• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech akváriumok CO2 nélkül - fotókkal

Az akvárium 40x33x30
Szűrés:haqos flex 400 akasztós szűrő meg turbózva egy kis siporax minivel és a beszívó ágon szivaccsal.
Talaj: jbl aquabasis plus és sima 2-3mm-es gyöngy kavics
sera:30w autómata fűtő
Világítás: Régi műhelylámpa 20w-os philips tornádó ez nagyon erős lámpa, felkellet emelnem 25cm magasra mert jött az alga ezerrel.
A kő az sima bazalt út alapból.
Egy hete volt egy kis változás lecseréltem a szűrőt egy Tetra Ex600-ra amit használtan vettem 8000-ért. Az akasztós szűrő is jól tette a dolgát csak hetente tisztítani kellett a szivacsot és meguntam.
 
tetszik! :) ezek szerint meg vagy elégedve a jbl táptalajjal! folyékony oldatot használsz? carbo?ilyesmi?
 
a növényeid milyen "kategóriába" tartoznak? ezt ugy értem hogy alacsony fényigényűek? nálam is 0.5w /l. van de eléggé stagnál minden kivéve 2 tündérhínár azok nőnek mint a dudva csak furcsán barna a felső része az Új hajtások viszont szép zöldek! carbo és garden Aqua táp megy nekik
 
Igen ezek alacsonyabb igényű növények de nem véletlenül, a technikádhoz kell alakítani a növény világot. Ha nincs co2 akkor a 0,5w/l elég. A szűrésed milyen?
 
tetraex 800plus lesz üzembe helyezve pár nap múlva amint megjön.a csomag
eddig egy power head +szivacs küzdök is a barna algával :-(
valószínű akkor hogy a növény világot is újra kellene gondolnom
 
A barna alga egyértelműen a biológiai szűrés elégtelenségére utal. A tetra jó szűrő csak a szűrő anyagot cserélni kell benne valami jó minőségűre.
 
Én pl. csak 6órát világítok,mert kap egy kis délutáni napfényt is,ha fél órával többet akkor már megindulnak az algák.
 
Sziasztok! Minden jó tanácsot szívesen fogadok! :)
Adott egy Dennerle 30-as szett (Dennerle NanoCube Complete Plus 30 Liter - Nano akvárium szett most csak 41 600,00 Ft - Green Aqua ami tartalmaz minden induló jóságot. Szüleimnek lenne beállítva, tehát semmi extra, csak egy kis bevezetés az akvarisztika világába.

Milyen tápozást ajánlanátok, profito megfelelne? (Teljesen low-tech lenne, a gyári lámpával, talajjal, stb.)
A kis belső sarokszűrőbe milyen töltetet kellene bele tenni, hogy érjen is valamit?

Állatból esetleg csiga és valamilyen Neocaridina jönne szóba. (Oto vagy amano érdemes lenne?)

Növényeket amit eddig kinéztem: (várom további szíves ajánlásaitokat!)
Gömbmoha
Hygrophila Corymbosa Siamensis - egy nagy meghatározó növény lenne az akiban
Anubias nana petite - ez csak mint egy plusz lehetőség
Marsiela Hirsuta - vele szeretnék valami előtéri gyepszerűséget elérni.
Ezek szeretnék a kb. 0,4W/L és belső szűrős életet? Csak pozitív csalódást akarok szüleimnek, kísérletezni nem, arra ott van a nagy akváriumom. :D
 
Sziasztok! Minden jó tanácsot szívesen fogadok! :)
Adott egy Dennerle 30-as szett (Dennerle NanoCube Complete Plus 30 Liter - Nano akvárium szett most csak 41 600,00 Ft - Green Aqua ami tartalmaz minden induló jóságot. Szüleimnek lenne beállítva, tehát semmi extra, csak egy kis bevezetés az akvarisztika világába.

Milyen tápozást ajánlanátok, profito megfelelne? (Teljesen low-tech lenne, a gyári lámpával, talajjal, stb.)
A kis belső sarokszűrőbe milyen töltetet kellene bele tenni, hogy érjen is valamit?

Állatból esetleg csiga és valamilyen Neocaridina jönne szóba. (Oto vagy amano érdemes lenne?)

Növényeket amit eddig kinéztem: (várom további szíves ajánlásaitokat!)
Gömbmoha
Hygrophila Corymbosa Siamensis - egy nagy meghatározó növény lenne az akiban
Anubias nana petite - ez csak mint egy plusz lehetőség
Marsiela Hirsuta - vele szeretnék valami előtéri gyepszerűséget elérni.
Ezek szeretnék a kb. 0,4W/L és belső szűrős életet? Csak pozitív csalódást akarok szüleimnek, kísérletezni nem, arra ott van a nagy akváriumom. :D

Profito szerintem kevés önmagában.A neocaridina,oto,amano jó választás,sőt utóbbi kettő kötelező darabok!(y)Növényekből a rotala,mohák,cryptok,microsorumok,hydrocotyle tripartita japan,limnophila sessiliflora.....
Szerintem az nem jó hozzáállás,hogy csak összedobod és happy lesz minden.Minden akvárium alapja és velejárója a kísérletezés.:D
 
Back
Oldal tetejére