• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

lano

One :cool: dögivel, ingyé adom, nagyon kicsik--kisebbek--nagyobbak, májusban egy párot helyeztem ki ridegtartásba', szerintem mostanra 3 generáció, kb. 100-an lehetnek :eek:

Jársz mostanában Wekerlén vagy teleportáljam? :ROFLMAO:

Én akár járhatnék is Wekerlén, de nekem vegyesen is jó lenne :) Ha lehetek pofátlan :)
 
2013. szeptember 13. (szűrőtültet)

A vastag szivacs helyére az alsó tálcán betöltöttem a maradék Substrat Pro-t. Így most el is fogyott. Csináltam képeket, hogy ne legyen olyan "száraz" a napló.

Kiemelés az állványból:

DSC04805
by lano27l, on Flickr

Az első szétszedés élesben: Meglepett, hogy semmi víz nem cseppent ki.

DSC04806
by lano27l, on Flickr

Nem mostam át csapvízzel, tudom, hogy tilos! A perlont inkább kicseréltem, elég barna lett.

DSC04807
by lano27l, on Flickr

Kb. félig volt csak a tálca a vastag szivacs miatt:

DSC04809
by lano27l, on Flickr

Mindkét tálca kapott 1ml. Sability-t.

DSC04811
by lano27l, on Flickr

Visszakerült a szűrő a helyére:

DSC04812
by lano27l, on Flickr
 
Lehet, hogy csak káprázik a kép :) De úgy látom, hogy van egy hurok a szűrőcsövekben. Nem nagyon javasolt, mert lefogja a szűrőt, szóval vágd méretre nyugodtan.
 
Szia,

A videón nem látszik hogyan oszlik el a co2 az akváriumban... Mert ha csak felszállnak a bubik és nem kavarj a szét a szűrő áramlása akkor gond van.
 
Szia,
A videón nem látszik hogyan oszlik el a co2 az akváriumban... Mert ha csak felszállnak a bubik és nem kavarj a szét a szűrő áramlása akkor gond van.
Igen, sajnos szinte csak felszállnak... töredéke kavarog a vízben. Pedig sokat próbáltam mindenhogy... Ha kevesebb a nyomás, kisebbek a buborékok, de az meg ezek szerint csakugyan kevés.
 
Én nem szoktam foglalkozni a bubi számlálóval, nálam csak dísz :);)
A DC mit mutat? Eleinte azt érdemes figyelni. Na meg hova van téve, lehető legmesszebb a CO2 beoldás helyétől, aztán pakolászni minden nap máshova hogy minden pontján elég e a CO2. DC-ben milyen reagens van?
 
A DC mit mutat?

Nálam a DC is csak dísz. :D
Csomagolás szerint beüzemelve 5csepp meg valamennyi akváriumvíz és sose láttam még világoszöldnek. Inkább sötétzöldes és kékes. Messze a difitől. Tudom, hogy ez azt jelenti, hogy kevés a CO2 de már nem tudok mit kitalálni. Holnap veszek difi tisztítót, hátha tudok csiholni kisebb buborékokat.
Szerintem a világítás is kevés, holnap veszek újat.

Megmértem csíkteszttel a Ph-t: 7,5
Csapvíz: 8
Ioncserélt víz: 5
 
Én nem szoktam foglalkozni a bubi számlálóval, nálam csak dísz :);)
A DC mit mutat? Eleinte azt érdemes figyelni. Na meg hova van téve, lehető legmesszebb a CO2 beoldás helyétől, aztán pakolászni minden nap máshova hogy minden pontján elég e a CO2. DC-ben milyen reagens van?
ennyi co2-vel el lehet indítani egy 200-240 literest is. ha ennyi gázra nem reagál a dc, akkor azért valami nem kóser:confused:
 
hátha tudok csiholni kisebb buborékokat.
pont tegnap piszkáltam meg a az én difim porlasztókövét, mert egy ponton, láthatóan sokkal nagyobb bubikat tolt mint kéne:confused: jbl lötyivel megtisztítottam, majd arra az egy pontra gombostűfejnyi loctite gel-t nyomtam alulról. Beüzemeltem, és TÁDÁM, nem is bubizik, hanem ködöl :D imádom:D Amúgy nekem bevált a 70bpm 50 lityire
 
2013. szeptember 14. (Technika fejlesztése)

A front panelre pluszban bekötött kapcsoló a nyomógomb mellett, aminek még nem volt funkciója, szinte egy hét alatt talált magának munkát.

