• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Melyik szűrőt használjam?

Béluka

Új regisztrált
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni!
Van egy 54 L-es akváriumunk, amihez járt ez a szűrő - Eheim 2007, jelenleg ezzel üzemel.
Egy ismerősömtől kapok egy ilyen - Hydor Crystal Duo k20, belső szűrőt, melyiket lenne célszerű használnom.
Az akváriumban növények és halak egyaránt vannak.

A segítséget, választ, válaszokat, hozzáfűzni valót előre is köszönöm!

Béluka
 
Béluka said:
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni!
Van egy 54 L-es akváriumunk, amihez járt ez a szűrő - Eheim 2007, jelenleg ezzel üzemel.
Egy ismerősömtől kapok egy ilyen - Hydor Crystal Duo k20, belső szűrőt, melyiket lenne célszerű használnom.
Az akváriumban növények és halak egyaránt vannak.

A segítséget, választ, válaszokat, hozzáfűzni valót előre is köszönöm!

Béluka

Üdv a Fórumon!
Az Eheim 2007-nek ha jól tudom 240l/óra a max.teljesítménye.A Hydor K20-nak 450l/óra.Nem ismerem egyiket sem,de gyanítom,hogy a Hydornak nagyobb a szűrőfelülete is.Minőségileg biztos finomabb,megbízhatóbb az eheim,A nagyobb szűrő felület,nagyobb teljesítmény mindig jobb,azzal csak nyernek a növények/halak,ennek fényében dönts.
 
Sziasztok!

JBL Crystal Profi e1500 szűrőt, vagy ebből a sorozatból használ valaki? Szeretném ha megosztaná a tapasztalatait velem. Milyen hatásfokkal dolgozik. Mennyi a tényleges vízforgatása? Mennyire hangos a szobában?

Köszönettel
Gábor
 
vargag said:
Sziasztok!

JBL Crystal Profi e1500 szűrőt, vagy ebből a sorozatból használ valaki? Szeretném ha megosztaná a tapasztalatait velem. Milyen hatásfokkal dolgozik. Mennyi a tényleges vízforgatása? Mennyire hangos a szobában?

Köszönettel
Gábor

Szia Gábor!

Én használom a 320 literes medencémben és részemről teljesen elégedett vagyok vele.Nagyon jól kialakított szűrő, tökéletes gyorscsatlakozókkal, könnyen tisztítható és karbantartható szűrő.Hangja alig van, használok Eheim szűrőt is nagyjából mindkettőnek ugyan olyan csendes búgó hangja van. Szerintem az egyik legjobb választás.
Hogy ne csak jót írjak a különböző áramoltató részek(műanyag) nem tökéletesen illeszkednek de ez csak azokra a részekre igaz ami egyébként is az akváriumban vannak és eddig még nem okoztak gondot, csak könnyebben elmozdulnak.

Üdvözlettel: Zigur
 
Én is használom, igaz az e900-ast.
a szűrőanyag rekeszek jók, az előszűrő szuper, én eddig csak azt takarítottam. tisztítás könnyű, szétszerelés könnyű, a műanyag befolyó az illesztésnél elég gagyi, de nekem se volt még gondom vele. A hangja bútorban hangos, de a 4lába alá egy-egy szivacs, meg ahol megy ki a bútorból oda is és tökéletes. Én még 18500-ért vettem a 900-ast, most már drágább.
Negatívum még hogy a szűrőanyagok ne a legjobbak így azokat cserélni kell, és lehet hogy így már az eheim jobban megéri.
A másik a fogyasztás, nézd meg az e1500 fogyasztását 35W :shock: nézd meg az eheim 2075-ös szűrőjét 1250lph és 15w! ez jelentős különbség és mondjuk 5 év alatt elég sok pénzt megtakaríthatsz vele ha az eheimet veszed (nem vagyok a reklámembere).
Ezt érdemes figyelembe venni.
A cső nekem nagyon hamar elkoszolódott és így kb. 5hét múlva takarítanom kellett.
Azt mondják hogy negatívum ha nincs bypass benne, ebben ha jól tudom nincs, és ülepítő sincs benne.
Tehát a JBL jó szűrő, de az eheim még jobb
 
inadsz said:
Én is használom, igaz az e900-ast.
a szűrőanyag rekeszek jók, az előszűrő szuper, én eddig csak azt takarítottam. tisztítás könnyű, szétszerelés könnyű, a műanyag befolyó az illesztésnél elég gagyi, de nekem se volt még gondom vele. A hangja bútorban hangos, de a 4lába alá egy-egy szivacs, meg ahol megy ki a bútorból oda is és tökéletes. Én még 18500-ért vettem a 900-ast, most már drágább.
Negatívum még hogy a szűrőanyagok ne a legjobbak így azokat cserélni kell, és lehet hogy így már az eheim jobban megéri.
A másik a fogyasztás, nézd meg az e1500 fogyasztását 35W :shock: nézd meg az eheim 2075-ös szűrőjét 1250lph és 15w! ez jelentős különbség és mondjuk 5 év alatt elég sok pénzt megtakaríthatsz vele ha az eheimet veszed (nem vagyok a reklámembere).
Ezt érdemes figyelembe venni.
A cső nekem nagyon hamar elkoszolódott és így kb. 5hét múlva takarítanom kellett.
Azt mondják hogy negatívum ha nincs bypass benne, ebben ha jól tudom nincs, és ülepítő sincs benne.
Tehát a JBL jó szűrő, de az eheim még jobb

Inadsz ez így van:D Amúgy tény hogy én a fentiek miatt választottam az eheim 2075-öt és nem a JBL E1500-at!
 
Hali!

Nekem a legkisebb van a 700-as.Csendes, precíz egy kis gépezet persze nem az E.prof-hoz viszonyítva.Viszont és sem vagyok kibékülve a csövekkel, hamar eltömődnek, főleg a becsatlakozó résznél és nem is tudod tisztítani, csak ha fogóval kinyitod a csapokat.Ez nem szerencsés megoldás, mondhatnám úgy is , hogy sz@r.Mivel az Eh.-el kapcsolatban nincs összehasonlítási alapom csak pl. a Serával és a Seachem, és Sicce termékekkel,én már nem venném meg.Ezt is csak kényszerből vettem.Ha nem tudnám megvenni az Eheim-et akkor inkább más utánzatát venném meg, csak aztán a Serát, és utána a JBL-t.De mint minden--ez is szubjektív, és csak egy vélemény a sok közül.Két ismerősöm merci és bömös bu.i és azt mondják-a merci ritka sz@r soha nem vennék ilyet-a másik meg fordítva.(mindkettőnek az általa utált autó volt az első autója, tehát volt tapasztalatuk a másik autóról)
 
Az Eheim 2075 és a Jbl e1500 közötti további különbség még az is, hogy 2 literrel kisebb a szűrőkosara és 20 ezerrel nagyobb az ára :D .
De, hogy a Sera-t a Jbl elé tenni? :eek: A sera csapjai már akkor eresztenek, amikor ujonan kibontod őket,hangos mint egy traktor és csak azért nem kerül kevesebbe, mert drága az utaztatása Kínától Németországig! :lol:
 
zigur said:
és csak azért nem kerül kevesebbe, mert drága az utaztatása Kínától Németországig! :lol:

:lol: :lol:
Nálam a sera a legutolsó helyen szerepel mindenhol
 
zigur said:
Az Eheim 2075 és a Jbl e1500 közötti további különbség még az is, hogy 2 literrel kisebb a szűrőkosara és 20 ezerrel nagyobb az ára :D .
De, hogy a Sera-t a Jbl elé tenni? :eek: A sera csapjai már akkor eresztenek, amikor ujonan kibontod őket,hangos mint egy traktor és csak azért nem kerül kevesebbe, mert drága az utaztatása Kínától Németországig! :lol:

Azt is vedd bele hogy a JBl-be még szűrő anyagot is kell venned hiába van tele nyomva szivaccsal sokra nem mész vele és most nagyon Off leszek, de 10év alatt a jbl E 1500 a maga 35 W fogyasztásával megzabál 122 640 HUF-t (1kw = 40 HUF)míg az Eheim 2075 a maga 16 w fogyasztásával 56 064 HUF-t. A különbség 66 576 HUf akkor melyik is a több? :) Remélem ezek után a GA-tól kapok kedvezményt ha megveszem a szűrőmet :D
 
zigur said:
De, hogy a Sera-t a Jbl elé tenni? :eek: A sera csapjai már akkor eresztenek, amikor ujonan kibontod őket,hangos mint egy traktor és.................... :lol:

Kezelhetőségben és árban biztos, hogy a Sera-t tenném előre, én egyéb okok miatt havonta szétszedtem és a csapokkal semmi gondom nem volt.Na persze a JBL- nél sem tapasztaltam, hogy valahol eresztene, ez igaz, és az is, hogy a Sera fil 900 egy picit hangosabb, és a fogyasztása is irreálisan sok.
 
Taksoft said:
Sziasztok!

A fogyasztás témához szólnék hozzá.
Sajnos a gyári adat az, amit nem szabad nézni.
Meg kell kérni valakit, akinek van olyan szûrõje, és fogyasztásmérõje, hogy mérje ki. Az eddigi tapasztalataim: az Eheim papíron leírt fogyasztásánál 2-4W-al többet fogyaszt (Eheim Classic 2211 és 2215, aquaball 2212). A noname 35W-os (lentebb emlegetett szûrõmárka elõzõ szériájának név nélküli változata) szûrõmé 14-15W (2 db is üzemel belõle, mindkettõé ennyi). A szkeptikusoknak megjegyezném, hogy izzólámpával ellenõriztem a fogyasztásmérõt, de ha ugyanazzal mérem, akkor legalább az arányoknak stimmelniük kell(ene).

