• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diffúzor tisztítása

A diffit jelenleg csak levegő porlasztásra használom és esténként megy. 1 nap alatt is képes annyira bekoszolódni hogy alig áramlik ki belőle valami. Mégis -kövezzetek meg érte, de - kéthetente tisztítom. Hogy lehet, hogy mégsem teszi tönkre a pumpámat és minden nap szinte ugyanúgy adagolja a levegőt? Rendszeresítettem egy, még élesztőzős időszakból maradt fél literes flakont, aminek kupakjában egy levegőcső találtatik. Ha lámpaoltás után arra járok, fogom a flakont, rákötöm a diffire és szépen rálépek :) Pillanatok alatt átmegy rajta az a néhány deci levegő és az eltömődéseket szépen kilövi.

Tudom, eszem és erőm mint a bikának, de nekem bevált :mrgreen:

Egyébként domestost használok és vizet. Teletöltöm domestossal a kerámialap tetetjét és hagyom állni kb. 30 percig úgy hogy az előbb említett flakont összenyomom, majd rádugom a diffire amiben így lesz egy kis vákuum és talán valamennyi beszívódik a cuccból. (lehet hogy értelmetlen, de már megszoktam :) )
Majd leveszem a flakont, megtöltöm vízzel és átnyomom a diffin az egészet 2x. Ilyenkor persze össze sem lehet hasonlítani azzal, mint amikor csak átfújom, de mivel esetemben nem CO2 adagolás a célja, annyira nem számít.

Most hogy ezt leírtam, rájöttem, hogy mekkora hülyeség, hogy nem egyből egy domesztoszos oldatot nyomok át a kerámián... úgyhogy legközelebb ez lesz és ha minden jól megy azt a fél órát is megspórolom :thumbup: Pff... mennyi eszem van :mrgreen:
 
Most olvastam ezeket a bejegyzéseket és kíváncs lettem kimentem a fürdőbe és megnéztem a vegyszereket találta egy bizonyos ultra savo szert elolvastam és rá vollt írva hogy alga ellen is na fene előhalásztam egy üveg diffit hagyszoljon kb 30másodperc és hó fehér lett szerintem nem rossz de ha valaki kipróbálja szerintem nagyon komoly átmosást kell utána végeznie(y)
 
Most olvastam ezeket a bejegyzéseket és kíváncs lettem kimentem a fürdőbe és megnéztem a vegyszereket találta egy bizonyos ultra savo szert elolvastam és rá vollt írva hogy alga ellen is na fene előhalásztam egy üveg diffit hagyszoljon kb 30másodperc és hó fehér lett szerintem nem rossz de ha valaki kipróbálja szerintem nagyon komoly átmosást kell utána végeznie(y)

És bízzunk benne, hogy fél év után is ugyanúgy néz majd ki a kerámia.
Láttunk már egy két csodát, hogy idővel mennyire szétszedik az agresszív szerek a kerámiákat.

Lehet, hogy működik, de azért figyelj rá.
 
Ez nem egy tuti megoldás nem mondtam csak kísérletezni volt kedvem hát miért..... de szerintem is aki már mindenfélére beruházott nem hiszem hogy oszt vagy szoroz egy spéci tisztító amit véleményem szerint nem 1 évi fog használni;)
 
Sziasztok!

Én az Ace fehérítőt használom, kb 10-20% hígításban egy éjszaka áztatás után, leszed minden algát /100% os használatnál pár perc is elég/. Tisztítás után csak átöblítem vízzel és már teszem is vissza az akváriumba. Kb fél éve használom ezt a módszert, azóta is minden halam, garnélám és csigám megvan még. A képeken jól látszódik, milyen jól teljesít.

8197070330_191a946429.jpg
8195977947_5d52d1b265.jpg

8195978947_2672b9b378.jpg
8195979441_2867e28822_z.jpg



üdv
Tokken
 
@Tokken: takarítsd gyakrabban a difit, mert így nincs értelme használni. Ennyire dzsuvásan már nem is porlaszt, úgy mint az elején. 2 hetente adj neki, hogy tiszta legyen.
 
