• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénytáp adagolási útmutató

atti76

Főkertész
Legjobb napló
Sokak kérésére ( :twisted: ) alább a Green Aqua Micro és Macro adagolása a vízcserék számának/mértékének függvényében:

Adagolás 20 literre heti 1x50% vízcserénél:
napi 1-1 ml.

Adagolás 20 literre heti 2x50% vízcserénél:
napi 2-2 ml.

Adagolás 20 literre heti 3x50% vízcserénél:
napi 2,8-2,8 ml.

Adagolás 20 literre heti 4x50% vízcserénél:
napi 4-4 ml.

Adagolás 20 literre heti 5x50% vízcserénél:
napi 5-5 ml.

Adagolás 20 literre heti 6x50% vízcserénél:
napi 5,6-5,6 ml.

Adagolás 20 literre heti 7x50% vízcserénél:
napi 6,5-6,5 ml.
 
Nem tudom, hogy jó helyre írok, de végül is növénytáp adagolásról szeretnék kérdezni ! Az Easy-Life Ferro-t és a Kalium-ot össze lehet önteni ? Azért kérdem mert mind a kettőnek megegyezik az adagolási mennyisége. Én 3,5-3,5 ml / nap adagolok és így fel tudnék szabadítani egy a adagoló edényt ! :)
 
Bár lehet, hogy sokakat megbotránkoztat, de az lenne a kérdésem, hogy a bemutatott adagolási útmutató tekintetében mi lenne az előírás, ha csak két hetente lenne víz csere?! Akkor napi 0.5ml/ 20l lenne???
 
Bár lehet, hogy sokakat megbotránkoztat, de az lenne a kérdésem, hogy a bemutatott adagolási útmutató tekintetében mi lenne az előírás, ha csak két hetente lenne víz csere?! Akkor napi 0.5ml/ 20l lenne???

Szia!

Nem ismerem az akváriumodat, az sokat elárulna, hogy alkalmazhatod e az általad is jól értelmezett adagolást. De ha kevés a növényed, nincs túlvilágítva, és co2 sincs, akkor működik.
Alábbi linken az egyik kép tartalmazza a megfelelő adagolást;) Ha vmiben elakadsz, kérdezz bátran, biztos segít vki, ill a megfelelő tpoicban a megoldás is megtalálható, bár néha jobban jársz, ha kérdezel....
HTML:
http://www.greenaqua.hu/green-aqua-macro-novenytap-1000-ml-utantolto.html#product-tabs
Ez a linkelős dolog viszont meg nekem nem megy vmi jól....:cautious:
 
set
Köszönöm válaszod!

Az aksimról röviden. 112 L-es akvárium-set. Szűrés Tetra 700 külsőszűrő. Talaj: Pro-Soil. Co2: nagy nyomású rendszer, kerámia diffúzorral. Tápozás: eddig Neptun növénytápsó (napi 1ml + liquid Carbo) Két napja Green Aqua Micro+macro eddig 5 ml/nap. Sajnos nagy gond a szerény fény (2x18W grolux)...hát dióhéjban ennyi..megpróbálok egy gyenge minőségű fotót mellékelni...

Előre is köszönöm a konstruktív tanácsokat...
 
Sziasztok!

Több helyen is olvastam, hogy a tápok/tápozási módszerek keverése nem célszerű. Igaz ez úgy is, hogy ha Green Aqua Macro-t, Easy Life Profito-t és Easy Carbo-t használok, és ezeket szeretném előre összekutyulni? A cél az, hogy egy külön edénybe legyen egy keverék, amiből meghatározott mennyiséget adagolok naponta, és így nem kell injekciós tűvel játszanom három különböző flakonból. Hetente készítenék új keveréket, persze úgy, hogy nem tisztán önteném össze a tápokat, hanem egy kis vízzel keverve. Létezik olyan, hogy a tápokban levő vegyi anyagok ilyen kis hígítás mellett "összevesznek", míg ha külön öntöm bele őket az akváriumba, akkor nincs gond?

Előre is köszi.
Üdv
 
Sziasztok!

