• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Giant teeth

miles

Főkertész
Soha nem akartam naplót nyitni, de most megpróbálom.

30 éve foglalkozom akvarisztikával, hatalmas szünetekkel. A kedvencem a hazai halak felnevelése volt egy 190cm hosszú akváriumban. Imádtam, ahogy csapatban úsztak. A növény egy szükséges teher volt a halak mellett.

Mielőtt én is bealszom a beszámolómon, tavaly áttértem egy 60p-re high tech vonalon.

Egy évig tanultam hogyan lehet teljesen algamentes egy akvárium, az hra mély vörös stb. Most ezekkel már a hardscape vonalra is figyelhetek.

20220121_134238.jpg
Ez volt eddig
 
Utoljára módosított:
60p
Eheim Professionel 3 2075 (Matrix, Seachem Purigen)
Twinstar III E
2kg co2, diffúzor, 106 bpm
Hardscape @Wadorzo által, köszönöm ismét!
Most gátlás nélkül bemásolom, amit az Akvakertész Diamond VIP Klubbnak megírtam:
20220324_154751.jpg
20220324_154756.jpg

A kis kövek elől csak ideiglenes támasztás
Elől a magas kő előtt homok, utána fű, felül jobbról balra bylexa, waichichi, hra, a magas sziklán eriocaulon polaris. A kövek oldalán pinnatifida és buce
Ja és a magas kőröl monte carlo lóg majd le
 
Utoljára módosított:
60p
Eheim Professionel 3 2075 (Matrix, Seachem Purigen)
Twinstar III E
2kg co2, diffúzor, 106 bpm
Hardscape @Wadorzo által, köszönöm ismét!
Most gátlás nélkül bemásolom, amit az Akvakertész Diamond VIP Klubbnak megírtam:
View attachment 165188
View attachment 165189

A kis kövek elől csak ideiglenes támasztás
Elől a magas kő előtt homok, utána fű, felül jobbról balra bylexa, waichichi, hra, a magas sziklán eriocaulon polaris. A kövek oldalán pinnatifida és buce
Ja és a magas kőröl monte carlo lóg majd le
Kíváncsian várom. Ez fincsinek ígérkezik. 👍
 
8,3kg kő lett 16 darab összeragasztásával. 12 liter tropica talaj ment bele, 1,5 liter szintén tropica taptalajjal, 1 liter régi szűrőanyaggal, hogy levegőzzön a magasított aljzat is.

Indításhoz a táptalajon kívül tropica kapszulát is szórtam rá, azt szétszedve.

Aljzatba ADA bacter 100-at használtam, a vízbe a napi cserék mellett Seachem Stability megy. A szűrő bejáratott, de a talaj új, kellenek a baktériumok.

Első fotó, tekintsd úgy, mint alpha.

A homokot talajtól elválasztó részt kicserélem, elszámoltam.

20220407_195653.jpg


Egy kérdésem lenne: RO-val töltöm, Kh túl alacsony, amanok szenvednek. Gh+kh porral már 160 tds-ig sózom vissza, de az új talaj a kh-t elnyeli. Mit csináljak? Kh mérhetetlen, olyan alacsony, Gh 7.
 
Utoljára módosított:
Egy kérdésem lenne: RO-val töltöm, Kh túl alacsony, amanok szenvednek. Gh+kh porral már 160 tds-ig sózom vissza, de az új talaj a kh-t elnyeli. Mit csináljak? Kh mérhetetlen, olyan alacsony, Gh 7.
Szép lesz. 👍A Kh hiánytól nem feltétlen szenvednek, ha teszel be nekik szépiát. Inkább a Kh miatt alacsony ph lehet a nagyobb gond. Én inkább feljebb engedném a sózást. (könnyen dumálok az inert talajommal) Nálam gh:10 kh:5 a célirány. Azt nem tudom tds-ből ez mennyi, mert azt a ketyerét nem használom. 😉
 
8,3kg kő lett 16 darab összeragasztásával. 12 liter tropica talaj ment bele, 1,5 liter szintén tropica taptalajjal, 1 liter régi szűrőanyaggal, hogy levegőzzön a magasított aljzat is.

Indításhoz a táptalajon kívül tropica kapszulát is szórtam rá, azt szétszedve.

Aljzatba ADA bacter 100-at használtam, a vízbe a napi cserék mellett Seachem Stability megy. A szűrő bejáratott, de a talaj új, kellenek a baktériumok.

Első fotó, tekintsd úgy, mint alpha.

A homokot talajtól elválasztó részt kicserélem, elszámoltam.




Egy kérdésem lenne: RO-val töltöm, Kh túl alacsony, amanok szenvednek. Gh+kh porral már 160 tds-ig sózom vissza, de az új talaj a kh-t elnyeli. Mit csináljak? Kh mérhetetlen, olyan alacsony, Gh 7.
Eleinte 250-ig told fel a sózást, mert ahogy mondod, még instabil a rendszer.
Azért ilyenkor érdemes a többi vézparamétert is csekkolni.

