• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Giant teeth

Kérdéssel fordulnék hozzátok.
A befolyó eddig nyilván rossz irányban állt, de tudatosan, mert nem akartam az aljzatot felkavarni. Most már kezd a fű szerintem akkora lenni, hogy a mulm mozgását megfogja.
Ti hogy látjátok, cserélhetem a befolyót és a co2-t végre az ideális irányba?
20220507_223713.jpg
(hra kifakult, a green rotala miatt már nitrátot is adtam, hogy nőjön. Nem nőt. Többet éppen submers növényt nem veszek, ne nálam alkuljon át a pénzemért)
20220507_220247.jpg
Közelről a gyep
 
Utoljára módosított:
Kérdéssel fordulnék hozzátok.
A befolyó eddig nyilván rossz irányban állt, de tudatosan, mert nem akartam az aljzatot felkavarni. Most már kezd a fű szerintem akkora lenni, hogy a mulm mozgását megfogja.
Ti hogy látjátok, cserélhetem a befolyót és a co2-t végre az ideális irányba?
View attachment 166543
(hra kifakult, a green rotala miatt már nitrátot is adtam, hogy nőjön. Nem nőt. Többet éppen submers növényt nem veszek, ne nálam alkuljon át a pénzemért)
View attachment 166545
Közelről a gyep
Szerintem nem fogja már megkavarni. De miért cserélnéd a befolyót, nem jó ez így? Nem változtatnék rajta.
Az emers növény submerssé alakulásához energia kell meg táp. Ahhoz lehet vékony a zero magában. Vagy complete kell heti 1-2 alkalommal, vagy a plusz nitrát. Rengeteg kálium van a zeroban, ami erősíti a vasat, fékezi a nitrátot, foszfátot. Valószínűleg ez a baja a Rotala greennek. Szerintem. 🙂
 
Köszönöm a segítséget, Zsolti!
De miért cserélnéd a befolyót, nem jó ez így?
Most a befolyó a magas sziklához nyomja a vizet és a co2-t. Onnan nehezen megy tovább. Ha az egészet megfordítom, úgy a domboldal aljáról könnyen áramlik felfele a víz a beoldott széndioxiddal. Pláne a magas kövön még úgy 5 centit emelni is akarok.

Eddig csak a felkavaradó aljzat miatt nem mertem, elkerülve az algásodást, de most már a gyep fogja
 
Az emers növény submerssé alakulásához energia kell meg táp. Ahhoz lehet vékony a zero magában. Vagy complete kell heti 1-2 alkalommal, vagy a plusz nitrát. Rengeteg kálium van a zeroban, ami erősíti a vasat, fékezi a nitrátot, foszfátot. Valószínűleg ez a baja a Rotala greennek. Szerintem. 🙂
Ez nyilván így van, és köszönöm Zsolti!
Nem segített a plusz nitrát, viszont eltűntek a vörös színek.
Nem tápanyaghiány volt a gond, hanem szó szerint még emers volt, kerek levelekkel. Tövig vissza kellett volna vágnom - vagy normális növényt venni - és akkor nem kell végigszenvedni a hosszú átalakulást.

Egy éve nem kapnak nitrátot a növényeim, csak gyökeren keresztül, ez meg vadi új talaj.

Bedőltem, így jártam. Mellette a régi rotala hra-t 3x vágtam.
 
Szia Zsolti!

Köszönöm kérdésedet, ma volt egy kis átalakítás, mert nagyon nem jött be.

Megemeltem a bal sziklát az mc alatt, a homokra jött dekor kő és a bylexa mögé egy kis microsorum narrow, hogy lengedezzen.

A magasabb kő miatt az áramlás érdekében megcseréltem a szűrő csöveket és a co2-t.

20220628_230044.jpg

20220628_230941.jpg

A segítségért köszönet @lamascsi - nak és @danyi03 - nak. Aki admin, így ha vállalhatatlan a munkám, tudja törölni a nevét.
 
Szia Zsolti!

Köszönöm kérdésedet, ma volt egy kis átalakítás, mert nagyon nem jött be.

Megemeltem a bal sziklát az mc alatt, a homokra jött dekor kő és a bylexa mögé egy kis microsorum narrow, hogy lengedezzen.

A magasabb kő miatt az áramlás érdekében megcseréltem a szűrő csöveket és a co2-t.

View attachment 168014

View attachment 168011

A segítségért köszönet @lamascsi - nak és @danyi03 - nak. Aki admin, így ha vállalhatatlan a munkám, tudja törölni a nevét.
Szia a kövek tövébe az milyen növény?
 
Szia Zsolti!

Köszönöm kérdésedet, ma volt egy kis átalakítás, mert nagyon nem jött be.

Megemeltem a bal sziklát az mc alatt, a homokra jött dekor kő és a bylexa mögé egy kis microsorum narrow, hogy lengedezzen.

A magasabb kő miatt az áramlás érdekében megcseréltem a szűrő csöveket és a co2-t.

View attachment 168014

View attachment 168011

A segítségért köszönet @lamascsi - nak és @danyi03 - nak. Aki admin, így ha vállalhatatlan a munkám, tudja törölni a nevét.
Szerintem nem kell szerénykedni. Szépek ismét a színek. A dekorkavics is mutatós. A microsorum is szép, kíváncsi leszek milyen képet mutat később, mert a kövek, eddigi növények által kialakított háromszög kompozíciót kezded átalakítani. 🙂 De ez nem baj, akkor jó egy akva, ha tudjuk variálni. Enélkül még a legtutibb kompozíció is uncsi lesz egy idő után. 👍
 
Szia Zsolti!

Köszönöm kérdésedet, ma volt egy kis átalakítás, mert nagyon nem jött be.

Megemeltem a bal sziklát az mc alatt, a homokra jött dekor kő és a bylexa mögé egy kis microsorum narrow, hogy lengedezzen.

A magasabb kő miatt az áramlás érdekében megcseréltem a szűrő csöveket és a co2-t.

View attachment 168014

View attachment 168011

A segítségért köszönet @lamascsi - nak és @danyi03 - nak. Aki admin, így ha vállalhatatlan a munkám, tudja törölni a nevét.

Határozottan jót tett azzal az MC pamaccsal, hogy így felvitte az Isten a dolgát! 😉 Tetszik az átalakítás utáni kép! :love:
 
Elnézést, rég jártam itt, köszönöm a visszajelzéseket!
Szerintem nem kell szerénykedni. Szépek ismét a színek. A dekorkavics is mutatós. A microsorum is szép, kíváncsi leszek milyen képet mutat később, mert a kövek, eddigi növények által kialakított háromszög kompozíciót kezded átalakítani. 🙂 De ez nem baj, akkor jó egy akva, ha tudjuk variálni. Enélkül még a legtutibb kompozíció is uncsi lesz egy idő után. 👍
Nem szerénykedek, ez sajnos tényleg nem úgy sikerült, mint fejben elképzeltem.
Igen, a háromszöget is elengedtem, természetellenes volt. Köszönöm szépen a biztatást!
Határozottan jót tett azzal az MC pamaccsal, hogy így felvitte az Isten a dolgát! 😉 Tetszik az átalakítás utáni kép! :love:
Köszönöm Éva!
 
Bakker, nem tudtam miért vagyok fél éve ráizgulva a lótuszra. A mai vízcserénél jöttem rá, mióta RO vizet használok hetente egyszer ezt látom a dobozon:View attachment 169082
Na, na... akkor véletlenül sem jártál a Majorban, ott a pénztáros asztal melletti fal túloldalán lévő üvegnél...? Az is eléggé felhívás keringőre. 😃@viktorlantos, nem tolsz a szokásos fotóid közül a szokásos topicban egyet arról a lótuszosról?🙏 Legutóbb ottjártamkor az volt a kedvencem nekem is. 🙂
 
Back
Oldal tetejére