• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech akváriumok CO2 nélkül - fotókkal

Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok!Adott egy 112-literes tank,low-tech növényekkel szeretném beültetni,mennyi piláccsal érdemes pirítani?Van 2db. 2x24w-os quadom?Esetleg mehet a 4x24 megfelelő magasságról?Táp micro-macro,és carbo,szürés 1400l/h külsővel,köszi
 
Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok!Adott egy 112-literes tank,low-tech növényekkel szeretném beültetni,mennyi piláccsal érdemes pirítani?Van 2db. 2x24w-os quadom?Esetleg mehet a 4x24 megfelelő magasságról?Táp micro-macro,és carbo,szürés 1400l/h külsővel,köszi
Szerintem működhet, ha jól belövöd a magasságot.
 
Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok!Adott egy 112-literes tank,low-tech növényekkel szeretném beültetni,mennyi piláccsal érdemes pirítani?Van 2db. 2x24w-os quadom?Esetleg mehet a 4x24 megfelelő magasságról?Táp micro-macro,és carbo,szürés 1400l/h külsővel,köszi
4*24W sok lesz CO2 nélkül. 2*24W meg egy picikét kevés magában, úgyhogy szerintem napi 4 óra 4*24W és előtte-utána kb 2-2 óra 2*24W lenne az ideális, de ki kell tapasztalni.
 
Megprobalom igy es meglatjuk,hogy merre kell tologatni koszi
4*24W sok lesz CO2 nélkül. 2*24W meg egy picikét kevés magában, úgyhogy szerintem napi 4 óra 4*24W és előtte-utána kb 2-2 óra 2*24W lenne az ideális, de ki kell tapasztalni.
 
Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok!Adott egy 112-literes tank,low-tech növényekkel szeretném beültetni,mennyi piláccsal érdemes pirítani?Van 2db. 2x24w-os quadom?Esetleg mehet a 4x24 megfelelő magasságról?Táp micro-macro,és carbo,szürés 1400l/h külsővel,köszi

A 4x24w Co2 nélkül szerintem is soknak tűnik. Megfelelő magasságból azonban tényleg működhet a dolog. Vagy esetleg megpróbálhatod az egyik csövet letakarni.
 
A 4x24w Co2 nélkül szerintem is soknak tűnik. Megfelelő magasságból azonban tényleg működhet a dolog. Vagy esetleg megpróbálhatod az egyik csövet letakarni.
Le sem kell takarni, elég kihúzni a foglalatból! Nálam is így működik 2x24W osram és 1x24W növényes cső egymás mellett a quad lámpában! Nincs alga, bár 7 óránál többet még nem világítottam...
Ja, és az akvárium (112l) tetejére van ültetve a gyári tartójával, ha feljebb emelném valószínű lehetne növelni a világítási időn is, ésszerű határok között!
 
Ez nem úgy van, hogy párosával tudnak csak világítani a csövek? Én úgy tudtam, hogy sorban vannak kötve, legalábbis még csak olyan kapcsrajzot láttam.
 
Én is ugy tudtam hogy sorba van kötve,de majd kipróbálom,vagy megy a 4x24 és felrakom a menyóra:D
 
Sziasztok!

Tudtok segíteni, hogy low tech körülmények közé (nincs C02; kevés fény; carbo+profito) milyen általános talajt válasszak? Jelenleg is működő akvárium átalakítását tervezem, meglévő lakókkal (garnélák-halak). Nem tudom külön tenni őket csak az átrendezés idejére. Így nem akarok nagyon aktív talajt betenni. Amikre gondoltam; Environment Aquarium Soil; H.E.L.P. Advanced Soil; Ista Water Plant Soil. Minél sötétebb színt szeretnék. Amit még kérdeznék, hogy táptalajra szükség van vagy elég az általános talaj?

Jelenlegi tervem: egy kiemelt "szigetet" szeretnék csinálni középre, körbe világos kvarchomok (már az akváriumban van). Megemelném a sziget felső szintjét 25-30 cm magasságig, oda tervezek két red moor fát. Arra kötöznék megfelelő növényeket és még ültetnék valamit közéjük. Így próbálom kompenzálni a kevés fényemet. A magasságom sajnos 60 cm, ennek közel a feléig kellene építenem és arra a dekorfák, így elég közel kerülnének a növények a fényhez (2x39W; T5; 6500K). Működhet ez a "kiemeléses" dolog. A "sziget" köré a kvarchomokba semmi nem kerül.

