• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low tech a könyvtárban

Joci01.14

VIP kertész
Sziasztok! :)
Először egy kis előtörténet az akváriumhoz.
Tavaly kezdtem el arra az egyetemre járni, aminek a könyvtárában, annak is az előterében rábukkantam erre a 80 literes kis vízi világra.
Eltelt pár hónap az első félévből és az évfolyamtársaimmal akárhányszor elmentünk az akvárium mellett mindig szóba került az akvarisztika, én meg persze bőszen linkeltem be a green aquas képeket, meséltem a szentélyről Törökbálinton és stb.
A félév végére az egyikük (aki szintén akvarizált régebben) bedobta azt az ötletet, hogy mi lenne ha kicsit feltuningolnák az egyébként eléggé lerongyolódott akváriumot.
Mivel az aljzat a talajszűrő miatt elég vékony, a vallisneria tövek nem tudnak már megkapaszkodni, a rengeteg, egészséges anubias labda csak céltalanul sodródik ide-oda az akváriumban.
Végül felvettem a kapcsolatot az akvárium karbantartójával, aki örömmel egyezett bele az átalakításba. ;)
Technika:
Akvárium: 72 cm*28 cm*40 cm
Világítás: 1*18W DIY lámpa......ez hosszabb távon cserére szorul mert kezdenek elöregedni benne a műanyagrészek.
Szűrés: van egy Eheim külső szűrő alatta, illetve megmarad a talajszűrő is egy cseh-emelővel kiegészítve.
CO2: nincs és szerintem ide nem is kell egyelőre
Tápozás: hetente egyszer Green Aqua Micro és porokból kotyvasztott macro + Easy carbo
Aljzat: 10 l JBL manado és tápgolyók a növények gyökereihez-mivel előtéri növényt ilyen világítással nem igen lehet nevelni így szerintem felesleges táptalajba is beruházni.
Növények: extra low tech......amik most is benne vannak és az örök nyerő crypto és egyéb homályt is elviselő gazok.
Halak: neonhalak és guppik, pár darab páncélosharcsa is képviselteti magát illetve van egy kolibri halunk is és a kihagyhatatlan, hatalmas csiga állomány......a playboy villa semmi ehhez képest.:whistle:

Az átalakítás jövőhéten kezdődik........majd teszek fel képeket, hogy mi sült ki a dologból. :D

További szép estét!
(y)
 
Sziasztok!
Ma eszembe jutott, hogy akartam én már ezt az akváriumot mutatni nektek. Megnéztem a telefonom és találtam is egy képet róla. (y)
Szóval ő lesz az áldozat jövő héten, ha túlesek a beszámolókon. :D
Képminőségért bocsi telefonos(üresfonos). :ROFLMAO:
2014-09-11%2B10.35.53.jpg
 
Utoljára módosított:
Ez nagyon jó! Gondolom a költségek is megoszlanak és így mindenki olcsón, személyes tapasztalathoz jut. Kár, hogy már nem vagyok diák :);):(
 
Ez nagyon jó! Gondolom a költségek is megoszlanak és így mindenki olcsón, személyes tapasztalathoz jut. Kár, hogy már nem vagyok diák :);):(
Igen, elosztottuk a költségeket három felé és így tényleg olcsón megúszta egy ember. Persze úgyis válogattam össze a cuccokat, hogy ne szálljon el a végösszeg annyira, hiszen itt nincs szükség spéci "hozzávalókra" mivel profibb technika nem áll a rendelkezésünkre ahhoz, hogy komolyabban belehúzzunk a növényezésbe. Arról nem is beszélve, hogy az egyetemre tanulni járok szóval az akvárium csak a második helyen lehet. :D
 
Sziasztok! :D
A mai nap folyamán elindult az átalakítás. :woot:
Összeraktam a talajszűrőt a cseh-emelővel fain lett, pont passzolnak(y) és átöblítettem a manadot(ilyen se lesz többet....remélem).:dead:
Holnap anatómia után szétszedem az akváriumot és megpróbálom levésni a hátteret róla, ha sikerül akkor fekete fólia lesz helyette.
Lehet,hogy pénteken kilátogatok a GA-ba dekorokat válogatni és nyálat csorgatni. ;)
A héten mindenképp szeretnék végezni az építéssel, növény ültetéssel mert szünet után jönnek a ZH-k. :nailbiting:
Köszi, hogy benéztél.
Szép estét!
 
