• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

lano

Hali,nekem is ez volt gyonyorkodtem benne,aztan barnult mint a wc-ben a kaki. :D:D:DVarni kell vele,ami nagyon lebarnul azt vedd ki ne terhelje a vizet. Azt eszrevettem hogy egyik moha sem birja a carbot,ha telibe kapja. Nalam mar szepen megindult surosodott.
Hú köszi, fontos infó! Akkor jobban vigyázok vele...
 
2013. Szeptember 10. (szkeptikusan)
  • Szerencsére megjelent a fonálalga. Lejjebb vettem jócskán a víz áramból. Mást nagyon nem tehetek. Ha csökkentem a világítást, az meg más miatt nem jó. Állatokat még nem akarok.
  • Mintha a 20w-os izzó (amire kicserélték a rosszat) gyengébben és sárgábban világítana, mint a 13w-os új. Fonálalgának persze ez is tökéletesen megfelel, de lehet kellene abból is egy új.
  • A HC-k katasztrofálisak, nem hiába nem csinálok képeket. Majd valami lesz velük. :cry:
  • Nem tudom mikor fog beállni a szűrő, ha egyáltalán eleve elég lesz ide valaha is. Lehet kiveszem az alsó durva szivacsot és beszórom a maradék substrat pro-t.
  • Kipucoltam az üvegdifit domestossal. Most vízben ázik. A tartalék van benn az akiban, de az se sokkal jobban porlaszt.
  • Kerestem valami műanyag dugót a leszívócső végére, hogy tudjak porszívózni az akiban, ideje volna. De nagyon fröcsköl. Nem úszom meg a vékonyabb cső vásárlását. Nyilván.
Elfáradtam, alább hagyott a lelkesedés. Asszem megnézek valami filmet. Valami sivatagosat.

-
 
2013. Szeptember 10. (szkeptikusan)
  • Szerencsére megjelent a fonálalga. Lejjebb vettem jócskán a víz áramból. Mást nagyon nem tehetek. Ha csökkentem a világítást, az meg más miatt nem jó. Állatokat még nem akarok.
  • Mintha a 20w-os izzó (amire kicserélték a rosszat) gyengébben és sárgábban világítana, mint a 13w-os új. Fonálalgának persze ez is tökéletesen megfelel, de lehet kellene abból is egy új.
  • A HC-k katasztrofálisak, nem hiába nem csinálok képeket. Majd valami lesz velük. :cry:
  • Nem tudom mikor fog beállni a szűrő, ha egyáltalán eleve elég lesz ide valaha is. Lehet kiveszem az alsó durva szivacsot és beszórom a maradék substrat pro-t.
  • Kipucoltam az üvegdifit domestossal. Most vízben ázik. A tartalék van benn az akiban, de az se sokkal jobban porlaszt.
  • Kerestem valami műanyag dugót a leszívócső végére, hogy tudjak porszívózni az akiban, ideje volna. De nagyon fröcsköl. Nem úszom meg a vékonyabb cső vásárlását. Nyilván.
Elfáradtam, alább hagyott a lelkesedés. Asszem megnézek valami filmet. Valami sivatagosat.

-
Hello!

Nehogy bemanszolj itt nekünk egy ilyen pöpec kezdés után!
Sajna az akvarisztika már csak ilyen. Nem lehet tervezni, mert a természet már csak ilyen szeszélyes. Ki fog alakulni, csak időt kell neki adni!
Ugye nyomatod a napi vízcseréket?

A HC, meg ha jól olvastam zselés volt, vagyis most átalakulóban van. Gondolom nagyobbacska levelei vannak. Az új, submers levelei sokkal kisebbek lesznek. ;)
Ha meg nem akar öszejönni - van ilyen - akkor meg le kell cserélni, de ehhez még nagyon az elején vagy!

A tápot most nyomatod egyébként? Az első két hétben nem szükséges okvetlenül. Pláne, ha emers növényeid vannak. A fonál előfordulhat ilyenkor az ammonia csúcsok miatt. Ha beáll a talaj, és a tápozás, akkor el fog tűnni. Ha az ammonia szint majd megengedi, mehet bele pár molly, az megeszi. Esetleg amanok is, csak azok szétbarmolhatják az ágyást.

Türelem, és növessz kötél idegeket! Nem egyszerű iskola ez! Én most pl a barna algával sz.p.k, de durván. Amíg nincs bba-d, addig nyugodtan hátradőlhetsz! ;)
 
két mocsodék közhelyet említenék - amik ennek ellenére nagyon igazak :)

tehát:
1. ne add fel
2. türelem

és tényleg segít. tapasztalat. :)
 
A HC-k katasztrofálisak, nem hiába nem csinálok képeket. Majd valami lesz velük.

Ez nem jó hozzáállás. Csinálj szépen fotót, mutasd meg és valaki biztos segít. (y)

Kipucoltam az üvegdifit domestossal. Most vízben ázik. A tartalék van benn az akiban, de az se sokkal jobban porlaszt.

Neked ADA Superge tisztító oldat - 300 ml. most csak 2600 Ft - Green Aqua kéne, de az most pont nincs, Viktor írta valahol, hogy csak év vége felé lesz. Esetleg próbáld meg a JBL tisztító folyadékát.
 
Mindenkinek köszönöm a biztatást, higgyétek el, sokat jelent!

Ugye nyomatod a napi vízcseréket?
Igen, persze! Miután lekapcsolódik a lámpa, utána egy fél órával. Szerintem többet is, mint 50%

A tápot most nyomatod egyébként? Az első két hétben nem szükséges okvetlenül. Pláne, ha emers növényeid vannak.
Ezt nem tudtam, de nyomatom bele. 2 pumpa Tropica zöld + foszfát + E.Carbo + Bacik és vízelőkészítő előre bekeverve másnapra. A mennyiséget fejből nem tudom, de fentebb leírtam valahol.. Flakon szerint adagolok mindenből 30l-re.

Amíg nincs bba-d
CBA van itt a közelbe, de hát az is... :)

Csinálj szépen fotót, mutasd meg és valaki biztos segít.
Csinálok, de felkúszott HC lesz rajta fonalalgával. Nem tudom, az miben segít.

JBL, én már régóta azt használom
Köszi a tippet, év végéig nem várok az ADA-ra.

Milyen difid van?
Üveg, az előző oldal első kép jobb oldalt.
 
2013. szeptember 11. (A 6. napon)

Fonál már van, lehet kötni:


DSC04784_w800
by lano27l, on Flickr

Ammania-k eddig a legjobb fejek!

DSC04785_w800
by lano27l, on Flickr

Neméppen karácsonyi hangulatban:

DSC04787_w800
by lano27l, on Flickr

Oszlófélben:

DSC04788_w800
by lano27l, on Flickr

Magassági rekord:

DSC04789_w800
by lano27l, on Flickr

DSC04790_w800
by lano27l, on Flickr

A kék buborékok:

DSC04793_w800
by lano27l, on Flickr

A Pogostemon-t oldalról nem mertem fotózni, mert ozzy kollega még a végén a nyakamon hagyja. :whistle:

DSC04796_w800
by lano27l, on Flickr

Végezetül pedig az "Itt a fókusz hol a fókusz" c. kép.

DSC04795_w800
by lano27l, on Flickr
 
Ezt nem tudtam, de nyomatom bele. 2 pumpa Tropica zöld + foszfát + E.Carbo + Bacik és vízelőkészítő előre bekeverve másnapra.
Hát, lehet hogy félre értem, de ezeket mind összeöntöd és együtt kerülnek be az akiba? Ha igen, akkor nem biztos, hogy teljesen okés, inkább mindegyiket külön adagold. Én még fecskendőből is másikat használok szerenként. A kólához már nem is maradt, azt úgy tolom az asztalról,mint a Scarface! :D Van egy pár injekciós fecskendőm... még arra is van egy hogy a kedvenc Barbon after shave-em áttöltsem az ócska műanyag flakonjából a szép üvegcsémbe.. :p :D


Üveg, az előző oldal első kép jobb oldalt.
Jaja, azt vágom, de milyen márka? Ha valami ócsóbb, vagy íbélyes, akkor lehet, hogy nem lesz jobb.
 
mindegyiket külön adagold
Persze, úgy csinálom! Beleinjekciózom a vízbe kúlön-külön. 1ml-es fecskendő még beszerzés alatt van, eddig csak tűvel egybeépítettet találtam, azokat használom. De nagyon lassan szívnak fel.

