• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Monoculture

robert

Főkertész
Sziasztok!

Sikerült elindítani a harmadik, legújabb és részemről eddig még ki nem próbált "minimál iwagumi" stílussal jellemezhető akváriumot. A berendezésben örömömet leltem, forgattam, nézegettem a köveket, a hardscape majd' egy hétig összerakva várta a betelepítést. Ez idő alatt még nézegettem, "ízlelgettem" az elrendezést, volt ez-az, ami még változott, de a fő koncepció természetesen már nagyon rég biztos volt. Ami röviden nem más, mint két "púp", amit egybefüggő gyepszőnyeg fed be, amiből pedig kövek bukkannak elő.

Az akvárium neve az abba telepített, túlnyomó többségben található E. parvula jelenlétére vezethető vissza.

Technikai adatok:

méret: 120 x 40 x 50 cm (250 liter)
szürés: TetraTec 1200EX, Substrat Pro (4,5 liter), 200 ml Seachem Purigen
világítás: 4 x 54 W (6500K), 6-7 h/nap
indítás: 2015. 01. 23.

táptalaj: ADA Power Sand (6 liter)
talaj: ADA Amazonia (45 liter)
hardscape: Seiryu kő (kb. 30-35 kg)
tápozás: Easy Life Profito és Carbo, illetve saját keverésű N-P-K táp
CO2: nagynyomású rendszer diffúzzoral
Extrák: ADA Green Bacter, ADA Green Gain

Telepített növények:
E. parvula
E. acicularis
Glossostigma

Az akvárium kvázi "szűz", az előző BBA-val terhelt akváriumból ami átkerült, az minden fertőtlenítve lett (de "brutálisan"), ez tulajdonképpen egyedül a sziklákat jelenti. A szűrés hardver teljesen új, valamint a Substrat Pro is frissen vásárolt. Értékelném, ha nem öntene el azonnal a BBA. :cautious: Nem alkalmaztam talajemelést, csak Power Sand és Amazonia van beletöltve, amik szintén új csomagok.

Néhány kép az elmúlt pár napról:

16133405280_a4dd1d3a5b_c.jpg


16356826242_c6cd4cf489_c.jpg


16170108810_a31072d455_c.jpg



16357461845_3a1f83c5f8_c.jpg


mára az első vízcsere után, még kissé zavaros vízzel:

16170108400_2af9a4b97b_c.jpg


Számomra az akvárium kész "felüdülés" a sok dzsungel után. Szeretem ezt a minimál stílust a szobában...

Valószínűleg még után kell töltenem pár nap, vagy egy-két hét múlva a tömörödés miatt az Amazoniát itt-ott, főleg a "púpokon", de szerencsére van még betárazva a cuccból.

Ja, és a bűn ronda esőztetőből nem tudok engedni! :p :ROFLMAO:

Üdv: Robi
 
Köszönöm! Ugyan az "érdekes" nem mindig jelent jót... :D

Láma hiba volt részemről, hogy kb. 12 mm-en fotóztam. Most épp nem az lenne a cél, hogy megnyújtsam a teret, hanem hogy "feltorlódjon" domb. Legközelebb másik üveget csavarok fel és úgy lövök. Egyébként valószínűleg még 40 liter Amazonia-t is el tudott volna nyelni az scape, de az mar tényleg sok lett volna a jóból. Habár a 40 cm mélység sokkal magasabb felépítményt nem nagyon enged meg.

Robi
 
Izgalmas lesz, arra kell majd figyelni, hogy látszódjanak a kövek a végén is. :)
 
Izgalmas lesz, arra kell majd figyelni, hogy látszódjanak a kövek a végén is. :)

Na ja! Ez így van. Éppen emiatt hagytam a köveket kissé magasabbra, hogyha megnő a gyep 2-3 cm magasra és egybefüggővé válik, akkor is látszódjanak (inkább a nagyobb darabok), de nem legyenek annyira dominánsak. Remélem jól gondoltam és így lesz... ;)

Robi
 
Végre újra látunk valamit tőled;)

Pofás lett az új scape. Nekem egyedül a bal oldal közepén található kicsit világosabb kő bántja a szemem. A mintázatának iránya valahogy nekem nem passzol bele a képbe. Lehet a növények besűrűsödésével nem lesz zavaró.
Versenyfotózásnál majd legalább 5 centit le kéne engedj a vízből és akkor az arányok is nagyon rendben lesznek.
Várom már a besűrűsödött képeket:)
 
@Bükike, 11 adag (azaz cserép) parvula, 3 adag acicularis (in vitro) és 2 adag glosso, mind Tropica-s növény, 8-9 tőre szedve cserepenként, saccperkábé 120-130 tövecske összesen. Szóval volt mit "dugdosni". :D Na jó, még mindig koránt sem volt olyan hardcore, mint anno a "Scotia Minor" nanonál, ahol kb. 310-320 tő elatine került elültetésre. :wacky: :D
 
Sziasztok!

