• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő

Ilyen is van többféle, pl a Sunsun HW 602.
Jobbat nem találtam, úgyhogy akkor Sunsun HW-602 lesz, kemény 4963 Ft-ért ($18). Csak egyben legyen, amire ideér. És akkor telepakolom biológiaiakkal a főszűrő minden kosarát. :)
 
Tömszelencés csőátvezetésnél mire érdemes figyelni? Gondolom a viszonylag merev cső jobban tömít. A tömszelencéhez kapott gumi tömítések rendben vannak, lehet rájuk számítani? Érdemes fém tömszelencét venni, vagy strapabíró a műanyag is? Esetleg van jobb megoldás a tömszelencénél erre a célra?
 
Elég nehezen lehet szétszedni, úgy valószínűleg azért könnyebb, de szennyvízcsőnél adottak a lehetőségek belül van a tömítés (ott ahol van a dudor ;)), és hozzá való lezáró dugó a teteje. Én is alig bírom szétszedni, így nincs az a veszély, hogy a 300 liter/órás Eheim minipumpa szétnyomja
 
Tömszelencés csőátvezetésnél mire érdemes figyelni? Gondolom a viszonylag merev cső jobban tömít. A tömszelencéhez kapott gumi tömítések rendben vannak, lehet rájuk számítani? Érdemes fém tömszelencét venni, vagy strapabíró a műanyag is? Esetleg van jobb megoldás a tömszelencénél erre a célra?
Szia! A tömszelencés tömítésnél szerintem a meghúzás a kulcs, nem szabad túlhúzni. A gyári tömítésekkel nincs gond szerintem.
 
Sziasztok! Új vagyok még itt, szeretnék kikérni a véleményeteket a szűrőmről.YZF6yJDBcu-KModeLfI84d2rdnd3nYF3al60U39tw3l6v5VU9onbO5KNLadjXCJ3x7c8HJ5i-2AgbLcdKCg=w559-h838-no.jpg BGsW2zn5n6a8i5mDB8QXc3MNqGTWjeHW7FqyuyU7NvWnlek7cQ3bqRslYF6Nu98bO2PPnw1ty3TuhdtwTq=w1258-h838-no.jpg rVYI7HyS0qM_-xNAPM60sho5BKAaxifJWV24Mao1cWNdaFiG_Zr-tApIiJ-YwhsSi42FWiiqJt3LKZ8U7wi=w559-h838-no.jpg
Szia! Én az alsó szivacsot lecserélném mechanikai szűrőanyagra , a felsőt vékonyabbra venném és a tetejére tennék egy réteg perlont.
A befolyó ág vége vízszintesen van a tartályba vezetve?
A perlont mindig elfelejtem :( igen, ugy van ahogy a rajzon, úgy nem jó?
 
Sziasztok.. Szűrő készítésbe kezdek. Egy netto 92l akihoz. A kérdésem az lenne hogy pvc csöves kivitelhez egy atman at-104 vízpumpa elég e? emelési magasság amit kellene az max 120 cm, de mivel felül van a vízpumpa , így csak kb 100cm lenne.. erre a típusra 2000l/h szabályozható, 1,5m magas emeléssel. Vagy inkább egy Xilong XL-170 tipus legyen...ami kicsit kevesebbet tud..1400l/h és 1,2m emeléssel..
 
Még eszembe jutott valami a szűrőanyagok közt elválasztási felületként lehetne saválló lukas lemezt használni, vagy felesleges...:) jár az agyam milyen legyen....:):)
 
Sziasztok.. Szűrő készítésbe kezdek. Egy netto 92l akihoz. A kérdésem az lenne hogy pvc csöves kivitelhez egy atman at-104 vízpumpa elég e? emelési magasság amit kellene az max 120 cm, de mivel felül van a vízpumpa , így csak kb 100cm lenne.. erre a típusra 2000l/h szabályozható, 1,5m magas emeléssel. Vagy inkább egy Xilong XL-170 tipus legyen...ami kicsit kevesebbet tud..1400l/h és 1,2m emeléssel..
Nem érdemes foglalkozni az emelési magassággal, mert a pumpa csak forgatni fogja a vizet, nem simán emelni mint egy szökőkútnál ;). Érdemes használni valamit elválasztásnak, de vannak kimondottan a szűrőanyagoknak zsákok, amikbe bele tudod rakni, ez takarításkor nagy segítség lehet.
 
Sziasztok.. Szűrő készítésbe kezdek. Egy netto 92l akihoz. A kérdésem az lenne hogy pvc csöves kivitelhez egy atman at-104 vízpumpa elég e? emelési magasság amit kellene az max 120 cm, de mivel felül van a vízpumpa , így csak kb 100cm lenne.. erre a típusra 2000l/h szabályozható, 1,5m magas emeléssel. Vagy inkább egy Xilong XL-170 tipus legyen...ami kicsit kevesebbet tud..1400l/h és 1,2m emeléssel..
Szia! Teljesen elegendő az atman szivattyú, a szűrőanyagok közé felesleges saválló lemezt tenni, Victor által javasolt zsákok vagy bármilyen műanyag megoldás jó lehet.
 
Sziasztok.. Szűrő készítésbe kezdek. Egy netto 92l akihoz. A kérdésem az lenne hogy pvc csöves kivitelhez egy atman at-104 vízpumpa elég e? emelési magasság amit kellene az max 120 cm, de mivel felül van a vízpumpa , így csak kb 100cm lenne.. erre a típusra 2000l/h szabályozható, 1,5m magas emeléssel. Vagy inkább egy Xilong XL-170 tipus legyen...ami kicsit kevesebbet tud..1400l/h és 1,2m emeléssel..
Tudnád naplózni a gyártást? Kíváncsian néznénk egy páran biztos.
 
Back
Oldal tetejére