A diffuzor nyilván kínai. Így is kb. családi titok mennyibe van az egész cucc. Majd szépen sorjában... Ha ilyen, akkor ilyen. De többet vártam. A tartalék egész szépen porlaszt, tettem is képet. Csak elég nagyocska.
 
2013. szeptember 11. (A 6. napon)

Fonál már van, lehet kötni:


DSC04784_w800
by lano27l, on Flickr

Ammania-k eddig a legjobb fejek!

DSC04785_w800
by lano27l, on Flickr

Neméppen karácsonyi hangulatban:

DSC04787_w800
by lano27l, on Flickr

Oszlófélben:

DSC04788_w800
by lano27l, on Flickr

Magassági rekord:

DSC04789_w800
by lano27l, on Flickr

DSC04790_w800
by lano27l, on Flickr

A kék buborékok:

DSC04793_w800
by lano27l, on Flickr

A Pogostemon-t oldalról nem mertem fotózni, mert ozzy kollega még a végén a nyakamon hagyja. :whistle:

DSC04796_w800
by lano27l, on Flickr

Végezetül pedig az "Itt a fókusz hol a fókusz" c. kép.

DSC04795_w800
by lano27l, on Flickr
telefonról nézem, de én azon kívül hogy nyírni kellene a HC-t, semmit sem látok. Nyírd meg, és nézd te is telefonról! :) Viccen kívül -- szerintem ez egyszerûen csak egy új akvárium és nincs nagyon mit aggódni.
 
1ml-es fecskendő még beszerzés alatt van, eddig csak tűvel egybeépítettet találtam, azokat használom
Nekem 5 milisek vannak, azzal 0,2ml-es osztások vannak. De lehet kapni pl a GA-ban is Easy Life adagoló fecskendőt, ami azért jó, mert ez is 5 milis, de 0,1 milis osztásokkal és jó hosszú, leér a flakon aljába is. ;)

Nagy tapasztalatom nincs a difikkel, de az ár itt fokozottan aránylik a teljesítményhez, úgy tudom. De itt annyit buksz, hogy több gáz megy el azonos ppm-hez, szóval nó pánik! :D
 
telefonról nézem, de én azon kívül hogy nyírni kellene a HC-t, semmit sem látok.
Én egy 22"-os monitoron nézem, de nekem meg úgy tűnik nagyok azok a levelek, vagy egy k. közeli kép volt. Még nem alakult át szerintem. Azért is néz ki olyan szottyadtan.
 
Na most akkor nem értem. A felfelé ágaskodó szárak így rondák. Le kell vágni? Vagy az átalakulás során "elrohad" és az újak már vízalattiak lesznek, amik nem felfelé nőnek? Vagy ez megerősödik és az egész "bokrot" inkább nyomjam majd lejjebb?
 
és még hozzáfűzném, micsoda mázlid van az ammaniával, nekem csak csendben feketedik elfele ott hátul... pedig kb 15 centire van a lámpától.
 
Szeva Lewis!
Szerintem is még az átalakulás van folyamatban ne parázz. Nem is láttam azt a barnuló mohát,láttad volna az enyémeket :rolleyes: hogy néztek ki.
Jó lesz ez a HC-t meg megnyírhatod majd ahogy Letsgo kolléga is javasolta. (y)
 
A többiekkel kell egyet értenem.

Az elején kell a legtürelmesebbnek lenni, pont akkor amikor a legnehezebb. Pláne ezt az irdatlan rákészülést végigolvasva, nem csodálom hogy ennyi várakozás után rögtön eredményt szeretnél látni...de csigavér. :)
 
Egyenlőre nem kell NAGYON kétségbeesni, lehet tényleg átalakulás van, de azért látni egy két algakezdeményt is. Jó lenne a vízparamétereket csekkolni, Esetleg világítást átnézni, stb...
 
Back
Oldal tetejére