• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Deserted beach

Nagyon szépek a növényeid, Laci, ez a HQI lámpás tud valamit! A rotala is szépen pirosodik, külön vasat is adagolsz? Látom, a skimmernek nálad is elenged a tappancsa, nekem is már csrélni kéne őket, elég idegesítő, amikor bekapcsol, és elkezd szörcsögni.
A halak hova tűntek az akiból?
Köszi Norbi!
Igen kap vasat az akvárium.
A skimmert inkább hagyjuk mert már ugy voltam vele kivágom.Rohadtul idegesít amikor szörcsög,de napi szinten kell már megigazítani.Viszont a tappancscserére még nem is gondoltam,köszi.Próbálom pucolgatni hátha alga miatt nem tapad,de oda se neki.
A halak megvannak ,csak szeretnek a blyxa sűrűjében bújócskázni.A kajára azért előjönnek:)
 
Szia Laci!

Lenne egy kérdésem (igazából több). Írnál pár szót az UG-ről? Milyet tettél bele? Tropica? Mikor? Ha jól rémlik nem indításnál tetted bele? Egyszerű volt ültetni? Mi a tapasztalat vele? Miért a dekorhomokba raktad? (Igaz lenne hogy amazoniában elolvad? Esetleg oda is raktál?) Gyorsan nő? És végül miért vetted ki?

Bevallom a következő rescepeem során szeretném felhasználni ezt a növényt de elég kényes - pl viktor akvájában is elolvadt - szóval szeretnék róla addig minél többet megtudni.
Előre is köszi
 
Szia Laci!

Lenne egy kérdésem (igazából több). Írnál pár szót az UG-ről? Milyet tettél bele? Tropica? Mikor? Ha jól rémlik nem indításnál tetted bele? Egyszerű volt ültetni? Mi a tapasztalat vele? Miért a dekorhomokba raktad? (Igaz lenne hogy amazoniában elolvad? Esetleg oda is raktál?) Gyorsan nő? És végül miért vetted ki?

Bevallom a következő rescepeem során szeretném felhasználni ezt a növényt de elég kényes - pl viktor akvájában is elolvadt - szóval szeretnék róla addig minél többet megtudni.
Előre is köszi
Üdv.
Tropicás volt igen,és Evelin akváriumába vettem.Az ottani Amazoniából mindig felszakadt,még ugyis ,hogy Powder volt felül.Felét raktam a kicsibe ,a másik felét bedobtam ide a dekorhomokba.Viszont itt nagyon szép lett.Ugy gondolom ,hogy a homok apró szerkezete miatt szerette a helyett.Az UG szerintem hasonló gyökérzettel rendelkezik mint a HC.Annak is ilyen kis gyökere van ,ami alig tud megkapaszkodni,főleg nem nagy szemű talajban.A homokot viszont szerette.Kérdezd meg @keszalvo -t milyen volt a növény amit küldtem neki.Kivenni azért vettem ki ,mert nem végleges helyen volt ,így piacra dobtam.Tapasztalatnak jó volt,de a HAC-ra készült fotókon már nem akartam volna látni,mert ha marad ugy nem érvényesült volna a "part" imitációja.
 
Tegnap este itt volt nálam @tibicuk Marika ,és befotózta az akváriumot egy 1000D-vel.Végre normális fotók készültek az akváriumról.Jónak tartom a Sony bridge gépemet,de ez a Canon azért már más tészta volt.Azért került sor a fotózásra,mert ugy gondoltam most nagyon jó állapotban van az akvárium,minden egyes alkalommal nagy örömmel nézek rá,és ez a lényeg.A HAC volt igazából az indok,és lehet később már nem lesz ilyen jó kondiban az akvárium.Viszont azért tervezek addig még kisebb módosításokat rajta növényesítés terén,és ha rá tudom venni Marikát ,lehet a verseny előtt még ejtünk egy fotósorozatot,már ha benne lesz ő is.
Köszönöm mégegyszer a fotókat neki.;):)
 