@Tokken: takarítsd gyakrabban a difit, mert így nincs értelme használni. Ennyire dzsuvásan már nem is porlaszt, úgy mint az elején. 2 hetente adj neki, hogy tiszta legyen.

Az nem alga, csak fotózás előtt beleesett a spenótba, és megfogta :D:D
 
Sziasztok!
Én Ultra Szavo penész elleni szert használok.
Két perc alatt gyönyörű fehér tőle a diffúzor,és nem bántja a kerámiát sem.A tisztítás után légpumpára kötöm úgy, hogy a csőben víz legyen,és azt átnyomatom a diffin.
 
Sziasztok.

Van egy nagy aquario diffúzoromamit kiszedtem az imént és szeretném takarítani. Megvan az ada superge oldat és a hozzá tartozó edény is, egy kupakkal egy literhez hozzáöntök és akkor elvileg jó is az arány úgy olvastam.
Viszont a difiből hogy kell a vizet kiszedni hogy az oldatba tehessem? vagy nem szükséges? Mennyi ideig maradjon ez a fajta diffúzor benne? Gondolom ez az oldalt is megtölti a difit folyadékkal és azt is el kell távolítanom belőle és alaposan leöblíteni vízzel.

Köszönöm a gyors válaszotok.
 
Sziasztok.

Van egy nagy aquario diffúzoromamit kiszedtem az imént és szeretném takarítani. Megvan az ada superge oldat és a hozzá tartozó edény is, egy kupakkal egy literhez hozzáöntök és akkor elvileg jó is az arány úgy olvastam.
Viszont a difiből hogy kell a vizet kiszedni hogy az oldatba tehessem? vagy nem szükséges? Mennyi ideig maradjon ez a fajta diffúzor benne? Gondolom ez az oldalt is megtölti a difit folyadékkal és azt is el kell távolítanom belőle és alaposan leöblíteni vízzel.

Köszönöm a gyors válaszotok.
Fecskendővel szoktam eltávolítani előtte és utána is a vizet. A fecskendő pont passzol a co2 cső végére. Akár kiszívni is lehet vele, ill. kipréselni. A legvégén a többszöri öblítést is így intézem. Nekem üveg diffúzorom van, a Tied nem tudom meddig bírja a vegyszeres áztatást.
 
Fecskendővel szoktam eltávolítani előtte és utána is a vizet. A fecskendő pont passzol a co2 cső végére. Akár kiszívni is lehet vele, ill. kipréselni. A legvégén a többszöri öblítést is így intézem. Nekem üveg diffúzorom van, a Tied nem tudom meddig bírja a vegyszeres áztatást.
Köszönöm, sikerült a fecskendővel megoldani. Végül egy órát hagytam ázni, utána átöblítettem és szép tiszta lett két hét használat után. Jól is működik továbbra is.
 
Ha befolyik a víz akkor mi a tipp, hogyan szedjem ki belőle? Jelenleg sárgás víz lötyög a difibe.
 
Sziasztok.
CO2Art Inline diffúzor kerámia betétjét próbálom takarítani.
Be dobtam a vízbe GA tisztító folyadékkal az üveg cuccok mellé, de a belseje tiszta barna maradt.
Utána külön tiszta hypo-ba áztattam 1 órát, leöblítettem, de még mindíg barna.
Van tipp mivel lehetne kitisztítani?
 
Sziasztok.
CO2Art Inline diffúzor kerámia betétjét próbálom takarítani.
Be dobtam a vízbe GA tisztító folyadékkal az üveg cuccok mellé, de a belseje tiszta barna maradt.
Utána külön tiszta hypo-ba áztattam 1 órát, leöblítettem, de még mindíg barna.
Van tipp mivel lehetne kitisztítani?
miért fáj az neked, hogy barna? nem az a lényeg, hogy milyen színe legyen hanem az, hogy működjön. A nagyobb lerakodások lejöttek róla azt jóccakát, a pólusok biztos kitísztultak, ennél többet ne várj. (kefével ne tisztítsd!)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére