• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low tech a könyvtárban

Szép lett, de a petrezselymet egy kicsit hiányolom. Az egyik kedvenc növényem, a maga igénytelenségével együtt.
Valóban ő egy nagyon aranyos növényke volt és Én magam is kedvelem a levélformája és könnyű tarthatósága miatt. Ugyanakkor mennie kellett, mert sok levéltörmeléket termelt...másrészt pedig, eredetileg a Ceratopteris thalictroides-t szerettem volna oda ültetni, de sajnos, botor módon összekevertem a két növényt.
 
Valóban ő egy nagyon aranyos növényke volt és Én magam is kedvelem a levélformája és könnyű tarthatósága miatt. Ugyanakkor mennie kellett, mert sok levéltörmeléket termelt...másrészt pedig, eredetileg a Ceratopteris thalictroides-t szerettem volna oda ültetni, de sajnos, botor módon összekevertem a két növényt.
Az érved tökéletesen érthető. Nekem pl. a páfrány nem tetszett egy idő után, mennie kellett. Az ő helyébe került a petrezselyem. :whistle: Kinek a pap, kinek a paplan.
 
Sziasztok! :)

Az elmúlt pár hónap alatt szépen kinőtte magát az akvárium...nekem egyre jobban tetszik. :)
Az eredmény láttán kimondhatom és szerintem Ti is egyet fogtok érteni velem abban, hogy a crypto és a hozzá hasonló nagy, jól fejlett gyökérzettel rendelkező növények nem szeretik a talajszűrőt maguk alatt.
Múlt héten pénteken, feb. 2-án végre megvettem az új világítást is az akvárium fölé, ami egy odyssea power compact 36 w-os lámpa lett. Az üvegtetőre fektetve világítja meg az 54 l-t és szerintem rettentően sokat dobott az akvárium hangulatán. Hoztam is két képet nektek, fogadjátok szeretettel őket! :D

20180205_150641.jpg
20180205_144343.jpg

Örülök, hogy erre jártál! További szép napot neked! ;)
Szia!
 
Szia!
Valóban nagyon szép lett, valódi egészséges ősdzsungel.
Szép kövérek a hólyagcsigák is, a gömbhalam boldogan dorbézolna nálad!
Nem tervezel valami kis pirosas növényt közéjük?

További sok sikert és örömet hozzá!(y)
 
Sziasztok! :)

Az elmúlt pár hónap alatt szépen kinőtte magát az akvárium...nekem egyre jobban tetszik. :)
Az eredmény láttán kimondhatom és szerintem Ti is egyet fogtok érteni velem abban, hogy a crypto és a hozzá hasonló nagy, jól fejlett gyökérzettel rendelkező növények nem szeretik a talajszűrőt maguk alatt.
Múlt héten pénteken, feb. 2-án végre megvettem az új világítást is az akvárium fölé, ami egy odyssea power compact 36 w-os lámpa lett. Az üvegtetőre fektetve világítja meg az 54 l-t és szerintem rettentően sokat dobott az akvárium hangulatán. Hoztam is két képet nektek, fogadjátok szeretettel őket! :D

View attachment 48864
View attachment 48865

Örülök, hogy erre jártál! További szép napot neked! ;)
Szia!

Szép, egészséges növények. De ha jól emlékszem, benne hagytad a talajszűrőt, csak kisebb mérettel. Az a jó ezekben, hogy idővel valamennyire eltömítődnek és a talaj teljes keresztmetszetét nem tudják teljesen szűrni, és emiatt a károkozásuk limitált.

Ahogy nézem a képeket, egy kis old-school saggitaria elől jól mutatna és a retro feelinget növelné....

Sosem voltam túl nagy Anubias rajongó, cryptok nekem jobban tetszenek.
 
Szép, egészséges növények. De ha jól emlékszem, benne hagytad a talajszűrőt, csak kisebb mérettel. Az a jó ezekben, hogy idővel valamennyire eltömítődnek és a talaj teljes keresztmetszetét nem tudják teljesen szűrni, és emiatt a károkozásuk limitált.

Ahogy nézem a képeket, egy kis old-school saggitaria elől jól mutatna és a retro feelinget növelné....

Sosem voltam túl nagy Anubias rajongó, cryptok nekem jobban tetszenek.
A saggitaria nem is rossz ötlet, de egyelőre a hydrocotyle-vel próbálkozom hátha megmarad, bár szegényt eléggé megviselte az elmúlt pár hét.
 
Szia!
Valóban nagyon szép lett, valódi egészséges ősdzsungel.
Szép kövérek a hólyagcsigák is, a gömbhalam boldogan dorbézolna nálad!
Nem tervezel valami kis pirosas növényt közéjük?

További sok sikert és örömet hozzá!(y)
Szia! :)

Köszönöm szépen dicsérő szavaid.
A hólyagcsigák mindig is lakói voltak a medencének, eddig manuális ritkítást végeztem közöttük, de egyre inkább gondolkodom 1 vagy 2 db helena csiga beszerzésén, hogy szinten tartsák a populációt. Azért azt sem szeretném, ha kipusztítanák őket, de érdekesebb lenne az akvárium, ha a biológia ezzel is gazdagodhatna benne. ;)
Pirosas növényen, hogy őszinte legyek eddig még nem gondolkodtam. Z1234 fentebbi hozzászólalásával elültette bennem azt a gondolatot, hogy az előteret is benövényesíthetném valamivel.

