• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Reloaded 36l

Figyelem a tartós tesztet, de ilyen kicsi akváriumban nagyon nehéz jó helyre tenni.
Próbáld kifigyelni a vized körútját az akvában (pl pár csepp metilénkékkel fested a vizet, ami aztán gyorsan oxidálódik és eltűnik a vízből, vagy ha elég sok, elég apró bubi jön-megy, az is segítség lehet) és a CO2 beviteltől távol eső részre tedd, inkább mélyebbre, mint a felszínhez.
Nagyot nem tudsz tévedni vele.;)
 
6. nap
Vízcsere kétnaponta 18 liter. TDS 120-ra visszasózva SaltyShrimp Mineral GH/KH+
Az Eleocharis kezd sárgulni, vékony fonalak jelentek meg rajtuk. Remélem ez csak valami átalakulás lesz.
CO2 belőve 80 bpm-re. A tartósteszt még nem lime zöld, de most talán elég is ha nem az.
Világítás 6,5 órára emelve.

Szeretnék tanácsot kérni, hogy mehet-e bele Amano garnéla. Mehet?

Imádom ezt a beömlőt, jó nagy centrifugát csinál maga körül. Fel is emeltem a diffit mellé, beszippantja a bubikat, megpörgeti és kipufogja oldalra.



Képtelen vagyok lefotózni szemből az Aquasky miatt.

 
Utoljára módosított:
Dobtam bele egy marék stemet, 1-2 hétig benne hagyom.

19087400472_6918b8bd48_b.jpg
 
Lassan lehet nyírni a füvet. Lehet megúsznád a kezdeti algásodást is a gyepen.
Le nyírtam. Van egy két csomó ami elbarnult. Szerencsére több ami friss zöld. Elkezdtem a carbot adagolni 1,5 ml reggel 6-7 órakor. Találtam a szekrényben maradék Python Git-et, 2 cseppet adok Naponta. Beköltözött 4 Amano és egy oto a másik akváriumból. Hamarosan lesz társasága is. Kis barna lerakódás fellelhető, de azzal elvan az új személyzet. Helyenként fonál algát látok a blyxa levelein, ami lehet régebbi is, még a vásárlás előtti. Máshol Sehol semmi, minden tiszta!
 
Ecset, szakáll, zöld pont. De szép ...

Vízcsere 4 naponként full RO vízzel, GH+-szal visszasózva TDS ~120. CO2 rendben. Világítás 6,5 óra (múlt héten 7 óra volt, de vissza állítottam). Tápszer 4 ml/nap
Az ecset valószínűleg a felszín szűrő miatt lehet. Ritkítottam a járását.
A zöld pont talán a beszűrődő napfény hatása.
A szakáll nem tudom, mérek ammónia szintet.
 
Utoljára módosított:
Érdekesnek találom inkább, mint bosszantónak a helyzetet. Az első szembesülésem a komolyabb algákkal innen könyvelhető.
Támad az ecset a lenti hosszabb ágon illetve az Anubias levelein. Kicsit fojtottam a szűrőn, mivel ez a befolyó a talaj felé küldi az áramlást.
A CO2 már reggel 6-kor indul, mert világos helyen van az akvárium. Eddig carbóval tápláltam (minden reggel 7-kor :yawn:)
A zöld pont alga nem is zavar, valószínű a sok természetes fény miatt van. A Blyxa túlnőtte magát, itt csattanni fog az olló hétvégén.
Az Alternanthera reineckii (ha az) véleményem szerint száműzve lesz, mert nem passzol, túl lassan nő és a levei sem szépek, foszlanak. Helyette stemet képzelek el (Ludwigia palustris), amit 2 hete bedobtam úszni.
 
Back
Oldal tetejére