• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Melyik szűrőt használjam?

Sziasztok
Azt szeretném kérdezni hogy elég szűrést biztosít egy 55x35x28 as akváriumba egy Aquael fun2 plus.
Esetleg valami megoldás, hogy ne az akváriumba legyen?

köszi

Sajnos ez a szűrő csak mechanikai szűrésre jó és arra sem a legjobb. Inkább valami akasztós szűrőben pl.:Eheim 2042,Atman JKA-HF0600 vagy külső szűrőben gondolkodj mert ezekbe lehet rakni biológiai szűrő anyagot.
 
Sziasztok lenne egy pár kérdésem és a segítségeteket kérném
Van egy 240 literes sugéres akváriumom sok búvóhely homok az alja és van benne 3 db növény.
Szűrő választás előtt állok
Mivel első döntésemnel azt feltetelezem hogy a boltban értenek a témához így az ő segítségüket kértem és így lettem egy atman cf800 majdnem boldog tulajdonosa... Így utólag utána olvasva használhatatlan noname szűrőanyaggal. Azt azért még jegyezném hogy hibátlanul működik és nagyon csendes és nem is folyik csak nagyon gyenge a flow, állítólag 900lph de van az aksiban egy gyári juwel bio flow 6.0 ami 1000 tud és az valóban át nyomja a vizet a túloldalon falra és vissza miközben az atman nem igazán.
A terv az volt hogy a belső 6 literes meg töltöm szivacsokkal és Perlonnal így mechanikai szűrőt csinálva belőle a külső meg marad bio lenne. Viszont az atmanokra sztem gyenge, mert a talajon folyton ott marad a mulm és el kezdtem veszettül algásodni. Tehát
Szerintetek:
Tetra Ex 1200 vagy Jbl e1501 vagy jbl e1901 Greenland vagy akkor már gyűjtsek és legyen egy eheim 1200XL vagy az már túlzás?
Én személy szerint a jbl 1901 választanám de arról nem találok véleményeket, pénzben a Tetra meg a kisebb jbl barátibb lenne de nem akarok megint fölöslegesen költeni.
A tölteről meg annyit olvastam már hogy össze zavarodva hogy akkor miből mennyi kell,arra gondoltam hogy alulról felfelé
Siporax
SubstratPro
Matrix
Seachem Purigen
Előre is köszi a válaszokat
 
Sziasztok lenne egy pár kérdésem és a segítségeteket kérném
Van egy 240 literes sugéres akváriumom sok búvóhely homok az alja és van benne 3 db növény.
Szűrő választás előtt állok
Mivel első döntésemnel azt feltetelezem hogy a boltban értenek a témához így az ő segítségüket kértem és így lettem egy atman cf800 majdnem boldog tulajdonosa... Így utólag utána olvasva használhatatlan noname szűrőanyaggal. Azt azért még jegyezném hogy hibátlanul működik és nagyon csendes és nem is folyik csak nagyon gyenge a flow, állítólag 900lph de van az aksiban egy gyári juwel bio flow 6.0 ami 1000 tud és az valóban át nyomja a vizet a túloldalon falra és vissza miközben az atman nem igazán.
A terv az volt hogy a belső 6 literes meg töltöm szivacsokkal és Perlonnal így mechanikai szűrőt csinálva belőle a külső meg marad bio lenne. Viszont az atmanokra sztem gyenge, mert a talajon folyton ott marad a mulm és el kezdtem veszettül algásodni. Tehát
Szerintetek:
Tetra Ex 1200 vagy Jbl e1501 vagy jbl e1901 Greenland vagy akkor már gyűjtsek és legyen egy eheim 1200XL vagy az már túlzás?
Én személy szerint a jbl 1901 választanám de arról nem találok véleményeket, pénzben a Tetra meg a kisebb jbl barátibb lenne de nem akarok megint fölöslegesen költeni.
A tölteről meg annyit olvastam már hogy össze zavarodva hogy akkor miből mennyi kell,arra gondoltam hogy alulról felfelé
Siporax
SubstratPro
Matrix
Seachem Purigen
Előre is köszi a válaszokat
A CF800-as szerintem gyenge ekkora akváriumhoz mind térfogatban, mind vízforgatásban. A JBL szűrőkkel nincs tapasztalatom, sokan szeretik, talán kicsit többen szidják. A tetra szűrők nagyon jók, feltéve ha nem első generációs, hanem a plusz szériát nézed, azzal nem lehet hibázni (az első széria hajlamos folyni, konstrukciós hiba miatt), szerintem jobb, mint a JBL.
Esetleg a helyedben még ránéznék a hydor professional szériára is, árban is nagyon jók, a gyári szűrőanyag sem vészes, és állítólag a minősége is nagyon rendben van... Bár szinte mindenkinél a szekrényben van a szűrő, úgyhogy ez egyáltalán nem szempont, de ez utóbbi még jól is néz ki.
 
