• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Monoculture

Lehet sok a flow. Sokkal kevesebb a viz mint a korabbi akvariumaidban es ellenallas sincs annyi ami fekezhetne. Ez lehet magyarazat a gyer noveny opalossag gda problema csoportra :)
 
Az áramrásról a hátfalon teljes hosszban végighúzódó esöztetö gondoskodik (1x EX 1200). Az áramlás nem tünik olyan komolynak. A hosszabb füszálak is imitt-amott lengedeznek. Így ránézésre nem is gondolnék arra, hogy sok a flow. Az igaz, hogy a 45-50 liter aljzat és a minimál setup miatt a kevesebb mennyiségü víz még intenzívebben pörög az akvában, de ez okozhat ilyet? A nagy és eltúlzott áramlás nem inkább a BBA-t (vagy a fonalat) húzza be?
 
Szia Viktor! Üdv Mindenkinek!

Az esőztetőt levettem, várom a hatást.

Csináltam további vízteszteket is. Az eredmény lehangoló lett. Míg én abban a tudatban leledztem, hogy magas lehet pl. a foszfát, vagy a nitrát, kiderült, hogy semmi nyoma ezeknek a komponenseknek az akvában... Ohhhh :oops: Tehát a zöld mocsok (GDA) valszeg a brutális tápanyaghiány folyományának tekinthető... Biztos, ami biztos az UV még menni fog egy darabig. Ma lenyaltam az üvegeket miközben szívattam a leváló trutyit.

Most a nagy krach után kicsit bizalomgerjesztőbben fest az akvárium.

A friss képek ma estéről:

18710606318_0f6294dc2b_c.jpg


18901124171_3168f2fcee_c.jpg


18898283865_cf3b3a789c_c.jpg


18710591710_6d222b3782_c.jpg


Üdv: Robi
 
Jaja tápanyaghiány a GDA leginkább. Nálunk mindig akkor jelentkezik, ha elengedjük az akváriumokat. Lehet kicsit sokat nézed a tengerit :) Régen ilyen elő sem fordulhatott volna :)

A TS ködből ítélve elég jó a flow. Szóval van miből csökkenteni ha kell. Jobb ha teljes hosszban megy az áramlás és nem forgatod előre mint az esőztetővel, mert ott tuti kavartad a talajt.
Én teljes hosszban és a front részen tolnám inkább nem hátul a sekély részen.
 
Lehet kicsit sokat nézed a tengerit :) Régen ilyen elő sem fordulhatott volna :)

Ez nagyon is lehetséges! :ROFLMAO: Én kérek elnézést! :D

Na de azért ott is volt egy két olyan dolog, amit nem kezdőként kellet volna átélnem... De erről majd egy későbbi posztban mesélek, ha itt a nagyban minden rendeződik. Elöljáróban csak annyit, hogy az egész korallos akit szét kellett bombáznom, majd újraindítani - és nem a vízminőség vagy alga miatt... :mad:

Én teljes hosszban és a front részen tolnám inkább nem hátul a sekély részen.

Az a baj ezzel, hogy a ratyi, fekete, plasztik, Juwel korona miatt technikailag nagyon macerás a beömlőt előre hozni. Azt is csak egy gumicsővel vagy extra/custom plexi cső toldással tudnám megoldani. Megoldható természetesen, de eddig nem foglalkoztam komolyabban ezzel a problémával. :rolleyes:

Üdv: Robi
 
Az a baj ezzel, hogy a ratyi, fekete, plasztik, Juwel korona miatt technikailag nagyon macerás a beömlőt előre hozni. Azt is csak egy gumicsővel vagy extra/custom plexi cső toldással tudnám megoldani. Megoldható természetesen, de eddig nem foglalkoztam komolyabban ezzel a problémával. :rolleyes:
Üdv: Robi

Pedig érdemes lenne. Évek óta megy nálad ez a szett. Egyszer kell megcsinálni és soha többet nem gondolni rá :)
 
Pedig érdemes lenne. Évek óta megy nálad ez a szett. Egyszer kell megcsinálni és soha többet nem gondolni rá :)

Na jó, megcsinálom! ;)

Viszont, ha elöre hozom a beömlöt, akkor hová kell pozicionálnom a kifolyót? Egyszerüen csak fordítsam meg a mostani konfigot?

Robi
 
Na jó, megcsinálom! ;)

Viszont, ha elöre hozom a beömlöt, akkor hová kell pozicionálnom a kifolyót? Egyszerüen csak fordítsam meg a mostani konfigot?

Robi

Fentre nem kell sem ki sem beömlő. Minden kosz az alsó rétegbe hullik. A front rész tekergetésével meg elég lesz a flow fent is. :)
Nekem most 2 beszívó és 2 kiömlő van az első harmadban. Tökéletesen működik.
 
Üdv!

