• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Awakening of nature

Wao!Klasszisokkal jobb mint korábban!Akkor se volt gyenge,csak nem érett össze a fotózásra!En a bal oldalt kicsit elnagyoltnak érzem,ott lehetne valami átmenetet csinálni!Jok a színek,a mohákból is vissza vágnék!

A joob oldalon a microt még akarom formázni, ritkítani, hogy a mögötte lévő gayi-ból több látszódjon. A mohákat is meg akarom még nyírkálni, főleg a bal oldali felső gombócokat érzem soknak.
 
Gyönyürű lett a hátsó vörös ív!
Kiváncsi vagyok mit hozol ki a nyírásból :)
Ilyenkor mindig dilemmában vagyok, mert végülis a növényekről szól ez, viszont a hardscapet feláldozod ilyenkor :(
 
Utoljára módosított:
Miért van az, hogy ránézünk egy akváriumra és azonnal megmondod, hogy ATI lámpa van felette?

@eMZé , @Luigi13 @AqSanyi és megannyi név a naptárból :)

Szép dús növényzet lett. A jobb ldalon kozmetika kell csak a bal oldalon a Micro önmagában nagy. Esetleg belekeverni egy másik növényt? Vékony microt? Kis mohapamacs a micro alá a fára és talán nem ennyire zavaró. Lehet pár micro levelet is le lehetne nyírni.
 
Gyönyürű lett a hátsó vörös ív!
Kiváncsi vagyok mit hozol ki a nyírásból :)
Ilyenkor mindig dilemmában vagyok, mert végülis a növényekről szól ez, viszont a hardscapet feláldozod ilyenkor :(

Ezen agyalok én is, hogy mennyire nyírjam meg, jó lenne többet láttatni a hardscape-ből, de megkopasztani se akarom. Valószínűleg a stau-ból meg a mohákból kell majd lenyesni, a hátsó stemek nagyjából rendben vannak. Még a baloldalaon a microt kell majd megregulázni.
 
Nagyon szép lett, gratulálunk!(y) Nekünk is talán a bal oldali 'moha kapu' (bocs, de ez ugrott be róla) tűnik kicsit soknak és az alatt lévő Micro, ami így túl uralkodó.
 
Norbi, te hány órát, milyen magasról világítasz a 4x39W-os ATI-val, és milyen csövekkel használod? Gondolom 4x6500k...

Lassan érik nálam is az ATI projekt, lehet tudok venni használtan egy dimmelhető 6x54-eset a 240-es fölé, de meg-meginogok, merthogy az már nagyon komoly fénymennyiség és lehet hogy felesleges pénzkidobás ekkora lámpa, nem tudom hogy tudnám-e egyensúlyban tartani a táp/co2/fény triót irgalmatlan algabumm nélkül...

(Ok, lehet csak négy csővel is használni, vagy 6 csővel 60%-on, de akkor meg minek ekkora lámpa. :) )
 
Szerintem van egy nagy gond az akival... hogy nem az enyém.:hilarious: Szóval gyorsan orvosoljuk ezt és hozd át technikástól!:whistle: Nagyon szép darab.(y)

Köszi :) Szívesen átvinném, sajnos nekem nemsokára bontom kell, mert költözünk. Pedig még elnézegetném egy darabig...
 
Nagyon szép lett, gratulálunk!(y) Nekünk is talán a bal oldali 'moha kapu' (bocs, de ez ugrott be róla) tűnik kicsit soknak és az alatt lévő Micro, ami így túl uralkodó.

Köszi :) Azon a mohán még agyalok, hogy kell-e oda, de a korábbi képeket nézve anélkül elég üres lenne a bal oldal. Egy nyírás viszont ráfér majd. A micro is meg lesz ritkítva, sokat kitakar a mögötte levő stem-ekből.
 
Norbi, te hány órát, milyen magasról világítasz a 4x39W-os ATI-val, és milyen csövekkel használod? Gondolom 4x6500k...

Lassan érik nálam is az ATI projekt, lehet tudok venni használtan egy dimmelhető 6x54-eset a 240-es fölé, de meg-meginogok, merthogy az már nagyon komoly fénymennyiség és lehet hogy felesleges pénzkidobás ekkora lámpa, nem tudom hogy tudnám-e egyensúlyban tartani a táp/co2/fény triót irgalmatlan algabumm nélkül...

(Ok, lehet csak négy csővel is használni, vagy 6 csővel 60%-on, de akkor meg minek ekkora lámpa. :) )
Erre én is kíváncsi lennék.

Köszi :) Azon a mohán még agyalok, hogy kell-e oda, de a korábbi képeket nézve anélkül elég üres lenne a bal oldal. Egy nyírás viszont ráfér majd. A micro is meg lesz ritkítva, sokat kitakar a mögötte levő stem-ekből.

Szerintem szemből fotózva a stau nagyon összemossa a jobb oldalt. A második fotó, ami kicsit fentről van, sokkal jobban áll neki. A "moha-kapu" - ha nem is elsőre, de - nekem is szemet szúrt. Szerintem a Fissidens tehet róla. Az utóbbi időben arra jöttem rá, hogy jobban mutat az alsóbb régiókban, fent az égvégeken alkalmazva egy idő után nagyon "gömböc" formája lesz, talán más moha jobb lenne itt helyette.
 
Norbi, te hány órát, milyen magasról világítasz a 4x39W-os ATI-val, és milyen csövekkel használod? Gondolom 4x6500k...

