• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Melyik szűrőt használjam?

Tegnap vettem egy tetra ex400-ast és a kerámiagyűrűk helyére matrix került.
Az akváriumom 67L,a fény 1x24W növényes 1x24 10000K-es, mit gondoltok róla,jó lesz ez így?
(az aktívszén helyére valamiből egy kicsit tudok rakni)
 
Utoljára módosított:
Tegnap vettem egy tetra ex400-ast és a kerámiagyűrűk helyére matrix került.
Az akváriumom 67L,a fény 1x24W növényes 1x24 10000K-es, mit gondoltok róla,jó lesz ez így?
(Majd esetleg ha szükség lesz rá akkor az aktívszén helyére kis biológiai szűrőt is rakok.)

Ez így borzasztó kevés, főleg ennyi fény mellett.. van Co2 az akiban?
 
Neptun folyékony co2 megy minden nap 1ml, ez olyan hogy írtja az algát is.
Meg palackos,nyomogatós de ha elhasználom akkor jön az élesztős.
de ez még össze vissza van...lehet hogy lesz palackos de fene tudja
 
Neptun folyékony co2 megy minden nap 1ml, ez olyan hogy írtja az algát is.
Meg palackos,nyomogatós de ha elhasználom akkor jön az élesztős.
de ez még össze vissza van...lehet hogy lesz palackos de fene tudja

Szerintem mindenféleképp először egy erős szűrőre ruházz be, sajnos mindennek az az alapja, és arra kell építkezni a későbbiekben. Nálam 64 literre van egy Eheim 2075-ös, és azt kell hogy mondjam, egy cseppet sem érzem a vizet "túlszűrtnek", kell neki ez a méret.
 
15-ös megforgatás
:confused: he?
15x-ös??? GA-n is úgy van hogy 10-8x,(igaz szó volt olyanról is hogy 25x is használnak külföldiek) de én minél olcsóbban akarok mindenből kijönni....
Amugy a trFisch-ben vettem de csak azért mert rábeszéltek...mert elfogyott az ex600-as.
 
Az a szerencsétlen ex400 az életben jó ha tud 300lph-t, neked az ex700 kellett volna.
 
15x-ös??? GA-n is úgy van hogy 10-8x,(igaz szó volt olyanról is hogy 25x is használnak külföldiek) de én minél olcsóbban akarok mindenből kijönni....
Amugy a trFisch-ben vettem de csak azért mert rábeszéltek...mert elfogyott az ex600-as.

Ha megnézed a GA honlapján, az ex400-hoz 50 litert ajánlanak MAXIMUM. És fontos hogy ez a felső határ, nem az ajánlott méret. 25-öst szoktak használni Nanokban, itthon is, mivel minél kisebb az akvárium, annál nagyobbnak kell lennie a megforgatás számának. A 8-10 inkább már a 180 és 240-es akváriumoknál igaz. Persze, lehet 6-szoros forgatással is csinálni 67 literben, de akkor szigorúan tilos máshol hibázni.
 
Ha "hibázok" akkor nagy algásodásra számíthatok? Akkor is ha azt a neptun liqui carbo-t használom?
Amúgy már algás vagyok de azért mert ezelőtt 300-as belsőm volt meg nem volt ez nemtun co2.
 
A 8-10x-es megforgatás pont azért lett kitalálva régebben, hogy ha a gyári értékkel számolunk még mindig maradjon elég teljesítmény a szűrőben. Ettől el lehet térni negatív irányba, de nem ajánlott, mert csökken a mozgástér és ha hibázunk akkor egyből jön az alga. Ha felfelé térünk el jelentős mértékben akkor pedig figyelni kell a flow-ra, mert ha túl erős akkor jön az alga. Ha berakunk egy 600lph-s szűrőt egy 20l-es akváriumba lilly pipe nélkül akkor ott szép pázsitunk lesz csak ecsetalgából.
Sedona | Magyar Akvakertész Fórum
 
Hát nekem nincs lily pipém de az esőztető sincs fent csak úgy simán a csőből jön.
Vagy inkàbb rakjam fel az esőztetőt?
 
Hát nekem nincs lily pipém de az esőztető sincs fent csak úgy simán a csőből jön.
Vagy inkàbb rakjam fel az esőztetőt?
Lily az egy ekkora akváriumban szinte nélkülözhetetlen.
Ha minőségi szűrőanyagokkal töltöd meg a szűrőt /siporax-mátrix / akkor nem lesz kicsi , hiszen kb. 50 liter víz lesz benne.


Természetesen az akváriumban lesz kb. 50 liter víz
 
:confused: he?
15x-ös??? GA-n is úgy van hogy 10-8x,(igaz szó volt olyanról is hogy 25x is használnak külföldiek) de én minél olcsóbban akarok mindenből kijönni....
Amugy a trFisch-ben vettem de csak azért mert rábeszéltek...mert elfogyott az ex600-as.

Az én 20 literes akváriumomat egy ex 700 as szűri :)
 
:confused: he?
15x-ös??? GA-n is úgy van hogy 10-8x,(igaz szó volt olyanról is hogy 25x is használnak külföldiek) de én minél olcsóbban akarok mindenből kijönni....
Amugy a trFisch-ben vettem de csak azért mert rábeszéltek...mert elfogyott az ex600-as.


Én 60 literre vettem ex600-ast de határeset... 700-ast kellett volna de most már mindegy. Szóval neked a 400 as nagyon kevés lesz 67 literre.
 
Sziasztok
Azt szeretném kérdezni hogy elég szűrést biztosít egy 55x35x28 as akváriumba egy Aquael fun2 plus.
Esetleg valami megoldás, hogy ne az akváriumba legyen?

köszi
 
Back
Oldal tetejére