• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seven Deadly Sins

a galaxy még mindig fénysebességgel tépnek a szikla mögé, ha belépek a szobaajtón

nézesd meg az aurádat :D

egyébként meg lehet szeretni a szumikat is... nekem mindig a zebrák jutnak eszembe róluk, valószínű rossz a huzalozásom...:woot:


most komolyan, mi a bajotok velük, azon kívül, hogy antiszociális fajta?

na, erről meg ez jutott eszembe:



MOSH és szumik ... jó lesz ez :punch::devil::cool:
 
mi a bajotok a szumival?
Nekem az, hogy túl mainstream. Ha megnézed a kedvenc ovidban/plázás halasboltodban az első akváriumot akkor abban jó eséllyel szumi lesz (najó, guppi, vitorlás, aranyhal nem ér). Már pedig engem nem az ilyen akváriumok látványa csábít.
Ha pedig beleraksz, egy (low tech) aksiba ilyesmi halat, akkor nekem -és szerintem sokaknak- az ugrik be, hogy ilyen van az oviban is. Nem az a profi növényes feeling ami jobban meglenne egy nagy csapat kishallal (meg Cory pigmaeus-szal(y)).
Jobb vagy te egy szuminál;)

Szumi fikázás OFF
 
Nekem az, hogy túl mainstream. Ha megnézed a kedvenc ovidban/plázás halasboltodban az első akváriumot akkor abban jó eséllyel szumi lesz (najó, guppi, vitorlás, aranyhal nem ér). Már pedig engem nem az ilyen akváriumok látványa csábít.
Ha pedig beleraksz, egy (low tech) aksiba ilyesmi halat, akkor nekem -és szerintem sokaknak- az ugrik be, hogy ilyen van az oviban is. Nem az a profi növényes feeling ami jobban meglenne egy nagy csapat kishallal (meg Cory pigmaeus-szal(y)).
Jobb vagy te egy szuminál;)

Szumi fikázás OFF

háhá! csak előbújt az aquascaper-sznobizmus a zsákból! :D :D
az az igazság, hogy én még mindig a guppit tartom az egyik legszebb és leglátványosabb halnak, és sokszor kedvem lenne megkérdezni, miért nem azt tart valaki.
éppen ezért, azt, hogy "túl mainstream", én nem tudom értelmezni. nekem egyszerűen ilyen fogalom nem létezik. az adott halat, növényt, scape elemet, összeállítást mindig csak úgy tudom megítélni, ahogy éppen rám hat.

egyébként én inkább mondanám a szifó, molli, anci, guppi és a vitorlás és neon társaságot mainstreamnek, ha ezt meg kéne határozni. mégis, neont szinte minden második akváriumban találsz itt a fórumon. meg kell mondjam, élőben szumikat én először a GA boltban láttam [jójó, ötsávosok, de ez indifferens jelenleg]. a halas boltokban vitorlások, diszkoszok, neon minden színváltozata és az elevenszülők mennek.
ja, meg a töménytelen aranyhal és piranja.

továbbá: cory pigmaeus növényesbe? egyáltalán, bármilyen cory? na az hogy jön össze?:) nekem nagyon nem. kb annyira, mint az anci manados medencébe.:)

szóval, bár értékelem és tisztelem a véleményed, de ez nem győz meg, hogy ne szumik legyenek. :sorry:


nézesd meg az aurádat :D
egyébként meg lehet szeretni a szumikat is... nekem mindig a zebrák jutnak eszembe róluk, valószínű rossz a huzalozásom...:woot:

na, erről meg ez jutott eszembe:

MOSH és szumik ... jó lesz ez :punch::devil::cool:
zebrák? hát abban a huzalozás dologban tényleg lehet valami. :D
 
hehe :)
nem mondanám, hogy nem ismerem, de azt sem, hogy nagyon ismerném, ez igaz. bár miért is lenne nagy baj, hogy nem ismerem? az én fejem se káptalan :)

szóval, miért is lenne kötelező tartani belőlük?
 
legfejjebb nem teszek melléjük mást, de legalább lesz élet a medencében, nem csak a punnyadás :)
kicsit vicces, hogy lassan három hónap és a galaxyk még mindig fénysebességgel tépnek a szikla mögé, ha belépek a szobaajtón.
Nálam a 20-as galaxy team 1 hónapja van az akiban és ha közel megyek odajönnek az üveghez, amúgy meg bejárják az egész akit :)
 
bejárni bejárják ezek is, csak amint meglát az őrszem, villámcsapásszerűen eltűnnek a susnyásban.
 
Szia!
A tervrajz nagyon pöpec, milyen programmal készült? ;)
(Hirtelen a Sims ugrott be elsőre...)
A halas kérdésben én is inkább az összhatásos feelingre voksolok. Nem ítélek el egy akváriumot csak azért mert egy bizonyos halfajta van benne.
De nem vagyunk egyformák, kinek a pap...
 
Rendezzétek be nálam, néhány havonta cserélhetitek a halakat. Néhány év, és kiderül mi a jó összeállítás...;)
 
Szia!
A tervrajz nagyon pöpec, milyen programmal készült? ;)
(Hirtelen a Sims ugrott be elsőre...)

sketchupot használok minden ilyesmire. eredetileg google termék volt, de már egy trimble nevű cégé [ami lehet, ugyanúgy a googleé:)]. ingyenes.
 
A szumival semmi baj nincs, azaz sajnos de. (később) Először is szerintem meseszép, és igen illik növényesbe, amúgy a taljtúrók kivételével mi nem illene?? Egyik nélkül nincs másik, a többi sznobizmus (melyik top hal meg melyik nem, hagyjuk ezt a....!!!)...A szumival nekem egy bajom volt, mégpedig, hogy gyakorlatilag kannibálok. Aki mondjuk kedveli a szadó show műsorokat, az vegyen sokat, mert naponta 3-4 RC került okkult feláldozásra. Volt olyan eset, mikor két szumi egymással szemben szakította ketté. Biztos lehet hozzá megfelelő társakat találni, én nem kisérleteztem ezzel.
 
na akkor, csak hogy további lehetőségeket is feltérképezzek: tud-e valaki rombuszsávos díszmárnákat valahol elérhetően? én még nem láttam őket egyetlen boltban sem.
 
Nekem 150 x 40 széles x 45 magas akváriumomban 3 évvel ezelőtti indításnál 30 darab ékfoltos razbóra és 30 darab neonhal volt.
Én az ékfoltos razbórát ajánlanám(nem túl nagyok, szívós, szép, mozgékony halak ).
3 év elteltével az ékfoltosból 26 darab van, míg a neonhalból 6 darab maradt.
Most az ékfoltosak mellé neon kalászhalat tervezek beszerezni (mert a felső vízrétegben mozognak, mozgékonyak, 5-6 cm-esek lesznek, szép színűek bejárnák az akváriumot).
 
Back
Oldal tetejére