• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Manten scape

Cecska

Moderátor
Moderátor
Legjobb napló
Sziasztok!

A húsvét hétfőt rászántam a 60-as akváriumom átrendezésére, aminek az eredménye egy sziklás elrendezés lett.:cool:
Nagyon szeretnék, egy jó kis stem növényes akváriumot, ez reményeim és terveim szerint ebben a layoutban fog kibontakozni, már alig várom!!!:):D

Technika:

Akvárium: 60x45x40-es 117 literes opti white akvárium 8mm-es üvegből
Világítás: ATI 6X24W Sun Power (dimelhető)
Szűrés: Eheim 2075-ös külső szűrő
Co2: 5kg-os nagynyomású rendszer, most már AquaMedic reaktórral
Talaj: Penac P &W, Tourmaline bc, Bacter 100, Power Sand S, Amazonia 9l, Laplata sand
Tápozás: Elos Fase 1 és Fase 2, KH2PO4,
Dekor: Manten kövek kb. 30-35kg
Növények:
Hemianthus Micranthemoides, Hemianthus callitrichoides 'cuba', Eleocharis Parvula, Anubias Nana Petite, Riccardia chamedryfolia, Rotala Najeanshan, Rotala Vietnam, Rotala Indica, Rotala sp. Green, Marsiela Crenata


S hogy lássátok, hogy ez már a publikus kategória, íme a hardscape.
13972617224_8b24d77120_c.jpg

Egy kicsit a kép színe elment, hiszen a laplata színe fehéres, itt a képen meg sárga, ne hogy valakit megtévesszen!!
 
Utoljára módosított:
Köszi srácok, úgy gondolom ezekből a kövekből ennyit lehetett kihozni.;)
A kép ahogy nézem , tényleg elég gyatra, de hozzá kell tennem, hogy gyorsban fotóztam, mert @viktorlantos "erősködött", hogy ha összeraktam valamit akkor mutathatnék neki egy képet a hardscape-ről!!!:D
 
Nagyon jó lesz ! Ez a kő is nagyon szép,és az üveg mögött teljesen másképp mutat mint kézben fogva.:eek:

Ezért érdemes lefotózni, nem csak tapogatni. De az ilyen nagymesterek mint Tibi, már fénykép nélkül is látja, mi hogyan nézhet ki a víz alatt :)
 
:eek::eek::eek::eek:

(y)(y)(y)(y)
Látom ez egy stem árkos megoldás lett:)
A köveket kicsit még rendezgesd légyszíves Tibi! Az az igazság, hogy így most túl tökéletesen állnak:D Ez neméééééééééér
 
S hogy lássátok, hogy ez már a publikus kategória, íme a hardscape.

Süssön Rád a Nap Tibi, zsííír a manten kő... kezdek beleszeretni :D:whistle: a (rendezői) bal brutál jó, jobb oldal nekem ehhez képest nem annyira, de gondolom itt valami növényezési csel lesz... megvárom :pompous:
 
Nincs is mit hozzáfűznöm,mondhatom hogy a "kötelező" elváráson is túlteljesítesz mindig.:happy:
Ez valami bődületesen über fas*a lesz (y)(y) Kellenek ezek a kövek :bigtears::D
 
Jó lett a hardscape, kiváncsi leszek, milyen lesz benövényesítve (y) ! Már csak azért is, mert következőnek én is rotalas scapet tervezek, HM-mel, apró levelű stemekkel. A lényeg, hogy lehessen a növényeken jó sokat "fodrászkodni" :D:D:D
 
Húúúú, na hát, már rég naplóztam, köszi srácok.(y)

QUOTE="ozzy, post: 193003, member: 2828"]Süssön Rád a Nap Tibi, zsííír a manten kő... kezdek beleszeretni :D:whistle: a (rendezői) bal brutál jó, jobb oldal nekem ehhez képest nem annyira, de gondolom itt valami növényezési csel lesz... megvárom :pompous:[/QUOTE]
Igen , sajna a jobb oldali szikla, méretileg tökéletes, de textúrában eltér a többitől, ott egy kicsit több mohát fogok használni, hogy ellensúlyozzam ezt a kis bakit, de megmaradjon a Fukuishi (második) kő szerepe. Főleg, hogy a képen az Oyaishi (fő) kőnél még nagyobb is, ezért a növényekkel látszatilag le kell kicsinyíteni, s akkor talán rendben lesz.:cool::D
 
Kíváncsi vagyok hogy fog kinézni stamekkel. Valahogy nem tudom elképzelni. Ebből egy minimál Iwagumi is kijönne. De te vagy a mester, lelki szemeid előtt gondolom már kész a végeredmény. Sok sikert, várjuk nagyon a képeket. (y)
 
Kíváncsi vagyok hogy fog kinézni stamekkel. Valahogy nem tudom elképzelni. Ebből egy minimál Iwagumi is kijönne. De te vagy a mester, lelki szemeid előtt gondolom már kész a végeredmény. Sok sikert, várjuk nagyon a képeket. (y)

Az akvárium mérete nagyon csalóka. Nem látszik a mélysége most. 45cm már elég sokmindenre elég. Ahogy megjelennek a zöldek, úgy fogod érezni/látni a teret szerintem.
 
Back
Oldal tetejére