• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

NAK Kupa 2024

Teljesen rendben voltak a ti képeitek, nem rátok gondoltam fentebb.
@mmccannon nak írtam..... nyilván egy profi fotó minden akvnának jól áll, de lehet egy régi mobillal is.. kölcsön is lehet kérni gépet akár... nem akadály a kép. Viktor tudom hogy az oldalképekre, stb... gondoltál........
 
Először is, gratulálok minden nyertesnek, és a többieknek köszönöm a részvételt. A verseny gondolata tavaly ilyenkor fogalmazódott meg bennem először, és nyárra vált biztosra, hogy megrendezzük a kupát, miután beszéltem néhány lehetséges szponzorral.

Amiben biztos voltam, hogy szeretném, ha szakmai zsűri értékelné a beküldött műveket. Ezt már számtalanszor visszajelezték emberek, hogy jó ötlet volt.

A verseny honlapját ugyanaz az ember csinálta nekünk, aki a Mentor Klubét, köszönet neki is. Nagyon sokat zargattam szegényt, hogy ezt-azt,amazt tudjuk-e még változtatni, hogy tényleg minden jól működjön, kézre álljon mind a nevezők-, mind a zsűri szempontjából. Úgy gondolom, ez is legalább olyan jó célszerszám lett, mint a NAK Mentor Klub honlapja.

Köszönöm mindenkinek, aki a verseny hírének terjesztésében is segített, és persze külön köszönet jár azoknak a szponzoroknak, akik a nyertesek (és majd a sorsolás) nyereményeit adják.

Azt is megtudtam a szponzor keresés közben, hogy én híres vagyok olyan boltosok, kereskedők körében is, akikkel egy szót nem váltottam eddig, én vagyok a "kereskedő ellenes", aki minden boltost tönkre akar tenni :D Ez miatt néhány szponzortól elestünk, de sebaj, maradt elég ;)

Ennek ellenére úgy gondolom, hogy nem kell szégyenkeznie a rendezőknek, és szponzoroknak így első verseny alkalmával sem, de ezt majd látni fogjátok a későbbiekben.

Köszönöm továbbá a zsűrinek, Szilva Lászlónak, Kucs Zsoltnak, Pócsi Barnabásnak, és nem utolsó sorban Németh Patriknak, aki mint legeredményesebb magyar növényes akvarisztikai versenyző, támogatta az eseményt a pontozásaival, véleményezéseivel.

Úgy gondolom, egy verseny mindenképpen pezsdítő hatással van a hobbira. A tudat, hogy van, lesz ilyen esemény, sokakat arra késztethet, hogy jobban figyeljenek a karbantartásra, jobban odategyék magukat az akvárium összeállításakor, komolyabban tervezgessenek. Ennek úgy gondolom, csak pozitív hozadéka van, a hobbi színvonalát emeli. Nem mellesleg a kereskedőknek is jót tesz, ha a hobbi pezsdül...

A tervek szerint jövőre is megrendezzük a Kupát, az ideihez hasonló módon, de azért lesznek változások is. Lehetséges, hogy szigorodik a kritérium, hogy ki nevezhet, illetve a fotók minőségét is jobban ki fogjuk kötni, mert sajnos sok olyan nevezés is érkezett, amin nem látszódott a versenyre való készülés. (bent hagyott, algás technika, algás üveg, nem egyenes fotó, nem csak az akvárium látszódott vagy nem látszódott a teljes akvárium, a fotós ujja is látszódott, stb stb.

Tehát lesznek változások, de ez az idei, első esemény jó alapot és tapasztalatot szolgáltat majd a következő verseny megrendezéséhez.

A nyerteseket néhány napon belül felkeresem, és elkezdem elküldeni nekik a szponzorok által felajánlott nyereményeket. Van sok tárgyi nyeremény, kuponok üveg termékekhez, garnélákhoz, stb.

Akik nem nyertek, azok között sorsolni fogok( előreláthatólag jövő hétvégén leghamarabb), így még egy kicsit lehet továbbra is izgulni a dobogón kívülieknek is.

Köszönöm még egyszer mindenkinek, megérte megcsinálni a versenyt! ;)

View attachment 181044

Gratulálok minden nevezőnek, de különösen az 50 liter High-tech első és második helyezettnek, akik kiérdemelten előztek meg engem!
@scarp
Köszönöm szépen 👍😉. Jómagam is szintén gratulálok minden indulóknak és helyezettnek! . 🤝👌
 
A zárójel előtti tagmondat: "a fotók minőségét is jobban ki fogjuk kötni". Meglehet félreértem, de amit idéztél a fotók tartalmi részleteire mutatott rá.
De písz. ☮️
Ajjaj! Akkor a nem legkorszerűbb mobilteló tulajoknak ez volt az első és utolsó megmérettetés. 😭

Nem tudom félreérthető lehettem-e:
Nem arra gondoltam, hogy innentől mindenkinek 2 millió forintos objektívvel kell fotóznia majd, vagy csak az Iphone legutolsó modelljét fogadjuk el.
Hanem arra, hogy versenyfotó legyen beküldve. Igényesen elkészítve, megvágva ha kell, technikát kivéve az akváriumból fotózás idejére. Még akkor is, ha nem számítunk győzelemre. Szerintem ennyire meg lehet tisztelni az eseményt. (ne hogy magadra értsd, tudom hogy régebbi fotóval tudtál csak nevezni)

Itt talán nincs is érintett, de az amatőr nem egyenlő az igénytelennel.
 