A CF800-as szerintem gyenge ekkora akváriumhoz mind térfogatban, mind vízforgatásban. A JBL szűrőkkel nincs tapasztalatom, sokan szeretik, talán kicsit többen szidják. A tetra szűrők nagyon jók, feltéve ha nem első generációs, hanem a plusz szériát nézed, azzal nem lehet hibázni (az első széria hajlamos folyni, konstrukciós hiba miatt), szerintem jobb, mint a JBL.
Esetleg a helyedben még ránéznék a hydor professional szériára is, árban is nagyon jók, a gyári szűrőanyag sem vészes, és állítólag a minősége is nagyon rendben van... Bár szinte mindenkinél a szekrényben van a szűrő, úgyhogy ez egyáltalán nem szempont, de ez utóbbi még jól is néz ki.

Köszi
Szerinted ex1200 elég lesz?
Milyen és mennyi szűrő anyag fér bele?
 
Köszi
Szerinted ex1200 elég lesz?
Milyen és mennyi szűrő anyag fér bele?
Ugyanekkora akváriumot, ugyanígy a juwel belsővel és egy EX 1200-assal szűrtem évekig, tökéletesen jó volt. A tetrában 4 kosár van, darabja elméletileg 1,5 literes, de nekem passzentosan belement a 2 literes substrat pro, és a 2 literes bio rio is 1-1 tálcába, úgyhogy akár netto 8 liter jóság is belemegy.
Önmagában 1 db tetra szerintem kevés erre a méretre.
 
Remek, juwel belső szűrőből te kiszedted a gyári töltetet vagy hagytad úgy ahogy van?
Akkor elméletileg a Tetra+juwel elég kell hogy legyen? És akkor az atman kikerülhet? :)
 
Remek, juwel belső szűrőből te kiszedted a gyári töltetet vagy hagytad úgy ahogy van?
Akkor elméletileg a Tetra+juwel elég kell hogy legyen? És akkor az atman kikerülhet? :)
Sokáig a gyárival ment, aztán dobtam bele hálóban kb 1 liter bio riot, és visszapakoltam rá ami még belefért a gyáriból.
 
Sziasztok!

Van egy 160 literes sügeres akvárium, növény nélkül sziklákkal. Jelenleg egy eheim 2215 külső szűrő van hozzá. Szép tiszta a víz viszont az aljzat közeli víz rétegeket nem kavarja, leüllepszik a kosz, kaka, tehát ehhez gyenge. Most egy kisebb powerhead kavargatja a vízet.

A kérdésem az lenne, hogy milyen külső szűrőt ajánlotok az eheim mellé még? Ami csinál olyan áramlást ami a problémát megoldja? Egyelőre még egy belső szűrőn gondolkozok a 2. külső helyett.
 
Sziasztok lenne egy pár kérdésem és a segítségeteket kérném
Van egy 240 literes sugéres akváriumom sok búvóhely homok az alja és van benne 3 db növény.
Szűrő választás előtt állok
Mivel első döntésemnel azt feltetelezem hogy a boltban értenek a témához így az ő segítségüket kértem és így lettem egy atman cf800 majdnem boldog tulajdonosa... Így utólag utána olvasva használhatatlan noname szűrőanyaggal. Azt azért még jegyezném hogy hibátlanul működik és nagyon csendes és nem is folyik csak nagyon gyenge a flow, állítólag 900lph de van az aksiban egy gyári juwel bio flow 6.0 ami 1000 tud és az valóban át nyomja a vizet a túloldalon falra és vissza miközben az atman nem igazán.
A terv az volt hogy a belső 6 literes meg töltöm szivacsokkal és Perlonnal így mechanikai szűrőt csinálva belőle a külső meg marad bio lenne. Viszont az atmanokra sztem gyenge, mert a talajon folyton ott marad a mulm és el kezdtem veszettül algásodni. Tehát
Szerintetek:
Tetra Ex 1200 vagy Jbl e1501 vagy jbl e1901 Greenland vagy akkor már gyűjtsek és legyen egy eheim 1200XL vagy az már túlzás?
Én személy szerint a jbl 1901 választanám de arról nem találok véleményeket, pénzben a Tetra meg a kisebb jbl barátibb lenne de nem akarok megint fölöslegesen költeni.
A tölteről meg annyit olvastam már hogy össze zavarodva hogy akkor miből mennyi kell,arra gondoltam hogy alulról felfelé
Siporax
SubstratPro
Matrix
Seachem Purigen
Előre is köszi a válaszokat
A bruttó 240 liter (120x40x50) az nettó, 10 mm-es üveget számítva valamivel, éppen csak több, mint 200 liter (118x38x46). A bepakolt dekoráció/talaj kivesz minimum 30 litert. Jó esetben van ~170-180 liter vized.
Tisztán növényesnek két 1200-es Tetrát javallnak.
Nekem egy van, hasonló konfigurációval üzemel, gyári töltettel, s semmi bajom vele.
December 18-án üzemeltem be, vígan dalol.
Az árát összehasonlítva + ha belepakolod az EHEIM-ben alkalmazott szűrőanyagot, akkor árban feljön, de ez apránként is lehet intézni.
Amennyiben hallgatok a növényes vonalra, s teszek bele mégegy szűrőt, sz szintén Tetra 1200 EX lesz.
 
