• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő

Sziasztok! Lehet hülye a kérdés......de a szivattyút a szívó vagy a nyomó ágba kell kötni ? Biztos meg van a válasz itt valahol, csak én nem találtam :whistle: Köszi a választ előre is.
 
Sziasztok! Lehet hülye a kérdés......de a szivattyút a szívó vagy a nyomó ágba kell kötni ? Biztos meg van a válasz itt valahol, csak én nem találtam :whistle: Köszi a választ előre is.
A tiszta vizet küldöd át a szivattyún, különben elkoszolódna nagyon hamar.
 
És akkor még annyit, hogy netto 100 literes akihoz mekkora szivattyú illik? Nem növényes inkább halas, bár nem tudom ennek van e jelentősége.
 
És akkor még annyit, hogy netto 100 literes akihoz mekkora szivattyú illik? Nem növényes inkább halas, bár nem tudom ennek van e jelentősége.


Én egy 1000l-es szivattyút raknék legalább de lehet nagyobb is ha szeretnél tartalékot. Szerintem mindegy hogy halas vagy növényes a biológiai szűrés az kell mindkettőnek
 
Én egy 1000l-es szivattyút raknék legalább de lehet nagyobb is ha szeretnél tartalékot. Szerintem mindegy hogy halas vagy növényes a biológiai szűrés az kell mindkettőnek
Köszönöm Péter. Kb én is erre gondoltam. Majd írok privit is mert szeretnék veled értekezni. :) Ez ügyben és más ügyben is.
 
Én is gyártottam egy külsőt és találtam hozzá egy ipari Iwakit! Szépen működik! A videó készítése óta pár dolgot változtattam rajta a gyerekbetegségei ellen! Most még csak egy 8cm-es előszűrő szivacs és szivacskockàk vannak benne, de hónap
végén megy bele a 20l siporax és 5l matrix és egy finom szivacs a tetejére! Addig próbaüzem! Ha újra szétszedem részletesen is felrakom az egész rendszert!
 
Sziasztok! Látom többen műanyag hordót használtatok szűrőnek. Azokból is leginkább a csatos preferált. Ilyenből viszont nem láttam 30L nél kisebbet. Az én igényiemnek inkább egy 10, esetleg 20L -es cefrés hordó felelne meg, ezeket azonban csak menetes fedéllel látom. Van valakinek ezzel tapasztalata?

fules_cefre_hordo_10_liter_-_x10_-_muanyag_menetes_fedelu_cefres_7490_200x200.jpg
 
Sziasztok! Látom többen műanyag hordót használtatok szűrőnek. Azokból is leginkább a csatos preferált. Ilyenből viszont nem láttam 30L nél kisebbet. Az én igényiemnek inkább egy 10, esetleg 20L -es cefrés hordó felelne meg, ezeket azonban csak menetes fedéllel látom. Van valakinek ezzel tapasztalata?

View attachment 4456
Igen! Nem a legjobbak! Nem zárnak tendesen és nagyon puha, kékony műanyagból vannak! Érdemesebb PVC lefolyócsőből készíteni! KGPVC 160+csavaros fedél+végzáróelem+tubus pvc ragasztó olyan 7000Ft! Ha van mélyépítésben ismerősöd akkor ingyen lesz! Ez sokkal masszívabb és alkalmasabb szerintem!
 
Egyelőre nem szeretnék egy bika változatot építeni, csak kísérlet képpen. Van két 320 L/h-s belső szűrőm, próbának azokat raknám bele. Nagyon elvetemült az ötlet?
 
Egyelőre nem szeretnék egy bika változatot építeni, csak kísérlet képpen. Van két 320 L/h-s belső szűrőm, próbának azokat raknám bele. Nagyon elvetemült az ötlet?
Szerintem építsd meg nyugodtan. Szűrőanyagot így is úgy is venned kell amit aztán később is fel tudsz használni ha ez nem válik be. Tapasztalat szerzésnek ez is jó. Sőt a jelenlegi belső szűrődnél csak jobb eredményt érhetsz el vele.
 
