• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Deserted beach

Evereka

Bölcs Ent
Sziasztok!
Ezennel elindítanám az új akváriumom naplóját.Nos hogy hol is kezdjem.
Küzdöttem sokáig a gondolattal ,hogy milyen is legyen a következő scape.Van itthol egy hatalmas red moor fám,de sajnos most sem az lett a befutó.Pedig ez a fa volt a terv.Amikor pedig nemrég felmentem a GA-ba a 60-as akváriumért ,akkor gondoltam ujra az egészet ,mert nagyon szép vasfákat találtam,és amugy is régóta piszkálta a fantáziámat ez a fa.Főleg a GA-s reScape esemény óta ,mert @BBálint -tal nagyon jó volt építeni ezekkel a dekorokkal.Ugyhogy ez lett végül is.Vasárnap szedtem szét a The new era-t ,aznap akváriumpucolás után pedig egy előépítés keretein belül megpróbáltam előre megépíteni szárazon ,használt talajba a készülő scape-et.Amolyan formakialakítás céljából.Gondoltam csinálok több kompozíciót ,de már az első nagyon megfogott ,így maradt ez a végleges.Az akváriumot kedden indítottam.Egy minimál fás,de azért növényes cél volt előttem ,de ez még képlékeny .Minél több fotót nézegetek a neten annál több uj ötlet jön .Pár fórumozó látta már a nyers akváriumot ,de ugy gondoltam ,végül is ezért van a fórum ,hogy tudjunk egymásnak tanácsot adni is és kapni .A technika annyiban változott ,hogy megkapta az akvárium pár hete a HQI-t.És akkor a részletek.
Akvárium:
- 95x45x45 (192 L) - OptiWhite, 10mm-es üveg
Szűrő:
-2 db Tetratec EX1200 ,mindkettőben Seachem Purigen
Világítás:
- AquaConnect Riga 1*150W HQI és 2*24W T5 6500
CO2:
- 10kg Messer palack,
- Micro-Matic reduktor
- no name mágnesszelep
- ADA visszafolyásgátló szelep
- saját készítésű reaktor
Aljzat:
- ADA Aqua Soil Amazonia - 15 liter
- ADA Power Sand L - 2,5 liter
- ADA Bacter 100,ADA Penac C,ADA Penac W,ADA Clear Super
Dekor:
- ADA vasfa
- megkövesedett fa
Növények:(egyenlőre)
-Marsilea Crenata
-Riccardia
Tervben van még Crypto Parva ,és Blyxa Japonica mert ő szerintem jól mutatna benne.Mohát sem gondoltam sokat ,de a Flame moha lapos kőre kötözve talán illene bele.Stem -et ami nagyon nagyra nől nem szerettem volna bele első körben ,de fogékony vagyok minden jó ötletre növényesítés terén tőletek.
És ami a terv lenne részemről még ,hogy apró ködarabkákkal ,és vasfadarabkákkal szeretnék egy amolyan hordalék féleséget kialakítani a dekorhomokon.
Mindennemű kritikát szívesen vennék tőletek.
És akkor a fotóözön;)
a bontási fázis:)
22600527_6ffb09c0f4afde8d90459b44c7cbc4c9_xl.jpg

ahogy kivettem a köveket azonnal kifordultak a polisztirol lapok:eek:
22600521_93d58bbcd3e21f98db339a9178fb597a_xl.jpg

22600531_948bfb5b3e467df4379d21f0fc8713a7_xl.jpg

látszik ,hogy birtokba vettem a helyiséget:)(asszony nagyon szeretett):whistle:
22615865_7cdb68adb37f4bff87214b79ff653688_xl.jpg

És ezek már az építés fotói;)
22615873_cabe3d4221d0b7c6366e852377932c09_xl.jpg

22615875_59bbf743ecf471f8930386bd7b5d2a62_xl.jpg

22615879_2a132a0648db9c73fcd873fa023b518c_xl.jpg

22615881_f61be5c701153dc2eb2ed6f8a49a5127_xl.jpg

Köszi ,hogy benéztél ,és hogy véleményezed a munkám;)

 
Szia Laci,

ha már van naplója, akkor inkább ide írok. Szerintem baba lett, izgalmas ez a háromszög kompozíció ezekkel a kiálló fákkal. A dekorhomok és a talaj elválasztását kicsit élesnek érzem, oda szórhatnál apróbb köveket, ami az utolsó képen a homokon van. Hátulra aci szerintem jó ötlet, még a blyxa bokrokat is el tudom képzelni a kövek tövében. A bal hátsó sarokba kellene valamilyen tömörebb bokor, szerintem HM is szóba jöhet. Staut is lehetne ültetni a kövek tövébe. Egyenlőre más ötletem nincs, még agyalok majd rajta.
 