Több helyen is olvastam, hogy a tápok/tápozási módszerek keverése nem célszerű. Igaz ez úgy is, hogy ha Green Aqua Macro-t, Easy Life Profito-t és Easy Carbo-t használok, és ezeket szeretném előre összekutyulni? A cél az, hogy egy külön edénybe legyen egy keverék, amiből meghatározott mennyiséget adagolok naponta, és így nem kell injekciós tűvel játszanom három különböző flakonból. Hetente készítenék új keveréket, persze úgy, hogy nem tisztán önteném össze a tápokat, hanem egy kis vízzel keverve. Létezik olyan, hogy a tápokban levő vegyi anyagok ilyen kis hígítás mellett "összevesznek", míg ha külön öntöm bele őket az akváriumba, akkor nincs gond?

Előre is köszi.
Üdv

A tápokat ilyen kis hígítási arányban nem szabad keverni mert "összevesznek". Az akváriumban 100X hígításban találkoznak, úgy viszont már nem okoz gondot.

De azért ez a kis plusz munka szerintem élvezetes, pár perc a tápozás. Én szertartásként űzöm, reggel kávé, füstölgés, bámulás az aki előtt és táp lögybölés, na és persze előtte a halak etetése:)! Én nagyon bírom.
 
A tápokat ilyen kis hígítási arányban nem szabad keverni mert "összevesznek". Az akváriumban 100X hígításban találkoznak, úgy viszont már nem okoz gondot.

De azért ez a kis plusz munka szerintem élvezetes, pár perc a tápozás. Én szertartásként űzöm, reggel kávé, füstölgés, bámulás az aki előtt és táp lögybölés, na és persze előtte a halak etetése:)! Én nagyon bírom.

Világos, én is szeretem ezt a "szertartást", de amikor feleségemre kell, hogy bízzam a dolgot, szerencsésebb, ha egy menetben elintézhető a dolog. De ha nem, hát nem. :cry: Köszi a választ.
 
Sziasztok!
Teljesen új vagyok a növényezés témában, így van egy újabb kérdésem. Az én akváriumom kb. 18 literes, ha nem számítjuk az aljzat térfogatát, akkor mondjuk 15l. Ehhez van 13W-os fénycsöves megvilágításom. Gondolom, ez eddig rendben is volna, ami viszont nagyon rontja a képet: egy kis 200 l/h-s belső szűrő és zero CO2 adagolás. Amit kap a víz: naponta Green Aqua Macro, Easy Life Profito és EasyCarbo. Az akváriumot a múlt hét végefelé indítottam el. Hamarosan beszerzek egy külső szűrőt, tehát az első probléma talán megoldódik, de CO2 rendszerre egyelőre nem futja. Kérdésem a hosszú bevezető után: elég az EasyCarbo vagy gondolkodjak valami olcsóbb CO2 megoldásban, pl. a Tropica System 60 CO2 szettben? Tudom, ez manuális CO2 adagolás, de ez egyelőre nem jelentene gondot.
Köszönöm
 
Szerintem pont a határon mozogsz Ha szeretnél co2 akkor legyen ha nem akkor nem. Attól is függ milyen növényeket tartasz, miket szeretnél. Az biztos hogy szeretni fogják a növényeid.
 
Szerintem pont a határon mozogsz Ha szeretnél co2 akkor legyen ha nem akkor nem. Attól is függ milyen növényeket tartasz, miket szeretnél. Az biztos hogy szeretni fogják a növényeid.

Szia!

Köszi. Meglevő növényeim:
Echinodorus tenellus - gyakorlatilag az akvárium első vonalában csak ez van;
egy tő Microsorum pteropus fára kötve;
két tő Anubias barteri - elhibázott döntés volt egy ekkora akiba, így meg fogok válni tőle;
Cryptocoryne nevillii - két tő.

Igyekeztem igénytelenebb/könnyen tartható növényeket telepíteni így elsőre. Tervezem még valamilyen moha telepítését fára, ha erre van javaslatotok (bár OFF), akkor örömmel venném. Önmagában az EasyCarbo-tól kéne, hogy bubizzanak a növényeim?

