• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Melyik szűrőt használjam?

Victor said:
ADA szűrői milyen fémből készülhetnek, valami sima rozsdamentes acélból? Amikor először megláttam, meg is lepődtem, hiszen a csapból is az folyt, hogy nem szabad fémet használni az akvarisztikában. Nemrég amúgy láttam, magyar növényes akvarisztikával foglakozó srácnál, talán pont az egyikőtök blogjában, ADA szűrők mintájára készült DYN szűrőt, polírozott, gondolom saválló cső , tetején valami eredetileg fűtésre gyártott szivattyúval

A szűrőház ha jól vágom rozsdamentes acél. Vagy high grade alumínium.
A vízre nincs semmilyen hatással kivétel az, hogy jobb a hőelvezetése mint a műanyagnak így hűti azt pár fokkal.
 
Victor said:
ADA szűrői milyen fémből készülhetnek, valami sima rozsdamentes acélból? Amikor először megláttam, meg is lepődtem, hiszen a csapból is az folyt, hogy nem szabad fémet használni az akvarisztikában. Nemrég amúgy láttam, magyar növényes akvarisztikával foglakozó srácnál, talán pont az egyikőtök blogjában, ADA szűrők mintájára készült DYN szűrőt, polírozott, gondolom saválló cső , tetején valami eredetileg fűtésre gyártott szivattyúval

Szerintem rozsdamentes acél lehet. A szűrő meg Snoop-é és nigro blogján láttad a HAC riportban ;)
De áruld már el mi az a DYN? Én csak Do-It-Yourself et ismerem.
 
inadsz said:
De áruld már el mi az a DYN? Én csak Do-It-Yourself et ismerem.

Bocsi nem tudom miért, de mindig elírom, biztos az éjszakás műszak teszi. :?

Így most, hogy tudom, hol is láttam, gyorsan meg is lett, első pillantásra nekem savállónak tűnik, legalábbis dettó ugyanúgy néz ki mint azok a 150-es csövek amiket a kéményhez vettem. Kár, hogy akkor láttam az írást amikor már megvettem az új szűrőmet, mert külömben biztos összehoztam volna egy ilyent, még szivattyúm is van itthon hozzá. Bár ezek fogyasztása lényegesen nagyobb mint egy akváriumi szűrőmé. Úgy látszik akkor mégsem kell annyira félni a fémektől, igaz a DIY :) külső CO reaktoromnál réz fittingeket használtam, mert a műanyagok ragasztásával mindig gond volt.
 
attila1209 said:
Sziasztok!!!
Szerintem egy alapvető gond a mai gyári külső szűrőkkel, hogy elkezdtek "versenyezni" teljesítmény szempontjából.
1200-1500-liter vizet forgatnak meg óránként, ekkora vízáramlásnál a nitrifikáló baktériumok közel sem tudnak olyan hatékonysággal dolgozni mint egy lassabb vízátfolyású szűrőben.
A szűrő minél nagyobb hasznos szűrőtérfogata nagyon fontos, de sajnos ezt csak nagy vízforgatási sebességgel párosítva találjuk meg :thumbdown:

Egy érdekes példa erre pl. a Camponai tropikárium: a szűrőpumpák teljesítménye nem haladja meg az 5-600 litert óránként...

A Tropicariumban teljesen más rendszerû szûrést használnak - lebegtett homok+kénes denitrifikáló tornyok - nem igazán összehasonlítható. Szerintem a pumpáik többet tudnak 5-600lphnál.
 
Üdvözlet mindenkinek!

Teljesen kezdő növényezőként kérdezem, hogy 60x30x35, 64l aksihoz milyen szűrőt válasszak?
Az Eheim Professianel 2224 ár-érték arányban jónak tűnik és nem olvastam róla semmi negatívumot.
Ez elegendő a 64 literhez?
Vélemény?

Köszi előre is.
 
Sziasztok, nem akarok új témát nyitni, itt kérdezném meg:

1. Az Eheim Ecco Pro szűrőkhöz nem adnak esőztetőt, csak az a kampos befolyó cső van hozzá?
2. Akinek van gyári Diversa műanyag tetője: a külső szűrő csöveit a Diversa hátsó kivezetésein gond nélkül be lehet juttatni az akváriumba? Egy 60x30-as tetőről lenne szó.

Köszönet előre is a válaszokért. Üdv, RJ.
 
Én is használom, igaz az e900-ast.
A hangja bútorban hangos, de a 4lába alá egy-egy szivacs, meg ahol megy ki a bútorból oda is és tökéletes.
Erősen gondolkodom egy JBL e901 szűrő megvásárlásán, viszont nekem nagyon fontos, hogy mekkora hangja van, mivel egy légtérben alszunk az akváriummal. Ezek szerint amit írtál, ha az akvárium mellett lenne a szőnyegen akkor csendesnek mondható? Mint JBL használótól kérdezném, hogy mennyire hangos csak úgy magában?
 
Huha, ez sem mostani hsz.
Én simán aludtam mellette miután szivacs került az említett helyekre.
 
Sziasztok!
Szeretném kérni a véleményeteket,hogy 160 liter vízhez
elegendő-e magában egy Eheim 2073-as szűrő?
Táptalaj, co2,140 watt fény van.
Köszi a válaszokat.
 
Sziasztok!
Szeretném kérni a véleményeteket,hogy 160 liter vízhez
elegendő-e magában egy Eheim 2073-as szűrő?
Táptalaj, co2,140 watt fény van.
Köszi a válaszokat.

Én azt mondom bele vágnék..kábé 7szeres megforgatás jön ki óránként, ha egy "megszállottat" kérdezel ő azt mondaná nem elég jó, én azt mondom tiszta vizet fog produkálni, hosszú távon is. ennek a kisebb testvére megy nálam 2071 bruttó 70 literre 950-es megforgatással és kiváló az eredmény...(y)
 
160 brutto literre ne vegyél 2db szűrőt aptya :D inkább akkor egy böszmét, kevesebb gond és az eredmény ugyan az. bár Dani azt mondta egyértelműen hogy nem, azért gondold meg azt a 2073-at:p
A 2073-ban gondolkodom,egyértelműen,de nem akarom,hogy kevés legyen.Jelenleg egy Tetra ex 700-as van alatta.
 
Sziasztok!
Szeretném kérni a véleményeteket,hogy 160 liter vízhez
elegendő-e magában egy Eheim 2073-as szűrő?
Táptalaj, co2,140 watt fény van.
Köszi a válaszokat.
Szerintem is bőven elég .
Ha problémád lesz az nem a szűrés miatt lesz.
 
Back
Oldal tetejére