Utoljára módosított:
Szép jó estét mindenkinek! :)
Múlthéten pénteken berendeztük az akváriumot és sikeresen elindítottuk a technikát. (y)
A talajszűrő nagyon jól működik a cseh emelővel összeépítve és a manado is hozzá tesz a porózus szerkezetével a jó hatásfokhoz szerintem.
Kitakarítottuk a külső szűrőt is. Egy 300L/h Eheim szűrő teszi a dolgát hangtalanul az akvárium alatt kvázi, mint egy nagy mechanikai szűrőként funkcionálva.
A világítás a meglévő 18 w mellé további 24 w-al fog bővülni (találtam itthon egy lámpát, amibe kell szereznem egy power compact fénycsövet) így egy kicsit több, mint 0,5w/l fog égni a medence felett, ami low tech-ben pont ideális lesz remélem. Úgy gondoltam, hogy 8 órával kezdek világítani ennyi fénnyel. Vélemény?
Kiszedtük a hátteret is az akváriumból és a helyére fekete öntapadós fólia kerül majd.
Növények:
Vallisneria "valami".........nem tudom meghatározni melyik faj, ebből még szeretnék többet is beültetni a későbbiekben.
Anubiasból annyi volt, hogy itthonra is jutott, egyszerűen nem tudtam többet felrakni a fákra.
Cryptocoryne wendtii 'brown' és 'green' is került az akváriumba egy-egy cseréppel.
Halak: mind túlélte a nyaralást a vödörben. :p
A feltöltés gumi csövön keresztül történt a vödrökből, figyelve arra, hogy ne kavarjuk fel az aljzatot. Nem tudom, hogy ezért vagy a talajszűrő miatt a víz nem lett opálos a feltöltés során pedig vártam, hogy majd a manado mennyire porolni fog, de semmi(az aljzatmosásnál a vége felé már nem voltam olyan alapos, hiába na meguntam 1 óra után:whistle:).
Két vödörbe leszívtunk beállt vizet a szétszedés előtt az akváriumból illetve ebben mostam ki a szűrőanyagokat is a külső szűrőből és ez a víz ment vissza telepítésnél ezért a halakat egyből visszatettük az akváriumba............szerencsére mindenki épségben maradt. :notworthy:
Sajnos most képet nem tudok felrakni, ugyanis a héten dékáni szünetünk van és a fényképezőgépemet hazahoztam ugyan, de a csatlakozókábel Pesten maradt:banghead:..........ezt majd hétfőn orvosolom, amikor visszaérek a koliba. ;)
Ma e-maileztem a rendszergazdával (ő gondozza az akváriumot), azt mondta minden patent, tiszta és szép. Az anci sem viselkedik rosszul és túrja ki a növényeket(ez miatt egy kicsit aggódtam) és a halak is rendben vannak. Egyszóval elégedett vagyok az eredménnyel eddig. kopp-kopp-kopp:happy:
Jövőhéten elkezdem tápozni is az akváriumot remélem algamentes marad a továbbiakban is.:D
Köszi, ha benéztél. :)
 
Utoljára módosított:
Tervben van a vallsineria oda, de nem nagyon találok a hirdetések között. ;)
Szerencsére a sok anubias eleve benne volt az akváriumban, de ez nem is mind, haza is került belőle mert elfogyott a szabad fafelület. :D
 
Sziasztok! :)
Legutóbbi bejegyzésem óta 10 nap telt el. Tegnap toltam egy vízcserét és kiszedtem a foszladozó Crypto leveleket, de remélem többet már nem dobálnak el. Szépen megindultak a növények és picit a staghorn alga is(leginkább a régi leveleken), más algának nyomát sem látom. Ha az előbbi szépség nagyon elszabadulna majd kap a pofájába egy kis carbot.
Jelenleg a víz elég meleg ezért majd kap egy új fűtőt, amit jobban lehet szabályozni.
Csináltam pár képet is.
IMGP2805.JPG