Erre én is kíváncsi lennék.

Most kb. 25cm magasan van a lámpa, és napi 9 órát világítok, 12-21 óráig, fél órás felfutással külön a két csatornán. Osram 6500K-s csöveket használok.


Lassan érik nálam is az ATI projekt, lehet tudok venni használtan egy dimmelhető 6x54-eset a 240-es fölé, de meg-meginogok, merthogy az már nagyon komoly fénymennyiség és lehet hogy felesleges pénzkidobás ekkora lámpa, nem tudom hogy tudnám-e egyensúlyban tartani a táp/co2/fény triót irgalmatlan algabumm nélkül...

(Ok, lehet csak négy csővel is használni, vagy 6 csővel 60%-on, de akkor meg minek ekkora lámpa. :) )

Először én is 6 csöves lámpában gondolkodtam, ha pirítani akarok, legyen mivel. De aztán úgy voltam vele, hogy a tapasztalatok szerint 4 csöves ATI-val is lehet szép vöröslevelű stem-eket és dús aljnövényzetet nevelni,ezért maradt ez. Nyilván, ha erősebb lámpát veszel, nagyobb a mozgástered, meg jól jön a plusz két cső fotózásnál. Egyébként ha jól tudom a 6 csövesben is csak két csatorna a dimmelhető.
 
Igen, elvileg 2 csatorna dimmelhető, gondolom ez úgy néz ki hogy 2x3 cső...
Mivel én 4x6500k és 2xnövényes csövet tervezek, majd ezen matekolnom kell még. :D
Köszi a választ!
 
Igen, elvileg 2 csatorna dimmelhető, gondolom ez úgy néz ki hogy 2x3 cső...

Az előtétek csak két csövet tudnak meghajtani,emiatt kizártnak tartom a 2x3 dimmelést. Valószínűleg a 4 csöves elektronikáját rakják bele, emiatt két pár dimmelhető, egynek pedig a kapcsolása vezérelhető. Nem száz, hogy így van, akinek van ilyen 6 csöves lámpája, az jobban meg tudná mondani.
 
Hm, lehet igazad van.

A kapcsolhatóba megy a 2 növényes cső akkor, a 2x2 dimmelhetőbe meg a 6500K csövek. Osramot rakok bele, a lámpához meg kapok elvileg 2 ATI növényes csövet.
Köszi!
 
Egyre több napló és az átok hogy vannak amik felett elsiklom.Na itt pont ez történt,pedig tudod Norbi hogy nyomon követlek :D
Bitang mód beérett,a HAC-os képhez képest ég és föld a különbség.
Remélem sikerül a fotózás,mert ez tényleg méltó utódja az eddigi akváriumaidnak.
Talán Én is a micro-t mondanám nagynak egy kicsit,de ha mohával tudsz körülötte vadítani akár csak a fotó erejéig berakni ide oda egy pamacsot már jobb lehet az összkép.
Bár most készülök nem dzsungelt nevelni ezt az akváriumot rögtön elfogadnám (y)
 
Egyre több napló és az átok hogy vannak amik felett elsiklom.Na itt pont ez történt,pedig tudod Norbi hogy nyomon követlek :D
Bitang mód beérett,a HAC-os képhez képest ég és föld a különbség.
Remélem sikerül a fotózás,mert ez tényleg méltó utódja az eddigi akváriumaidnak.
Talán Én is a micro-t mondanám nagynak egy kicsit,de ha mohával tudsz körülötte vadítani akár csak a fotó erejéig berakni ide oda egy pamacsot már jobb lehet az összkép.
Bár most készülök nem dzsungelt nevelni ezt az akváriumot rögtön elfogadnám (y)

Voltak ezért hullámvölgyek az akvárium életében, a HAC-ra is lett volna ideje beérni, mert addigra már bőven 8 hónapja ment, de sok minden nem úgy alakult, ahogy szerettem volna. Ott valószínűleg hibáztam, hogy a hardscape-ből sok mindent akrtam láttatni, emiatt nem engedtem eluralkodni a növényeket, de most pár hónapja lazábbra vettem a gyeplőt, nőjjön, aminek nőnie kell, és így alakult ki ez a mostani kép. A stem-eken is elég sokat agyaltam, mi illene ehhez a scape-hez, de végül maradt a potamagaton gayi és a jól bevált rotala. Szerencsére jól is néz ki hátul egy kis szín, kiemeli az előteret.
Még fotózásig alakítgatok rajta, ahogy korábban is írtam, már csak egy jó obit kellene valahonnan keríteni kölcsönbe, kit obival eléggé határeset jó minőségű fotó készítése.
 
Jól sejtem hogy a vöröses vékony levelű a potamagaton gayi?
Nagyon szép! Gondolom erős fénynél vörösödik. Mennyire nő bolondgomba módjára?
 
Jól sejtem hogy a vöröses vékony levelű a potamagaton gayi?
Nagyon szép! Gondolom erős fénynél vörösödik. Mennyire nő bolondgomba módjára?

Igan, az az! Elég jól kezelhető, nem annyira agresszív, mint pl. a tenellus. Kinézetre is hozzá tudom hasonlítani, erős fénynél bevörösödnek a levelei, de ez száron is hozza a hajtásokat, nem csak tőből, emiatt szép bokros sövényt lehet belőle kialakítani a hátsó régióban. A formázásához kell egy kis ügyesség, de ha hagyjuk egy kicsit elvadulni, úgy jó kis természetes hatása van.
 
Back
Oldal tetejére