• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes High Desire

Jelentem minden szépen, egészségesen nő. A Ludwigia gyönyörűen bepirosodott, folyamat nőne ki a vízből. A Rotundifolia még elég zöldes, a HRA sem akar egyelőre pirosodni. Úgy érzem itt az ideje tápot váltani, megnézni mit mutat ehhez képest az APT Zero. Érdekes egyébként, Low-Techben a TF tápcsaláddal 5-ös nitrátszint mellett is szépen sárgult a Rotundifolia, itt egyelőre nem.

full.jpg
full.jpg
full.jpg
full.jpg
full.jpg
 
Mit javasoltok, hogy érdemes visszavágnom a 3 Rotalat és a Ludwigia-t? Csak vágjam vissza, vagy a szebb topokat dugjam is vissza? Azért is agyalok az előbbi változaton, mert nem vagyok még elégedett a színekkel, és így az új hajtasok remélhetőleg majd meghozzák a kívánt eredményt.
 
Mit javasoltok, hogy érdemes visszavágnom a 3 Rotalat és a Ludwigia-t? Csak vágjam vissza, vagy a szebb topokat dugjam is vissza? Azért is agyalok az előbbi változaton, mert nem vagyok még elégedett a színekkel, és így az új hajtasok remélhetőleg majd meghozzák a kívánt eredményt.
Ludvigiát topold. Az akkor lesz igazán szép. A rotala is jobban pirul a topolástól, de az jobban viseli a fűnyírózást. 😉
 
Ludvigiát topold. Az akkor lesz igazán szép. A rotala is jobban pirul a topolástól, de az jobban viseli a fűnyírózást. 😉
Korábban bevált a topolás, csak félek, túl sok hajtása lesz így a Ludwigiának. Ezenkívül látom a régen beültetett tövek szépen legyökeresedtek 20cm mélyen, nem tudom topolás után mennyire érzi meg a növény így a táptalaj hiányát.
 
Korábban bevált a topolás, csak félek, túl sok hajtása lesz így a Ludwigiának. Ezenkívül látom a régen beültetett tövek szépen legyökeresedtek 20cm mélyen, nem tudom topolás után mennyire érzi meg a növény így a táptalaj hiányát.
Gatterold le tőből. Egy része nem fog kihajtani, a többit a topolt szárak úgyis lenyomják. 😉
 
Jelentem, a 2hr APT Zero remekül szuperál. Egyelőre napi 7ml megy, nem látok különösebb problémákat. Az első két hét után ugyan látszott a növényeken a macrohiány, úgyhogy a gyep alá került néhány Planter caps, de azóta megszokták az új sémát. Gyönyörűen látszik a Ludwigia szárán, Pinnantifida levelein hogy mikortól szoktak át az új tápra.

Hamarosan újra fényképezőközelben leszek, remélem majd hozhatok nektek néhány élvezetes képet.

Örömhír, hogy a héten találtam 3 kis CRS-t. Már kezdtem feladni a garnélás terveim, mivel a Sakurak egy év alatt sem hoztak utódokat.

Illetve rengeteget szenvedek a szűrőcsövekkel. Sehogysem sikerül őket törés nélkül elvezetni. Létezik erre bármi praktika?

full.jpg
 
Sehogysem sikerül őket törés nélkül elvezetni. Létezik erre bármi praktika?
Elég szűkösnek tűnik a hely, ez sem segít gondolom, de a csövek merevségétöl is függ. Én Green aquás "saját márkás" csöveket használok, azok elég merevek.
 
Sehogysem sikerül őket törés nélkül elvezetni. Létezik erre bármi praktika?
 
Jelentem minden szép egészséges, habár nem vagyok maradéktalanul elégedett:

