• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

2hr tápok

És tudni róluk valamit? Hogy viselkednek a Tropica, ADA kapszulákhoz képest?
Azt tudjuk egyelőre mi is, amit a weboldalon írnak. Tapkapszulabol, ha valami jobbat veszel, akkor véleményem szerint annyi más változó van egy akváriumban, hogy nem tudod, hogy melyik a jobb, rosszab.
 
Sziasztok,

Kiváncsi volnék a véleményetekre. APT Zero tápot használok az akváriumomban. Körülbelül 5-6 hónapja gond nélkül ment minden, de az utóbbi időben elkezdtek megjelenni különféle algák. Ecset és zöld fonál is.

Ezt több dolognak is betudom, az egyik a meleg idő amiben nyáron szerencsénk volt, az, hogy egy ideje nem adtam saját nitrát mixet és ami miatt írok, hogy szerintem az emersed növények mennyisége túl nagy lett.

Szóval kérdés, lehetséges, hogy az emersed növények tápanyag felvétele gyökerükön keresztül olyan mértéket öltött, hogy a napi adag nagy részét kiszipkázza a vízoszlopból? Erre még nem gondoltam, de úgy érzem logikus lenne.

Gondolatok?

Köszi,
Norbi
Én a következőt tapasztaltam zero-val : ecset megjelent, zöldpontra kapaszkodott. Az üveg hamar zöldült. A zöldpont miatt elkezdtem foszfátot adagolni. 2 hét alatt visszahúzódott a zöldpont, ecset eltűnt, és a táphiányos epifiták beindultak. Az üveg azóta sokkal kevésbé zöldül. (fonalalgám még sohasem volt) Az hozzátartozik a történethez, hogy Manadot használok, álmomban sem gondoltam volna, hogy kevés lesz a foszfát.
 
Szóval kérdés, lehetséges, hogy az emersed növények tápanyag felvétele gyökerükön keresztül olyan mértéket öltött, hogy a napi adag nagy részét kiszipkázza a vízoszlopból? Erre még nem gondoltam, de úgy érzem logikus lenne.
Ez egész biztos így van. A legjobb megoldás hosszú távon az osmocote fajtájú kapszula/bogyó. Ráadásul hőmérséklet függvényeben oldódik lassabban, vagy gyorsabban igazodva a növények csökkenő, vagy növekvő tápanyagigényeihez. Az Avarban már nem is használok más tápot.
 
Ez egész biztos így van. A legjobb megoldás hosszú távon az osmocote fajtájú kapszula/bogyó. Ráadásul hőmérséklet függvényeben oldódik lassabban, vagy gyorsabban igazodva a növények csökkenő, vagy növekvő tápanyagigényeihez. Az Avarban már nem is használok más tápot.
Milyen tápra gondolsz konkrétan? Az osmocote nem kertészeti cucc?
 
A tropica kapszulában is az van. Csak nem formába tömörítve, hanem darabosan.
És ha jól sejtem az összes hasonló kapszulában. Nagy varázslat itt sincs, csak a megfelelő arányokat kell kitapasztalni. DIY megoldásként már találkoztam ilyennel, házilag lehet akár kapszulázni is.
 
És ha jól sejtem az összes hasonló kapszulában. Nagy varázslat itt sincs, csak a megfelelő arányokat kell kitapasztalni. DIY megoldásként már találkoztam ilyennel, házilag lehet akár kapszulázni is.
Hát ha tudsz venni megfelelő összetételű osmocote alapot. Én szárazföldi osmocotot nem tennék akváriumba.
 
Sziasztok!

Szeretnék tőletek kérni tanácsot.

Van egy 96 literes akváriumom.
Environment Aqua Soil általános talaj és hátul tropica táptalaj van benne (elől nincs).
Sajnos az előtéri növényeim egyszerűen nem maradnak meg vagy csak stagnálnak.
Volt már cyano, ecset (van is), zöld alga + még amit nem láttam.
Mit gondoltok mi lehet a gond?
  • 12:15 - 19:20 fél órát dimmelve este és reggel is. Kb. 50%-on megy a nap többi részében. --> Chihiros WRGB 60 (teljes teljesítmény : 67W 4500lm)
  • Co2 eddig lámpa oltás előtt két órával indult és lámpa lekapcsolás előtt fél órával kapcsolt le. Ezt ma átraktam kevesebb bubiszámmal állandóra, azaz éjszaka is menni fog.
  • tápozás: 2hr APT3 Complete - 3 mili naponta. + seachem excel 2,5 mili naponta.
  • szűrő 2275-ös eheim. Full mátrix maxon megy poppy-val.
Beraktam egy videót is:

52490315189_dd21d84d61_o.jpgQuestion._Plants

Van valami ötletek, hogy hol lehet a gebasz?
Köszönöm!
 
Van valami ötletek, hogy hol lehet a gebasz?
Köszönöm!
Kevés ez a növénytömeg 3ml complete-hez. Azt mondanám túl van tápozva. Sok a fény is. Vedd lejjebb az intenzitását, mert az alga virul a nemesebb növények meg nem igazán. Parvula gyep alá kell táptalaj, nélküle nem igazán megy. Tegyél több száras, gyorsan növőt. @Versenycsiga használja ezt a tápot, hátha erre jár. 😉
 
Sziasztok!

Szeretnék tőletek kérni tanácsot.

Van egy 96 literes akváriumom.
Environment Aqua Soil általános talaj és hátul tropica táptalaj van benne (elől nincs).
Sajnos az előtéri növényeim egyszerűen nem maradnak meg vagy csak stagnálnak.
Volt már cyano, ecset (van is), zöld alga + még amit nem láttam.
Mit gondoltok mi lehet a gond?
  • 12:15 - 19:20 fél órát dimmelve este és reggel is. Kb. 50%-on megy a nap többi részében. --> Chihiros WRGB 60 (teljes teljesítmény : 67W 4500lm)
  • Co2 eddig lámpa oltás előtt két órával indult és lámpa lekapcsolás előtt fél órával kapcsolt le. Ezt ma átraktam kevesebb bubiszámmal állandóra, azaz éjszaka is menni fog.
  • tápozás: 2hr APT3 Complete - 3 mili naponta. + seachem excel 2,5 mili naponta.
  • szűrő 2275-ös eheim. Full mátrix maxon megy poppy-val.
Beraktam egy videót is:

View attachment 170909Question._Plants

Van valami ötletek, hogy hol lehet a gebasz?
Köszönöm!
Bevallom, nem értem, miért ide raktad be a posztodat, mivel nem a táp okozza.
Fény - CO2 - szűrés egyensúlya (az adott akvárium igényeihez - növények, vízminőség, karbantartás gyakorisága és mikéntje - igazítva) az algamentes akvarizálás alapja.

Ráadásul 5 éve @Nigro megválaszolta a problémádat, és nálánál hasznosabb hozzászólást ne várj senkitől.
 
Sziasztok!

Szeretnék tőletek kérni tanácsot.

Van egy 96 literes akváriumom.
Environment Aqua Soil általános talaj és hátul tropica táptalaj van benne (elől nincs).
Sajnos az előtéri növényeim egyszerűen nem maradnak meg vagy csak stagnálnak.
Volt már cyano, ecset (van is), zöld alga + még amit nem láttam.
Mit gondoltok mi lehet a gond?
  • 12:15 - 19:20 fél órát dimmelve este és reggel is. Kb. 50%-on megy a nap többi részében. --> Chihiros WRGB 60 (teljes teljesítmény : 67W 4500lm)
  • Co2 eddig lámpa oltás előtt két órával indult és lámpa lekapcsolás előtt fél órával kapcsolt le. Ezt ma átraktam kevesebb bubiszámmal állandóra, azaz éjszaka is menni fog.
  • tápozás: 2hr APT3 Complete - 3 mili naponta. + seachem excel 2,5 mili naponta.
  • szűrő 2275-ös eheim. Full mátrix maxon megy poppy-val.
Beraktam egy videót is:

View attachment 170909Question._Plants

Van valami ötletek, hogy hol lehet a gebasz?
Köszönöm!
Először mérjél NO3-at, PO4-et és Fe-t! Miután megmérted folytassuk a beszélgetést. Biztos, hogy nem arányos a tápmennyiség
 
Kevés ez a növénytömeg 3ml complete-hez. Azt mondanám túl van tápozva. Sok a fény is. Vedd lejjebb az intenzitását, mert az alga virul a nemesebb növények meg nem igazán. Parvula gyep alá kell táptalaj, nélküle nem igazán megy. Tegyél több száras, gyorsan növőt. @Versenycsiga használja ezt a tápot, hátha erre jár. 😉
Köszi a kérdést, de nem vagyok annyira ez esetben releváns, több okból: low techben használom, sok hal és sok növény, táptalaj mellett csak nagyon vékonyan használom. 2ml/245l/nap tökéletes nekem. szuper táp tényleg.
Valószínűleg igazad van, ilyen kevés növény mellett sok a 3ml/96l/nap. A többieknek is igazuk van, hogy sajnos kizárt, hogy csak a táp a baj itt. Valamint mérni is hasznos lenne.

Sokan félreértik ezt az APT3 comple-t, ez direkt nem jó arányban tartalmazza a tápanyagokat. úgy kell beállítani, hogy kiegészítse a termelődő nitrátot. így viszont nem lehet teljesen vakon rámondani, hogy ebből több most többet vagy kevesebbet kell adagolni... Pont ezért indítás után pár hétig én is Green Aqua Micro Macro -t adagoltam. halak nélkül ez egyszerűen nem jó.
 
Talán egy kicsit kevesebbet nyel. Vagy kiegyensúlyozottabb teszi és nem olyan hirtelen, mint a többi.

Jól látod.

Azért, mert az aktív talaj alatti tápra alapoz. Fel tudja venni gyökérről. Az alga viszont nem. Akkor leszel vele bajban, ha nem pótolod időben a kimerült talajt.

Nem működik máshogy. Inkább csak a honnan van a táp a nagy trükk. A talajra erősítenek. A vízoszlopba brutál sok káliumot tesznek. Az nem tolja annyira az alga szekerét. Sejtésem szerint azokat a mikroelemeket tolják folyékonyan, amit gyökérről is nehezebben vesznek fel a gazok. De ez csak egy gyenge lábon álló elmélet.(az enyém 🤣) Olyan, mint a Schrödinger macskája. Vagy él, vagy nem él. Amíg nincs kinyitva a doboz, nem tudjuk. Sok okos ember van itt a fórumon, de az ADA és a 2hr titkai megmaradnak. A tapasztalat az, ha ADA rendszert használsz, akkor a teljes rendszert illik összerakni a teljes ADA sikerhez. Ebben nem biztos, hogy más gyártók más összetételű tápjai segíthetnek. A táptalaj összetevők sem egyformák. A 2hr ADA koppintás, ebből az következik, hogy amíg nem csinálnak 2hr táptalajt, addig az ADA táptalaj összetétele lenne a legjobb, ADA talajjal. Jól gondolom @viktorlantos ?
En tapoztam ADAval eleg sokaig Amazonia talajjal, es az elejen brutal pont alga volt mindig es extran kellett Seachem PO-t tolnom mindig. En ezert nem szeretem az ADA tapokat.

Csak hogy a forumhoz is szoljak es most rendeltem 2hr completet, meglatjuk milyen lesz. Nalam csak ADA es Seachem kaphato, ADA draga es nem teljes, Seachem adagolasa meg nagyon bonyolult. Remelem a 2hr bevalik.
 
Back
Oldal tetejére