• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech akváriumok CO2 nélkül - fotókkal

üdv nem nagyon találom a helyem az oldal témái között annak ellenére hogy mindenből olvastam de talán ide tartozok nekem ez lenne a konfigom szerintetek működhet e?
amit csak lehet azt a GA oldalán szertném be szerezni. A keret nem túl vaskos ( elég sok drága hobbit űzök hogy egyet említsek Airsoft és csak amit suli mellett keresek azt tudom rá fordítani )
Amit ki gondolotam az egy 25 literes akvárium, fekete (szerintem bazalt ) le tesztelt kövekkel másik akiban 2 évet lehúztak nem öltek ki semmit :)
Talaj:
ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj - 3 liter most csak 4 400,00 Ft - Green Aqua
Tropica Substrate növény táptalaj - 1 liter most csak 1 900,00 Ft - Green Aqua
ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj - 3 liter most csak 4 400,00 Ft - Green Aqua
Tápozás:
Easy Life ProFito - növénytáp - 500 ml most csak 2 390,00 Ft - Green Aqua
Easy Carbo - a folyékony CO2 - 250 ml most csak 1 690,00 Ft - Green Aqua
Flora: tudom hogy a parvula co2 igényes de carbo nem pótol anyit ami kell neki? esetleg alkalmazzak dezodoros co2-t segíthet?
2xEleocharis parvula mini - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua
1xMicranthemum Sp. Monte Carlo - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua
és még pár tő Cryptocoryne wendtii előző akvából
Világítás:
Van egy asztali lámpám E27 foglalattal ami max 40w-t bír el ebbe szeretném ezt a 20w-os izzót
Wave izzó (kompakt fénycső) Cosmos 20W lámpához most csak 3 990,00 Ft - Green Aqua

Ez eddíg 18ezer Ft
kérdéseim és aggályaim vannak elsősorban a Co2 hiánya esetleg a dezodoros megoldást kéne alkalmaznom? esetleg ki hagyható? egybefüggő növényzetet szeretnék viszont nagy nyomásút egyenlőre még nem engedhetek meg magamnak
a világítás sok/kevés? a megoldás működőképes e?
Mi kellhet még amit ki hagytam ? A fekete kövek és a sötét talaj nem lesz túl egyhangú?
Tippek trükkök ami eszetekbe jut
 
Nálam a parvula nagyon szèpen fejlödött. Csak èlesztös co2, semmi carbo. Viszont az egyik ismerösöm HC-t nevel csak tisztán carbo-val, es gyönyörü gyepe van. Ès amennyire tudom a HC igényesebb mint a parvula,tehát elviekben müködnie kellene... o_O
 
Két akváriumomban is van parvula mini, se CO2, se carbo, és azon a részen még táptalaj sincs, mégis szépen nő, szóval nem kell aggódni.
 
Természetesen tápozás a van , napi szinten saját keverésű microval és macroval, a nagyon (243L) ugyan van CO2 rendszer már jó ideje elzártam, mer csak algásodtam tőle. A kicsiben(26L) meg soha nem is volt . Utóbbiban tartottam HC-is, de az is szépen elvolt CO2 nélkül, csak a riccia belefonta magát így egyszerűbb volt kiszedni.
Parvula levelei szép egészségesek, nem sárgulnak.
 
Bízom a sikerben. Annyit változtattam hogy Profito helyett micro+macro lesz meg persze easy Carbo. 23l lett az akvárium és 20W 6500K világítás remélem nem fal fel az alga... bár elég sok növény lesz ami fel veszi a tápanyagot
Monte Carlo téren van tapasztalata valakinek?
Bazaltról mit gondoltok mennyire dobja fel a PH-t?
 
Utoljára módosított:
sziasztok, nekialltam inditani egy low techet. az akvárium merete 100*55*50 brutto, nah ebbe kb olyan 240 l viz lesz. a kerdesem az lenne hogy sok lessze neki a odyssea quad 4x39watt+ 4Moon led? a valaszokat elore is koszonom.
 
sziasztok, nekialltam inditani egy low techet. az akvárium merete 100*55*50 brutto, nah ebbe kb olyan 240 l viz lesz. a kerdesem az lenne hogy sok lessze neki a odyssea quad 4x39watt+ 4Moon led? a valaszokat elore is koszonom.
Világítást bruttó térfogattal számolunk általában. Tehát 156W/275l=0,56 az eredmény. Low tech-be elég. A szűrést ne hanyagold el mellette, akkor jónak kell lennie.
Üdv
 