Sziasztok! Látom többen műanyag hordót használtatok szűrőnek. Azokból is leginkább a csatos preferált. Ilyenből viszont nem láttam 30L nél kisebbet. Az én igényiemnek inkább egy 10, esetleg 20L -es cefrés hordó felelne meg, ezeket azonban csak menetes fedéllel látom. Van valakinek ezzel tapasztalata?

View attachment 4456
Megakadt a szemem a képeden, mert pontosan ilyen hordót fogok most venni, bár én RO-víz tárolásra. Mosogató alá kerül, ahol kötve vagyok a hellyel. Ezt a típust választottam, mert a méretek arányával ebből kapok a legnagyobb űrtartalmút, ami befér a szekrénybe. Szerintem 1 hét múlva nálam lesz, ha érdekel valami vele kapcsolatban, majd meg tudom nézni...

Szerintem szűrőnek inkább 200-250-es PVC csövet szoktak...
A 10-20 literes méret inkább vödörben jellemző, mint hordóban. Csalihalas vödör (kiemelhető rekesszel :) ), táptartó vödör, ilyenek között nézz szét.
Stefanplast Jerry táptartó vödör 23l - ez még jól is néz ki, azt ugyan nem tudom, mennyire záródik tökéletesen.
Megjegyzem, nekem eszembe se jutna szűrőt barkácsolni, mert mire minden belekerül (pumpa, csövek, rekeszek stb.) nem is lesz olyan húdeolcsó, nem fog jól kinézni és tele lesz hibalehetőséggel. Persze mindezt az én lehetőségeimhez mérem, akinek több eszköze, elfekvő alapanyaga és érzéke van a barkácsoláshoz, lehet opció...
 
:D
Ugyanígy centizgettem én is a hordókkal, azért lesz az a randa füles :)

Nálad melyik méret nem stimmel? Mert ha a 37, azon tudsz nyerni - a négyzetes alapterületen való - átlós elhelyezéssel. Hiszen az is 32, csak a csatok miatt 37... :)
 
:D
Ugyanígy centizgettem én is a hordókkal, azért lesz az a randa füles :)

Nálad melyik méret nem stimmel? Mert ha a 37, azon tudsz nyerni - a négyzetes alapterületen való - átlós elhelyezéssel. Hiszen az is 32, csak a csatok miatt 37... :)
A 46. Nézegettem ezeket a csalis vödröket, jól néz ki, azonban a lepattintható tető számomra nem tűnik elázásbiztosnak.
 
Sziasztok! Bízom benne, hogy valaki tud okos megoldást mondani számomra :) Arról van szó, hogy az akváriumomban külső szűrőt használok üveg kifolyóval és beömlővel. Eddig ez rendben is van. Szeretnék a biztonságra törekedni és mivel időnként nem tartózkodom otthon, félek, hogy tegyük fel, egyszer csak a szűrő kiszívja az összes vizet az akváriumból, mert mondjuk a visszanyomó ág leesik, kijön, mittudomén.
Eddig a műanyag beszívó esetén azt csináltam, hogy csináltam egy lukat a beszívóhoz a vízszint alá 2-3 cm-rel. Ha a vízszint lecsökkent eddig, akkor levegőt szívott csak a szűrő és leállt a víz kiszívása. Persze ez a szűrőnek nem tesz jót. Viszont üveg beszívó esetén nem tudok lukat fúrni. Az is lehetséges, hogy nem ezt a megoldást kellene erőltetni, de nincs ötletem arra, hogy hogyan törekedjek a biztonságra. Vagy hogyan fúrjak lukat az üvegre, vagyis hogyan oldjam meg ezt a problémát. Vagy lehet túl aggódom a dolgot? Hmmm.
 
Szerintem kicsit túlaggódod a dolgot! Ha jó a szilikoncsöved mérete, gondolok itt arra, hogy csak úgy megy fel ha előtte forró vízbe teszed, akkor nem fog lejönni. Üvegre meg nagyon nem is szabad, mert akkor nem tudod leszedni, nekem a nyomó oldal 15mm-t van csak rátolva az üveg befolyóra.
 
Back
Oldal tetejére