• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Proof of concept

2a3e22f9ee8658edc6260506eae629da.jpg


nem hiszitek el, de már az első nap nyírni kellett a megkövesedett fákat!! CO2 nélkül!!!!
 
Nyírni???
Jobb így a "súlyozókövek" nélkül. És azt is megállapítottam, hogy az előző - 35 mm-es - fókusz is jobban áll a fának :) még ha nem is kérdezted..
 
Nyírni???
Jobb így a "súlyozókövek" nélkül. És azt is megállapítottam, hogy az előző - 35 mm-es - fókusz is jobban áll a fának :) még ha nem is kérdezted..
ja, meg különösen, hogy az fényképezőgép volt, ez meg telefon :)
 
2a3e22f9ee8658edc6260506eae629da.jpg


nem hiszitek el, de már az első nap nyírni kellett a megkövesedett fákat!! CO2 nélkül!!!!

Persze, a tavaszi metszés... na de a lemosó permetezés is megvolt?:ROFLMAO: Jól felpezsdítetted az akvakertész közösséget ezzel az összeállítással, nem sok napló van, ahol fél nap alatt a 3. oldal telik...
A másik scape bontásra került? (nem tudom a nevét:(, tavaly nyáron láttam a boltban)
 
Persze, a tavaszi metszés... na de a lemosó permetezés is megvolt?:ROFLMAO: Jól felpezsdítetted az akvakertész közösséget ezzel az összeállítással, nem sok napló van, ahol fél nap alatt a 3. oldal telik...
A másik scape bontásra került? (nem tudom a nevét:(, tavaly nyáron láttam a boltban)

jaj neeem, ez egy másik kis akvárium -- az még megvan, és még csak nem is néz ki rosszul, viszont nagy terveim vannak vele nyárra :)
 
Már a második nap, és algamentes az akvárium! Ennyit üzennék magamnak és a többi huhogónak.

Ahogy mondtam, a nap egy részében ez az árnyjáték megy (3 óra csak ez, 1 óra ez + aquasky, 4 óra csak aquasky a jelenlegi rezsim), gondolom ezen a telefonos képen nem annyival magával ragadó, de élőben egyáltalán nem rossz:

f51f873dbb7286fb181ba512ae1237f3.jpg


a megoldáshoz -- remélem látszik -- ADA techológiát használtam:
72d165d2fdef470755d614dd9888822b.jpg


ezt pedig @Jopet nek küldöm a legnagyobb szeretettel, a néhai erdei fenyő és a hátsó üveg viszonyáról.
276fadb4088f87c8bb7201175b48c8b4.jpg


na megyek karbózni! (3-4ml/nap)
 
Még ilyet! Fenyőt akvába? Valahol azt olvastam, hogy szentségtörés kategória...;)

Hogy lesz így szép zöld a fád? ...meg a kövek... ...meg a homok...
Nem ér!:p

ad1) az új pápa engedi ezt is :(
ad2) egy percet se aggódj emiatt!!! :D
 
Képzeljétek, eltelt két hét, és NINCS SEMMI KÜLÖNÖS.

Az akvárium kicsit úgy néz ki, mint ha egy feltörekvő, a japán kultúrára főleg faji alapon fogékony bajor minőségirányítási igazgató irodájában állna, de azon belül atom tiszta, a halak pedig úszkálnak mint hal a vízben.

Összesen 4 vízcsere volt, az elején egy másnap, aztán két nap múlva, aztán egy hete kb és tegnap. Full lágy vizzel cserélek, ami persze nem igaz, mert az a szűrő kissé régen volt leápolva, de mindenesetre utána kell sózzak így is elég sokat: KH2PO4 ízlés szerint, 130 körüli TDS-ig.

A fa kissé taknyol, de meg sem közelíti azt az ipari mértékű trutymótengert, ami a redmoorokat szokja ilyentájt maga alá temetni.

Bedobtam három nyeszlett színtelen sakura garnélát is, abból egyet látok nagy néha -- nem is merek rendes garnélkákat beletenni, mert a fát bonsaidróttal kötöztem le, ami szerintem nem olyan rettentő jó (belül aluminium, kívül kb. réz). Le fogom szedni majd a fát talapzatáról, most már tuti nem úszik el -- és akkor kikerül a drót. Úgyhogy a trutyit nem eszi semmi, vízcserénél szívogatom meg aztán csapatom -- de mondjuk ez nem hatja meg olyan nagyon. Az aljzat színe egészen pontosan olyan mint az első napon volt, a köveken sincs semmi alga, de mondjuk az még egy picit korai is volna.
 
Fotot! Egyre jobban gondolkozom, hogy nyarra kene egy ilyen gondozasmentes aki diszkoszokkal..
 
jójó.
minden utómunka nélkül nagyongyorsan: az egyiken megy a háttérfény, a másikon nem, a harmadikobn pedig halak tekinthetőek meg.

View attachment 29285bonsai aqua-2 by Planet Petite, on Flickr

View attachment 29286bonsai aqua-3 by Planet Petite, on Flickr

View attachment 29287bonsai aqua-1 by Planet Petite, on Flickr
Szepek ezek a halak. Luigi baratomektol kaptam egyet es szerelem elso latasra. Nagyon gondolkodom, hogy az osszes nagy meretu halamat elajandekozom es veszek egy 60-70 fos rajt ebbol.
 
Back
Oldal tetejére