  • A homok tisztántartása nehézkez, és most már a Parvula valamint a Crenata is elkezdte szépen benőni
  • Felül a fára rögzített MC hatalmasra nőtt, elég nagy árnyékot vet már. Próbáltam metszeni, de úgy elég csúnyácska lesz. Lehet szükség lenne egy drasztikusabb metszésre, majd rendbejön pár hét alatt.
  • A Pinnatifida nagyon vadul terjeszkedik
  • A mohák a metszés ellenére is nagyon benőtték a fákat, nehéz őket kordában tartani. Ezutóbbi két növény nagyon sűrűvé teszi a jobboldalt, teljesen eltakarja a háttérnövényeket
  • Hátul a Rotalak nem akarnak felfelé nőni, inkább terjeszkednek oldalra. A Wallichii még csak-csak megnő, de a HRA egyáltalán ne mterjeszkedik felelé, a Rotundifolia-t pedig teljesen le is árnyékolják emiatt
  • A 2HR APT Zero táp eddig nagyon jól bevált, viszont a Rotalak nem akarnak színesedni. Megmérem majd a tápanyagszinteket, de arra gyanakszom hogy a halak miatt túl magas a nitrát szintem. Másra nem tudok gondolni, hisz külső nitrát és foszfátadagolás gyakorlatilag nincs.

full.jpg
 
Ja igen, még néhány vélemény a növényzetről:

  • Az ARM gyönyörű és nem nő túl gyorsan. Kaptak egy kisebb metszést, hogy bokrosodjon, de most kiváló középtéri növénynek bizonyul.
  • A Ludwigia Repens Rubin a Zero ellenére nagyon gyorsan nő, már többször is kellett Topolnom, legutóbb egy hete. Ezért is ilyen üres többnyire most a háttér, bár ehhez a Rotala oldalirányú terjeszkedése is hozzájárul.
  • A Microsorum nem viselte jól a költöztetést, de alapos visszametszés után most gyönyörűen hozza a hajtásokat mindegyik tő.
 
Jelentem minden szép egészséges, habár nem vagyok maradéktalanul elégedett:

  • A homok tisztántartása nehézkez, és most már a Parvula valamint a Crenata is elkezdte szépen benőni
  • Felül a fára rögzített MC hatalmasra nőtt, elég nagy árnyékot vet már. Próbáltam metszeni, de úgy elég csúnyácska lesz. Lehet szükség lenne egy drasztikusabb metszésre, majd rendbejön pár hét alatt.
  • A Pinnatifida nagyon vadul terjeszkedik
  • A mohák a metszés ellenére is nagyon benőtték a fákat, nehéz őket kordában tartani. Ezutóbbi két növény nagyon sűrűvé teszi a jobboldalt, teljesen eltakarja a háttérnövényeket
  • Hátul a Rotalak nem akarnak felfelé nőni, inkább terjeszkednek oldalra. A Wallichii még csak-csak megnő, de a HRA egyáltalán ne mterjeszkedik felelé, a Rotundifolia-t pedig teljesen le is árnyékolják emiatt
  • A 2HR APT Zero táp eddig nagyon jól bevált, viszont a Rotalak nem akarnak színesedni. Megmérem majd a tápanyagszinteket, de arra gyanakszom hogy a halak miatt túl magas a nitrát szintem. Másra nem tudok gondolni, hisz külső nitrát és foszfátadagolás gyakorlatilag nincs.

Gyönyörű látvány, igazán büszke lehetsz rá :)
A homokból még addig szedd ki a növényeket ameddig még nem sajnálod és egyszerű kiszedni :D Nekem mikor benőtte a homokot, sajnáltam szétszedegetni őket így bent maradt, a maradékot meg homokcserénél szedtem ki gyökerestől hogy maradjon még homokos terület. :)
Mohákra nem próbáltad a tépkedést? Nekem az bevált, természetesebb látványt nyújt, hogy nem fazonra vágott lesz, hanem konkrétan tépkedéssel ritkítod :) Csak legyen a közelben leszívó cső, mert iszonyat trutyi tud kijönni belőle és ne szórja meg az akváriumot apró darabokkal, mert elterjed mint a fene aztán őrület kiírtani főleg a gyepek közül. És csak óvatosan mert képes leszakadni nagyobb darabok, azt azért mégsem akarja az ember :)
 
A blyxa sor is nagyon szépen mutat a széleken, azért ők is dicséretet érdemelnek. Valóban nagyon szép, gratulálok.
 
Mohákra nem próbáltad a tépkedést?
Egyelőre ollóval nyírtam. Vízcseréhez egy 16-os csövet használok, amit egyből a csapba vezetek. Egész kényelmes így, de sajnos a vízszint hamar lecsökken és kevés idő van a moha nyírására. Persze emellett mindig megszöknek kis darabok, úgyhogy vadászom ki őket a gyepből is. :)

Blyxa először nem maradt meg, de most lekopogom, gyöyörűek. Szépen elkezdett színesedni a hajtásvégük is. Egyetlen problémám velük, hogy kezdik kinőni a helyüket. :D
 
Nos, az elmúlt hetekben történt valami. Megjelent a szőralga(?) több helyen is. Vízcserekor ezt igyekszem pusztítani, de napok alatt visszatér, egyre erősebben. Én a Co2 gyanakszom, valahogy nem barátkoztam meg vele. Pumpálom a reakorba bőségesen, 4 hónap alatt majdnem kiürül egy 10kg-os palack, ennek ellenére a DC nem akar lime színű lenni, miközben a reaktor(AquaCare, gyári töltettel, leírás szerint beépítve) már elkezdi felhalmozni a gázt nyitott ByPass mellett, viszont amint elkezdem zárni, azonnal csobogni kezd.

Mit gondoltok, az algát okozhatja az elégtelen CO2 szint/eloszlás? Ennek ellenére mitől erősödhetett fel ennyire az elmúlt hetekben? Tápozás, világítás változatlan.

Azért is gyanakszom a CO2-re, mert jobbhíján ennek tudom be a HRA sárgás színét. Nem sikerül előcsalgoatnom a szép vörseket belőle.

Jó hír viszont, hogy a CRS garnélák jól érzik magukat, rendszeresen látni, hogy van új szaporulat.

Sajnos most csak telefonos képeket tudtam hozni, de a lényeg talán így is látható.

full.jpg
full.jpg
full.jpg
full.jpg
 
Nos, az elmúlt hetekben történt valami. Megjelent a szőralga(?) több helyen is. Vízcserekor ezt igyekszem pusztítani, de napok alatt visszatér, egyre erősebben. Én a Co2 gyanakszom, valahogy nem barátkoztam meg vele. Pumpálom a reakorba bőségesen, 4 hónap alatt majdnem kiürül egy 10kg-os palack, ennek ellenére a DC nem akar lime színű lenni, miközben a reaktor(AquaCare, gyári töltettel, leírás szerint beépítve) már elkezdi felhalmozni a gázt nyitott ByPass mellett, viszont amint elkezdem zárni, azonnal csobogni kezd.

Mit gondoltok, az algát okozhatja az elégtelen CO2 szint/eloszlás? Ennek ellenére mitől erősödhetett fel ennyire az elmúlt hetekben? Tápozás, világítás változatlan.

Azért is gyanakszom a CO2-re, mert jobbhíján ennek tudom be a HRA sárgás színét. Nem sikerül előcsalgoatnom a szép vörseket belőle.

Jó hír viszont, hogy a CRS garnélák jól érzik magukat, rendszeresen látni, hogy van új szaporulat.

Sajnos most csak telefonos képeket tudtam hozni, de a lényeg talán így is látható.

View attachment 172852
View attachment 172853
View attachment 172854
View attachment 172855
Azt tudom javasolni, hogy szedd ki a gyári töltet felét vagy az egészet... nekem a fele van bent, a többit tömd ki dryvit hálóval és fordítsd meg a reaktort ha úgy még nem próbáltad. A Co2 csonk legyen felül a nyomóágak maradnak ugyanúgy.
 
Hasonlón agyaltam, köszönöm. Melyik felén van neked a dryvit?
Azt tudom javasolni, hogy szedd ki a gyári töltet felét vagy az egészet... nekem a fele van bent, a többit tömd ki dryvit hálóval és fordítsd meg a reaktort ha úgy még nem próbáltad. A Co2 csonk legyen felül a nyomóágak maradnak ugyanúgy.
 
Hasonlón agyaltam, köszönöm. Melyik felén van neked a dryvit?
Meg tudom erősíteni amit @ßųŗŋęy mond, én is az Ő féle technikát használtam és jelentősen javult a beoldás, elég volt kisebb bubiszámban eregetni a gázt is. Viszont arra is figyelj hogy azért legyen is áramlat a reaktoron belül mert a nyitott bypass az oké, de ha a reaktorban nem elég az áramlat, akkor kevésbé tud a gáz beoldódni tapasztalataim szerint. Találj egy aranyközéputat ahol nem köpködi ki a bubikat az akváriumba, a csobogás pedig ezzel a töltettel szerintem meg fog oldódni vagy legalábbis jelentősen javulni fog. :)
 
Back
Oldal tetejére