Üdv
 
Szia!

Köszi. Meglevő növényeim:
Echinodorus tenellus - gyakorlatilag az akvárium első vonalában csak ez van;
egy tő Microsorum pteropus fára kötve;
két tő Anubias barteri - elhibázott döntés volt egy ekkora akiba, így meg fogok válni tőle;
Cryptocoryne nevillii - két tő.

Igyekeztem igénytelenebb/könnyen tartható növényeket telepíteni így elsőre. Tervezem még valamilyen moha telepítését fára, ha erre van javaslatotok (bár OFF), akkor örömmel venném. Önmagában az EasyCarbo-tól kéne, hogy bubizzanak a növényeim?

Üdv
Mivel tényleg nincsenek igényes növényeid ezért szerintem nem muszáj. Én azt csinálnám, hogy várnék vele nézném hogyan fejlődnek és ha nem kielégítően vagy gondok lennének pl alga akkor venném meg a co2-t
Mohába szinte bármi lehet nem igényesek, gyorsan nőnek egy-két kivétellel. Amelyik jobban tetszik van ami csüng van ami ágaskodik van ami vízszintesen nő. Széles választék van bármi lehet.
 
Mivel tényleg nincsenek igényes növényeid ezért szerintem nem muszáj. Én azt csinálnám, hogy várnék vele nézném hogyan fejlődnek és ha nem kielégítően vagy gondok lennének pl alga akkor venném meg a co2-t

Szuper, így fogok tenni. Mivel csak egy próbaakváriumról van szó, nem vettem táptalajt, hanem valami régi kavicsba ültettem a növényeket. A fenti fajok igénylik, hogy táprúddal vagy egyéb aljzattápozással kiegészítsem a folyékony táp adagolást?
Köszi
 
Szuper, így fogok tenni. Mivel csak egy próbaakváriumról van szó, nem vettem táptalajt, hanem valami régi kavicsba ültettem a növényeket. A fenti fajok igénylik, hogy táprúddal vagy egyéb aljzattápozással kiegészítsem a folyékony táp adagolást?
Köszi
Pedig jobb lett volna, ha teszel. A cryptoknak mindenféleképpen kéne ők gyökérről szerzik a tápanyag nagyobb részét és a tenellusok is szeretni fogják
 
Pedig jobb lett volna, ha teszel. A cryptoknak mindenféleképpen kéne ők gyökérről szerzik a tápanyag nagyobb részét és a tenellusok is szeretni fogják

Mármint jobb lett volna, ha teszek táptalajt? Nyilván. Ezt viszont most már így utólag nem szívesen cserélném. Éppen ezért gondoltam az aljzatba helyezhető tápokra.
 
Mármint jobb lett volna, ha teszek táptalajt? Nyilván. Ezt viszont most már így utólag nem szívesen cserélném. Éppen ezért gondoltam az aljzatba helyezhető tápokra.
Igen a táptalajra gondoltam.
A gyökértápokat szerintem alkalmazd, ez is egy opció.
 
Néhány dolog nagyon nem világos, de most telefonrol nehéz részleteket idézni, majd holnap délután.
Viszont ez a dolog működik is vagy megragadt elméleti síkon ? Értem ezalatt, hogy működik neked így akváriumod és tesztekkel is alá tudod támasztani?

A táp fogyast mi alapján méred? Ranezel az akira és azt mondod, hogy az UG nőtt ma 1,5mm-t akkor ma nyomok 0.75ml tápot? Vagy egy rotalát nézek ami 1.5 centit nő naponta és akkor 7.5ml-t nyomok?

Telefon átka rossz helyre ment a hsz.
 
OFF
Az előbb síelés után végigolvastam egy zárolt topikot ...hát ehhez fáradt vagyok most :D.
Déjá vu Yeti :LOL:.
De mostmár tudom, hogy 1 hónappal fiatalabb Daniiiii mint a fiam :p.




 
Back
Oldal tetejére