• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mennyit világítsunk?

Másrészt a LED-ek esetében nem annyira egyértelmű a dolog.
Ha jól láttam a rákos képeden, akor azért szép zöld és üde minden. Az, hogy nem jön bubi, szerintem nem feltétlenül mérvadó.
Nekem sem jön a kissebbik akvárium esetében bubi a gyári ledek alatt, de minden szépen és egészségesen fejlődik. Ez a lényeg.
Igen a lényeg a lényeg... csak tervezem átvinni nagyobb akira a technikát és osztok szorzok....
 
Igen a lényeg a lényeg... csak tervezem átvinni nagyobb akira a technikát és osztok szorzok....

Nekem a gyári LED világítás kb. 0,5 W Led teljesítmény / Liter és elvileg 4.860 lumen megy a 120 literes kádba, 60x45x45 cm-es méretben.
Ezzel kényelmesen nő az akvárium, az igényesebb növények is. De ezt nem lehet hagyományos, fénycsöves lámpákhoz hasonlítani, mármit a számokat sem, de árban a hasonló kategóriába tartozó ATI lámpával sem, mert ahhoz a szinthez már biztosan kellene a két jelenlegi LED lámpa mellé egy harmadik is.

De ha ugyan azt a hatást akarod a növények esetében elérni egy DIY Led-el, mint egy jó, hagyományos akváriumos lámpával, akkor az már árban sem olcsóbb, s fogyasztásban sem kevesebb...
Egy előnye viszont boztosan megmarad, nem melegíti a vizet olyan szinten.
 
Sziasztok!
Előre is bocs ha hülyeségeket írok.(kezdő vagyok)Most indítottam az aksimat.
60x30x25 az aksim és 2x24WT5 lámpa van felette ami az aksira szélére van feltámasztva tehát elég közel van a vízhez és mindössze 25cm az akvárium magassága.
Olvastam,hogy 50 liter alatt lehet picit több a w/liter
Viszont a Nigro féle számításban nekem 4wpg jött ki.(persze ha jól számoltam)Így max 6 órát kellene világítanom és ott van,hogy: "mély víz csak úszóknak"
Most akkor tényleg ne világítson többet 6 óránál naponta?Co2 van!
 
ha feljebb rakod,akkor mehet az a szokásos 7-7,5 órát,de az se baj ha indításnál csak 6 órát világítasz ! csak meg kell hajlítani a lábait és már fel is emelheted akár 15 cm-el
Az biztos,hogy ha lent van,akkor az elején ne menjen többet,mert tuti hogy lesz zöld alga :)
 
ha feljebb rakod,akkor mehet az a szokásos 7-7,5 órát,de az se baj ha indításnál csak 6 órát világítasz ! csak meg kell hajlítani a lábait és már fel is emelheted akár 15 cm-el
Az biztos,hogy ha lent van,akkor az elején ne menjen többet,mert tuti hogy lesz zöld alga :)
Persze most kevesebbet világítok.Későbbre gondoltam.
Jó ötlet,megemelem kicsit.köszönöm
 
nincs mit ! de ha tudod,akkor inkább lógasd fel ! úgy sokkal több a lehetőség,hogy megtaláld az ideális magasságot !
Én egy polcot raktam az akva fölé,és onnantól már gyerekjáték :)
 
Sziasztok!
Előre is bocs ha hülyeségeket írok.(kezdő vagyok)Most indítottam az aksimat.
60x30x25 az aksim és 2x24WT5 lámpa van felette ami az aksira szélére van feltámasztva tehát elég közel van a vízhez és mindössze 25cm az akvárium magassága.
Olvastam,hogy 50 liter alatt lehet picit több a w/liter
Viszont a Nigro féle számításban nekem 4wpg jött ki.(persze ha jól számoltam)Így max 6 órát kellene világítanom és ott van,hogy: "mély víz csak úszóknak"
Most akkor tényleg ne világítson többet 6 óránál naponta?Co2 van!
A 24 WPG "szabály" nem szentírás, csak támpont, segít nagyjából belőni a szükséges világítási hosszt. Azt javaslom, hogy kezdj 5 órával, és hetente emeld 30 perccel. Látni fogod az algásodásból, hogy mikor érted el azt a pontot, amit már nem kéne, onnan vegyél vissza fél órát, és minden rendben lesz.
 
Sziasztok!
Van egy 54 literes akim a világítás ODYSSEA 36W-s kompakt fénycsöves lámpa.Most jelenleg 9.5 órát világítok szerintetek az jó vagy túl sok?
Előre is köszi a segítséget!
Üdv.: Zoli
 
Sziasztok!
Van egy 54 literes akim a világítás ODYSSEA 36W-s kompakt fénycsöves lámpa.Most jelenleg 9.5 órát világítok szerintetek az jó vagy túl sok?
Előre is köszi a segítséget!
Üdv.: Zoli

Erre az akváriumnak kéne válaszolnia :)?
Ven-e alga például?
Ha nincs, akkor jó ha van akkor nem jó.

Növények fejlődnek-e:
Ha igen akkor jó, ha nem akkor lehet kevés.
 
Van abból bármi probléma ha az egyik héten délelőtt megy a világítás a következőn meg délután?
Így van a beosztásom és szeretném ha akkor világítana ha otthon vagyok.
 
Van abból bármi probléma ha az egyik héten délelőtt megy a világítás a következőn meg délután?
Így van a beosztásom és szeretném ha akkor világítana ha otthon vagyok.
Nem tartom jó ötletnek, nagyon megzavarod a növények (és állatok) biológiai óráját...
 
Back
Oldal tetejére