Taksoft, igazad lehet, de pontosítás miatt annyival kiegészíteném a dolgot, hogy az általad említett Eheim Classic széria az Eheim legrégebbi szűrői közé tartozik. A fogyasztása is ezt mutatja. A konstrukció bár forgalomban van, mára elavultnak számít. A gyár le is cserélte már az Ecco Pro szériára ezeket. Bár mindkettő forgalomban van és lesz is, de aki kicsit környezet tudatosan vásáról már az economy termékeket veszi.

A fent említett professional 3-as szintén már új generációs fejlesztés.

Ha nem 10-15 évvel ezelőtti termékeket nézünk akkor ténylegesen kevesebbet fogyasztanak az Eheim szűrők mint a konkurencia. Az EHEIM a fogyasztás csökkentés jegyében gondolta át az új termékeit.

Egyébként is azt gondolom aki most vásárol szűrőt érdemes egy modern változatot vásárolni, mert a következő években nem igen fogja lecserélni. Ahogy a TV, Mosógép, hűtőnél is az AA+ stb dolgokat nézzük már egy ideje, itt is a jobb fogyasztást érdemes keresni.
 
Labirintkopoltyus said:
zigur said:
Az Eheim 2075 és a Jbl e1500 közötti további különbség még az is, hogy 2 literrel kisebb a szűrőkosara és 20 ezerrel nagyobb az ára :D .
De, hogy a Sera-t a Jbl elé tenni? :eek: A sera csapjai már akkor eresztenek, amikor ujonan kibontod őket,hangos mint egy traktor és csak azért nem kerül kevesebbe, mert drága az utaztatása Kínától Németországig! :lol:

Azt is vedd bele hogy a JBl-be még szűrő anyagot is kell venned hiába van tele nyomva szivaccsal sokra nem mész vele és most nagyon Off leszek, de 10év alatt a jbl E 1500 a maga 35 W fogyasztásával megzabál 122 640 HUF-t (1kw = 40 HUF)míg az Eheim 2075 a maga 16 w fogyasztásával 56 064 HUF-t. A különbség 66 576 HUf akkor melyik is a több? :) Remélem ezek után a GA-tól kapok kedvezményt ha megveszem a szűrőmet :D

Én nem azt mondom, hogy ne vegyen Eheimet (bár az a kérdés föl sem merült,hogy Eheim vagy JBL az elején), de hogy az autós hasonlattal éljek: Persze, hogy a Hybrid Lexus kevesebbet fogyaszt, mint a Lada, de a Lada is elvisz oda ahova menni akarok és ha most csak Ladára van pénzem (vannak ilyenek is, én is :( ) akkor addig járjak gyalog?
Hosszu távon lehet jobban megéri, de ennek mérlegelési lehetősége nem adatik meg mindenkinek!
 
Ha találok ilyen cuccot mindenképp megmérem. Nálam 3 megy a háztartásban ezek után kiváncsivá tettél. :roll:

A fentieket nem az EHEIM fényezésére írtam pusztán a gyár európai nyomásra történő fogyasztáscsökkentő elképzeléseire.
Könnyen látható, hogy európa nyugati részén egy gyártól elvárják, hogy hatékonyabb alacsonyabb fogyasztású termékeket készítsen, míg keleti riválisaitól ezt senki nem kéri számon talán a mérsékeltebb árazás miatt.

De akinek van tapasztalata még, vagy rendelkezik ilyen eszközökkel esetleg olvasott ilyen tesztet, teszteket azt szívesen látnám.
Derüljön ki az igazság :lol:
 
Taksoft said:
A Eheim Classic tényleg régi fejlesztés, a 3 lapátos járókerék már elég elavult, és a hatásfoka sem túl jó.
Hmm... Viszont a Pro 3 széria nem régi fejlesztés, ennek ellenére a 2071, 2073, 2075 -ös modellek 3 lapátos rotorral vannak szerelve...
 
oRphEus said:
Taksoft said:
A Eheim Classic tényleg régi fejlesztés, a 3 lapátos járókerék már elég elavult, és a hatásfoka sem túl jó.
Hmm... Viszont a Pro 3 széria nem régi fejlesztés, ennek ellenére a 2071, 2073, 2075 -ös modellek 3 lapátos rotorral vannak szerelve...

hmm ennek valami oka lehet. a pro2-es pro 1-es szűrőimnél nem 3 lapátos ja jól rémlik.
 
Back
Oldal tetejére