• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások


Rossz ez nekem, de meg kell hogy kövesselek! :D

Láttam olyant, hogy valaki ilyenbe tette a purigent is. Teljesen jó ötlet előszűrőnek, viszont érdemes bele tenni valami szűrőbetétet, de nem ezt a zsinórból tekertet, hanem kapni, finomhálósat, ami mosható, nekem ilyen van a bejövő vezetékes vízen. Azóta nincs tele a csap szűrője apró rozsdadarabokkal.

Seachem Purigen az előszűrőbe? :eek:
Én még perlont se raknék be. Legfőképpen mert sokat kellene takarítani. :ROFLMAO:
Egyébként nekünk is van előszűrő a lakásban, főként a kerámiabetétes csapok védelmében. ;)
 
Szerintem nem az előszűrőben van. Mondjuk én az egy szóval se mondtam, hogy a purigent oda kellene tenni, csak, hogy ilyen szűrőházba tették bele ;) és nem zsákban a szűrőbe. Így legalább látni ha koszos, csak van egy gyanúm, hogy a szemcsék szétkoptatják egymást
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Szeretném az Eheim Classic 250 kosarának aljáról kiszedni a szivacsot és a helyére is Matrix-ot tenni. (Csak a könnyebb karbantartás miatt. Nem szeretném állandóan az egész szűrőt karbantartani, csak 1-2 havonta egyszer a szivacsokat kimosni és kész)
És persze ezzel egy időben beiktatni elé egy előszűrőt. Elsőre arra gondoltam, hogy csinálok egy @Zsoltiabéka féle DIY előszűrőt, mert nála szépen működik elmondása alapján, de nem szeretném véletlenül eláztatni a konyhát, úgyhogy inkább valami gyári megoldas lesz a vége.
Esetleg van olyan jelenleg is kapható előszűrő, amit tudnátok ajánlani?
Illetve milyen szivacsot raknátok bele, amivel még nem folyton meg a szűrőt?
 
Sziasztok.
Szeretném az Eheim Classic 250 kosarának aljáról kiszedni a szivacsot és a helyére is Matrix-ot tenni. (Csak a könnyebb karbantartás miatt. Nem szeretném állandóan az egész szűrőt karbantartani, csak 1-2 havonta egyszer a szivacsokat kimosni és kész)
És persze ezzel egy időben beiktatni elé egy előszűrőt. Elsőre arra gondoltam, hogy csinálok egy @Zsoltiabéka féle DIY előszűrőt, mert nála szépen működik elmondása alapján, de nem szeretném véletlenül eláztatni a konyhát, úgyhogy inkább valami gyári megoldas lesz a vége.
Esetleg van olyan jelenleg is kapható előszűrő, amit tudnátok ajánlani?
Illetve milyen szivacsot raknátok bele, amivel még nem folyton meg a szűrőt?
Szerintem ez a tökéletes megoldás:
Nekem bevált. A tisztításához nem is kell leállítani a szűrőt (kíméli a rotort). Hátránya, hogy nem valami szép, és helyet foglal az akváriumban. Viszont ez garantáltan nem fog folyni :)

Üveg befolyóhoz valami ilyesmi is megfelelő lenne (ilyet is használok egy másik akváriumban).
Látom, hogy most nincs készleten, de biztos van valami hasonló termék. Talán ezek is jók lennének, de kép alapján nehéz megítélni. Az nem probléma, ha kisebb a szivacson a furat, mint a befolyó vastagsága. Éles késsel be lehet vágni belülről, a furat vonalában, úgy már belemegy egy vastagabb cső is.

Az szerintem egyáltalán nem hátrány, ha egy kicsit visszafogja valami a szűrőt. A baktériumok a lassabb áramlást szeretik.
 
Sziasztok.
Szeretném az Eheim Classic 250 kosarának aljáról kiszedni a szivacsot és a helyére is Matrix-ot tenni. (Csak a könnyebb karbantartás miatt. Nem szeretném állandóan az egész szűrőt karbantartani, csak 1-2 havonta egyszer a szivacsokat kimosni és kész)
És persze ezzel egy időben beiktatni elé egy előszűrőt. Elsőre arra gondoltam, hogy csinálok egy @Zsoltiabéka féle DIY előszűrőt, mert nála szépen működik elmondása alapján, de nem szeretném véletlenül eláztatni a konyhát, úgyhogy inkább valami gyári megoldas lesz a vége.
Esetleg van olyan jelenleg is kapható előszűrő, amit tudnátok ajánlani?
Illetve milyen szivacsot raknátok bele, amivel még nem folyton meg a szűrőt?
Szia,

Sunsun Hw603 előszűrőt használok, lehet kapni a kistesóját is - Hw602. Guglizz rá, ott lesz az első találatok közt.
Gyárilag 3 réteg szivacs van benne, de szerintem a legfelsőt mindenképp érdemes kivenni, mert az túl sűrű. Helyére mehet még akár biológiai szűrőanyag is. Vastagabb szivacsok vannak benne az Eheim gyárihoz képest.
Amire számíts, hogy a perlont az Eheim szűrőd tetején ugyanúgy cserélni kell kb havonta, mert nem koszolódik kevésbé.
A vízhozam csökkenése nem vészes. Szerintem egyébként is sokkal fontosabb a szűrőközeg térfogata, mint a vízforgatás sebessége.
 
Sziasztok.
Szeretném az Eheim Classic 250 kosarának aljáról kiszedni a szivacsot és a helyére is Matrix-ot tenni. (Csak a könnyebb karbantartás miatt. Nem szeretném állandóan az egész szűrőt karbantartani, csak 1-2 havonta egyszer a szivacsokat kimosni és kész)
És persze ezzel egy időben beiktatni elé egy előszűrőt. Elsőre arra gondoltam, hogy csinálok egy @Zsoltiabéka féle DIY előszűrőt, mert nála szépen működik elmondása alapján, de nem szeretném véletlenül eláztatni a konyhát, úgyhogy inkább valami gyári megoldas lesz a vége.
Esetleg van olyan jelenleg is kapható előszűrő, amit tudnátok ajánlani?
Illetve milyen szivacsot raknátok bele, amivel még nem folyton meg a szűrőt?
Atman QZ 30. 🙂
 
Back
Oldal tetejére