• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mennyit világítsunk?

Igazából a modikhoz és a régi motorosokhoz fordulnék.
Bár ennek nem felelek meg :) de én is nemrég fedeztem fel, hogy a tropica honlapján mit takar a nehézségi szintet jelző ikon:
Table-lumen-per-liter-water_299x270.jpg
 
Bár ennek nem felelek meg :) de én is nemrég fedeztem fel, hogy a tropica honlapján mit takar a nehézségi szintet jelző ikon:
Table-lumen-per-liter-water_299x270.jpg
Létezik ennek valami kicsit árnyalt, továbbfejlesztett verziója?
Olyasmire gondolok, hogy a vízoszlop magasságát valahogy bele csempészik, esetleg azt, hogy az akvárium méretének növekedésével változik-e ez a fényigény.
Amúgy kiindulási alapnak tök jó(y)
 
Sziasztok!
Lehet, hogy már kérdeztem, de a W/l szabályt bruttó vagy nettó akvárium térfogatra kell számolni? Egy 144 l-es akinál, ha pl. 0,5 W/l-t szeretnék (low-tech), akkor nem mindegy, hogy 50 (2x24 W) vagy 70 W (3x24 W - már ha lehet ilyet) legyen a cél.
 
sziasztok.112l low tech aksiba t8-al és ledddel vegyesen világitok. kb másfél hete + 2100 lumennnel növelték a fényt.most nagyjából 5200 az össz lumenem.8órát világitok napi 2-2 ml Green Aqua Micro Macro +6 ml easy carbo szürésem TETRA ex 800 siporax-al mátrixal és purigennel. azt veszem észre hogy egy kicsit kezd elindulni a zöld alga. szerintetek mivel variáljak hogy vissza szoritsam a zöld algát.válaszokat előre is köszi. hetente 45liter vizet cserélek.üdv
 
sziasztok.112l low tech aksiba t8-al és ledddel vegyesen világitok. kb másfél hete + 2100 lumennnel növelték a fényt.most nagyjából 5200 az össz lumenem.8órát világitok napi 2-2 ml Green Aqua Micro Macro +6 ml easy carbo szürésem TETRA ex 800 siporax-al mátrixal és purigennel. azt veszem észre hogy egy kicsit kezd elindulni a zöld alga. szerintetek mivel variáljak hogy vissza szoritsam a zöld algát.válaszokat előre is köszi. hetente 45liter vizet cserélek.üdv

Szerintem vedd kicsit vissza az időtartamot mondjuk 7 órára. A plusz fény okozhat ilyet, én is ezt tapasztalom most.
 
sziasztok.112l low tech aksiba t8-al és ledddel vegyesen világitok. kb másfél hete + 2100 lumennnel növelték a fényt.most nagyjából 5200 az össz lumenem.8órát világitok napi 2-2 ml Green Aqua Micro Macro +6 ml easy carbo szürésem TETRA ex 800 siporax-al mátrixal és purigennel. azt veszem észre hogy egy kicsit kezd elindulni a zöld alga. szerintetek mivel variáljak hogy vissza szoritsam a zöld algát.válaszokat előre is köszi. hetente 45liter vizet cserélek.üdv

Nitrát/foszfát arány rendben van? Mérted?
 
90X45X45 méretű (182 liter) akvárium felett 40 cm magasan van egy 150 W-os HQI lámpa (egy hete). Napi 7 órát megy, ezen kívül nincs mással megvilágítva. A kérdés az, hogy ez a mennyiség soknak számít megfelelő tápozás mellett? Valaki használja így a lámpáját?
 
90X45X45 méretű (182 liter) akvárium felett 40 cm magasan van egy 150 W-os HQI lámpa (egy hete). Napi 7 órát megy, ezen kívül nincs mással megvilágítva. A kérdés az, hogy ez a mennyiség soknak számít megfelelő tápozás mellett? Valaki használja így a lámpáját?

Bent a boltban pont így megy a Solar I két 90-es aki felett is. CO2, napi ADA vagy GA tápok, nincs alga nincs gond.
 
90X45X45 méretű (182 liter) akvárium felett 40 cm magasan van egy 150 W-os HQI lámpa (egy hete). Napi 7 órát megy, ezen kívül nincs mással megvilágítva. A kérdés az, hogy ez a mennyiség soknak számít megfelelő tápozás mellett? Valaki használja így a lámpáját?
Sok? Nekem 60X45X40-en volt 7 órát világítva a 150W.
 
Köszi, akkor nem parázok rá. Elkezdtem gondolkodni egy kiegészítő világításon, mert előjött egy kis zöld alga, de ebben az esetben tolok egy kis foszfátot.
 
Back
Oldal tetejére