• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

NAK Kupa 2024

Ja értem. Azon filóztam is sokat, hogy hogyan fotózzam. Kilógó fákkal nemzetközi versenyen kb. ki is zárnak. Pedig ez az akvárium úgy teljes.
@NagyViktor van erre a NAK-on szabályozás?
Ahogy a másik Viktor is mondta, a fotót tekintve elég lazán kezeljük a dolgot. Van olyan nevezés ahol a kilógó növényzet kvázi látványosabb és nagyobb tömegben van jelen, ez miatt már majdnem inkább paludárium jellege van az akvának. Ez miatt nem utasítottam el nevezést, mert ahogy írtad is hozzá tartozik az akvárium esztétikájához.

Az olyan urambocsá trehányságokat dobtam vissza, ahol mondjuk a szekrény is rajta volt(meg kb a vízcseréhez használt vödör is) a képen, de a nevezési időszak vége felé már ha látszott a lámpa inkább jóváhagytam. 😃

Sok dolog most fog csak kiakakulni, jövőre biztosan szigorúbbak leszünk.
 
Nekem átküldte priviben. Szinte biztosra veszem, hogy nem egyre gondoltok :) Annyira, hogy bátran be is rakom ide a 2009-est. (bocsi @aquatibi az indiszkrícióért, "tisztázási" célzattal teszem ezt)

View attachment 180694

Szerintem ez egy teljesen általános koncepció azóta. Millió hasonló akva született már, nincs benne semmi egyedinek mondható. Őszintén szólva sajnálnám is, ha egy ilyesfajta összehasonlítás levonna a pontértékéből a nevezett akváriumnak (és ez igaz arra is, amelyikre szerintem te gondolsz ;)).

Na hát én nem erre gondoltam. Akkor ti a tavalyi másik verseny győzteséről beszéltek.

Az biztos hogy a zsűrizés sem lesz tipikus, így nem lehet kijelenteni előre melyik akva lesz a győztes 🙂 Ezért engem kell megkövezni, de egy picivel másabb jellegű versenyt akartam, mint a megszokott. Nálam az a furcsa ha nem térek el a "szabályoktól"😃
 
Lehet megköveztek, de van valami a kék háttérben is. Időnként akár jól is mutathat. A lakás belső és hangulat függvénye. Lehet pont a fehér világos háttér az ami baromira idegen / hideg / fényes, amin egy ilyen háttér sokat tud tompítani.

Most a boltban is feltették a srácok az új kék lightground hátteret a fabian féle 240-es berendezésre. A csapaton belül is többen jelezték, hogy nem az igazi, túl sötét.
Nekem kifejezetten tetszik. Megpróbálom lefotózni a napokban, bár a látványt nehezen adja vissza ahogy a térben jársz és a többi berendezéssel együtt nézed a sötét fal előtt.

Valószínűleg a fenti fotó is máshogy mutatna ha látnád az akvárium lámpát vagy a szobát körülötte.
lényegében igazad van.+ az alkotó majd eldönti hogy milyen hatást akar elérni a látképpel….nem minden akvárium “megnyugtató”…. az enyémről is beszéltünk @Jopet -el hogy neki “hideg” a kép.. de ezt is akartam… mivel egy kísérleti akvárium… kissé futurisztikus és nem evilági látvány….
 
Nekem átküldte priviben. Szinte biztosra veszem, hogy nem egyre gondoltok :) Annyira, hogy bátran be is rakom ide a 2009-est. (bocsi @aquatibi az indiszkrícióért, "tisztázási" célzattal teszem ezt)

View attachment 180694

Szerintem ez egy teljesen általános koncepció azóta. Millió hasonló akva született már, nincs benne semmi egyedinek mondható. Őszintén szólva sajnálnám is, ha egy ilyesfajta összehasonlítás levonna a pontértékéből a nevezett akváriumnak (és ez igaz arra is, amelyikre szerintem te gondolsz ;)).
Én túl sok “hasonló dolgot” látok a két akváriumban. nyilván a 2009-es lehetett az inspiráció.. nem is lenne baj vele mert valahonnan kell inspirálódni, de akkor hozzá kell adni valamit, vagy elvenni, kicserélni dolgokat… stb… nekem nagyon deja-vu volt amikor megláttam… lehet csak én látom a hasonlóságot. azért írtam priviben mert ez nem a mi dolgunk. erre van a zsűri😀 és ahogy látom becsülettel végzik a munkát! @Jopet kell nevezni és nyerni.. utána évben már te is zsűri vagy😉
 
Utoljára módosított:
Uhhh....arról nem volt szó, hogy ez jövőre feladatot is generálhat. Vagy lemaradtam az apróbetűsről...? 😳
írt valami ilyesmit a főnök…… még a korábbi bejegyzésekhez fűzném hozzá @Jopet ”sérelmezte” a színeket egy akváriumban… láttam a versenyre Te is az akváriumod egy “hidegebb” arcát mutatod mint a korábbi fényképek, Én is a “szokásosnál” egy világosabb és hidegebb tónust értem el egy pluszban felrakott lámpával… @eMZé meg egy melegebb árnyalatú képpel nevezett mint a naplójában lévők… ebből csak azt akartam kihozni hogy több “arca” van egy akváriumnak és hogy melyik az előnyösebb a verseny szempontjából az majd elválik… ahogy @NagyViktor most szervez először, úgy Én és még sokan most nevezünk először… 😉
 
Mondjuk én ezt a verseny színvonalának esése miatt nem támogatnám, de ha a fenti a cél, akkor a feltételeket jövőre ki kell azzal egészíteni, hogy előző években elért NAK első hely (vagy dobogó) is kizáró tényező! 😉
Viszont akkor revidiálom a korábbi hozzászólásomat, és inkább mégse legyen mindenki első, mert azzal elfogynak a nevezők! 😀
 
Mondjuk én ezt a verseny színvonalának esése miatt nem támogatnám, de ha a fenti a cél, akkor a feltételeket jövőre ki kell azzal egészíteni, hogy előző években elért NAK első hely (vagy dobogó) is kizáró tényező! 😉
Viszont akkor revidiálom a korábbi hozzászólásomat, és inkább mégse legyen mindenki első, mert azzal elfogynak a nevezők! 😀
Igen, értem a felvetés okát. Ez sincs még kőbe vésve, addig kitaláljuk 😃 Természetesen szükség van etalonokra is, kivéve ha úgy érzik miattuk sokan, hogy meg sem tudják közelíteni az adott akvárium szintjét. Ha mindig ilyen akvárium nyer, az a többségnek demotiváló.

Azért valljuk be, nagyon rá kell feküdni a témára, hogy nemzetközileg is esélyes akvát dobjon össze valaki. Kevesen tudnak, akarnak például annyi hardscapet venni, amivel normálisan lehet legózni.(Jó, ezt sok boltban meg lehet már tenni, de ehhez is sok idő és energia kell) Az idő, energia munka, család mellett megint erős gátló tényező.

A NAK-Kupa nem egy elit verseny szeretne lenni, hanem az átlag hobbi réteg motivációja arra, hogy akár ők is nyerhetnek, ha egy kicsit jobban igyekszenek, szorgosabban karbantartják az akváriumot, esetleg a maguk szűk keretei között próbálnak minél többet kihozni a látványból.

Az én meglátáson az, hogy egy ilyen szemléletű verseny többet tud tenni ámblokk a hobbiért, mintha lenne 2-3 nemzetközi szintű akvárium mindig a mezőnyben, és a dobogót kb előre ki lehetne osztani nekik.
 
Igen, értem a felvetés okát. Ez sincs még kőbe vésve, addig kitaláljuk 😃 Természetesen szükség van etalonokra is, kivéve ha úgy érzik miattuk sokan, hogy meg sem tudják közelíteni az adott akvárium szintjét. Ha mindig ilyen akvárium nyer, az a többségnek demotiváló.

Azért valljuk be, nagyon rá kell feküdni a témára, hogy nemzetközileg is esélyes akvát dobjon össze valaki. Kevesen tudnak, akarnak például annyi hardscapet venni, amivel normálisan lehet legózni.(Jó, ezt sok boltban meg lehet már tenni, de ehhez is sok idő és energia kell) Az idő, energia munka, család mellett megint erős gátló tényező.

A NAK-Kupa nem egy elit verseny szeretne lenni, hanem az átlag hobbi réteg motivációja arra, hogy akár ők is nyerhetnek, ha egy kicsit jobban igyekszenek, szorgosabban karbantartják az akváriumot, esetleg a maguk szűk keretei között próbálnak minél többet kihozni a látványból.

Az én meglátáson az, hogy egy ilyen szemléletű verseny többet tud tenni ámblokk a hobbiért, mintha lenne 2-3 nemzetközi szintű akvárium mindig a mezőnyben, és a dobogót kb előre ki lehetne osztani nekik.
Jó gondolatok. Igazad van szerintem.Valóban hobbi építő lehet ez a hozzáállás… A nyertesek kapnak egy “löketet” hogy indulhatnak akár nemzetközibe is. Akik meg nem érnek el helyezést azoknak köv évben “nagyobb” az esélyük és arra ösztönzi őket hogy “jobb akváriumot” hozzanak össze…. Lényegében egy kis “előszoba” a nagy versenyekhez…. ui.: A zsűrizés is szerintem egy pozitív dolgot adhat a páciensnek. Fejlődhetnek a képességei az által is hogy értékelés közben felfigyel részletekre (akár pozitív akár negatív) amiket egyébként nem venne észre ha nem kellene elemeznie az akváriumot…..
 
Utoljára módosított:
Úgy néz ki vasárnapra meg fognak születni az eredmények. Én már kb 1 hete végeztem az értékeléssel, de megmondom őszintén a kategóriák jó részében fogalmam sincs ki kerül majd a dobogóra (nálam a hightech normálnál átlag 2-3 pontonként jönnek a nevezők egymás után a top10-ben). Talán a top10-et tudnám csak nagy bizonyossággal megsaccolni. ( nem teszem közzé a tippjeimet :D )
Kemény meló egy garden style-t("holland"), és egy tipikus nature-t összehasonlítani, alma és körte(vagy banán és narancs) esete. Lehet jövőre a garden style hazai nagy népszerűsége miatt lesz külön egy ilyen kategória is. 50-60 nevezőt egy kategóriában még lehet két felé osztani :D

Ha megvan az eredmény, itt is kihirdetem.
 
A versenyt valóban úgy hirdettem meg, hogy amatőröknek szól,de pont az ilyen lehetséges viták miatt határoztam meg pontosan, feketén és fehéren, hogy ki az aki nem nevezhet.
Ez az IAPLC top 100 helyezés, és egyéb nemzetközi versenyen a dobogós helyezés korábban bármikor.

Nem a "mariska néni" fogja eldönteni hogy neked fair-e a nevezésed,(persze véleménye erről még bárkinek lehet) a szubjektív dolgok mindig vitákat szülnek. Lehet, hogy jövőre szigorúbb lesz a kritérium, de idén a kiírásban lévő van érvényben. Eszerint nevezhettél te is.
Amúgy nem tudom melyik a te akváriumod, így nem tudok állást foglalni, hogy "túl profi"-e. A normál hightech elég erős mezőny egy amatőr versenyhez képest, nem olyan könnyű tarolni akármivel.
 
Utoljára módosított moderátor által:
A versenyt valóban úgy hirdettem meg, hogy amatőröknek szól,de pont az ilyen lehetséges viták miatt határoztam meg pontosan, feketén és fehéren, hogy ki az aki nem nevezhet.
Ez az IAPLC top 100 helyezés, és egyéb nemzetközi versenyen a dobogós helyezés korábban bármikor.