DSC03484
by lano27l, on Flickr

A szűrőt elég nehézkes kihúzni, mert a dugó mögötte van. Ha az egész cuccot áramtalanítom vízcserék miatt (jelenleg naponta) az nem használ az időkapcsolóknak, kényelmetlen. Így bekötésre került a kis kapcsoló, a szűrő 220v-os aljzata és az etetés idejére a működést tíz percre csakugyan felfüggesztő Multifunkciós időrelé kimenete közé. Ehhez viszont szét kellett kapni az egész berendezést. (Tíz perc alatt nem sikerült vizet cserélnem, utána a szűrő kíméletlenül beindult és már be is szívta a levegőt a csőbe, a félig üres(vagy teli) akváriumból.)

Kipakolva a polcok, a szűrővégek bebugyolálva, új vödör első bevetésen:

DSC04825
by lano27l, on Flickr

Belső nézet:

DSC04826
by lano27l, on Flickr

Szétbontás előtt, ajtó nélkül:

DSC04828
by lano27l, on Flickr

Kibelezve:

DSC04829
by lano27l, on Flickr

Ezután annyira belemerültem, hogy sajnos nem csináltam több képet.
Bonyolultabbnak tűnik, mit amilyennek látszik. Paráztam tőle, hogy elleszek vele fél napot, de megvolt másfél óra alatt pakolással együtt. Nem folt semmi szívás, egyedül a kábeleket kellett kiméregetni, melyik micsoda. A művelet sikerült, a végeredmény Isteni!
 
Utoljára módosított:
Nagyon brutál technológia van ebben a kis szekrényben.
Viszont az nem biztos, hogy jót tesz a CO2 reduktorodnak, hogy folyton palackkal együtt döntögeted, bár ha elzárod a palackon lévő főcsapot és a reduktorból is kiengeded a fölös nyomást akkor nem lehet baj.
 
Nagyon brutál technológia van ebben a kis szekrényben.
Viszont az nem biztos, hogy jót tesz a CO2 reduktorodnak, hogy folyton palackkal együtt döntögeted, bár ha elzárod a palackon lévő főcsapot és a reduktorból is kiengeded a fölös nyomást akkor nem lehet baj.

Hú, most nem volt elzárva a főcsap. Működött utána rendesen, de legközelebb odafigyelek! Köszi, hogy szóltál! Már mást nem tervezek bele. Igazából nem is férne.
 
2013. szeptember 15. (Első vízteszt, fő telepítési hibák)

Sajnos a HC-k legtöbbje elöl kipusztult. Le se merem írni miért. De azért leírom mekkora láma hibát követtem el! Hátha valaki más is okul belőle. Így meg is van az új becenevem: Zselé
Ebből már ki is lehet találni. Ugyanis a zselét nem mostam le egy növényről sem. További tanács egy kezdőtől kezdőnek: délután öt órakor NE álljunk neki akváriumot összerakni, még akkor se, ha egy nano-rol van szó! Úgy meg pláne, ha másnap munka. Az új HC-k nem zselések, így most (is) megúsztam a lemosást.

Az akinak további hiányosságai:
  • A világítás elégtelen. Az új csövek megrendelés alatt (Tungsram E27 6500K 1152 lumen) Haqos Stellars 13 Tuning, schruz naplójából
  • A difúzor elégtelenül porlaszt. S sajnos addig cseszegettem, míg a nagyobbat el is törtem. Asszem veszek valami ormótlan műanyagot cserének. Tisztítófolyadékot sajnos nem kaptam, se ADA-t, se JBL-t.
A vízminőség 80%-os csere után gyorsteszttel: (Ez gyakorlatilag majdnem annak a víznek a minősége, amit beleteszek)
  • NO3(Nitrát): 25
  • NO2(Nitrit): 0
  • GH(Összkeménység): 16
  • KH(Karbonát-keménység): 10
  • PH(Savasság): 8
  • CL2(Klór): 0

DSC04834
by lano27l, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére