• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Széltető - Weathertop

Markiboy

Főkertész
Sziasztok!

Ebben a naplóban szeretném bemutatni nektek harmadik high-tech növényes akváriumom, ami még egy lépést tesz előre a növényezés világában. Egy rövid, nem túl sikeres kalandozás után, visszatérek az Iwagumi világába, egy manten köves scape-pel.

A napló és akvárium a nevét a főkőről kapta, ami engem a "Gyűrűk Ura" trilógiának első részéből ismert Széltetőre emlékeztet. Nagy szerelmem ez a sorozat, ezzel a névvel szeretnék tisztelegni előtte.

Ezzel az akváriummal is belekóstolok valami ismeretlenbe, ugyanis hosszas ötletelés után úgy döntöttem, DSM (Dry Start Method - Száraz indítás) indítom el az akváriumot, hogy a gyepnek és egyéb zselés növényeknek - már megerősödött gyökérzettel - minél nagyobb esély legyen a túlélésre és egészséges fejlődésre. Meglátjuk mi lesz belőle! :)

  • Akvárium:
    - Opti-White 60×30×36 cm
    - Átlátszó szilikonozású

  • Szűrés:
    - Eheim Professionel 3 2075
    - 4 liter ADA BioRio, kevés Eheim SubstratPro

  • Világítás:
    - ADA Aquasky Moon

  • Aljzat:
    - ADA adalékok (Penac P, Penac W, Tourmalin BC)
    - ADA Aqua Soil Amazonia
    - ADA Aqua Soil Amazonia Powder
    - ADA Power Sand Special S

  • Dekor:
    - Manten kő

  • Tápozás és vízkezelés:
    - ADA Brighty-K
    - ADA Green Brighty Step 2
    - ADA Green Bacter
    - ADA Eca
    - RO víz

  • Növények:
    - Elatine hydropiper
    - Sautrogyne repens
    - Lilaeopsis Brasiliensis
    - Alternanthera reineckii Mini
    - Riccardia chamerdyfolia
    - Anubias barteri v. nana Petite
    - Rotala rotundifolia
    - Hemianthus micranthemoides
Az akvárium indítása május közepén várható, előtte vannak az írásbeli érettségik, utána tartok egy egyszemélyes Nature Aquarium Partyt. :D

WIP 6 by M.Paróczi, on Flickr
WIP 5 by M.Paróczi, on Flickr
WIP 2 by M.Paróczi, on Flickr

További képek a kövekről a "Weathertop" Flickr albumomban található. ;):)
 
Izgalmasnak ígérkezik! :) Minden technikai feltétel adott ahogy látom, várjuk.
Az érettségihez sok sikert. ;)
 
Egyből Step 2-vel kezdesz?Izgalmas kövek.Figyelni fogom.Ja,és naplózd a száraz inditäst,kiväncsi vagyok,hogy sikerül.

Igen, ezt végül elfelejtettem az első postban megmagyarázni:

A DSM indítás miatt hagyom ki a Step 1-et. Az ADA ajánlása szerint a Step 1-et addig kell használni, amíg a növények a gyökérnövesztéssel foglalkoznak inkább. Mivel ezt a részt száraz körülmények között átugorja az akvárium, inkább rögtön Step 2-vel indítok, hogy a nagyobb mennyiségű növénymassza minél több tápot kapjon. :)

A DSM részét igyekszem minél részletesebben és up-to-date frissíteni, hogy nyomon követhető legyen minden apró változás.
 
Esemény van: Teljesen szétszedtem az akváriumot, a szűrőt alaposan kitakarítottam, az akváriumüveget lepucoltam, várja az új scape-et! :)

Hiányoznak még a kimért aljzat adalékok és az új világítás, ezeket a napokban beszerzem majd, aztán indulhat a legozás. :)
 
Esemény van: Teljesen szétszedtem az akváriumot, a szűrőt alaposan kitakarítottam, az akváriumüveget lepucoltam, várja az új scape-et! :)

Hiányoznak még a kimért aljzat adalékok és az új világítás, ezeket a napokban beszerzem majd, aztán indulhat a legozás. :)
Szetszedted?Miert?Uj scape?
 
Megérkezett az Aquasky Moon... Nem azért mondom, de nappali világosságot csinál a szobában, mókás lesz küzdeni az algákkal. :D
Minden meg van, indulhat az építés :)
 
Nos akkor, kommentár nélkül, jöjjenek a képek, mi született ma: :)
Eszméletlen jól mutat ez a fehér hegyvonulat! Szép kontrasztos a talajjal.
Nekem a jobb szélső kő kicsit furcsa, mintha más mintázata lenne, mint a többinek.
A lámpához pedig nincs mit hozzátenni. Önmaga egy dísz...
 
Eszméletlen jól mutat ez a fehér hegyvonulat! Szép kontrasztos a talajjal.
Nekem a jobb szélső kő kicsit furcsa, mintha más mintázata lenne, mint a többinek.
A lámpához pedig nincs mit hozzátenni. Önmaga egy dísz...

Azzal a jobb oldali kővel nekem is vannak bajaim... nem csak a textúrája, hanem valahogy az egész nem az igazi ott, de szerintem jól bemohásítom és akkor nem lesz vele gond.
 
Back
Oldal tetejére