Köszönöm a véleményeket! Üdv: Krisztián
 
Az emelést apró lávakő darabokból gondoltam, a sziget lávakő sziklákból állna, köztük ugyanúgy lávakő aprólék és a felső szintjére gondoltam az általános talajt, arra a red moor fákat.
 
Sziasztok!

Tudtok segíteni, hogy low tech körülmények közé (nincs C02; kevés fény; carbo+profito) milyen általános talajt válasszak? Jelenleg is működő akvárium átalakítását tervezem, meglévő lakókkal (garnélák-halak). Nem tudom külön tenni őket csak az átrendezés idejére. Így nem akarok nagyon aktív talajt betenni. Amikre gondoltam; Environment Aquarium Soil; H.E.L.P. Advanced Soil; Ista Water Plant Soil. Minél sötétebb színt szeretnék. Amit még kérdeznék, hogy táptalajra szükség van vagy elég az általános talaj?

Jelenlegi tervem: egy kiemelt "szigetet" szeretnék csinálni középre, körbe világos kvarchomok (már az akváriumban van). Megemelném a sziget felső szintjét 25-30 cm magasságig, oda tervezek két red moor fát. Arra kötöznék megfelelő növényeket és még ültetnék valamit közéjük. Így próbálom kompenzálni a kevés fényemet. A magasságom sajnos 60 cm, ennek közel a feléig kellene építenem és arra a dekorfák, így elég közel kerülnének a növények a fényhez (2x39W; T5; 6500K). Működhet ez a "kiemeléses" dolog. A "sziget" köré a kvarchomokba semmi nem kerül.

Köszönöm a véleményeket! Üdv: Krisztián

Szia!
Az általad felsorolt talajok tudomásom szerint mind aktív talajok. Ezek tartalmaznak bizonyos mennyiségű tápanyagot, így low-tech körülmények között nem feltétlenül szükséges alájuk táptalaj. Ha nem aktív talajt veszel, azok alá mindenképp rakjál táptalajt, hogy a növények a gyökerükön keresztül tudjanak felvenni tápanyagot. A lávaköves emelés működhet. Általában 45-50cm-ig ajánlják a T5-ös izzókat, de ha emelsz a talajon akkor valszeg jó lesz. Emeléshez esetleg hungarocellt is lehet használni.
 
Szia!
Az általad felsorolt talajok tudomásom szerint mind aktív talajok. Ezek tartalmaznak bizonyos mennyiségű tápanyagot, így low-tech körülmények között nem feltétlenül szükséges alájuk táptalaj.
Hello!
Az aktív talaj nem azért aktív, mert tápanyag van benne, hanem azért, mert a vízparamétereket (pl Ph) módosítja/szabályozza. Ettől független, hogy van bele égetve tápanyag is, ami nyilván jó dolog, de low tech akváriumban is érdemes alá táptalajt tenni, hiszen azt mindig érdemes használni.

DE! Ilyen mély akváriumban (Bár hosszt és szélességet nem írtál, tehát passz, hogy hány liter) én nem nagyon ültetnék az aljzatra növényeket, talán cryptok kivételével, de azoknak meg elég ha a gyökerükhöz letolsz pár tápgolyót. Inkább mohákat, anubiasokat és microsorumokat érdemes használni, ezek pedig epifiton növények, tehát nem kell nekik speckó talaj.

Persze azzal is játszhatsz, hogy ráülteted a lámpát az akvárium peremére és csak 40 centire töltöd fel, akkor máris csökken a vízoszlop magassága. ;)

Az üzenetet persze @Kiskoru79 -nek címeztem. :)
 
Szia!
Az általad felsorolt talajok tudomásom szerint mind aktív talajok. Ezek tartalmaznak bizonyos mennyiségű tápanyagot, így low-tech körülmények között nem feltétlenül szükséges alájuk táptalaj. Ha nem aktív talajt veszel, azok alá mindenképp rakjál táptalajt, hogy a növények a gyökerükön keresztül tudjanak felvenni tápanyagot. A lávaköves emelés működhet. Általában 45-50cm-ig ajánlják a T5-ös izzókat, de ha emelsz a talajon akkor valszeg jó lesz. Emeléshez esetleg hungarocellt is lehet használni.

