• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Gyerekek garnilakja

dobti

Főkertész
Sziasztok!

Lassan 9 éve nem írtam ide egyetlen egy bejegyzést, és ha azt írnám rendszeresen olvastam mindent, akkor hazudnék. DE végre eljött az idő! :)

2013-ban sikerült egy harmadik helyet elcsípni a HAC-on nano kategóriában, aminek iszonyatosan örültem, főleg amiatt, hogy tök kezdő voltam az akvakertészetben (most is :D ). Ma visszaolvastam a régi naplómat (Egy új kezdet), jókat mosolyogtam rajta (na meg most már tudom, hogy eltörtem az üveg difit, azért nem találtam most). Sok hibát elkövettem, részben mert annyi volt a keret rá amennyi, na meg nem voltam a helyzet magaslatán, de a lelkesedés adott volt. Na anyagilag jobb a helyzet, lelkesedés van, a többi meg jön.

A lényeg, hogy azóta nincs akvárium, jött minden mint aminek jönnie kell egy férfiember életében: eljegyzés, házasság, két gyerek :love:, stb.
Most szeretném a két gyereket is "megmérgezni" az akvarisztikával, akvakertészettel. Végre odaértek korban, hogy lehet akvárium, nem hiszem hogy lezúzzák, vagy valami egyéb kárt csinálnának. Tibcsi 5 éves, Zsombi 3 éves. Mivel az oviban van egy kis halas akvárium, olyan igazi retro klasszik, és mind a két gyerek imádja nézegetni, így úgy érzem nem lesz nehéz dolgom.

A projekt:

A cél most egy lowtech akvárium, amolyan gyerek projekt, garnéláknak vagy pár db törpe halnak, de közben már mesélve nekik arról mi mindent lehet ebből kihozni, bevonva őket játékosan a vízcserékbe, stb stb.

A régi cuccaim megvannak, de most nem az 40-es opti lesz használva eheim külső szűrővel, hanem egy régi 30-as AquaEl akvárium, na meg cuccok amiket 9 éve nyertem a HAC-on :D Csak egy Lidl-es LED-es asztali lámpát vettem, garniknak, meg minimál növényeknek talán elég lesz, CO2 most itt nem lesz. Persze ahogy raktam össze a scapet mindenféle tervezgetés nélkül már viszketett a tenyerem, le is poroltam gyrosan az optit, de utána inkább ittam egy sört, és nyugtáztam magamban, hogy ha 9 évet tudtam rá várni, akkor már pár hónapot kibírok (reményeim szerint ha jól vizsgázik a kis lowtech garnilak, akkor indítok egy hightech projektet, azt már magamnak :cool:, szerintem már nem is nanot, szóval lesz majd újítás technika terén).

Tehát:
  • AquaEL 30 l akvárium
  • Eden 501 külső szűrő (verseny nyeremény) - fél adag gyári kerámia szűrőanyag, fél adag mátrix, (sajnos a csak mátrix már megfogja) + szivacs. Kicsit, de még sosem használtam, muszáj befogni.
  • Tropica substrat tápanyag
  • JBL Manado aljzat (verseny nyeremény)
  • Seyru kő
  • ADA aqua grave nagy dekor kavics
  • ADA Nile Sand
  • Vasfa
  • Lidl led-es asztali lámpa
Igazából elindult ma, növényekről nem tudok nyilatkozni, tátott szájjal olvastam a GA shopban mennyi minden van már (technika részét is), 1-2 hét és teszünk arra egy látogatást majd, és akkor kerül bele, addig is üres járat, szűrőközeg alakuljon.

Mint írtam ez egy lowtech, meg végül is lowbudget projekt, mert minden adott volt itthon a lámpát kivéve (na jó az is lett volna, nem LED-es, de gondoltam ez jobban néz ki, fényben meg nem szeretném túltolni).

Tök jó megint ide írni :D

IMG_8037.jpg
 
  • JBL Manado aljzat (verseny nyeremény)
  • Seyru kő
Pofás elrendezés. 👍 Annyi csak a megjegyzésem, hogy ha lágyvizes lesz, akkor lehetnek gondjaid a manado-seiryu párossal, mert mindkettő keményít és nincs aktív talajod, ami esetleg tudná ezt ellensúlyozni. Ha csak csapvizes lesz, meg neocaridina, akkor vedd úgy, hogy nem is szóltam. 🙂
 
Pofás elrendezés. 👍 Annyi csak a megjegyzésem, hogy ha lágyvizes lesz, akkor lehetnek gondjaid a manado-seiryu párossal, mert mindkettő keményít és nincs aktív talajod, ami esetleg tudná ezt ellensúlyozni. Ha csak csapvizes lesz, meg neocaridina, akkor vedd úgy, hogy nem is szóltam. 🙂
Köszi az észrevételt, van RO készülék is, de csak sakura megy bele, semmi extra, a cél a könnyen tartható növények, garnélák, hogy a gyerekeknek legyen egy első akvárium, örömködjenek benne, de még se a klasszikus gyöngykavicsos-aranyhalas, hanem kicsit terelgessem őket. Majd a saját akváriumom az más lesz. :) Nagy volt a késztetés most, hogy belevágjak, mert növényen kívül minden adott hozzá, de inkább egy nagyobb projekt lenne most a cél, nem a nano vonal majd, ahhoz meg a CO2-n kívül mindent be kell még szerezni. (aztán lehet nem bírok magammal)
 
Back
Oldal tetejére