A bruttó 240 liter (120x40x50) az nettó, 10 mm-es üveget számítva valamivel, éppen csak több, mint 200 liter (118x38x46). A bepakolt dekoráció/talaj kivesz minimum 30 litert. Jó esetben van ~170-180 liter vized.
Tisztán növényesnek két 1200-es Tetrát javallnak.
Nekem egy van, hasonló konfigurációval üzemel, gyári töltettel, s semmi bajom vele.
December 18-án üzemeltem be, vígan dalol.
Az árát összehasonlítva + ha belepakolod az EHEIM-ben alkalmazott szűrőanyagot, akkor árban feljön, de ez apránként is lehet intézni.
Amennyiben hallgatok a növényes vonalra, s teszek bele mégegy szűrőt, sz szintén Tetra 1200 EX lesz.

Köszi

Igen én is úgy számoltam hogy a tetraba kell még 30 ezernyi bio töltet és akkor árban már ott van mint egy jbl e1901 ami még már 15 literes vödörrel van de akkor ahhoz is kellene venni töltetet ami arányosan akkor már kb 40k, akkor meg már majdnem annyiba kerül mint az eheim 1200XL aminek meg 2 szívó ága van és töltet már benne van az árban (120k) és ekkor szólt rám az asszony hogy ne merészeljek ennyit költeni:)

De így hogy többen is azt mondják hogy a Tetra jó is meg elég is akkor azt fogom beszerezni;)
 
Köszi

Igen én is úgy számoltam hogy a tetraba kell még 30 ezernyi bio töltet és akkor árban már ott van mint egy jbl e1901 ami még már 15 literes vödörrel van de akkor ahhoz is kellene venni töltetet ami arányosan akkor már kb 40k, akkor meg már majdnem annyiba kerül mint az eheim 1200XL aminek meg 2 szívó ága van és töltet már benne van az árban (120k) és ekkor szólt rám az asszony hogy ne merészeljek ennyit költeni:)

De így hogy többen is azt mondják hogy a Tetra jó is meg elég is akkor azt fogom beszerezni;)
A JBl engem is csábított. Egy ismerős vett is ilyet, de az elmondottak és az olvasottak alapján jó döntés volt a Tetra. Az 1500 JBL ráadásul 54,5 ezer pénz, ami egyszerre sokkoló, meg a majd 30 W.

Én a Tetrát gyári töltettel nyomom, majd kerül bele jobb cucc, de nem egyszerre kell kiadni, akkor sem. Ha meg két gép lesz, akkor lesz redundancia a rendszerben, ami nem utolsó hátrány.
 
Sziasztok!

Szeretnék egy akváriumot összerakni, és a szűrő kiválasztásában kérném a segítségeteket.

A tervezett akvárium mérete maximum 64 literes lenne, mivel a hely korlátozott. Jelenleg egy másik akváriumbanüzemel egy Eheim Eheim 2402 Aquaball 130 szűrő. A terv az lenne, hogy ezt a meglévő szűrőt lecserélném egy külső szűrőre és az új akváriumban üzemelne tovább. Sajnos az új akváriumnál külső szűrővel nem lehetne megoldani, ezért mindenképpen a belső szűrős megoldást kellene találnom.

A segítséget előre is köszönöm: Gábor
 
Sziasztok!

Van egy 160 literes sügeres akvárium, növény nélkül sziklákkal. Jelenleg egy eheim 2215 külső szűrő van hozzá. Szép tiszta a víz viszont az aljzat közeli víz rétegeket nem kavarja, leüllepszik a kosz, kaka, tehát ehhez gyenge. Most egy kisebb powerhead kavargatja a vízet.

