• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mennyit világítsunk?

Skacok a 240es akikat mennyi ideig és mivel világítjátok? pl a Frodó köves akit. (nekem is főleg gyepnövények vannak)
 
Sziasztok! A világításomon gondolkodom lehet hogy sok az akvához képest, akva méret 90x40x45, lámpa 4x39w. Kerestem, és a számítások szerint lehet, hogy elég lenne 120w is. Mi lenn ha egy csövet kivennék és úgy állítanám be, hogy 1 óra 1cső majd 5 óra 3 cső és a végén megint 1 óra 1 cső. Vagy menjen végig 7 órát a 3 cső.
 
Sziasztok! A világításomon gondolkodom lehet hogy sok az akvához képest, akva méret 90x40x45, lámpa 4x39w. Kerestem, és a számítások szerint lehet, hogy elég lenne 120w is. Mi lenn ha egy csövet kivennék és úgy állítanám be, hogy 1 óra 1cső majd 5 óra 3 cső és a végén megint 1 óra 1 cső. Vagy menjen végig 7 órát a 3 cső.
6 óra 4 cső, 25 cm magasan lógatva a lámpást!!!;)
 
29 cm magasan van az ízzó a felszíntől. A boltban mennyire van magasan?

Van ahol 15 van ahol 30 és van ahol egy picit magasabban.

Ez a 150W sokkal gyengébb mint 4x39W T5. Nem kell tőle félni. Túl közel azért ne rakd mert nagyon melegíti a vizet. 30cm körül már jó és ott a vetítési kúp is jobban használható.
 
Van ahol 15 van ahol 30 és van ahol egy picit magasabban.

Ez a 150W sokkal gyengébb mint 4x39W T5. Nem kell tőle félni. Túl közel azért ne rakd mert nagyon melegíti a vizet. 30cm körül már jó és ott a vetítési kúp is jobban használható.
Köszi Viktor! Mégy csak egy hete lógy így de előjött egy kis baran és zöld alga. Nem szeretném hogy nyálkás legyen minden. A világítással akkor nem variálok, inkább emelek kicsit a tápozáson.
 
Kicsit speciális esetről kérdeznék... restart lesz hétfőn, a két külső szűrő (Tetra1200) jelentős szűrőanyag upgrade-en esett át, de már hétfő reggel óta remek bacikultúrával beállt fél-fél tálcányi siporax "oltással" a pincében megy a növénytároló ládára kötve, amibe vagy 40 liter akváriumvizet is raktam, amiben szintén volt minden fincsiség (+ kétnaponta szórok kis halkaját is a ládába).
Na szóval, elvileg restartnál már ha nem is 100%-os, de semmi esetre sem 0-ás biológiai szűréssel indítom az akváriumot. Plusz talajba is nyomok ADA Bacter Ballt, ahogy a szűrőkbe is raktam egyet-egyet hétfőn. Folyékony bacikultúra is megy bele, sajnos csak Neptun biostartra maradt zseton, de a semminél több.

Ilyenkor mennyire kell tartani a fokozatos világítás időtartam és erősség elvét? CO2-t nyélgázon tolom neki az elejétől, tápot szintén.

Azt gondolnám, sokkal kevésbé kell óvatoskodni...
 
Low-tech, 150 literes (nettoó135 víz) akváriumot világítok, 6 órán át 57 lumen/literrel, előtte és után még 2-2 órát 23 lumen/literrel.
Okozhat-e ez valami gondot, hogy ilyen nagy az ugrás benne, jobb lenne, ha jobban kiegyenlíteném?
A növényeken nem látszik gond. Naplómban vannak részletesebb adatok.
 
Low-tech, 150 literes (nettoó135 víz) akváriumot világítok, 6 órán át 57 lumen/literrel, előtte és után még 2-2 órát 23 lumen/literrel.
Okozhat-e ez valami gondot, hogy ilyen nagy az ugrás benne, jobb lenne, ha jobban kiegyenlíteném?
A növényeken nem látszik gond. Naplómban vannak részletesebb adatok.
Szerintem ekkora nem is kell, nálam hasonló paraméterekkel csak 8perc a napfelkelte [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én LG-H340n eszközömről
 
Back
Oldal tetejére