Nem a "mariska néni" fogja eldönteni hogy neked fair-e a nevezésed,(persze véleménye erről még bárkinek lehet) a szubjektív dolgok mindig vitákat szülnek. Lehet, hogy jövőre szigorúbb lesz a kritérium, de idén a kiírásban lévő van érvényben. Eszerint nevezhettél te is.
Amúgy nem tudom melyik a te akváriumod, így nem tudok állást foglalni, hogy "túl profi"-e. A normál hightech elég erős mezőny egy amatőr versenyhez képest, nem olyan könnyű tarolni akármivel.
Ez egy frankó egyenes beszéd. 🙂
Magam részéről meg marhára nem érdekel egy hazai rendezésű versenyen, hogy meg kell-e mérkőznöm egy nemzetközi porondon is megméretett hobbitárssal, vagy sem. Amíg csak magyarok vagyunk, addig nekem egy ucsó hely is belefér. "Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a miénk." 🙂
 
A versenyt valóban úgy hirdettem meg, hogy amatőröknek szól,de pont az ilyen lehetséges viták miatt határoztam meg pontosan, feketén és fehéren, hogy ki az aki nem nevezhet.
Ez az IAPLC top 100 helyezés, és egyéb nemzetközi versenyen a dobogós helyezés korábban bármikor.

Nem a "mariska néni" fogja eldönteni hogy neked fair-e a nevezésed,(persze véleménye erről még bárkinek lehet) a szubjektív dolgok mindig vitákat szülnek. Lehet, hogy jövőre szigorúbb lesz a kritérium, de idén a kiírásban lévő van érvényben. Eszerint nevezhettél te is.
Amúgy nem tudom melyik a te akváriumod, így nem tudok állást foglalni, hogy "túl profi"-e. A normál hightech elég erős mezőny egy amatőr versenyhez képest, nem olyan
Ez egy frankó egyenes beszéd. 🙂
Magam részéről meg marhára nem érdekel egy hazai rendezésű versenyen, hogy meg kell-e mérkőznöm egy nemzetközi porondon is megméretett hobbitárssal, vagy sem. Amíg csak magyarok vagyunk, addig nekem egy ucsó hely is belefér. "Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a miénk." 🙂
… véleményem szerint a nevezett akváriumok nem konkrétan versenyre készültek, hanem pusztán “egyszerű otthoni” akváriumnak. Lényegében “hétköznapi” üvegek versenye.
ui.: Nekem megjött a kedvem és építek majd egy “versenyakváriumot”…
 
… véleményem szerint a nevezett akváriumok nem konkrétan versenyre készültek, hanem pusztán “egyszerű otthoni” akváriumnak. Lényegében “hétköznapi” üvegek versenye.
ui.: Nekem megjött a kedvem és építek majd egy “versenyakváriumot”…
Egy verseny fő célja(legalább is nálam) a motiváció. Legyen ott a tudatban hogy ha kicsit jobban gondozza, jobban összerakja, akkor elérhet egy jobb helyezést egy versenyen(vagy minimum büszke lehet magára hogy ő is ott volt). Ez a tudat jobban mozgatja az embereket, mintha csak fórumokra és csoportokba "dobhatja" be a képet néhány lájkért.
Ha valaki azt mondja az idei verseny alapján, hogy jövőre ez miatt épít egy akváriumot, amit nevezni is fog, azt én sikernek könyvelem el 🙂
 
A versenyt valóban úgy hirdettem meg, hogy amatőröknek szól,de pont az ilyen lehetséges viták miatt határoztam meg pontosan, feketén és fehéren, hogy ki az aki nem nevezhet.
Ez az IAPLC top 100 helyezés, és egyéb nemzetközi versenyen a dobogós helyezés korábban bármikor.

Nem a "mariska néni" fogja eldönteni hogy neked fair-e a nevezésed,(persze véleménye erről még bárkinek lehet) a szubjektív dolgok mindig vitákat szülnek. Lehet, hogy jövőre szigorúbb lesz a kritérium, de idén a kiírásban lévő van érvényben. Eszerint nevezhettél te is.
Amúgy nem tudom melyik a te akváriumod, így nem tudok állást foglalni, hogy "túl profi"-e. A normál hightech elég erős mezőny egy amatőr versenyhez képest, nem olyan könnyű tarolni akármivel.
Ő lenne a vita tárgya: Post in thread 'Ultra Wide Format' https://akvakertesz.hu/threads/ultra-wide-format.9165/post-569353
 
Back
Oldal tetejére