Ami infót hiányolok:
- világítás (intenzitás, időtartam, stb.)
- CO2 (mikor be, mikor kikapcs)
- mivel tápozol és mennyit
 
Utoljára módosított:
- Világítás Twinstar III EA, 13-14-ig "napfelkelte" 8 óra 100%, 22h fél óra "naplemente"
- CO2 11-től 21:30-ig 106 bpm
- Apt zero 1,5ml naponta
Sokallom a világítási időt. Nálam 30 perces effektekkel 8 óra, ill. figyelem a növényeket, és a fotóperiódus végéhez időzítem az egészet.
A CO2-t szerintem lekapcsolhatod 1 órával a lámpalemente előtt:
- egyrészt feleslegesen megy,
- akkor már nem akkora a CO2 felvétel.

Te látod, mikor zárulnak össze a felső levelek. (A Rotala kiválóan jelzi.) Tehát, amikor összezáródnak a felső levelek, akkor kell vége legyen a világítási időszaknak, előtte egy órával meg a CO2 beoldásnak. Onnantól meg visszafelé haladva kell beállítani a rendszert.
Persze ez csak egy vélemény.

Amúgy újra megnézve a fotót, amit legutóbb feltöltöttél, csak halkan, csak csöndben, hogy senki meg ne hallja kérdem: az az egy kis csoki tündérien különc.
 
8,3kg kő lett 16 darab összeragasztásával. 12 liter tropica talaj ment bele, 1,5 liter szintén tropica taptalajjal, 1 liter régi szűrőanyaggal, hogy levegőzzön a magasított aljzat is.

Indításhoz a táptalajon kívül tropica kapszulát is szórtam rá, azt szétszedve.

Aljzatba ADA bacter 100-at használtam, a vízbe a napi cserék mellett Seachem Stability megy. A szűrő bejáratott, de a talaj új, kellenek a baktériumok.

Első fotó, tekintsd úgy, mint alpha.

A homokot talajtól elválasztó részt kicserélem, elszámoltam.

View attachment 165656


Egy kérdésem lenne: RO-val töltöm, Kh túl alacsony, amanok szenvednek. Gh+kh porral már 160 tds-ig sózom vissza, de az új talaj a kh-t elnyeli. Mit csináljak? Kh mérhetetlen, olyan alacsony, Gh 7.
nagyon tetszik az akvárium, szép munka, gratulálok hozzá! 😊😊👍
@Burney te mit szólsz hozzá? 😊
 
8,3kg kő lett 16 darab összeragasztásával. 12 liter tropica talaj ment bele, 1,5 liter szintén tropica taptalajjal, 1 liter régi szűrőanyaggal, hogy levegőzzön a magasított aljzat is.

Indításhoz a táptalajon kívül tropica kapszulát is szórtam rá, azt szétszedve.

Aljzatba ADA bacter 100-at használtam, a vízbe a napi cserék mellett Seachem Stability megy. A szűrő bejáratott, de a talaj új, kellenek a baktériumok.

Első fotó, tekintsd úgy, mint alpha.

A homokot talajtól elválasztó részt kicserélem, elszámoltam.

View attachment 165656


Egy kérdésem lenne: RO-val töltöm, Kh túl alacsony, amanok szenvednek. Gh+kh porral már 160 tds-ig sózom vissza, de az új talaj a kh-t elnyeli. Mit csináljak? Kh mérhetetlen, olyan alacsony, Gh 7.
Én külön adagolom a +GH növelőt, és külön a +KH port. Gondolom, neked csak a +KH porból kellene többet bele szórnod.
 
Sokallom a világítási időt. Nálam 30 perces effektekkel 8 óra, ill. figyelem a növényeket, és a fotóperiódus végéhez időzítem az egészet.
A CO2-t szerintem lekapcsolhatod 1 órával a lámpalemente előtt:
- egyrészt feleslegesen megy,
- akkor már nem akkora a CO2 felvétel.

Te látod, mikor zárulnak össze a felső levelek. (A Rotala kiválóan jelzi.) Tehát, amikor összezáródnak a felső levelek, akkor kell vége legyen a világítási időszaknak, előtte egy órával meg a CO2 beoldásnak. Onnantól meg visszafelé haladva kell beállítani a rendszert.
Persze ez csak egy vélemény.

Amúgy újra megnézve a fotót, amit legutóbb feltöltöttél, csak halkan, csak csöndben, hogy senki meg ne hallja kérdem: az az egy kis csoki tündérien különc.
Mindig teljes világítással indítottam, abból soha nem volt gondom. De köszönöm a javaslatot!

Az hra-ra legjobban a levelek bezáródása után lehet hatni, akkor lesz vér vörös.

Csokiból kettő van, ott úsznak egymás mellet a képen
 
Nem tudom, hogy jövök a képbe de véleményem szerint ugyanolyan mint az elődje csak most kövekkel. Az MC-t még nem raktam volna bele, amíg nincs elég tápanyag a vízbe addig nem fejlődik, csak olvadni fog.
Csak szívatott a Tamás. Minekután szerinted a két akvárium egyforma, már tudom miért. Az mc köszöni tökéletesen fejlődik.
 
Mivel utána írtad, nem értem mit miért.
De örülök, hogy jót szorakoztok rajtam!
NA SZIASZTOK!!!
Ne haragudj, berúgtad az ajtót és mondtál egyből két hülyeséget. Most megsértődhetsz ezen, vagy normálisan válaszolsz.
 
Back
Oldal tetejére