• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Monoculture

Ugyan az "érdekes" nem mindig jelent jót...
Robi, nyugi, ezt tök pozitívan szántam.
Érdekes, mert nincs agyon variálva, nincs benne semmi extra csavar, 30 féle növény, stb.
Egyszerű, de nagyszerű! Ez így találóbb talán. Határozottan tetszik(y)
Ha majd bedúsul és indítod a fűnyírót nagyon szép lesz!
 
Sziasztok!

Három részletfotó ma estére. Nem ittam eleget, így kicsit remegett a kezem...;) Az állvány meg el van pakolva. :banghead:

16210381368_e87b05bdb2_c.jpg


Azért van itt mélység, csak majd a garnélák le ne szédüljenek a nagy magasságból. :)

16210624720_dc17a43f9d_c.jpg


Parvulacsomók:

16210624390_160127fc05_c.jpg


Üdv: Robi
 
Kis UP a tegnapi agymenésemhez (Twinstar algairtó - természetesen Ázsiából):

TS nano berendelve, ha minden igaz a héten megjön. Remélem, hogy én is az elégedett és algabajoktól megszabadított tulajdonosok és felhasználók népes táborát fogom gyarapítani. :) Elrettentett a gondolat, hogy a fél mázsa seiryu-t egyesével kell átsikálnom...

Egyébként necc, vagy nem necc, de megérkezett a fonal és szerintem a köveken barna alga is kezd gyarapodni. Itt az ideje, hogy a TSn rendet vágjon a spórák között! (y)

Üdv: Robi
 
TS installálás előtt egy nagyobb vízcsere és algátlanítás segíteni fog. Köveket azért ne pucolj, de amit látsz algát szedd ki.
 
Robi!

A kövek zöldülésére sajnos hatástalan a TS. Arra nálam a tápozás váltása jött be. GA-ról ADA-ra váltottam és szinte teljesen eltűnt az alga.
A szokásos akvárium indító algákra viszont kiváló megoldás.
 
Köszi Srácok a tippeket!

Szerencsére nagyon sok alga nincs, épp most szerettem volna írni, hogy a mai kép elmaradt, de most pótolom.

Tehát 10 nap képekben, azaz 2-ben:

15810065623_d3a046afb8_c.jpg


Szóval, a kövek kicsit "lepedékesek", meg imitt-amott a parvula töveken lengedezik a haj, de azt fogkefére felcsavarom "oszt jó van". :) A glosso viszont nagyon meglódult.


Kérdés a végére, kell nekem az a TS akkor egyáltalán?????

Robi
 
Kérdés a végére, kell nekem az a TS akkor egyáltalán?????
A TS nem tartozik a feltétlenül szükséges eszközök közé. Az algával nélküle is meg lehet küzdeni, de vele gyerekjáték. Én nem bántam meg a beszerzését, pedig a jó magyar fizetésekhez mérten nem olcsó játék.
 
Akkor, ha olyan a scape amilyen (tehát sok kő, minimális növény) és esetleg nem szeretnék sok időt eltölteni a kövek pucolásával a későbbiekben sem, akkor legyen TS. @eMZé Zoli, azt írod, hogy a kövek zöldülése ellen hatástalan, a kérdésem akkor, hogy a beállt akváriumban van értelme/haszna egyáltalán? Az OK, hogy indításkor segít(het), de azután is hasznos, vagy egyszerű parasztvakítás az egész? Ha fos a cucc, akkor még most stornózom a rendelést, nem vacakolok vele.
 
Beállt akváriumban már nincs olyan nagy jelentősége, mint indításkor. Viszont akinek van, az mind használja mivel jóval nagyobb hibázási lehetőséged van mellette.
Nem utolsó sorban a lakókra is jó hatással van.
 
GA tápokkal nekem is elkezdtek algásodni a köveim Twinstar ide vagy oda. Pedig a megkövesedett fára még jobban hat, mint a seyruira. Most kezd eltűnni, hogy 7ml-t adok és magasan van a lámpa.
 
Köszi Srácok a tippeket!

Szerencsére nagyon sok alga nincs, épp most szerettem volna írni, hogy a mai kép elmaradt, de most pótolom.

Tehát 10 nap képekben, azaz 2-ben:

15810065623_d3a046afb8_c.jpg


Szóval, a kövek kicsit "lepedékesek", meg imitt-amott a parvula töveken lengedezik a haj, de azt fogkefére felcsavarom "oszt jó van". :) A glosso viszont nagyon meglódult.


Kérdés a végére, kell nekem az a TS akkor egyáltalán?????

Robi


Amano-k és Oti-k lepucolják az egészet. Berakás után az első pár hétben nem kell kaját adnod.
A TS nem szünteti meg az algákat, de erősen segít azok megelőzésében.
 
Függőleges pozícióban használd a TS-t.
Vízszintesnél megállnak alatta a buborékok és emiatt megég a felülete.
 
Szia Zoli! Köszi a tippet. (y) A TS topicban már olvastam róla, söt több akváriumfotón (itt a fórumon) láttam, hogy függölegesen állítottátok be.
A posztolt képen ezek szerint egyébként nem látszik, de nem vízszintesen, hanem kicsir srégen, úgy kb. 45-50°-ban megdöntve lett beállítva. Így szemböl nézve nem a teljes keresztmetszetet látom, hanem mégis csak kisebbet (kevéssé tolakodó az akváriumban), és a bubik is felszállnak az alsó elektródáról.

Robi
 
Robi ,sajna marad alatta így is bubi,ezért jobb ha teljesen föggőlegesen van.......tapasztalat.(y)Algamentest.:)
 
Sziasztok!

19 napja megy az új scape. Úgy látom, növekednek, dúsulnak azért már a növények. Azt, hogy TS nélkül több, vagy kevesebb algám lenne, nem tudom. Fonal van, barna van, kevés zöld a köveken van, de egyelőre nem vészes. Holnap vízcsere, szombaton volt legutóbb, szóval ma-holnap éppen esedékes lesz. Tápozás is megy egy hete (Carbo, Profito, házi makro-koktél).

Néhány kép ma estéről:

Akcióban a "Koreai Ködgenerátor" ;):

16502872762_1b04fe451d_c.jpg


Egy kép a háttérre villantva:

16503885085_64ef24b148_c.jpg


és még egy HDR technikás kép:

16317614449_75d6ecce90_c.jpg


Az ammónium már eltűnt, de a nitrit még enyhén emelkedőben volt a hétvégi tesztek alapján. Hétvégén megint teszt, aztán meglátjuk költözhetnek-e a lakók... :)

Üdv: Robi
 
Back
Oldal tetejére