Te is leld sok örömöd ebben a hobbiban! :D
 
Sziasztok! :)

Ma volt vízcsere és ennek apropójából hoztam nektek pár képet az akváriumról. Az első elég rémes lett, de legalább látszik felülről a medence növényesítése.
Ahogy a képen látjátok; az emelő körül csak fára kötözött anubiasok vannak, pont azért mert a talajszűrő rácsát(8*8 cm-es terület kb) csak abba a sarokba helyeztem vissza.
20180208_181639.jpg
Másik szögből az előbb említett részlet:
20180208_181044.jpg
20180207_160048.jpg

Jó, hogy itt jártál. Szia! :)
 
Akkor az előtér gyepesítése úgy tűnik megoldódni látszik!(y)
Ilyen ez a pogo, más a lelkét kiteszi, mégis szétolvad nála, itt meg él és virul ezerrel!
Az egész előteret beültettem végre pogoval. Sajnos elég bürokratikus a finanszírozás az egyetemen ezért hektikus az akváriumra fordítható pénz elérhetősége is. De a héten összeállt minden ahhoz, hogy kilátogathassak én is az új boltba. Afféle jutalomként szoktam erre tekinteni ilyenkor a vizsgaidőszakban.
Egy kis hiányérzettel indult az első látogatásom, ugyanis tömegközlekedéssel érkeztem, ami a bolthoz legközelebb a kelenföldi vasútállomásnál tesz le. Innen gyaloglás várt rám és hát valljuk be a törökbálinti kertváros hangulatától messze elmarad kelenföld kérdéses szeglete. Ott pedig nagyon szerettem sétálni...a deák téren szálltam mindig le és felbaktattam a dombon a kastély utcához.
Persze itt véget is ér a kicsit szomorkás hangulat...viktorlantos épp ott volt az ajtóban, amikor óriási vigyorral az arcomon léptem be a boltba és a padlón koppant az állam csoda, hogy nem tört ketté. Agyeldobós munkát végeztek a srácok az elmúlt pár hétben ahogy felépítették a semmiből a boltot. Nagyon tetszett az egész na. Innen is gratulálok a csapatnak! :D
 
Nagyon tetszik, ahogy átalakítottad az egészet, és örülök, hogy sikerült a pogót "szétterítened".

Szemeimnek valahogy a jobb sarokba kívánkozik a pogo, és a bal oldalra lehetne mondjuk Ludwigiát ültetni.
Az még ráadásul idővel valamennyire eltakarná a a cseh emelőt is.
 
Nagyon tetszik, ahogy átalakítottad az egészet, és örülök, hogy sikerült a pogót "szétterítened".

Szemeimnek valahogy a jobb sarokba kívánkozik a pogo, és a bal oldalra lehetne mondjuk Ludwigiát ültetni.
Az még ráadásul idővel valamennyire eltakarná a a cseh emelőt is.
Nini! Egy ismerős név! Üdv a naplómban! ;)
Köszönöm az észrevételeid. Amikor készült az akvárium klasszikus háromszög elrendezésben gondolkodtam, éppen ezért még csak nem is törekedtem az emelő elrejtésére. Ugyanakkor tény és való, hogy nem egy szép eleme az akváriumnak, bármennyire is jól működik.
 
No, most nagy bajban vagyok, mert az addig OK, hogy Számodra ismerős vagyok, de per pill nagyon nem tudlak hová tenni. Szóval ki is vagy? :unsure:
Jocopoco95-ként találkozhattál velem(pár éve), de nem hiszem, hogy emlékeznél rám...talán többet elmond rólam, ha elárulom, hogy az az emelő nem akárhonnan érkezett az egyetemem könyvtárába, hanem egyenesen Járdánházáról hozta a posta és egy olyan ember készítette, akire örömmel emlékszem vissza. Sajnos igen régen nem beszéltem már vele s csak remélem, hogy ma is jó egészségnek örvend és ugyanakkora lelkesedéssel gondozza az ancijait és a páncélosharcsáit, mint akkoriban.
 
Jocopoco95-ként találkozhattál velem(pár éve), de nem hiszem, hogy emlékeznél rám...talán többet elmond rólam, ha elárulom, hogy az az emelő nem akárhonnan érkezett az egyetemem könyvtárába, hanem egyenesen Járdánházáról hozta a posta és egy olyan ember készítette, akire örömmel emlékszem vissza. Sajnos igen régen nem beszéltem már vele s csak remélem, hogy ma is jó egészségnek örvend és ugyanakkora lelkesedéssel gondozza az ancijait és a páncélosharcsáit, mint akkoriban.
Oksa, tantusz leesett, csak az új művészneved kell még memorizálnom.
Nekem is van 12 db. :D
Most legutóbb tűzoltáshoz alkalmaztam, és kekszes dobozból összetákoltam egy belső szűrőt.
4db4d5caaf9b720f3dc15363d038c89f.jpg
 
Sziasztok! :)
Beindult a vizsgaidőszak, így hetente egyszer látom az akvát csak. Szerencsére tartja magát a rendszer így is. A héten kevertem macro tápot, mert elfogyott. Imádom az egyetemem egyébként ebből a szempontból is, ha a campuson bárhol eldobnék egy kavicsot szinte biztos, hogy egy laborban landolna, így pedig nem nehéz kotyvasztani a növényeleséget. :D
Nézegetve a képeket...egyedüli csalódásként a cryptokat tudom megemlíteni sajnos továbbra sem hozzák azt a formájukat, amit elvárnék tőlük, bár ez talán a táptalaj kimerülése miatt lehet, na majd kövi héten nyomok a gyökerükhöz pár gyökér tápgolyót.

Hoztam pár telos képet is a pogo kedvelőknek. :LOL:
20180604_131452[1].jpg
20180604_131431[1].jpg

Örülök, hogy itt voltál!
Szia! :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére