• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Manten scape

Az akvárium mérete nagyon csalóka. Nem látszik a mélysége most. 45cm már elég sokmindenre elég. Ahogy megjelennek a zöldek, úgy fogod érezni/látni a teret szerintem.
Így igaz, már a kövek elhelyezésénél figyeltem arra, hogy a háttér növényeknek legyen elég helyük, ez a bal és a jobb oldalnál kb. 15-20cm, majd az akvárium közepe felé szűkül kb. 5-8cm-re, így talán lehet szép bokrokat nevelni.
 
Szombaton elindult az akvárium, sajna a stem növény mennyiség kevésnek bizonyult, majd most hétvégén pótolom!!

Egy gyors fotó a vízcsere előttről, holnap folytatom az írást, hogy mi is került bele.
14136832343_2cd5a744bc_c.jpg
 
Na szóval!!

Ahogy nézem a képet nagyon nem áll jól neki ez a nyomasztó szürke háttér, na majd legközelebb figyelek rá;).
Kiegészítettem a hardscape-t is pár részlettel, ami miatt talán nem tűnik olyan egyhangúnak, bár itt most számomra nem a kövek elhelyezése jelent kihívást, hanem majd a növények formázása.:D
Gondolkoztam azon, hogy hogyan oldjam meg, hogy a jobb oldali Fukuseki (másodlagos kő) szikla ne tűnjön ki a többi közül, ezért egy kisebb részét bemoháztam, lehet, hogy most túl műnek tűnik, de próbálom majd úgy formázni , hogy minél természetesebbnek hasson.Mivel rengeteg riccardiám maradt, így csak ezt a fajta mohát használtam mindenhova, imádom (ami meg maradt, annak már meg van a gazdája)!!
Na tehát a hátsó stem növények, hiszen szeretném, hogy ezek domináljanak az akváriumban, sokat várok tőlük, rájuk alapozom az egész akvárium jövőjét.:D:p Nagyon vegyes lesz a háttér, hiszen került bele Rotala indica, Rotala sp. Green, Rotala Vietnam, Rotala najeanshan és középre Hemianthus micranthemoides. A bal oldalra, csináltam egy fensíkot, oda hemianthus cuba és eleocharis parvula került.
Ja a tápozás, maradt még Elos tápom, így szerintem amíg ki nem fogy, addig azokat el használom, eddig is beváltak, szerintem most sem vallanak kudarcot.

Így most gyorsban ennyi, a növényeket a napló elejére is beszúrom majd. ;)

Szép napot minden kertésznek.(y)
 
Egy hegymászó máris kedvet kapna a főköved megmászásához. :) Pöpec lett. Háttér tényleg jobb lesz kiégetve fehérrel, vagy te mit terveztél? Szerintem az jobban fog állni neki. (y)
 
Egy hegymászó máris kedvet kapna a főköved megmászásához. :) Pöpec lett. Háttér tényleg jobb lesz kiégetve fehérrel, vagy te mit terveztél? Szerintem az jobban fog állni neki. (y)
Köszi! (y)

Igen szerintem is a fehér beégetett háttér jobban fog állni neki, de remélem a stemek is adnak egy hangulatot az összképhez.:cool:
 
Már rég olvastunk tőled valamit!Fotó stb...Tibi ne csináld már!
Köszi az érdeklődést, nem direkt akarlak titeket megfosztani a képektől, egyszerűen nincs időm lefotózni az akváriumot.
Sajnos történt egy kis hiba az indításnál, még pedig, hogy nem elég jó állapotú növényeket tettem be kezdésnek, s a vietnám, najeanshan meg az indica az első héten elkezdett olvadni, ettől meg a riccardián megjelent a diatom, ami mocskosul elcsúnyította, ezért sem volt szívem lefotózni.
Viszont a második héten már feltankoltam a GA boltban friss üde növényekkel, s semmi gond kezdtem elölről.
Már a takarító brigád is helyet kapott egy fonal algázóval együtt, a riccardián is látszik, hogy kezd észhez térni, de lehet látni rajta a sokk nyomait is , sajna.
Szóval alakul az akvárium, már a Rotala sp. Green levelei is átalakultak submersé, így már lassan mehet a formára nyírás is.:D

Ez egy jó példa arra, hogy én aki már jó pár éve kertészkedik is követhet el hibát (kicsit lazábbra veszem a figurát stb.), hisz nálam is megjelent a diatom alga, de nem rémültem meg, csináltam tovább ahogy kell és csak egyre szebb és szebb lesz.(y)
"Ismerd meg az ellenséged és ismerd meg önmagad"
 
Tibi, ilyen lámpát hol szereztél? dimmelhetőben csak 4x24-et találtam. Mi a helyzet az akváriummal?
Polc alól!!!!:ROFLMAO:
Na de most komolyan, kérésre tudnak szerezni a srácok.

Az akvárium még heveri a diatom támadást, de egyre szebb és szebb lesz!!
Azt hiszem ideje lenne már fotóznom.:cool:
 
Nem kerdeztem volna ha lenne a shopban :) de akkor a beszerezheto kategoria. Azt lattam hogy maga a lampa letezik. Amugy csak erdekelt hogy nem e eliras :)
Ez a dimmelheto opcio eleg jonak tunik.
A dimmelhető funkció az egy nagyon okos megoldás, nem kell időzítő, egy kábellel van dolgod ami maga a tápkábel, nem 4 meg 6 kábellel kell szenvedned, szabályozhatod a fényerőt 2 csatornában, meg még pár okos dolog, szerintem jól döntöttem, hogy ilyet vettem.
 
Raerunk titkolozni ha a dobogoert megyunk. Mint Tibi. Ot felemesztette a titkolozas. Mar egy szo nem jon ki a torkan

Bocsi de ez kihagyhatatlan "magaslabda". (Igaz nem ebben a topicpban írta Viktor.)
Értem én, hogy peca meg meló, de csak Viktortól tudjuk hogy él még az akvárium...

Legalább egy "gyatra", "kézből lőtt", "telefonos" vagy bármilyen fotót tessék mutatni. Nem sok az egész. 10 perc. ;):p

köszi
 
Bocsi de ez kihagyhatatlan "magaslabda". (Igaz nem ebben a topicpban írta Viktor.)
Értem én, hogy peca meg meló, de csak Viktortól tudjuk hogy él még az akvárium...

Legalább egy "gyatra", "kézből lőtt", "telefonos" vagy bármilyen fotót tessék mutatni. Nem sok az egész. 10 perc. ;):p

köszi

Tibi már egy ideje egy másik akváriumot nevelget otthon. Azt már olyan titokban, hogy még magának sem meri megmutatni :)
 
Back
Oldal tetejére