Na, úgy tűnik lecsengett a nagy para! (y)

Az akvárium újra a régi fényében tündököl. Legalábbis én így látom. :rolleyes: Valószínűleg nem is volt akkor gáz, mint ahogy kinézett, hiszen szinte néhány nap után kezdett is normalizálódni a helyzet. Ma végre kiszereltem az UV-t, remélem sokáig nem lesz rá megint szükség. Tápozásra odafigyelek ezután, valóban többet kér az akva, mint amit eddig kapott.

Íme egy kép, igen hasonló, mint a pár nappal ezelőttiek ;). Ha sajnos a halaknak nem is :banghead:, de a kövek tisztaságának nagyon jót tett a peroxidos kezelés...

18803040930_c1e4427c6f_b.jpg


A tengeri nano is meg van még. Még mindig tetszik a dolog, nagyon. Itt egyébkét az okozta a felfordulást, hogy a berendezés és kb. egy hét üzem után felfigyeltem rá, hogy az egyik lágykorall, mondjuk úgy "fogyogat". :mad:
Egyik éjjel, véletlenül fedeztem fel (zseblámpával körbepásztázva az akváriumot) az egyik élőkő kisebb üregében egy szőrös, ollós valamit, ami valljuk be nem festett valami bizalomgerjesztően. Kicsit utánaolvastam és megtudtam, hogy egy igen veszélyes rákkal van dolgom, hiszen ragadozó természetéből adódóan pont a lágykorallok az egyik kedvenc tápláléka... :vamp: Szívás! Több, mint szívás. El szerettem volna kerülni, de aztán valóban szét kellett bombáznom az akit, köveket karanténozni, amíg a betolakodót meg nem találom és ki nem halászom. Mivel éjjeli állat és prímán álcázza magát, sőt mindig tovább és tovább, mélyebbre és mélyebbre vájja magának az üregeit (!), nagyon nehéz feladattal kellet megbirkóznom.

Na, lényeg a lényeg, hogy szintén teljesen véletlenül az egyik hajnalon megláttam ismét a rákot, és - igaz egy komolyabb darabot le is kellett törnöm a köböl, ahhoz hogy hozzáférjek - de sikerült végül kiszedni. (y) Le akartam adni az üzletben, hátha valaki hasznát veszi a szűrőakijában (ott igen hasznos lehet), de mivel a nagy harcban sajnos igen megsérült, nem tudtam megmenteni.

Azóta megint mindenkit visszatelepítettem és az akvárium működik, a virágállatkák jól elvannak és ami még jobb, növekednek, szaporodnak.


Egy csőféreg (Bispira tricyclia), kicsit félénk, de nagyon szép:

18990711815_f75cc39eda_b.jpg

Fotó egy furcsa szögből:

18370048563_fd983e6776_b.jpg

Üdv: Robi
 
Sziasztok!

Kissé rapszodikusan vezetem ezt a naplómat is, sajnos. Igaz ugyan, hogy nem is történik sok minden...

Változatlanul, nagyon szeretem ezt a setup-ot. Számomra egy szép, tiszta és letisztult, minimalista víz alatti gyep. A red cherry populáció még a korábbi postban említett mértéket is felülmúlja, szerintem, ha nincs 400-500 db rák összesen, akkor egy sem. Iszonyat sokan lettek, sohasem láttam ennyi rákot egy kupacban. Ahová csak nézek, mindenütt csak kicsi piros rákok. Vicces...

Íme egy kép ma estéről, fűnyírás után:

20148428425_9b8f115bd8_b.jpg

Változatlanul az a véleményem, hogy a fotó egyszerűen nem adja vissza az akvárium igazi élményét. Nem tudom, hogyan kellene befotóznom, de a valóság egy picit más,mint ami a képeken átjöhet. Eddig ez az egyetlen negatívum a szememben ezzel az akváriummal kapcsolatban, valahogy nem sikerül élethűen lefényképezni. Hmmm...

Üdv: Robi
 
Üdv Mindenkinek!

Arról meséltem már, hogy mi minden változott az utóbbi szük egy évben!?! :)

A "Monoculture"-t még januárban szétbombáztam, és most a sós vizes témát próbálgatom azóta. Egyelöre lágykorallos setuppal. Második gyerek úton, szerintem 1-2 hét múlva "szülünk"...:D Legalább is kedves feleségem a "végét járja". A munka k..va sok, de még élek és megvagyunk...

Mivel tényleg nincs itthon édesvizi akva ezért nem akartam teleszemetelni ezt a fórumot, lehet, hogy majd a "tengeri herkentyük" off-topicba tolok pár képet, meg infót.

Üdv: Robi

U.i.: A portugálok változatlanul gyíkok, nem tudnak egy nyomorult gólt sem löni a horvátoknak (na le is fújták a meccset, 0:0, :poop:). Holnap remélem szétcsapjuk a belgákat! :mooning::hilarious:
 
Back
Oldal tetejére