• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Széltető - Weathertop

Nos akkor na, száraz adatok:

  • Légkondival 23 és 24 °C között tartom a víz hőmérsékletét, ezt tetőtérben nyáron elég nehéz, de az Elatine miatt muszáj
  • TDS-t 100 körül próbálom tartani, azt figyeltem meg egyenlőre, hogy Manten ide, Manten oda, de egy nap alatt nem nagyon mozdul el a TDS, kíváncsi leszek mi lesz a későbbiekben ha merül a talaj
  • Mennek a napi vízcserék, 20-22 liter vizet cserélek minden alkalommal, reggel-délelőtt még bőven lámpakapcs előtt, Green Bactert adagolok minden alkalom után, 6 cseppet
Érdekes, hogy ahol még kilátszik a talaj, ott az Powder Amazonia szemcséit apró buborékok lepik, és rengeteg buborék jön ki a talajból, remélem ez a bacik áldásos munkája a talajban. (Nem nagyszeműek a buborékok, nem a talajban rekedt levegőről van szó) A Stau elkezdett átalakulni, de múltkor is egy-két hét után jelentkezett elmállás, igaz akkor nem Tropicás Staut használtam. A DSM olyan szempontból bejött, hogy egyetlen növény sem jött fel a feltöltéskor, szimplán összekulcsolt kézzel azon imádkozom hogy megmaradjon az Elatine :D Kérek mindenkit, aki olvassa a naplót nyissátok meg a pozitív csakrákat és nyomjátok az Elatinomba. Köszi! :D:D
 
18640793365_1df4373b31_b.jpgWet - Day 28 by Márk Paróczi, on Flickr

Azért sűrűsödött na! :)

Azért nem felhőtlen az élet: megjelent a zöld por alga, valamint egy kicsit befonalasodott a dolog, de minden nap az aktuális vízcserénél elektromos fogkefével leszedtem a növényekről, utána pedig vízcsere alatt leszívtam. A Stau nagyon szépen átalakult, semmi gond nincs (eddig) vele, Elatine ugyan így, átalakult és szépen tovább terjeszkedett. A Brasiliensis elég lassan fejlődik, viszont a feltöltés óta erőteljesebb gyökérképzésbe kezdett, úgyhogy nem tartok az ő elmálásától sem. A Tenellus is szép nagy gyökereket ereszt, egyedül a Blyxa az ami még nem tért magához, vele van egy kis küzdelem.

U.i.: A kép bűn rossz, se a scape nem ennyire lapos, se a kövek nem ennyire sárgák. Meg semmi se ennyire sárga, ez egy rossz kép :D
 
na, alakul ez! blyxán ne aggódj, mindig hetekig csúnya beültetés után, de ha egyszer észbe kap nem bírsz majd vele ;)
 
Miért tartod 100 körül?
Amúgy szépen besűrűsödött a gyeped!(y)(y)(y)

Mert miért ne? :D Mert amíg nincsenek benne élőlények kizárólag növények, próbálom lehetőleg alacsonyan tartani, hogy minél erőteljesebben tudjanak növekedni a növények, ne gátolja őket a keménység. Másrészt pedig Viktor egy régi otthoni akváriumában kísérletezett az Elatine-val, és a magas ingadozó TDS ölte meg valószínűleg a gyepet
 
Back
Oldal tetejére