A zárójel előtti tagmondat: "a fotók minőségét is jobban ki fogjuk kötni". Meglehet félreértem, de amit idéztél a fotók tartalmi részleteire mutatott rá.
De písz. ☮️
A nagy versenyeken szerintem azért kérnek raw fotót, hogy egyértelmű lehessen, hogy nem történt fotómanipuláció (nem lett átrajzolva a kép). Ezen túl azt kikötni, hogy milyen készülékkel készüljön a fotó, szerintem észszerűtlen lenne. A szebb kép - amit egy jobb kamera eredményezhet - legfeljebb néhány plusz pontot hozhat az összkép értékelésében, ahogy Viktor ezt is megválaszolta fentebb. Egy alap felbontás (pl. 2 Mpx) elvárárása - hogy akár nagyobb méretben megjelenítve se legyen pixeles a fotó - az még tök normális szerintem, hiszen nem is nagyon van forgalomban telefon a XXI. században, ami legalább ezt ne tudná. A zárójeles részletek pont ezt konkretizálták, hogy mit értett Viktor "minőség" alatt. Ezeket az elvárásokat én abszolút támogatom és minden ez ellen irányuló felszólalást meg ellenzek, csupán ezért "kellett" reagálnom a hozzászólásodra. Peace.
 
Sziasztok!

Itt is szeretném megköszönni az egész szervezést és persze a támogatást, az összes szponzornak! :)

Ez volt az első verseny életünkben ahol részt vettünk, a feleségemmel. Annak ellenére hogy a nevezett akváriumok közül egyik sem versenyszempontok alapján készült, boldogok vagyunk hogy ilyen előkelő helyeken végeztünk ☺️

High tech 50 liter felett, 5.hely
Low tech 50 liter alatt, 1.hely

2.5 éve még egy ívelt 54 literesünk volt, kerámia cuccokkal berendezve, aztán megtaláltuk a Green Aqua youtube csatornáját 😃 Ezúton is köszönet az energiáért ami tőletek árad a hobby iránt :) @Nigro @viktorlantos

Én mint hobby fotós, azt gondolom hogy egy jó fotó félsiker. Szerintem ha az nem jó, megette a fene, lehet akármilyen scape. A fotózás a fények játékáról szól, arról hogy a fényekkel játszva mi mindent ki lehet hozni egy adott témából. Persze, ez nem zárja ki hogy telefonnal fotózzon bárki, azzal is lehet igényes, szép fotókat készíteni.

Engem speciel a pontszám nem érdekel. Nem gondolom hogy az előrébb vinne abban, hogy legközelebb mit csináljak másképp. Ezt magamtól kell tudom/éreznem. Illetve ezzel kapcsolatban azt gondolom, hogy nem egy jó helyezés érdekében kell tervezni. Mindent úgy kell csinálni, ahogyan mi magunk gondoljuk jónak (persze néhány alap szabály betartása nem hátrányos). Ez teszi majd egyedivé. Nekem pl soha nem jutna eszembe lemásolni egy másik akváriumot, ezért nem is nézek meg pl 1 akváriumot kétszer. Azt sem tudom mikor, ki és milyen versenyt nyert, pedig meg szoktam nézni minden évben milyen eredményekkel zárul 1-1 verseny.

Gratulálok minden nevezőnek, találkozunk jövőre, illetve nemzetközi vonalon is összefuthatunk még :)
 
A nagy versenyeken szerintem azért kérnek raw fotót, hogy egyértelmű lehessen, hogy nem történt fotómanipuláció (nem lett átrajzolva a kép). Ezen túl azt kikötni, hogy milyen készülékkel készüljön a fotó, szerintem észszerűtlen lenne. A szebb kép - amit egy jobb kamera eredményezhet - legfeljebb néhány plusz pontot hozhat az összkép értékelésében, ahogy Viktor ezt is megválaszolta fentebb. Egy alap felbontás (pl. 2 Mpx) elvárárása - hogy akár nagyobb méretben megjelenítve se legyen pixeles a fotó - az még tök normális szerintem, hiszen nem is nagyon van forgalomban telefon a XXI. században, ami legalább ezt ne tudná. A zárójeles részletek pont ezt konkretizálták, hogy mit értett Viktor "minőség" alatt. Ezeket az elvárásokat én abszolút támogatom és minden ez ellen irányuló felszólalást meg ellenzek, csupán ezért "kellett" reagálnom a hozzászólásodra. Peace.
"véletlenül" van ADA-s útmutatás is fényképezéshez.... külön mobillal és fényképezőgéppel is...
 
Engem speciel a pontszám nem érdekel. Nem gondolom hogy az előrébb vinne abban, hogy legközelebb mit csináljak másképp. Ezt magamtól kell tudom/éreznem. Illetve ezzel kapcsolatban azt gondolom, hogy nem egy jó helyezés érdekében kell tervezni. Mindent úgy kell csinálni, ahogyan mi magunk gondoljuk jónak (persze néhány alap szabály betartása nem hátrányos). Ez teszi majd egyedivé.
ne érts félre... nekem mind1 mennyi a pontszám...én csak kíváncsiságból neveztem, hogy mit muzsikál egy fura aki... és itt köszönöm is a 7. helyet:). Korábban is említettem a Viktornak hogy szívesen látnám a szóbeli értékelést is... azért szerintem érdemes meghallgatni mások véleményét....... lehet hogy egy őszinte, építő kritika nagy előrelépést jelent a jövőben valakinek

Nekem pl soha nem jutna eszembe lemásolni egy másik akváriumot,
akinek nem inge, ne vegye magára......;) azért vicces lenne látni mennyi pontot kaptak "kreativitásért"
 
Tökre megértem hogy miért írod 😉
ne érts félre... nekem mind1 mennyi a pontszám...én csak kíváncsiságból neveztem, hogy mit muzsikál egy fura aki... és itt köszönöm is a 7. helyet:). Korábban is említettem a Viktornak hogy szívesen látnám a szóbeli értékelést is... azért szerintem érdemes meghallgatni mások véleményét....... lehet hogy egy őszinte, építő kritika nagy előrelépést jelent a jövőben valakinek


akinek nem inge, ne vegye magára......;) azért vicces lenne látni mennyi pontot kaptak "kreativitásért"
Tökre megértem hogy miért írod! 😉

Amúgy mikor megláttam az aksidat én oda voltam érte. Innen nem ismertem, nem vagyok túl aktív mostanában. Én imádom a piros növényeket, szóval nekem nagyon bejön :) Az egyetlen ami nálam ront az összképen, az a háttérben lévő hosszú levelű növény, ami ott lengedezik (nem ismerem fel).
 
Tökre megértem hogy miért írod 😉

Tökre megértem hogy miért írod! 😉

Amúgy mikor megláttam az aksidat én oda voltam érte. Innen nem ismertem, nem vagyok túl aktív mostanában. Én imádom a piros növényeket, szóval nekem nagyon bejön :) Az egyetlen ami nálam ront az összképen, az a háttérben lévő hosszú levelű növény, ami ott lengedezik (nem ismerem fel).
Köszi! Cryptocoryne spiralis 'tiger' a növény és pont meg volt ritkítva😬. későn vettem észre a pályázatot. Nem egyforma sebességgel nőnek a növények.... az lenne az igazi hogy felírnám kb. mennyi idő kell egy adott növénynek hogy elérje azt a magasságot és sűrűséget amit szeretnék az összképhez. Akkor be tudnám ütemezni hogy mikor kell mit nyírni ahhoz, hogy egyszerre legyenek a csúcson🤓.........
 
Stemeknél ez ennyire nem bonyolult. Ha kifejezetten versenyre készülsz, akkor folyamatosan kell nézni a túl hosszú szálakat. Levágni a csúcshajtást az első oldahajtás felett és visszadugni a többi közé. Az sem baj, ha egyáltalán nincs a talaj közelében. Simán megoldja onnan is. Ha hirtelen felindulásból, mint most is a NAK miatt, akkor is lehet hasonlót csinálni, csak akkor sok szállal kell elkövetni ugyanezt. Az eredmény nem lesz annyira tökéletes, meg kell is a növényeknek 1-2 nap mire szépen állnak.
 
Stemeknél ez ennyire nem bonyolult. Ha kifejezetten versenyre készülsz, akkor folyamatosan kell nézni a túl hosszú szálakat. Levágni a csúcshajtást az első oldahajtás felett és visszadugni a többi közé. Az sem baj, ha egyáltalán nincs a talaj közelében. Simán megoldja onnan is. Ha hirtelen felindulásból, mint most is a NAK miatt, akkor is lehet hasonlót csinálni, csak akkor sok szállal kell elkövetni ugyanezt. Az eredmény nem lesz annyira tökéletes, meg kell is a növényeknek 1-2 nap mire szépen állnak.
igen igazad van. de nálam ez a 9 növényből 7-nél nem játszik.
 
Back
Oldal tetejére