• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Awakening of nature

Mi a velemenyed rola!Erösen gondolkozom rajta!

Teszi a dolgát, eddig nincs rá panasz. Igazából ez a JEBAO DP-4 dózispumpája, csak az ATI gondolom megvette a licensz-t, rányomta az ATI logot,és megcsinálta 6 pumpásra. Én azért választottam ezt, mert a Jebao árában megtudtam venni, a plusz pumpák pedig jól fognak jönni, ha nyáron a párolgás miatt vizet kell majd utántölteni. Még a szilikon csövekre akarok valamit kitalálni, egyenlőre bevannak lógatva az akira, valahogy majd megpróbálom a nyomóágra ráapplikálni.
 
Teszi a dolgát, eddig nincs rá panasz. Igazából ez a JEBAO DP-4 dózispumpája, csak az ATI gondolom megvette a licensz-t, rányomta az ATI logot,és megcsinálta 6 pumpásra. Én azért választottam ezt, mert a Jebao árában megtudtam venni, a plusz pumpák pedig jól fognak jönni, ha nyáron a párolgás miatt vizet kell majd utántölteni. Még a szilikon csövekre akarok valamit kitalálni, egyenlőre bevannak lógatva az akira, valahogy majd megpróbálom a nyomóágra ráapplikálni.

Nekem is ilyen dózispumpám van és ugyanilyen méretű medencém. Jól működik nincs gond vele, de sajnos nem tudta a vízutántöltést megugrani a nyáron, kevés hozzá szerintem. Nyáron több liter is lehet a párolgás /nap, így sokat kell mennie.
A motor tengelye elforgott a pumpában, akadozott stb... Szét kellett kapni és megpucolni. Most tápadagoláshoz jó, de vízutántöltésre nem erőltetem a továbbiakban. Próbáltam mellette lévő pumpával de ua.
Esetleg megpróbálhatod több pumpával egyszerre nyomatni, úgy nem mennek annyit, hátha...
 
megpróbálom a nyomóágra ráapplikálni.
Erre kíváncsi leszek. Majd megint lopom az ötletedet :)
Jut eszembe, visszaraktad a ledlámpát, vagy még mindig a 6x39W T5-tel pörög? Ha utóbbi, akkor a következő kérdésem hogy a ledlámpát temetted? Vagy arra is van reformáló ötleted?

A versenyfotón nekem az volt picit idegen, hogy a kis kavicsokon látszódott, hogy friss rendezés, mert nem volt meg a többire jellemző patinájuk. Szívesen megnéznék egy friss fotót, most már biztos összeért a látvány. Még mindig kedvenc ...
 
A versenyfotón nekem az volt picit idegen, hogy a kis kavicsokon látszódott, hogy friss rendezés, mert nem volt meg a többire jellemző patinájuk.

Sss, most megy a pontozás...:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Jut eszembe, visszaraktad a ledlámpát, vagy még mindig a 6x39W T5-tel pörög? Ha utóbbi, akkor a következő kérdésem hogy a ledlámpát temetted? Vagy arra is van reformáló ötleted?

A black friday-en beújítottam egy 4x39W dimmelhető ATI-t, most azzal világítok. A ledes lámpa most pihen, még vannak vele terveim.
 
Nekem is ilyen dózispumpám van és ugyanilyen méretű medencém. Jól működik nincs gond vele, de sajnos nem tudta a vízutántöltést megugrani a nyáron, kevés hozzá szerintem. Nyáron több liter is lehet a párolgás /nap, így sokat kell mennie.
A motor tengelye elforgott a pumpában, akadozott stb... Szét kellett kapni és megpucolni. Most tápadagoláshoz jó, de vízutántöltésre nem erőltetem a továbbiakban. Próbáltam mellette lévő pumpával de ua.
Esetleg megpróbálhatod több pumpával egyszerre nyomatni, úgy nem mennek annyit, hátha...

Úgy gondoltam, hogy majd a három jelenleg használaton kívüli pumpát üzemelném be, úgy talán nem lesz olyan megterhelő a folyamatos üzem.
 
A hétvégén nagy karbantartás volt, csak perlont akartam cserélni, de ahogy szétnyitottam a szűrőt, láttam hogy itt annyi nem lesz elég, ezért átmostam az egészet. Találtam is két kis kék garnélát, elég nehéz volt őket kivadászni a dzsuvából. Bekerült a szűrő csövezésbe egy-egy Eheim szimplacsap, ezt már régóta terveztem, mindig szívok, amikor az üvegeket akarom megtisztítani.
A black-out óta az alga szerencsére nem tért vissza, apránként visszaállítottam a fényt is 100%-ra, bár még csak 7 órát világítok. A stau szépen összeszedte magát, bár a kevés fény miatt nyurgult, de hagyom még egy kicsit nőni, utána fogom majd bokrosítani. A stem szekció viszont stagnál, a ludwigia eléggé ki is kopott, a potomegaton gayi terjeszkedik valamennyire, de nagyon nem akar dúsulni. Most érzem igazán a csapvizezés korlátait, nem hozzák a növények a csúcsformájukat. El is döntöttem, hogy a következő scape lágyvizes lesz.
Még akarok majd lőni egy képet a külföldi versenyekre,ehhez a hátsó részt kellene rendbe szedni. Gondolkodom, mit lehetne ültetni hátulra, ami illik oda, rotala rotundifolia és indica jutott eszembe, de lehet, hogy a bokros hatás nem jól érvényesülne.
Méregettem is egyet, úgy tűnik, minden frankó :)

24721799612_d7d199321c.jpg
 
Mennyire megbizhato szted?

Kh-t, Gh-t mértem cseppteszttel is, arra is ugyanazt az értéket dobta, pH-t is visszaellenőriztem. Szerintem elég pontos. Ami még szempont, hogy gyors, nem kell cseppteszttel pepecselni.
 
Kh-t, Gh-t mértem cseppteszttel is, arra is ugyanazt az értéket dobta, pH-t is visszaellenőriztem. Szerintem elég pontos. Ami még szempont, hogy gyors, nem kell cseppteszttel pepecselni.
De eddig mindig az volt,hogy a csepp teszt azért megbízhatóbb,mint a csík teszt!
 
Olvastam valahol, hogy a ProScan képességeit behatárolja a telefon kamerája, pontosabban fogalmazva a színvisszaadása.

Kell valahogy kalibrálni a cuccot, mielőtt használni kezded?
 
Kicsit elengedtem az elmút hónapokban az akváriumot, időhiány miatt is, és a növényeket akartam is hagyni növekedni, terjeszkedni, hogy legyen mit formázni majd a versenyfotóra. Ennek köszönhetően mostanra elérte azt a formáját, amilyennek kb. az elején elképzeltem. Jövő hét végén tervezem a fotózást, addig még belefér egy fazonírozás, köveket le kell sikálni, mert most nem nagyon látszik a hardscape-ből sok minden. Tanácsokat, javaslatokat szívesen várok, mit lehetne még rajta alakítani, hol vannak zavaró elemenek, amit én esetleg nem veszek észre.

26070827703_93a3b91ca0_o.jpg

26609238651_2b3217ab34_o.jpg

26674778735_08c00fe1b4_o.jpg
 
Wao!Klasszisokkal jobb mint korábban!Akkor se volt gyenge,csak nem érett össze a fotózásra!En a bal oldalt kicsit elnagyoltnak érzem,ott lehetne valami átmenetet csinálni!Jok a színek,a mohákból is vissza vágnék!
 
Back
Oldal tetejére