1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

Értesítés elrejtése
  3. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Szűrő választási segítség

Kategória: 'Szűrés és szűrők', témanyitó: Geris, téma nyitása: Szept 25, 2009.

1. Geris
    Épp nem fórumozik ...

Geris Tapasztalt kertész

Tag:
    Szept 13, 2009
    Kedvelik:
    10
    Hely:
    Balmazújváros
    Re: Melyik szűrőt használjam?

Sziasztok!
    Kicsit bele kavarodtom a szűrővásárlásba, ugyhogy szeretném a segítségeteket kérni. 63(késobb lehet csak 54) literes aksihoz szeretnék jó de olcsó szűrést hosszú távra.
    amiket kinéztem:
    Aqua-Pro 2 / Evo 2208 FULL 21k körül helyben
    Aqua-Pro 2 / Evo 2208 PROF töltet 23k körül helyben
    Aqua-Pro 3 / Evo 2210 / Atman 3337 FULL 24k szállítással
    JBL E700 20k nekem ez a legszimpibb ,de ha jól sejtem ebbe szűrőanyagot kell cserélni (szerintetek mennyit milyet), SMF-Bakto-max jó??, iletve, hallottam olyat róla. hogy az esőztetővel cenrtifugál. költség vetés az nagyon szűkös inkább 21-22ből kellene kihozni Köszi a válaszokat!

2. keymaker
    Épp nem fórumozik ...

keymaker Alapító Admin Moderátor

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    374
    Re: Melyik szűrőt használjam?

Ilyen nincs! :( Eheim 2224 van a rászánt összegnél 10e-el drágábban és nem kell gondolkodni. (Lásd: disclaimer).

3. inadsz

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,690
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Már vártam a hszt. Balázs ;)
    Egyetértek, az Eheim a csúcs, de az EVO/Atman/Aqua-pro stb. :D szűrők is jók, csak nem ez a kategória, sok pozitív véleményt olvasni a szűrőről.
    De a JBL-t ne vedd meg!!!!

4. Geris
    Épp nem fórumozik ...

Geris Tapasztalt kertész

Tag:
    Szept 13, 2009
    Kedvelik:
    10
    Hely:
    Balmazújváros
    Sajnos, azt nem tudom megfizetni, még a 22k-s szűrést sem szabadna megengedni magamnak de most egy aquaball 2206-os van... és muszáj váltani.
    Ugyhogy várok azért tippeket, még:) Esetleg láttam még használt Eheim 2222-t (igaz beszívók meg csövek nélkül) olcsón, az nagyon kicsi lenne? Mert van itt egy 180l-es ekkorával szűrve és nagyon pofás
    http://www.cau-aqua.net/index.php?optio ... &Itemid=40
    Köszi a tippeket és a segítséget!

5. Nigro
    Épp nem fórumozik ...

Nigro Alapító Admin

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    3,108
    Hely:
    Diósd-Bp.
    Ha ugyanennek a postnak az angol verzióját nézed, a 4. pontban külön kitér a gyenge szűrésre, de kevés hallal vállalhatónak tartja. ;)
    (vigyázat az ázsiai oldalakkal, a képek gyakran megtévesztők, a szöveg nélkül félrevezethetnek)

6. keymaker
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    374
    Sajnos nem tudok mit tenni, gyakran olyan a helyzet, hogy pénzhiány miatt az ember nem tudja a legmegfelelőbb technikát megengedni magának, inkább kompromisszumokat köt sokmindenben. :( De legalább tudja, hogy mit "kellett volna, ha"... Ezerszer leírtam, most újra megteszem, a gagyi kínai szűrőkkel rengeteg (!) panaszról tudok - én személyesen. Ilyenkor - némi lelkiismeretfurdalással - de iszonyú elégtételt érzek, bocs. ;)
    Ettől függetlenül sokaknál (vagy néha, ezt nem tudhatom) működhet.

7. inadsz

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,690
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Balázs értem én, és tudom mire gondolsz, a JBl is német mégse vagyok vele igazán elégedett....
    A Dymaxxal sem, de az ipari kínai mágnesszeleppel igen :D

Kövi szűrőm nekem is Eheim lesz és nem kíni lámpám lesz,
    Inkább várj még a szűrővel, de csak a szívás lesz vele ha rosszat veszel

8. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

tibicuk VIP kertész Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    2,753
    Hely:
    Baja
    (off:az én mágnesszelepem márkás,az a bolt , ahol vettem nem árul gagyit,mégis tönkrement.)Ha tehetném én is Eheimre váltanék.De legalább majd a szűrőanyag eheim lesz.

9. vartan
    Épp nem fórumozik ...

vartan Kertész tanonc Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    5
    Hely:
    Pécs
    Szerintem a 2222/2322 elég ekkora aksinak, pláne ha nem 25-30 darab halat tervezel. Az áramláshoz viszont tuti nem elég. Nekem a 70 literesen megy egy 2322 plus egy koralia nano (900 l/h) (+ egy 200 l/h powerhead). Véleményem szerint sokkal jobban jártam így mint egy 2324/2224-el, mivel így szűrőtakarítás előtt és után is megfelelő az áramlás, mert a koralia sose tömődik el.
    A lámpám nekem is dymax, egyenlőre nem tudok rosszat mondani rá, igaz nálunk nem kapható típusról (2x55 wattos power compact, ami működik Osram fénycsővel is) van szó Németországból. Talán oda viszik a jobb minőségű cuccot, de lehet hogy ezt csak én gondolom :D

10. Geris
    Épp nem fórumozik ...

Geris Tapasztalt kertész

Tag:
    Szept 13, 2009
    Kedvelik:
    10
    Hely:
    Balmazújváros
    Ugynéz ki eheim 2222-lesz(használtan remélem jó vétel lesz), akkor ha a szűrés elegendő akkor kicsit meg kell dobni az áramlást. A mostani Eheim 2206 aquaball-om fejét használhatnám powerhead-ként? Hova kell elhelyezni? az esőztető alá?