95x45x45 (192 L)
Szerintem az 182l,Bocs.A talaj és a homok túl szabályosan van egymás mellet.A természetben nincs ilyen!A fák engem is megfogtak,van benne fantázia!Meg valami:a fáid leképeznek egy félkör ívet ha jól megnézed,lehet,hogy kicsit szabályos!De ez az én véleményem!Különben tetszik,figyelni fogom a fejlődését,és én is a Stau-ra gondoltam,passzolna a képbe!(y)(y)(y).
 
Jelenleg így áll az akvárium
22615883_b14877fdb9fcf30dd1430a743d95434e_xl.jpg
Udv Lacko !
Nyers meg az osszkep de szuper lesz ha benovik a novenyek! Egyetertek Norbival a bal hatso reszt illetoen hogy erositsd meg a haromszog hatast.
En mondjuk nem aggodnek a homok talaj elvalasztasanal mert a novenyek mejd megoldjak ott a dolgot es az mar termeszetesebb lesz.
Ha mar ilyen fenyagyuval dolgozol akkor En a rotala indicat is el tudnam oda hatulra a sarokba kepzelni foleg ugy hogy szepen bepirosodna.
Blyxa mehet csak tartsd alacsonyan,meg az aci is jo otlet.
Engem a ket ko zavar nem tudom hogy csak ideiglenes e vagy szandekos de szerintem ha kiveszed akkor nem fog hianyozni onnan [emoji4] [emoji6]
 
Szerintem az 182l,Bocs.A talaj és a homok túl szabályosan van egymás mellet.A természetben nincs ilyen!A fák engem is megfogtak,van benne fantázia!Meg valami:a fáid leképeznek egy félkör ívet ha jól megnézed,lehet,hogy kicsit szabályos!De ez az én véleményem!Különben tetszik,figyelni fogom a fejlődését,és én is a Stau-ra gondoltam,passzolna a képbe!(y)(y)(y).
Szerintem meg számolj utána mert az akárhogy is nézem az 192 liter.A homok és talaj találkozásárol annyit hogy egy 2 napos akváriumrol beszélünk,ez nem egy versenyfotós végleges kinézet.Fog ez még a napokban alakulni ,nyugodj meg.[emoji6] [emoji2]
 
Udv Lacko !
Nyers meg az osszkep de szuper lesz ha benovik a novenyek! Egyetertek Norbival a bal hatso reszt illetoen hogy erositsd meg a haromszog hatast.
En mondjuk nem aggodnek a homok talaj elvalasztasanal mert a novenyek mejd megoldjak ott a dolgot es az mar termeszetesebb lesz.
Ha mar ilyen fenyagyuval dolgozol akkor En a rotala indicat is el tudnam oda hatulra a sarokba kepzelni foleg ugy hogy szepen bepirosodna.
Blyxa mehet csak tartsd alacsonyan,meg az aci is jo otlet.
Engem a ket ko zavar nem tudom hogy csak ideiglenes e vagy szandekos de szerintem ha kiveszed akkor nem fog hianyozni onnan [emoji4] [emoji6]
A dőlt kő csak súlynak van ideiglenesen bent,kicsit könnyebbnek éreztem azt a fát.Nehogymár felússzon[emoji6]
 
Szuper lesz ez!;) Szerintem hátra megpróbálhatnád ennyi fénnyel a Rotala wallichii-t úgy hogy elé HM-t ültetsz és kb fele olyan magasra nyírod, baromi jól néznek ki egymás mellett a lángoló vörös és a harsány zöld, szerintem jó kontrasztot adnának a vasfákkal.
Sok sikert és algamentest!
 
