• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénytáp adagolási útmutató

Huhh ez durva.
Ez is vegyszer, mint minden más ilyen fajta folyadék, szépen kikristályosodtak a sók a visszafolyásgátlón. Nekem így nézett ki a flakon pumpája amikor nem használtam.

Pedig átmegy rajta naponta 10ml. Lehet kicsit ereszt a gátló, ha találok egyet lecserélem hétvégén a nagytakarításkor.
 
Igen teljesen normalis. A csovet es a szelepeket is mosni kell emiatt. Szelepek ha nem tisztithatoak akkor csere
Sziasztok Nekem sima Tetra levegőhöz való visszafolyás gátló van a palackok ellőt. Eddig egyszer tisztítottam
de nem volt koszos.Igaz a Green Aqua Macro 1-1 arányban keverem RO vízzel. Kicsapódás csak a cső végén
a víz felet van. Én a Carbotol félek hogy valamit szétmar egyszer.
 
Sziasztok!

Lehet, hogy nem ide kellett volna írnom, de nem akartam külön témát nyitni.
Vásároltam portápot és jelöletlenül jöttek a dobozok. Hogy tudom megkülönböztetni a KNO3 és a K2SO4-et?
Előre is köszönöm a segítséget.

IMG_20140717_095033.jpg
Szia.
Na sikerült megállapítani melyik-melyik volt?
 
ÜDv!

Egy br. 27 literes akváriumot fogok indítani. Egyszer, mert már vagy 3 hete a fórumokat, blogokat bújom. Tök kezdő vagyok az akvakertészetben, ezért semmire sem akarok az elején sokat költeni, idővel rászánom a pénzt (meg legyen is) igényes dolgokra, de elsőre nem hiszem, h fullossal kell indítani.
Úgy vagyok vele, ha most szereztem jogsit, akkor ne egy automata váltós X6-ost kezdjek vezetni.

Lényegre térek! A tápozásról még nem olvastam sokat, sőt, nem is tudom, itt mire kell kifejezetten figyelni. Igyekszem az elején kevésbé igényes növényeket összeválogatni. Fényem van elég, de befo.s.attatok, h ha fény és táp is van, co2 nélkül jön az alga.

Szóval milyen, olcsóbb tápok vannak kezdetben, amivel ki tudom elégíteni a növényeket? Mint írtam, amikor van már sejtésem a dolgokról, átállok drágább, ADA dolgokra is, de nem látom egyelőre értelmét.

Kérnék tanácsot, indításhoz miket szerezzek be (táp terén). A GA-ból már vettem Tropica talajokat, az megoldva!

Köszi!
 
ÜDv!

Egy br. 27 literes akváriumot fogok indítani. Egyszer, mert már vagy 3 hete a fórumokat, blogokat bújom. Tök kezdő vagyok az akvakertészetben, ezért semmire sem akarok az elején sokat költeni, idővel rászánom a pénzt (meg legyen is) igényes dolgokra, de elsőre nem hiszem, h fullossal kell indítani.
Úgy vagyok vele, ha most szereztem jogsit, akkor ne egy automata váltós X6-ost kezdjek vezetni.

Lényegre térek! A tápozásról még nem olvastam sokat, sőt, nem is tudom, itt mire kell kifejezetten figyelni. Igyekszem az elején kevésbé igényes növényeket összeválogatni. Fényem van elég, de befo.s.attatok, h ha fény és táp is van, co2 nélkül jön az alga.

Szóval milyen, olcsóbb tápok vannak kezdetben, amivel ki tudom elégíteni a növényeket? Mint írtam, amikor van már sejtésem a dolgokról, átállok drágább, ADA dolgokra is, de nem látom egyelőre értelmét.

Kérnék tanácsot, indításhoz miket szerezzek be (táp terén). A GA-ból már vettem Tropica talajokat, az megoldva!

Köszi!
Easy Life ProFito - növénytáp - 500 ml most csak 2 390,00 Ft - Green Aqua
Easy Carbo - a folyékony CO2 - 250 ml most csak 1 690,00 Ft - Green Aqua
 
Sziasztok,

Nemrég indítottam egy 200L akváriumot. A rili garnélák serege és "galaxy rasborák" már áttelepítve egy másik akváriumból.

A cél / elképzelés egy medium - high teck közötti növényes akvárium lenne. Nem akarom, hogy nagyon vadul nőjenek a növények, csak, hogy szépek és egészségesek legyenek. Szerényen, de beérem lassabb dzsungelesedessel. A vízcserét sem tudnám gyakrabban, mint +-10 naponta megoldani..

Az eddigi akváriumaimban Easy Life ProFit-t használtam, és továbbra is ennél szeretnék maradni. A táptalaj adott, a JBL Manado alatt JBL AquaBasis plus várja az éhes gyökereket.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan adagoljam a tápot...

Előre köszönöm az ötleteket......
 
Sziasztok,

Nemrég indítottam egy 200L akváriumot. A rili garnélák serege és "galaxy rasborák" már áttelepítve egy másik akváriumból.

A cél / elképzelés egy medium - high teck közötti növényes akvárium lenne. Nem akarom, hogy nagyon vadul nőjenek a növények, csak, hogy szépek és egészségesek legyenek. Szerényen, de beérem lassabb dzsungelesedessel. A vízcserét sem tudnám gyakrabban, mint +-10 naponta megoldani..

Az eddigi akváriumaimban Easy Life ProFit-t használtam, és továbbra is ennél szeretnék maradni. A táptalaj adott, a JBL Manado alatt JBL AquaBasis plus várja az éhes gyökereket.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan adagoljam a tápot...

Előre köszönöm az ötleteket......
Szerintem próbáld meg a gyári ajánlással (10ml/100l/hét), és ha hiány van, akkor lehet rajta emelni.
 
Sziasztok!
Lehet, hogy evidens dolgot kérdezek, de erre nem találtam utalást a fórumban.
Hogyan kell a napi tápozást igazítani a vízcserekor?
Ugyanannyit, vagy valamivel többet kell adni a feltöltés után? Személy szerint heti 1x kb. 30% vizet cserélek.
 
Sziasztok!
Lehet, hogy evidens dolgot kérdezek, de erre nem találtam utalást a fórumban.
Hogyan kell a napi tápozást igazítani a vízcserekor?
Ugyanannyit, vagy valamivel többet kell adni a feltöltés után? Személy szerint heti 1x kb. 30% vizet cserélek.
Azon a napon , amikor cserélsz , nem tápozz,hanem közvetlen vízcsere után.
A következő napokban mehet a napi rutin.
 
Azon a napon , amikor cserélsz , nem tápozz,hanem közvetlen vízcsere után.
A következő napokban mehet a napi rutin.
Szóval akkor nem kell változtatni vízcserekor a tápozás mennyiségén?
Egy 50%-os vízcserénél azért az ember sok mikro/makromolekulát eltávolít. Nem kell ilyenkor több tápot adagolni?
 
Nem ,mert a napi rutinnal úgy is vissza kerül.
Ha többet adnál,akkor már túladagolnád.
A vasárnapit pedig nem veszed ki a vízből,mivel vízcsere után adagolod.
 
Back
Oldal tetejére