A kérdésem az lenne, hogy milyen külső szűrőt ajánlotok az eheim mellé még? Ami csinál olyan áramlást ami a problémát megoldja? Egyelőre még egy belső szűrőn gondolkozok a 2. külső helyett.
Nálam 160as növényesben a 2215 mellé van egy Eheim 2228 (1050 l/h), mondjuk kb 20%-al visszavettem mindkettőből. Bár a 2215 maxon meg se közelíti a másik erejét, önmagában nem lenne elég.
Egy 800-100 liter / órás körüli kellene Neked szerintem, annak remélhetőleg van elég ereje. Pl Eheim experience 350.
De a Tetrából és a JBL-ből is vannak jók, azok olcsóbbak, vagy Fluval , Hydor, esetleg Atman...
Szerintem 160-ba nyugodtan tehetsz egy másik külsőt a 2215 mellé, látványos lesz a különbség
 
Anno nekem volt Fluval-om, állandó rotor problémám volt. Hála gariba ment, végén visszakaptam az árát.
Hydor Prime 30 követte. A légtelenítése egy rémálom, bár mindig tiszta volt minden az aki körül, mert mindig eláztattam a szobát, s fel kellet takarítani.
Az Atman csábítóan olcsó, tán pont ezért nem mertem belelépni, de sokan használják megelégedéssel.
 
Anno nekem volt Fluval-om, állandó rotor problémám volt. Hála gariba ment, végén visszakaptam az árát.
Hydor Prime 30 követte. A légtelenítése egy rémálom, bár mindig tiszta volt minden az aki körül, mert mindig eláztattam a szobát, s fel kellet takarítani.
Az Atman csábítóan olcsó, tán pont ezért nem mertem belelépni, de sokan használják megelégedéssel.
Azért mertem csak feldobni ezeket mert második szűrő lenne, és a szűrő az elég drága cucc. Igazad van, én is most tervezek egy újabb akvát és gondolkodtam az Atman-on is, de nem igazán merek belelépni én se :)
Az tuti, hogy egy Eheim szűrőt 2-3 év után is biztosan el lehet adni használtan, meg bármikor van alkatrész, mondjuk engem kicsit zavar hogy az Eheim 4-es széria tele van számomra tök felesleges funkciókkal, és cserébe rohadtul drága.
A Eheim Professionel II- széria volt a király, kár hogy már nincs. Szerintem túl jó volt az árához képest
 
Úgy is mindenki maga dönt a végén, de osztja-szorozza előbb az infokat. Az ár nagy úr, de nem mindig az olcsó az olcsó. Biztos van aki kifog egy gyengébb Eheim-et, s szìdni fogja, ennek ellenére nem rossz.
Az élet kompromisszumok tömegéről szól, s csak reménykedünk, hogy jól döntöttünk.
Én ìgy a tapasztalatok alapján (egy hónap) nem bántam meg a Tetrát, sőt. A második szűrőm is az lesz. Mellesleg nekem esztétikusabb. Ahogy alistákat nézem, alkatrész van mindenhez, a kérdés, hogy kell-e.
 
Azért mertem csak feldobni ezeket mert második szűrő lenne, és a szűrő az elég drága cucc. Igazad van, én is most tervezek egy újabb akvát és gondolkodtam az Atman-on is, de nem igazán merek belelépni én se :)
Az tuti, hogy egy Eheim szűrőt 2-3 év után is biztosan el lehet adni használtan, meg bármikor van alkatrész, mondjuk engem kicsit zavar hogy az Eheim 4-es széria tele van számomra tök felesleges funkciókkal, és cserébe rohadtul drága.
A Eheim Professionel II- széria volt a király, kár hogy már nincs. Szerintem túl jó volt az árához képest


Nekem Atman Cf-800am van es amiota csak meg vettem azon gondolkozok hogy nem azt kellett volna de legalabbis nem annyiert amennyiert az allatkereskedesben ajanlottak nekem. Elmeletileg 1000lph a teljesitmenye de van egy belso szurom is aminek ugyan annyi a teljesitmenye es szemmel lathato a kulonbseg az akvarium feleig sem birja eltolni a vizet, az az egy biztos hogy legkozelebb tuti mast veszek.
Ami mellette szol hogy eleg halk es eddig nem aztatta el a lakast,meg ha neten veszi az ember akkor olcso is :)
 
Sziasztok! Én is nagy dilemmában vagyok ikrakeltetés, neveléshez kellene nekem levegőpumpához szűrés és nem tudom melyiket válasszam a sima szivacsszűrőset vagy a kevert biológiai töltetest ?xy2008.jpg
 
Back
Oldal tetejére