Viszont azért tervezek addig még kisebb módosításokat rajta növényesítés terén,és ha rá tudom venni Marikát ,lehet a verseny előtt még ejtünk egy fotósorozatot,már ha benne lesz ő is.
Köszönöm mégegyszer a fotókat neki.;):)

Ha már azon gondolkodsz,hogy módosítasz,akkor én azt tenném,hogy szinte tarra vágnám a rotalákat,és visszaültetném a levágott részeket.
A baloldalon lent nagyon ritkák (öregek) a szárak,fent pedig nagy a káosz.Ha visszaülteted őket,a következő fotózáskor pedig szép sűrű lesz az alja is.
Ez a ritka növényzet jó látszik egy korábbi képeden is.
23151419_b51f7e05b46b01aa8eff42f721527cd2_l.jpg
 
Hát ezt a naplót sem kapkodom el,nem úgy mint a The new era-t.De sebaj.Az akvárium nem is annyira macerás mint az,szépen elpöfög.Most végeztem a II.-es számú 1200-es takarításával,és gondoltam kipucolom a reaktort.Volt benne dzsuva rendesen.Purigent ez is kapott egy regeneráltat.Holnapra marad a vízcsere,meg egy kis nyírás.:)
Garnélát kellene hoznom bele ,mert a nagy meleg kipusztította majdnem mindet.Látok azért jópárat,de érdekes ,hogy petéset nem.A végén akkora pechem lesz ,hogy minden megmaradt példány fiú:facepalm::whistle:
 
Hát ezt a naplót sem kapkodom el,nem úgy mint a The new era-t.De sebaj.Az akvárium nem is annyira macerás mint az,szépen elpöfög.Most végeztem a II.-es számú 1200-es takarításával,és gondoltam kipucolom a reaktort.Volt benne dzsuva rendesen.Purigent ez is kapott egy regeneráltat.Holnapra marad a vízcsere,meg egy kis nyírás.:)
Garnélát kellene hoznom bele ,mert a nagy meleg kipusztította majdnem mindet.Látok azért jópárat,de érdekes ,hogy petéset nem.A végén akkora pechem lesz ,hogy minden megmaradt példány fiú:facepalm::whistle:
Én is csak két tigrincset látok mostanában, egyik sem petés, lehet, hogy ezek is fiúk :)
 
Üdv.
A napló fontosabb eseményei miatt írnám csak be ,hogy ma kifogyott a törpe palackomból a co2.Így mindkét akvárium co2 nélkül tengette a délutánt.Azt véltem felfedezni ,hogy nem mennek a bubik a számlálóban,és mikor benéztem a szekrénybe,látom ,hogy mindkét mutató el van feküdve.Érdekes ez a palack dolog is ,mert egyik pillanatról a másikra ürül ki a palack ezek szerint.Holnap csere.:);)
 
Üdvözlök minden kedves naplóolvasót.
A taiwanos akváriumra való koncentrálás és a sok munka mellett kevesebb időt tudtam erre az akváriumra fordítani,de talán most már több időm lesz rá.A bútor ahová a kis akváriumok kerülnek ma elkészült majdnem teljesen,egy ajtó és egy fiók maradt holnapra.Középen lesz a taiwanos 54 literes és jobbra a 64 literes Do!aqua kap egy új scape-et.A lámpák felhelyezése lesz még holnap a következő lépés,és ha megjön a maradék cuccos akkor telepithetem át a garnélákat. A nagy akváriumtól paráztam egy kicsit mire áthúztuk a helyére.Leszívtam kb.50 liter vizet ,ami ment utána vissza ,és egy vízcserét is eszközöltem izibe ,ugyhogy olyan 15 cm víz lehetett az akváriumban amikor huzigáltuk a helyiségben.Nem volt gyerekjáték de nagyon jó segítségem volt és precizen ment minden.Ilyen lesz a végleges helyük az akváriumoknak
0d4de35c92a6b9f98ddfc81704bd83e0.jpg
 
Szia! Bocs ha off volna,de a "repülő róka" az első videóban mitől olyan pocakos? Nálam a halkajából is csipegetnek, de olyan mindkettő mint a deszka, pedig van alga :mad::( amit egyenek....
 