Köszi a tanácsokat! Valószínűleg a felsorolt talajok közül választok. A H.E.L.P. talajáról olvastam, hogy jó sötét színű. Olvastam a hungarocelles emelésről is. Jelenleg nincs használható itthon, lávakőből viszont van elég. A táptalajt még meglátom, attól függően veszek, hogy mennyit szeretnék ültetni.
 
Hello!
Az aktív talaj nem azért aktív, mert tápanyag van benne, hanem azért, mert a vízparamétereket (pl Ph) módosítja/szabályozza. Ettől független, hogy van bele égetve tápanyag is, ami nyilván jó dolog, de low tech akváriumban is érdemes alá táptalajt tenni, hiszen azt mindig érdemes használni.

DE! Ilyen mély akváriumban (Bár hosszt és szélességet nem írtál, tehát passz, hogy hány liter) én nem nagyon ültetnék az aljzatra növényeket, talán cryptok kivételével, de azoknak meg elég ha a gyökerükhöz letolsz pár tápgolyót. Inkább mohákat, anubiasokat és microsorumokat érdemes használni, ezek pedig epifiton növények, tehát nem kell nekik speckó talaj.

Persze azzal is játszhatsz, hogy ráülteted a lámpát az akvárium peremére és csak 40 centire töltöd fel, akkor máris csökken a vízoszlop magassága. ;)

Az üzenetet persze @Kiskoru79 -nek címeztem. :)


Köszi az infókat és a tanácsokat! Akkor most már tudom, hogy mi az aktív talajok lényege. Köszi!
Még csak körvonalazódnak az elképzeléseim. Pontosan nem tudom mekkora alapterületű szigetet tudok kialakítani és hogyan tudom elhelyezni a fákat. Amennyiben sikerül emelnem és marad még hely akkor ültetni is szeretnék valamennyit. Ez esetben nézek táptalajt is.

Egyébként 100x50x60-as az akvárium. Szóval a fény a literre vetítve igen kevés. Jelenleg úgy néz ki, hogy nem tudom a világítást fejleszteni, ezért gondoltam az emelésre. Az emelésen kívüli részre nem tervezek növényt, ott a talajlakó halak lesznek. Végül is, ha csak a dekorra való kötözés marad, akkor elég a kvarchomok is fedőrétegnek. A lámpa jelenleg is az akváriumon ül (Aqua Japan AJ2 1000). Jó lenne 30 cm köré (fölé) felhozni a növények szintjét, a világításhoz nézve.

Az élőlények azonnali visszatelepítését befolyásolja az átrendezés, gondolok főleg a tápanyagokban dús aljzat használatára? Igaz a teljes aljzathoz képest elég kis arányt tenne ki az új (aktív és tápanyag dús) talaj.
 
Hello!
Az aktív talaj nem azért aktív, mert tápanyag van benne, hanem azért, mert a vízparamétereket (pl Ph) módosítja/szabályozza. Ettől független, hogy van bele égetve tápanyag is, ami nyilván jó dolog, de low tech akváriumban is érdemes alá táptalajt tenni, hiszen azt mindig érdemes használni.

Köszi a kiigazítást (y) Ma is tanultam valami újat. :)
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek! Az akvárium 70*40*40, a talaj manado. Világításra 4*24w-os quadot ( és lehet táptalajt ) tervezek. Co2 egyenlőre nem lesz biztos. Viszont gyepet nagyon szeretnék. Milyen növénnyel lehet ezt megoldani?
Köszi a véleményeket:Zsolt
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek! Az akvárium 70*40*40, a talaj manado. Világításra 4*24w-os quadot ( és lehet táptalajt ) tervezek. Co2 egyenlőre nem lesz biztos. Viszont gyepet nagyon szeretnék. Milyen növénnyel lehet ezt megoldani?
Köszi a véleményeket:Zsolt
Hi! Én is ezzel küzdök, de sajnos a legtöbb gyepnek való növény az igényli a CO2-t. Amivel én fogok próbálkozni az a Staurogyne repens, nem kimondottan gyepnövény, de elvileg szépen nő low tech körülmények között is. Nagyobb felületekre elvileg lehet gyep szerűségnek használni, legalábbis a kép alapján lowforeground1.jpg Photo by plantbrain | Photobucket
 
Back
Oldal tetejére