11. keymaker
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    374
    Figyeld, hogy a CO2 (? :idea: ) bubikat hova kell rálökni a növényekre és állítsd úgy, hogy bent tartsa az akiban őket minél hosszabban.

12. Labirintkopoltyus
    Épp nem fórumozik ...

Labirintkopoltyus Főkertész

Tag:
    Máj 16, 2009
    Kedvelik:
    135
    Hely:
    Budapest XVI. kerület
    Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy az eheim 2073-nak és 2075-nek mennyi lehet a tényleges vízhozama?

13. keymaker
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    374
    Ez attól is függ, hogy az aki alatt milyen mélyen van a szűrő, mennyire van teletömve, és mennyire van elkoszolódva. Olyan sok a változó ebben a képletben, hogy a "tényleges vízhozamnak" az ilyen jó minőségű szűrőknél semmi értelme. Próbáld tartani a 10x-es megforgatás szabályt (pumpateljesítményre számolva, NEM pedig a valós hozamra) és még külső reaktort is köthetsz rá, mert elég lesz a hozam. Ha legalább havonta takarítod, és az aki felkavarási miatti esetlegesen extrém sok fizikai szennyeződés nem kerül bele.

14. oRphEus
    Épp nem fórumozik ...

oRphEus Főkertész Legjobb napló

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    388
    Hely:
    Budapest, II. kerület Adyliget, Tel: 0620 473 1513
    Hmm... azt hiszem Taksoft írta valahol, hogy a zárt rendszerű külső szűrők esetében az emelési magasság 0, vagyis nem számít, hogy milyen mélyen van elhelyezve a szűrő...(?)

Szerintem igenis számít a tényleges vízhozam, de ezt csak azonos körülmények között végzett konkrét mérés alapján lehetne összehasonlítani. Mondjuk egy tisztítás utáni összehasonlító mérés érdekes lenne.
    Az viszont igaz, hogy ha megvan a 10x-es névleges megforgatás, akkor a valós vízhozamnak nincs igazán jelentősége.

Egyébként érdekes (és korábban már volt ilyesmiről szó itt: viewtopic.php?f=18&t=401&p=5472&hilit=2073#p5411), hogy ha jól tudom a 2073 és a 2075 ugyanazzal a fejjel van szerelve, mégis különböző vízhozamot ír rá a gyártó...

15. Taksoft
    Épp nem fórumozik ...

Taksoft Kertész tanonc

Tag:
    Aug 5, 2009
    Kedvelik:
    0
    Töröltem, mert buta becslésekbe bocsátkoztam, amiknek semmi értelme. Ki kell mérni. De a névlegesnél kevesebbet, az valószínû.

16. keymaker
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    374
    Igazatok (igazad) van ! :idea:

17. Taksoft
    Épp nem fórumozik ...

Taksoft Kertész tanonc

Tag:
    Aug 5, 2009
    Kedvelik:
    0
    Töröltem.
    Nem értek a szûrõkhöz, és még bele is szóltam. Elnézést!

18. toldy
    Épp nem fórumozik ...

toldy Kertész tanonc

Tag:
    Okt 25, 2009
    Kedvelik:
    12
    Hely:
    Budapest XXII.ker
    Sziaztok, most felmerült a lehetőség hogy olcsón hozzájutnék egy Ferplast Bluextreme 700 külső szűrőhöz.
    Méretei: 22x22x34 cm
    Volt: 230-240v - 50 Hz
    Max: 700 L/h
    Emelés: max 1,3 m
    Fogyasztás 12w
    Vödör méret: 5, l
    Szűrőkosár: 3l
    Biológiai szűrő kosár: 1l
    Bővebben: http://www.ferplast.com/bluextreme_eng.php ( egyébként X pénzért jutnék hozzá) 20 max 30l akihoz kéne szűrés. köszi

19. keymaker
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    374
    toldy, a szűrő technikai adatai papíron rendben vannak - ez több mint elegendő egy 20-30 litereshez.
    (A szűrőanyagot azonban lecserélném, hogy legalább 2 liter bio legyen benne. Mi az a "biológiai szűrőkosár" ? :) )
    Azt azonban tudjuk, hogy a jó technikai adatok egy ilyen márkánál nem feltétlenül elegendőek. Sőt.

Ezt a szűrőmárkát nem ismerem - egy biztos - nem tartozik a nagy nevek közé (bár komoly "terítése" van itthon). Attól viszont még akár jó is lehet.
    Próbáld ki és kérlek számolj be 1-2 év múlva, hogy mi a véleményed. ;)

20. toldy
    Épp nem fórumozik ...

toldy Kertész tanonc

Tag:
    Okt 25, 2009
    Kedvelik:
    12
    Hely:
    Budapest XXII.ker
    Szia, a biólógai részt csak így tudtam lefordítani.
    Kisebb véleményt már most tudok mondani mert ismeretségemben 2 db van ( bár mind 2 az eggyel nagyobb verzió), az egyik egy 120l sügeres a másik pedig egy 200 "általános" akinál üzemel, 1 illetve másfél éve.Mindkettővel meg vanak elégedve nincsen velük baj ( csak nem tudom növényes akinál mennyire beváltak). Nézegettem őket és anyagminőségben illetve illesztésben is jók. A kosár tartalma gondolom szabadon változtatható ( bizonyos keretek közt) így azon én is gondolkodtam hogy más fajta töltetet belerakni.

Aktuális oldal megosztása