IMGP2814.JPG

IMGP2813.JPG

IMGP2811.JPG

Köszi, hogy benéztél. ;)
További szép napot! :D
 
Sziasztok! :)
Ma ismét ránéztem az akváriumra és nagy örömömre úgy tűnik, hogy a staghorn lekopott a növényekről más algát pedig nem fedeztem fel. A vallsineria-k elkezdtek kúszni mindenfelé és egyre több levelet hoznak az anubiasok is.
Holnap a @nebula kollégától kapott micro trident is felkerül az anubiasok mellé, de most még csak úszik a vízközt.
Kíváncsi leszek hogy fog majd mutatni. (y)
 
Utoljára módosított:
Szia! :)
Sajnos június vége óta nem láttam az akváriumot. Így már nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy nézhet ki. Mielőtt eljöttem újra kellett ragasztanunk az egyik oldalt mert elkezdett ereszteni. Így a beállt egyensúly megborult és jött egy kis staghorn alga. Talán az elsődleges feladat az lenne, hogy egy
kicsit erősebb légpumpát vegyek a cseh emelőhöz, de egyébként jól működik a talajszűrő. Vagy pedig a külsőt cseréljem egy kicsit nagyobbra. Még ezt eldöntöm, hogyan lesz. Minden kiderül szeptember 7-én akkor kezdjük az évet.
Arra számítok, hogy a JBL gyökértápból újra nyomkodnom kell a gazok alá, de annyi baj legyen.
 
Sziasztok! :D
Képek kommentár nélkül. Na jó annyit, hogy a guppik nagyon durván elszaporodtak. A növények hellyel közzel jó állapotban vannak. És szerintem jó képet mutat a könyvtárunkban. Elégedett vagyok a fejlődéssel.
Takarítás előtt:
Vuq38y8Y_PG4_cqCbyJMrg9n3-z8dbgjdhSSDtP67IX3gv0vZ9rHGhyLZXC0wKAoq84Y8EOYRGfwBomZwR8nNYfWs1aSwnBanyI7vIg0GvqWZ_T7zbRmHMsGU8YFOpd18yiPSm-LHzbjizv3WBNSfoYA5ZTa3n20Ocl-C8t7sUbC4NFoAtAJ46TKx9aDqH_rJzzLY54OT5zxcATGznSeQAgH6idNRVUCmJyuN5yNDkXG3B1H6bT3tWZ1_WQ6X_pNoN_-Rde2jtyxBCvbMzYcHG8zHyKm_62tAgod_Xua-xA2ad6hSXGp4a8SFFyKo8cOsBlkSHN66HhontAAKFGNdzsD86c7KyD_B-Iiu34WNlXI1GNec_PHXUqPwZ-RDGbRqHNjGBzVb7Lpfj_U-hdiu9Slc51zCoEo78LNdurOFikxGsPRyhU_x_kdgk3WNJrJI8kPKDYQk1g2ntX9PgqFrnszzn0PhBvk2yp2szfdqYK1cFNMYTQL81w6MyLsTaO6Cgx3zJIrbSeZXHRKfAtgfu0=w876-h657-no

Utána:
5Lu-CNWox5hpzdroqEGuejK3Kyu0j-Dfg-miKVwsXE_jgIVcBSIs0vNSVrYMqbYcgL4c9zO8AYYKJHHFQQtm5ktJHL4TefPwi0DQ6O6rmT7SpGcClmZko8pkX3Eit87dVXXACX-MhBIcX9Fc63Z5szx08N7I_tVNRVS_l2_oNXpqHhqtGsIjPuA2patabGUmjsKFB_TPBaNv-Kipf2Bl2BF0zWDJWj3Rm1LgLxM0gcfTGDerxXAleFCd0s0_Y0OhOol-ByjuJWyt0WJd1DyOgHQxhDijPBUfHuh5idxlwGTRscgi81hHCi0DP4dZsbZR8Qgzz0Ea2LwBoRbpCe4BadGXay97Oj-D1VzruFUnW1Qn5z4y_sDfxsAFRrQP01YnjItEKLZGZBp8Pbtn81TDQxMi-M0_UEVEujk3f0kz5fL6jM98pamDu-iiMw2SCwiNhkJp-__wmUKj7gAHwUEu5tTarJkgS8lBo92vZuKezPcQWYYpY6qVArtZIG_Vn1Z6C-6U-1noohQ565h1G29Fw7g=w876-h657-no
 
Back
Oldal tetejére