Én a fák gyűrűjébe illetve onnan kiengedve egy ranunculus bokrot is el tudnék képzelni, illetve a bal oldali erősítésnek azt ami keymaker böszméjében is volt kétoldalt. (Hirtelen elfelejtettem a nevét). Egyébként nagyon jó elrendezés, szerintem növényesítés terén ebből sokkal többet lehet majd kihozni mint az előzőből habár az se volt rossz, sőt...
 
A dekorhomokot kicsit ferdébben kellene elhelyezni, az elválasztás pedig nem érdekes, mert a növények majd ráfutnak. A köveket továbbra sem érzem erősnek ide, függetlenül attól, hogy a jobb oldali csak támasz funkciót lát el egyenlőre. Bal hátulra az indica simán bomba ötlet, montevidensissel bolondítva, HM elé, ranunculus a fák töveibe, és sok moha a kövekre, ha maradnak, a dekorra is mehet a kövekre...szép lesz ez! ;) :)
 
Jelenleg így áll az akvárium
22615883_b14877fdb9fcf30dd1430a743d95434e_xl.jpg
Lackó, ez (is) jól néz ki :) A fák közé valamilyen pirosba hajló hínárfélét el tudnék képzelni (Rotala wallichii, Ludwigia arcuata), pár tő Alternanthera-reineckii-minit), a Stauval jól néz ki.
A szememet egyelőre zavarja ez a sok lándzsa, de sokat fog tompulni ez az érzés, ha a növények benövik, ahogy szerintem a dekorhomokot is meg fogja hódítani a növényzet. Az a kőhalom a dekorhomokon még nem tetszik, kicsit mesterségesnek tűnik, lehetne kevesebb és több vasfa közte. A bal hátsó sarokkal mi a terved? Ott nem akarsz magasabb talajt? Most olyan beesős érzésem van, de lehet, hogy csak a fotózás szöge miatt.
Még egy kritikai észrevétel, hogy azt a földeletlen őskövület T elosztót a falon cseréld ki, sok a víz az áram közelében és alacsony az átlagéletkor ;) :)
 
Még egy kritikai észrevétel, hogy azt a földeletlen őskövület T elosztót a falon cseréld ki, sok a víz az áram közelében és alacsony az átlagéletkor ;) :)[/QUOTE]


Ezt én már az előző akváriumánál is meg jegyeztem de úgy látszik azóta sem sikerült el kidobni. Ez nem csak neked szól Laci hanem az összes akvakertésznek figyeljetek oda a biztonságra mert vizes környezetben elektromos berendezéseket üzemeltetünk. Például ha valami földelt csatlakozóval van ellátva azt a berendezést mindenképpen földelt aljzatba kell dugni, (pl.: mágnes kapcsoló)ez a T elosztó nem viszi át a földet de még ez mellett sok más hibája is van. A hosszabbítókat úgy kell elhelyezni hogy még véletlenül se csöppenjen bele a víz. Az akvárium mellett fölfelé álló dugaljakkal egyáltalán nem biztonságos. Gondoljatok a családotokra ha már magatokra nem figyeltek.
Bocs ha off-nak érzed de ez kijött belőlem.
Amúgy szép lesz az akvárium és staut én is raknék a fák tövébe.
 
A dekorhomok nekem is túl egyenes sávban van, valamerre érdemes lenne ferdíteni, körívesíteni, stb.
Piros növénynek esetleg rotala colorata??? Na? :D
Patent lesz! (y)
 
Jelenleg ugy áll az akvárium hogy 5 napos. Napi vizcsere megvolt,a Crenata megindulni látszik,pár moha előkészítve a jövő heti növényesitésre.Pár helyen látok a fákon taknyosságot amugy más gond nem látszik.TS-t nemrég átraktam ide a kicsiből ,de megmondom a frankót alig porlaszt valamit a reaktora.Ugy vélem tényleg lehet köze a viz keménységéhez.Full RO -val megy a vízcsere is és most a TDS 27.Azt viszont nem tudom amig fauna nem kerül bele addig kell e a visszasózás.
@viktorlantos te mit mondasz erre?
 
Back
Oldal tetejére