• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nyugalom a hétköznapokban

Sztem felsleges micro macrora beruhaznod
Eleg lesz megvenni a tropicasnak a parjat. Hisz a szisztema ugyanaz. A premium tartalmazza a nyomelemeket a specialized pedig a makro elemeket. :D szoval itt maris sporoltal 3000-et. :) ha kifogyott atallhatsz, de sztem felesleges. :) eddig az volt a hiba hogy a teljes tapozast nem kapta meg. Co... en se tolnam azert tul a co adagolast foleg ha nem kapcsol le soha... en visszatekernem... Hemriknek pedig igaza van...malam a dc olyan sarga mint az atom... pedig aztan en sem viszem tulzasba...csak egyszeruen magas a kh...

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről

Köszi! :) A Co2-t visszavettem még tegnap 6 bubi/percre, meglátom így milyen lesz. A PH mindenestre ugyanúgy 7,6 maradt tegnap óta, ami gondolom azt jelenti, hogy nem olyan magas a Co2 tartalom a vízben, hisz akkor csökkenne a PH.
Nagy valószínűséggel egyébként az lesz, hogy az élőlényeken felül megveszem a tropica kiegészítő tápját, és esetleg egy dc-t reagenssel. A mágnesszelepre majd akkor költök, ha nagyon nem működik valami... :)
 
Szerintem a dct hasznaltan is be lehet szerezni...vmelyik nap lattam jofogason. ;) hat a ph ugyan osszefugg de nem csak az hatarozza meg. Nekem is ilyesmi ertekem volt, bar mar 3 hete nem mertem... nekem minden hal es garnela rlvan benne... igaz a ph kerdeskorrel meg nem foglalkoztam eddig en sem. Elszor az algat akartam letudni.

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről
 
Jó, nyilván erős kerekítéssel számoltam, de az összeg attól is függ, hogy hol vásárol az ember... :)
GA-ban:
dc + reagens ~5200 Ft
mágnesszelep ~ 13000 Ft
külföldi aukciós oldalon nyilván olcsóbb... :)

A fentieken felül viszont még meg kéne vennem az élőlényeket, plusz kiegészítő növénytápot, vagy a komplett Green Aqua Micro-macrot, ami a legkisebb kiserelésben is kb. 5 ezer ft...

Talán még nem is lenne olyan nagy problémája a feleségemnek ezzel ha otthonra venném, csak az akvárium a munkahelyemen van, amit ő nem lát... :)
Köszi! :) A Co2-t visszavettem még tegnap 6 bubi/percre, meglátom így milyen lesz. A PH mindenestre ugyanúgy 7,6 maradt tegnap óta, ami gondolom azt jelenti, hogy nem olyan magas a Co2 tartalom a vízben, hisz akkor csökkenne a PH.
Nagy valószínűséggel egyébként az lesz, hogy az élőlényeken felül megveszem a tropica kiegészítő tápját, és esetleg egy dc-t reagenssel. A mágnesszelepre majd akkor költök, ha nagyon nem működik valami... :)
Itt azért több a baj mint gondoltam. Ezt számoljuk csak át megint? Ha ga tápozni szeretnél mindenképpen a félliterest venném mert a 250 milis 2190ft ha 2 db ot veszel az 4400ft viszont ha az 500ml-et veszed az 3400 ft egy ezresed megmarad ugyi? dc folyadék: 1500 ft. akkor a dc folyadék mennyibe is van? 500 ft:eek:
http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-co2-indikator-oldat-10ml.html
dc-t adok neked kölcsön ha eljössz érte mert úgy is veszel később egy üveget én csak szögletes jbl-t tudok adni ami ugye nem annyira szép viszont jó ronda de működik. Ami a lényeg olvass a sorokban mert ha el is írtad akkor már többször is sikerült. Ha ragaszkodsz a perchez akkor ne 5-6 hanem 360-340 bibi menjen mert így soha nem fog 7,5 alá menni.6 bubi / másodperc!
A mágnesszelep valóban nem annyira fontos én is nyitogattam a palackot kb fél évig,csak kényelmesebb ha van időzítésed,na és persze tű szeleped. Kerülném a helyedbe a külfőldi oldalakat ha nem vagy benne járatos. Sok idő gari nuku. Ismerni kell a terméket amire vágysz mert nem biztos,hogy olyasmit kapsz ami beválik. Csak jó tanács.
 
Akkor a tropica ajánlásánál valamit nagyon elírhattak, abban ugyanis végig bubbles/minute-ben van megadva... :) Nálam most 6 bubi ra van állítva percenként, avagy úgyis mondhatnám, hogy kb. 10 másodpercenként jön 1 buborék... Ez most akkor jó vagy rossz? :)

A növénytáp mennyiségével meg az a helyzet, hogy 16L-es az akvárium, napi 1ml az ajánlás minden 20 literre. Ha a nagyobbat venném, az 500 napig lenne elég, és akkor nem számoltam a szombat-vasárnapokat plusz amikor nem dolgozom/vagy elfelejtem. Annyi idő alatt lehet, hogy lejár a szavatossága... :) Szvsz felesleges a nagyobbat vennem, csak azért mert jobban megéri. Külföldi oldalakkal meg nincs problémám, rendeltem már több dolgot, több oldalról is, tény és való, hogy jobban szeretem én is a minőséget és a garanciát, csak sokszor nem mindegy az ár! :)
 
Ne haragudj nem olvastam el figyelmesen a naplódat, és nem figyeltem, hogy csak ekkora az akváriumod. Értem az elképzelésedet a külföldi oldalakról ezt nyilván te értékeled mi a jó számodra.
Ha így van akkor nagyon is elírták. 6 bubi/ perc az egy semleges adag semmire nem jó. Most, hogy így mondod milyen kicsi akváriumod van valóban ne kezdj többel mint 1-2 de inkább 1 bubi/ másodperc.
 
Ne haragudj nem olvastam el figyelmesen a naplódat, és nem figyeltem, hogy csak ekkora az akváriumod. Értem az elképzelésedet a külföldi oldalakról ezt nyilván te értékeled mi a jó számodra.
Ha így van akkor nagyon is elírták. 6 bubi/ perc az egy semleges adag semmire nem jó. Most, hogy így mondod milyen kicsi akváriumod van valóban ne kezdj többel mint 1-2 de inkább 1 bubi/ másodperc.

Nem haragszom, köszönöm mindenkinek aki próbál segíteni! :) Elvileg azért kell ennyivel kevesebbet beoldani, mert állandóan megy a co2. Olvastam ennek a rendszernek a topikjában, hogy a GA bolti bemutató EHEIM nano akváriumban is 5 másodpercenként ment 1 bubi, és teljesen jól működött. Nyilván több tényezőtől is függ, meg az sem mindegy, hogy milyen növények vannak az akiban. Nekem a tropica besorolása szerint 1 medium és 3 easy kategóriájú növényem van, amihez az ajánlásuk szerint elég ennyit beoldani. Ezért gondoltam azt, hogy előbb kipróbálom az ajánlást, ha nagyon nem működik akkor változtatok. Természetesen minden javaslatot és segítséget elfogadok! :)
 
Eltelt 3 hét... A növények elég szépen beindultak a Co2 hatására, viszont a zöld fonál továbbra is jelen van, igaz jóval kisebb mértékben mint korábban. A tápozást közben megváltoztattam Green Aqua Micro és macrora, mivel a közeli boltban nem volt semmilyen tropicás növénytáp, és csak a növénytápot megrendelni szállítási költséggel nekem nem érte volna meg.
Mértem foszfátot ami 0,05 mg/l (ez gondolom még mindig kevés), és ammóniát, ami 0.
Az akvárium hátuljára ragasztottam egy matt fekete fóliát, bár ez nem sikerült tökéletesre, de még így is nagyságrendekkel jobban néz ki mint nélküle. :)
Időközben bekerültek az élőlények is, 2 db oto, 10 db gyémánt neon és 30db sakura @Cselényi Dávid jóvoltából (ezúton is köszönöm neki) színesíti az akváriumot.
És végül egy kép a jelenlegi helyzetről:
akva_2016.11.02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szia!
Örülök, hogy rendbejött az akváriumood!:) Jól néz ki.
Mikor és miért cserélted le az Eheim szett szűrőjét?
 
Szia!
Örülök, hogy rendbejött az akváriumood!:) Jól néz ki.
Mikor és miért cserélted le az Eheim szett szűrőjét?

Köszi! A szűrőt akkor cseréltem le, miután újraindítottam az egészet. Az otthoni akvárium üzemen kívül volt, és ahhoz volt korábban ez a Tetra EX600-as, ami csak porosodott. Mivel az előző scape elég csúnya véget ért, ezért gondoltam hogy megpróbálom ezzel a külső szűrővel, mondván ne a szűrőn múljon, így ráadásul több helyem is maradt az amúgy sem túl nagy üvegben. :) Szóval elsődlegesen arra gondoltam, hogy nem elég hatékony és ezért cseréltem, meg nyertem vele helyet is. Most utólag már azt gondolom, hogy a tápozásommal vagy valami mással lehetett gond és valószínűleg működne azzal is, mint ahogy Te is írtad korábban, hogy nálad gond nélkül működik. :)
 
10 gyémánt neon sok egy ekkora akváriumba, meg úgy egyáltalán ez a faj túl nagy 16 literbe. 3-4 centisre nő meg.

Ekkora akvába nem is nagyon raknék halat, max. otot (ahogy neked már van 2). Meg garnélát. Nagyon max. néhány valódi nano halat. (Törperazbóra és társai.)
 
10 gyémánt neon sok egy ekkora akváriumba, meg úgy egyáltalán ez a faj túl nagy 16 literbe. 3-4 centisre nő meg.

Ekkora akvába nem is nagyon raknék halat, max. otot (ahogy neked már van 2). Meg garnélát. Nagyon max. néhány valódi nano halat. (Törperazbóra és társai.)

Igen, erre már rájöttem én is, és vártam is hogy valaki megjegyzi majd. :) Az igazság az, hogy nem ilyen halat szerettem volna bele, de megláttam őket és nagyon megtetszettek. Mivel nem néztem utána ennek a fajnak, és nem is tudtam, hogy létezik ilyen, ezért megkérdeztem az eladót, hogy mekkorára nőnek meg. Azt mondta 2-3 centi. Jelenleg a legnagyobb közülük is alig van 2 centis, a többi inkább ilyen 1,5 cm körüli. Ha nagyobbak lesznek akkor max. hazaköltöztetem őket az 54 literesbe.
 
Hidd el, a kifejlett gyémántneon 4 centisre is megnő, cimbinél van egy 40-es csapat a nagy kasztliban, és nem nano halak közel sem. :)
Viszont tény, hogy gyönyörűek!
 
A Co2 diffúzor kerámia betétje középen eléggé bealgásodott, és már inkább csak a szélén porlaszt. Mivel és hogyan érdemes tisztítani? Superge oldatom sajnos nincs. Más valamilyen alternatívát tud valaki javasolni?
 
Back
Oldal tetejére