

A.ttila
 
megint megvesztem - a méretekről már azt hittem, véglegesek lesznek, de miután úgyis táblában kell venni a faanyagot a bútorhoz, megkerestem, mekkora bútor fér bele maximum.
úgyhogy 110x55x45 lesz a medence mérete.

[jelenleg... :D:dead:]

egyébként mostmár csak arra várok, hogy ráérjen az asztalos és indul a projekt.
10es üvegből merevítés nélkül 5.5ös safety factor jön ki, ami az átlagos 3.8hoz képest elég jó. a gyári 120x45x45ös tankok safety factora 5.4.
 
fentebb részletezve:)
szűrés: ha találok, akkor 40l hordó. ha nem, akkor 60l :D egyébként úgy néz ki, hogy nem találok, már kerestem számolatlan órákat.
világ: csapos FD kompakt 6500K, függesztve.
erre több változat is van, még nem vagyok benne teljesen biztos [a 100 hosszú medencéhez biztos voltam, de már elmúlt :)]. sajnos nem tudom, hogy aljzattal együtt mennyi hely kell nekik pontosan, még folyamatban van az infogyűjtés.
1) 4x 36w - ezek 411mm hosszúak, 2900 lm/db = 11600lm. persze full, ha jó reflektort tudok alkotni, akkor ennek kb 70%a reális.
2) 6x 24w - ezek 317mm hosszúak. 1700 lm/db = 10200lm.
3) 4x 55w - ezek 533 hosszúak, lehet, hogy aljzattal együtt ez se fér be. viszont darabja 4550 lumen = 18200lm. ez brutál lenne.

szóval az első változat erősebb fényű, de kevésbé egyenletes. ha befér a második, akkor annak egyenletesebben fog eloszlani a fénye, de kicsit gyengébb lesz. a harmadikkal igazából nem számolok, az low techhez már sok meg a szememnek is :D

és még nem teljesen vetettem el a ledes világítást sem, de annak megint kb. annyira alaposan utána kell járjak, mint a 65ös építésekor, épp tegnap láttam megint új cuccokat, az akkor jónak számító dolgoknál majd' kétszer erősebb lámpák vannak már.
 
3) 4x 55w - ezek 533 hosszúak, lehet, hogy aljzattal együtt ez se fér be. viszont darabja 4550 lumen = 18200lm. ez brutál lenne.
Ezzel a felállással nem is kellene más egyéb fényforrás a nappaliba :D

na az tuti. annyi a világon nincs, ami ide kelleni fog.
Nem is oly sokára akkor bele kell kezdened a növénygyűjtögetésbe,amennyi ebbe kelleni fog :eek:
 
Nebula...bocs az OFF-ért, de nem hagyom ki: :) A címválasztásod megmozgatott, a két dal remélem téged is meg fog...:LOL:

és németül:
 
Ezzel a felállással nem is kellene más egyéb fényforrás a nappaliba :D


Nem is oly sokára akkor bele kell kezdened a növénygyűjtögetésbe,amennyi ebbe kelleni fog :eek:
hát nem látod, mióta koldulok úton-útfélen nana petite-t? :)
 
:headphone::headphone:

a toten hosen megvan :)
viszont vannak sokkal jobb nótáik is, bár azoknak nincs is köze az akváriumtervemhez, pl:

ez a placebo viszont... hát mit mondjak, nem iratkoztak fel a kötelező listámra :D
 
fejlemények: a bútor gyártásba került.
illetve anyagmegrendelésbe :) ha kivételesen időben meglesz az anyag, akkor a bútor maga elkészül január 2-5 között [reményeim szerint].
aztán kb két hétig nézegethetem a nappaliban az üres bútort, mire meglesz az üveg, még egy két hét a ragasztás + száradás, februárban kezdhetem is a feltöltést, addigra a legózással is meg kell lenni. :)

ez a rövidtávú terv. ehhez addigra még a következők kellenek:
- szűrés megalkotása [40 literes csatos hordót valaki nem tud? még mindig reménykedem egy hajszálnyit, hogy nem 60assal kell csinálni]
- világítás megtervezése-építése.