Üdv.
Jó rég írtam ide ebbe a naplóba.A versenyfotó után kicsit el lett hanyagolva az akvárium,gondoltam egy kicsit eleresztem.Múlthéten kigazoltam a nagyját,most az ollózáson volt a hangsúly.Az már látszik ,hogy a növény választásom nem volt ideális,mert a Crenata nem áll össze soha gyeppé,legalábbis nem olyan gyorsan ,és nem olyan tömörre ,mint pl.a Parvula.van közte az is ,és bevallom őszintén az még nyírva sem volt.A nagy amano hiány meg is látszik az akváriumon,a Marmolada-ból tettem át kettőt ma,de muszáj lesz hoznom még bele valamikor.Az Ex1200-est az imént kipucoltam.Volt benne rendesen cucc,és nem is gondoltam volna ,hogy a mágnes miatt a rotort ilyen nehéz kiszedni.De azért erősebb voltam ,és sikerült.És csak leszedtem a reaktort is,és kipucoltam ha már pacsáltam,abban is volt kosz rendesen :):whistle:
Köszi mindenkinek az instrukciókat;):):notworthy:@Robotpilóta ,@Barnapl és a többieknek is
Hamarosan megejtem a másikat is ,igaz az fél évvel fiatalabb.
Jah,mégvalami.Ezért szeretem a Tetrát.Szétszedem,összerakom ,és folyás nélkül elsőre frankón megy.Nagyságrendekkel jobb lett az áramlás.
Volt viszont segítségem is a munkálatokban:love:
DSC05838.JPG
Most csak ezekkel készültem ,ha rendbevágom az akváriumot lesz normálisabb fotó is;)
DSC05836.JPG DSC05822.JPG
 
..stét mindenkinek!
Ha már egyszer megvolt a nevezés lezárása,íme ez lenne a végleges ,beküldött fotó.
Nagyon köszönöm @tibicuk Marikának a segítséget,hogy készülhetett proesszionális fotó is az akváriumról.
IMG_3904-2.jpg
Utólag azt kell mondanom ,hogy hasonlót szerettem volna elérni,de voltak hibák az akváriumon,és a növényválasztás sem volt az igazi.A Crenata soha nem lesz olyan szép egybefüggő gyep ,mint egy parvula.A Brasiliensis jobb választás lett volna.És a Rotala is kicsit kopasz volt közepén.
De tanulva a hibákból a következő talán jobb lesz:)
szerk:ha a tavalyi 16. hely vagy attól jobb meglesz,akkor elégedett leszek
 
A Crenata soha nem lesz olyan szép egybefüggő gyep ,mint egy parvula
Ez valóban így van, nálam is díszítésre jó csak, kövek tövébe, dekorhomokon kis szigetekben dekorációnak kavics helyett, viszont oda nagyon tetszetős kis növényke. :)
 
Gratulálok nagyon tetszetős!A Rotala esetében ez nyírási probléma vagy esetleg még nem volt elég idő hogy besűrítsd?Imádom ezt a növényt,az ADA videókon mindig csodáltam hogy milyen gyönyörű Rotala bokrokat nevelnek az akváriumaikban.
 
Gratulálok nagyon tetszetős!A Rotala esetében ez nyírási probléma vagy esetleg még nem volt elég idő hogy besűrítsd?Imádom ezt a növényt,az ADA videókon mindig csodáltam hogy milyen gyönyörű Rotala bokrokat nevelnek az akváriumaikban.
Úgy vélem öregek voltak a szárak már.Habár lett frissítve,de visszanyíráskor kellett volna jobban sűrűsíteni.
 
Back
Oldal tetejére