• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mennyit világítsunk?

Most már pont átállítottam :)
annyi,hogy most hamarabb kapcsol be valamennyivel és persze ki is hamarabb.Kicsit korábbra toltam a világítási időtartamot.
Mielőtt indulok melózni legalább kicsit látom.
Remélem így nem lesz túl nagy baj!
 
"Kicsit" tuningoltam a világításon, eddig 5000 lumen körüli világítás volt 240 literre, most beraktam még egy lámpát ami 9800 lument tud.
Szerintetek az úgy oké, hogy a kisebbik (fehér+piros+kék LED) világítás ahogy eddig, megy déltől este negyed kilencig, az új fotonágyú :D pedig egyelőre délután egykor kapcsol be, és este hétkor ki?
Ha nem algásodok, feljebb tolom a nagy világítás idejét, ha jön az alga, akkor kicsit lefaragok belőle.
 
Sziasztok
az lenne a kérdésem hogy a kis 15,6 literes akváriumom fölé sok-e a 34 watt világítás.
Valamint ha 6 órát világitok az sok-e
kicsit számigálltam Nigro táblázata alapján és a következő eredmény jött ki:
15,6/3,8= 4,1 gallon
34/4,1 = 8,29
8,29 X világítási órák száma = 24
24/8,29= 2, 89 óra
Ez az eredmény ez olyan 2 óra 50 perc körüli világítást eredményezne.

Köszönöm a segitséget
 
Sziasztok
az lenne a kérdésem hogy a kis 15,6 literes akváriumom fölé sok-e a 34 watt világítás.
Valamint ha 6 órát világitok az sok-e
kicsit számigálltam Nigro táblázata alapján és a következő eredmény jött ki:
15,6/3,8= 4,1 gallon
34/4,1 = 8,29
8,29 X világítási órák száma = 24
24/8,29= 2, 89 óra
Ez az eredmény ez olyan 2 óra 50 perc körüli világítást eredményezne.

Köszönöm a segitséget
Szerintem az nagyon erős ennyi vízhez. 16-20W-nál erősebbet nem kéne fölé tenni, és azzal már mehet a 6 óra nyugodtan.
 
Még egy kérdés jelen pillanatban egy 2800 k fénycső van tegyek inkább helyette egy 8 - 10 w 2800 k és egy 8 - 10 w 6500 k?
úgy jobban szeretnék a növények?
 
Sziasztok!

Az szeretném kérdezni hogy low-tech akváriumnál 0,44w/l esetén hogyan érdemes indítani a világítást?
 
Sziasztok!

Az szeretném kérdezni hogy low-tech akváriumnál 0,44w/l esetén hogyan érdemes indítani a világítást?
Szia!
Nálam 0,4W/l-nél 8,5 órát világítok. 14h-22,30h-ig. Lov-tech-nél szerintem nem fontos a fény fokozatos emelése. Simán ennyivel kezdtem az elején és bevált. Nem érdemes 9-10 óránál többet világítani amúgy.
 
Sziasztok!

Az szeretném kérdezni hogy low-tech akváriumnál 0,44w/l esetén hogyan érdemes indítani a világítást?
Nálam 0,45W/l van, napi 9 órát világítok. 7 órával kezdtem, hetente emeltem 0,5 órát egészen 10 óráig, de soknak bizonyult, zöldült az üveg, így visszavettem 9-re.
 
Szia!
Nálam 0,4W/l-nél 8,5 órát világítok. 14h-22,30h-ig. Lov-tech-nél szerintem nem fontos a fény fokozatos emelése. Simán ennyivel kezdtem az elején és bevált. Nem érdemes 9-10 óránál többet világítani amúgy.

Köszi.
 
Nálam 0,45W/l van, napi 9 órát világítok. 7 órával kezdtem, hetente emeltem 0,5 órát egészen 10 óráig, de soknak bizonyult, zöldült az üveg, így visszavettem 9-re.

Elég közeli időket irtatok :)
Akartam is kérdezni hogy hogyan érdemes növelni. Ezek szerint 0,5 óra/hét.
Érdemes elmenni addig amíg az alga jelzi a határt vagy esetleg van valamilyen más jele?
 
Elég közeli időket irtatok :)
Akartam is kérdezni hogy hogyan érdemes növelni. Ezek szerint 0,5 óra/hét.
Érdemes elmenni addig amíg az alga jelzi a határt vagy esetleg van valamilyen más jele?
Nyugodtan lehet heti 1 órával is emelni, nem hiszen, hogy sokat számítana, sokan azonnal max fényerővel nyitnak...
10 óra fölé nem nagyon érdemes menni, de igen, az algákból majd úgyis látod, ha sok.
 
Nyugodtan lehet heti 1 órával is emelni, nem hiszen, hogy sokat számítana, sokan azonnal max fényerővel nyitnak...
10 óra fölé nem nagyon érdemes menni, de igen, az algákból majd úgyis látod, ha sok.

Köszi.
 
Sziasztok! Az akvárium 80x35x45 eddig 3x24w ment 9órában, most felszereltem a 4x39w-os quad világítást. Azt szeretném kérdezni, hogy mennyit és "hogyan" világítsak? A válaszokat előre is köszi!
 
Back
Oldal tetejére