Valaki világosítson már fel, hogy világítást brutto vagy netto literre számoljam? Mert itt már olvastam pro és kontra hozzászólást is... 10 mm-es üvegből készül az új akváriumom és ott már jelentős eltérés van a két érték között. Brutto 140 liter lenne, ami nettoban olyan 100-105 liter között lesz, ha jól számoltam, és kb. 0,6 W/l szeretnék belőni. A jelenlegi világításomat kellene bővíteni (2x30 W), hogy használni tudjam az új akihoz is, de addig nem merek semmilyen fénycsövet venni, amíg ez nem tiszta.
 
Valaki világosítson már fel, hogy világítást brutto vagy netto literre számoljam? Mert itt már olvastam pro és kontra hozzászólást is... 10 mm-es üvegből készül az új akváriumom és ott már jelentős eltérés van a két érték között. Brutto 140 liter lenne, ami nettoban olyan 100-105 liter között lesz, ha jól számoltam, és kb. 0,6 W/l szeretnék belőni. A jelenlegi világításomat kellene bővíteni (2x30 W), hogy használni tudjam az új akihoz is, de addig nem merek semmilyen fénycsövet venni, amíg ez nem tiszta.
Mindig bruttó térfogatot nézünk, a szűrésnél is a gyár által megadott vízforgatást, stb...
 
Brutto 140 liter lenne
Szia !
Ha 140 liter lesz bruttó az akvárium és fénycsöves lámpában gondolkodsz abból is T5 ben akkor minimum a 4 x 30 watt ez jön ki olyan
0,85 watt/literre ez kb az alsó határa a növényesnek ( inkább 1 watt/liter )amiben már komolyabb dolgok vannak (co2,EI rendszerű tápozás stb ..)
de szerintem ha lecsapsz egy jó áron lévő qvad 4 x 24 T5 lámpára akkor azzal is nagyon szépen tarthatod az akváriumban a alsó - közepes kategóriájú növényeket. ;)
 
Szia !
Ha 140 liter lesz bruttó az akvárium és fénycsöves lámpában gondolkodsz abból is T5 ben akkor minimum a 4 x 30 watt ez jön ki olyan
0,85 watt/literre ez kb az alsó határa a növényesnek ( inkább 1 watt/liter )amiben már komolyabb dolgok vannak (co2,EI rendszerű tápozás stb ..)
de szerintem ha lecsapsz egy jó áron lévő qvad 4 x 24 T5 lámpára akkor azzal is nagyon szépen tarthatod az akváriumban a alsó - közepes kategóriájú növényeket. ;)
4x30W nagyon sok low-techhez. Nálam 2x54W van 240 literre...
 
Szia !
Ha 140 liter lesz bruttó az akvárium és fénycsöves lámpában gondolkodsz abból is T5 ben akkor minimum a 4 x 30 watt ez jön ki olyan
0,85 watt/literre ez kb az alsó határa a növényesnek ( inkább 1 watt/liter )amiben már komolyabb dolgok vannak (co2,EI rendszerű tápozás stb ..)
de szerintem ha lecsapsz egy jó áron lévő qvad 4 x 24 T5 lámpára akkor azzal is nagyon szépen tarthatod az akváriumban a alsó - közepes kategóriájú növényeket. ;)

Egyenlőre low tech lesz, úgyhogy inkább a 0,5-06 W/l lenne a cél. A jelenlegi 2x30 W T8-as világításomhoz szeretnék bővítést, valószínűleg hozzácsapok egy 18 W-ost, aztán majd meglátjuk. Már csak a magasságot kellene valahogy belőni optimálisra, mert eddig rajta volt az akin, de most függeszteni szeretném.
 
Egyenlőre low tech lesz, úgyhogy inkább a 0,5-06 W/l lenne a cél. A jelenlegi 2x30 W T8-as világításomhoz szeretnék bővítést, valószínűleg hozzácsapok egy 18 W-ost, aztán majd meglátjuk. Már csak a magasságot kellene valahogy belőni optimálisra, mert eddig rajta volt az akin, de most függeszteni szeretném.
Szia!
78W-tal világítok 200l-re. Quad lámpám 11cm -re van a víztől. Algám minimális.
 
Back
Oldal tetejére