• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mennyit világítsunk?

Kicsit speciális esetről kérdeznék... restart lesz hétfőn, a két külső szűrő (Tetra1200) jelentős szűrőanyag upgrade-en esett át, de már hétfő reggel óta remek bacikultúrával beállt fél-fél tálcányi siporax "oltással" a pincében megy a növénytároló ládára kötve, amibe vagy 40 liter akváriumvizet is raktam, amiben szintén volt minden fincsiség (+ kétnaponta szórok kis halkaját is a ládába).
Na szóval, elvileg restartnál már ha nem is 100%-os, de semmi esetre sem 0-ás biológiai szűréssel indítom az akváriumot. Plusz talajba is nyomok ADA Bacter Ballt, ahogy a szűrőkbe is raktam egyet-egyet hétfőn. Folyékony bacikultúra is megy bele, sajnos csak Neptun biostartra maradt zseton, de a semminél több.

Ilyenkor mennyire kell tartani a fokozatos világítás időtartam és erősség elvét? CO2-t nyélgázon tolom neki az elejétől, tápot szintén.

Azt gondolnám, sokkal kevésbé kell óvatoskodni...
Szerintem igy sokkal hamarabb beállnak a dolgok

Tapatalkkal küldve az én E5823 eszközömről
 
Hello
Olyan gondom van,hogy 3 napja kezdtem újra egy akváriumot ,folyamatosan megy a szűrő 500liter/h 37literes) és sárgás a víz..ez mitől van?
Lámpa vagy a beépített szűrő ez kínai gagyi?
 
Hello
Olyan gondom van,hogy 3 napja kezdtem újra egy akváriumot ,folyamatosan megy a szűrő 500liter/h 37literes) és sárgás a víz..ez mitől van?
Lámpa vagy a beépített szűrő ez kínai gagyi?
Valami dekorfa ami színezi a vizet?
 
Sziasztok. Van egy 540 literes akváriumom, elég sok növény van benne, felette pedig egy odyssea 4x80w világítás van 3 darab osram lumilux 865 os és egy sylvania gro lux csővel, az akva 60cm magas a világítás pedig 20 cm-re van megemelve a vizfelszín felett. Kb 20.000 lumen a 4 cső fényárama, az úgy 37 lm/l. Eddig 9 órát világítottam, de az acicularis mezőm elkezdett fonal algásodni így gondoltam leveszem a fényt. Átfedéses vílágításra gondoltam 13 órakor indul 2 cső a másik kettő 14 órakor csatlakozik ez kikapcsol 21-kor a másik kettő 22órakor kapcsol ki, így marad a világítási időtartam 9 óra csak gyengített fénnyel. Szerintetek jó ez a megoldás? A vízcsere heti 25% és akkor mindíg talajporszívóval átjárom a gyepet, a nitrét 20ppm a foszfát 0,25 az aktív talaj végett. Az akva low tech vonalon működik széndioxid beoldás nélkül. Csatolok képet is, segítségeteket előre is köszönöm :)
 
photo.php
 
Sziasztok. Van egy 540 literes akváriumom, elég sok növény van benne, felette pedig egy odyssea 4x80w világítás van 3 darab osram lumilux 865 os és egy sylvania gro lux csővel, az akva 60cm magas a világítás pedig 20 cm-re van megemelve a vizfelszín felett. Kb 20.000 lumen a 4 cső fényárama, az úgy 37 lm/l. Eddig 9 órát világítottam, de az acicularis mezőm elkezdett fonal algásodni így gondoltam leveszem a fényt. Átfedéses vílágításra gondoltam 13 órakor indul 2 cső a másik kettő 14 órakor csatlakozik ez kikapcsol 21-kor a másik kettő 22órakor kapcsol ki, így marad a világítási időtartam 9 óra csak gyengített fénnyel. Szerintetek jó ez a megoldás? A vízcsere heti 25% és akkor mindíg talajporszívóval átjárom a gyepet, a nitrét 20ppm a foszfát 0,25 az aktív talaj végett. Az akva low tech vonalon működik széndioxid beoldás nélkül. Csatolok képet is, segítségeteket előre is köszönöm :)

Adagolj foszfátot és eltűnik a zöldalga. Legalább 1 mg/l-ig.
 
Easy life foszfot nyomok, az áramlás rendben van szerintem mert van egy eheim 2260as szűrő 2400l/h mivel ada meg pro soil keveréke a fedőréteg 4cm, alatta bazalt 8cm minimum azalatt meg 3 cm tóföld ezért nitrát az van bőven, igy csak foszfot nyomok, meg a heti vízcsere kötelezően megy hogy 20ppm alatt tudjam tartani a nitrát szintet.
 
Ha minden fénycsövem menne az 4,46 a wpg lenne nálam (110 literes akvárium), tehát ha jól értem 6 órát sem világíthatnék.
Ezért,ha így oldom meg az jó lenne?
3 órát megy az összes cső (4x39) az 13,38 wpg
5 órát (2,5 előtte és utána) megy felecső (2x39) az 11,15 wpg
Összesen: 24,53 wpg (8 óra világítási idő).
Az nem gond a növényeknek ,hogy az egyik szakaszba extra erős fényt kap,mig a másik szakaszokban csak közepest?
 
Ha minden fénycsövem menne az 4,46 a wpg lenne nálam (110 literes akvárium), tehát ha jól értem 6 órát sem világíthatnék.
Ezért,ha így oldom meg az jó lenne?
3 órát megy az összes cső (4x39) az 13,38 wpg
5 órát (2,5 előtte és utána) megy felecső (2x39) az 11,15 wpg
Összesen: 24,53 wpg (8 óra világítási idő).
Az nem gond a növényeknek ,hogy az egyik szakaszba extra erős fényt kap,mig a másik szakaszokban csak közepest?
A kelő és a nyugvó nap sem süt annyira, mint délben, még természetesebb is. Nyugodtan világíthatsz így.
 
És annyit még megkérdezhetek Beni,hogy a növény tápot (napi tápozásnál) a fenti világítás esetén a világítási idő elején,közepén vagy a végén adagolnád?
 
És annyit még megkérdezhetek Beni,hogy a növény tápot (napi tápozásnál) a fenti világítás esetén a világítási idő elején,közepén vagy a végén adagolnád?
Szerintem az adagolás időpontja nem játszik nagy szerepet a carbot kivéve. Ha GA tápokat használsz, akkor adagolhatod bármikor, nem okoznak minimális opálosságot sem. Ha profito a növénytáp, azt inkább lámpa lekapcsolás előtt adagolnám, mert kicsit színezi a vizet. A többi tápot sajnos nem ismerem ilyen szempontból. Ha mindenképp időpontot kéne választanom, akkor a lámpa lekapcsolása utánt mondanám, carbo esetén viszont mindig a világítás kezdetét.
Egyébként Én hetente tápozok, mármint ha eszembe jut, de az Én akváriumom más világ, "nincs párja" a fórumon sok szempontból... :D
 
Ledes világításnál mi alapján lehet pontosabbnak nevezhető világítási időtartamot belőni? Eddig gyakorlatilag csak sületlenségeket találtam... Kiszámoltam a szokásos módszerrel, az alapján nekem 6.4 órát kellene ( 6W led, 490 lumen, 15literes bödön ). Ez reális, vagy lednél másképp kell kalkulálni?
 
Back
Oldal tetejére