bagatell.

főképp az utóbbi miatt. ennyire döntésképtelen még a leddel se voltam anno.

elültették a fejemben, legyen t5. számolgattam vele, ha 80%ot veszek mert közepesen jó refit sikerül keríteni, akkor a 85 centis 39 wattosból 6 darabot kéne fölé aggatni, hogy meglegyen a kb 50 lumen/liter [viszont érdekes, ez vattban már 234, az alapján ez már erősnek számítana... ]. 4x39 szerintem még jó refivel is kevés ide, pedig az 156 watt.
vagy pedig jön az 54 wattos, azok 115cm hosszúak. páramentes foglalattal együtt 120 lehet kb - az azt jelenti, hogy a medence fölül kilógna 2-4 centit előre a lámpatest. ez se annyira örömteli, de ebből mondjuk 4 elég lenne [lumen szerint, wattal számolva 3]. az előtét megy alulra a szűrő mellé a bútorba, ezzel rögtön fűtést sem kell bekötnöm, inkább hűtést :)

vagy pedig marad az fd kompakt, de akkor a 6x36 wattos verzió felé hajlok [tudom, olyan nem volt fentebb :)]. utánakérdeztem, 9mm-t ad hozzá a foglalat a cső hosszához, plusz kábelezés, annak bele kell férnie még egy centibe :) ezek darabja bekötve 430mm, viszont mivel csak egy oldalról van lezárva, így egymással szembe fordítva nem lesz árnyék középen sem. elvileg :) és egy méteres lámatestben kényelmesen elférne mind a hat.

szóval
- vagy 6x39w t5 = 234w, két szélén árnyék lesz, vagy nagyon fel kell emeljem, akkor elvész az fényerő;
- vagy 4x54w t5 = 216w, ez meg kilóg előre, de lehet egész közel is rakni a medencéhez, mindent bevilágít, de közelről sokkal jobban ki van téve a párának is;
- vagy 6x36w fd865 = 216w, ennek esetleg középen lesz picivel kevesebb fénye, de ez férne el a legjobban.

jelzem, ha valakit zavar, hogy ennyit írok ugyanarról, akkor ez azért van, mert magamnak is könnyebb végiggondolni, ha minden szempont le van írva. :)
és akkor kérem a szavazatokat, ha valaki egyáltalán olvassa :)
 
annak a teljes hossza lámpatesttel együtt kb 125-130cm lesz.
a tank bútorral mindennel a faltól 121 centire fog kijönni. szóval 4-9cm megy a semmibe elől. az elég sok azé', nem?
 
annak a teljes hossza lámpatesttel együtt kb 125-130cm lesz.
a tank bútorral mindennel a faltól 121 centire fog kijönni. szóval 4-9cm megy a semmibe elől. az elég sok azé', nem?
de a végén ezek nem világítanak, eleve a fénycső eleje meg a vége kihagy 4-5 centit mire igazán világít, és még a foglalat is ott van valahol. De mondjuk te vagy a téma Szakértője, én ezt csak elképzelem.
 
... te vagy a téma Szakértője ...

a nagy frászt, akkor nem kérdezősködnék itt, mint a hülyegyerek, havonta ugyanarról :D
mivel még sose volt t5 világításom, nem is láttam élőben, elképzelni sem tudom, hogy hogy van ez. a foglalat plusz az elképzelt armatúra kb 5-5 centit fog elvenni a két végéről a dolognak. ha valaki meg tud erősíteni, hogy ezzel együtt már jó lesz, annak örülnék.
bár pontos pozícionálás szempontjából a harmadik verzióval szimpatizálók, de nagyon hálás lennék mások tapasztalataiért a t5öket illetően.
 
az biztos hogy a legvége nem világít -- valaki mérje már meg nebulának hogy hány centinél kezdôdik a fény, akinek pontosan ilyen csöve van.
 
Back
Oldal tetejére