Na hogy tetszik az esőztető? ;) :ROFLMAO:

Na természetesen nem a gyönyörű plasztik cső a lényeg, hanem, hogy eddig minden rendben megy. Mennek a napi vízcserék, szerintem már talán a növények is kezdenek beindulni, igaz kicsit nagyobb tempóra számítottam...

Ígérem előbb-utóbb készítek majd képet a gépészet nélkül is... csak az olyan macerás... :rolleyes:

16204190727_9222eb7a0b_c.jpg


Üdv: Robi
 
Ezen a képen sokkal jobb átjön a seyrui kövek textúrája és a szép színe is. Ezt kéne megtartani majd a többi képen is. :)
 
Ezen a képen sokkal jobb átjön a seyrui kövek textúrája és a szép színe is. Ezt kéne megtartani majd a többi képen is. :)
Pont ezt akartam írni,itt már tetszik az új scape.Először kicsit zavaró volt a fekete hätter,de így (y).
 
Brutális! Tipikusan az a scape amit megtartanék szárazon :D Nagyon kíváncsian várom mi lesz belőle. És hallgass Danira, az utolsó kép hangulatát tartsd a további fotóknál ;)
 
Köszi Srácok a kommenteket. (y) Én magam is csalódott voltam az első pár kép láttán (most jöhetne a sokszor leírt passzus "élőben tök másképp néz ki, mint a képeken"). Ennél a legutóbbi felvételnél csak a kontraszton húztam egy kicsit, nincs PS egyáltalán, szóval sok utómunka nem volt, minden esetre ezek szerint jót tett ez a minimális babrálás a kövek textúrájának. :) A háttér "kiégetésével", illetve kivilágításával kell még kísérleteznem, mert ez az egy vaku középen fent nem adja annyira az effektet. Az a baj, hogy nagyon kevés hely van az aki és a fal között, így komolyabb megoldásra nem is lehet gondolni. A 400 J-os stúdió vakukkal + soft-/octaboxokkal rajtuk nem tudok az akvárium közelébe férkőzni, így ezek használata kilőve. Van még azért több rendszervaku is, majd még próbálgatom, hogy mi, meg hogy lenne a legjobb.

Mindezek ellenére tényleg örülök, ha a legutolsó posztolt kép azért némi bizakodásra adhat okot! ;)

Üdv: Robi
 
Mennyi a kevés hely? Ha van 10 centi akkor egy ilyen lámpát ajánlok, két oldalt csak két ponton van rögzítve és előre-hátra 60-60°-ban fordítható. Én ráültetem az akira leghátra és a fal felé fordítom.
295c8513b0f4a0663ba21debbb7f.jpg
 
Rádiós vakukioldókat használok. Ebben a felállásban az aki tetejére rakva, hogy bevillantson a fal és hátfal közötti "résbe". @inadsz Talán egy hosszú fénycső elférne, de nem egy ilyen jellegű armatúrában, hanem csak úgy "á la nature"

A fekete, átlátszatlan háttér miatt ez a problémakör, valljuk be nem érintett...

szerk.: ja és ne felejtsük el, hogy már a kezdetek óta - 2012 tavasza - az akvárium zárt, mivel a páratartalommal a lakásban nagyon csínján kell bánnom, így ez is tovább szűkíti a lehetőségek körét.
 
Lehet venni Arkadia lámpa(foglalatokat)täpegyseggel egybe.2x24-39w csővel megy(igaz 4käbel van hozzá!En ilyeneket használok a régi 39w csövekkel+vettem juvel fényterelő reflektorokat.és ebből készítettem + fényeket az akihoz.Az idei IALPC-re mär 8x39w-al világítottam az akit.Elég is volt ISO100 fotóznom.
 
Back
Oldal tetejére