• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Áááá, túl vagány voltam :)
Benéztem.
http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-eloszuro.html

Olyan hogy túl vagány nem létezik, csak olyan aki nem olvassa el a teljes topikot: :D

4. A belső Eheim előszűrő kicsi, nem túl szép, és az akváriumba "koszol"

ha így keresed (nem alin): "602B ZY", az biztosan 16/22-es.

Ezért vendégem vagy 2 sörre, de ha egy harmadikat ismétlést is belinkelsz, akkor már te fizetsz. ;)
Ez sem gyárilag 16/22... :(
 
Azert en megosztom a tapasztalatom. 3 honapot hasznaltam egy 750l/h-s kinai szuro ele kotve 12/16 os csovezessel. A gyari 3 reteg szivacs volt csak bent. A szuroben csak biologiai es perlon. Sajnos a kinai csoda vodre az eso takaritasnal eltort es az uj szuro ele mar nem raktam vissza az eloszurot, de a 3 honap alatt 0 azaz semi lerakodas nem lett a foszuroben. Az eloszuro viszont eleg rendessen megtelt. Sajnos a csovezese vagyis a csapok eleg furan vannak megoldva, ugyan a csovet le tudod zarni, de csak a szurorol letekerve tudod levalasztani. Igy a szuroben levo viz az en esetemben egy talban landolt. De ha a jo oldalat akarjuk nezni, akkor igy konnyebb kihalaszni a kis garnikat.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről

Azért két EHEIM dupla csappal, meg egy légtelenítővel nem lenne rossz... ;)
 
Ezért vendégem vagy 2 sörre, de ha egy harmadikat ismétlést is belinkelsz, akkor már te fizetsz.
Ez sem gyárilag 16/22...
Nekem mindegy ki fizeti, csak szisszenjen már. :)
Bocsi az ismétlésért.
A csőméretet még most sem értem. Én úgy olvasom, hogy 16/22 (lehet, csak hülye vagyok hozzá?) :)
 
Nekem mindegy ki fizeti, csak szisszenjen már. :)

Előszűrő avatós party? ;) Legalább akkor drukkolni fogsz, hogy meglegyen! :D

A csőméretet még most sem értem. Én úgy olvasom, hogy 16/22 (lehet, csak hülye vagyok hozzá?) :)

Nem benned van a hiba, de nézd meg a video-t. Sajna az ott nem 16/22

Abból kell vagy két tálca :D

Ne vagánykodjunk! Még hármunknak, és még névnapodon se! :p
 
@Trappista, ha törölsz a postaládádból, akkor küldök neked üzit (vagy írj rám te) előszűrő témában. (Nekem itt pihen a polcon a 16/22-es csövezésű SunSun603, eladó lehet ha úgy alakul.)
 
@Trappista, ha törölsz a postaládádból, akkor küldök neked üzit (vagy írj rám te) előszűrő témában. (Nekem itt pihen a polcon a 16/22-es csövezésű SunSun603, eladó lehet ha úgy alakul.)
Szia! Töröltem, de nem is kellett volna, mert van nyitott beszélgetésünk. ;)

Tapatalk-kal küldve...
 
Engem is foglalkoztat a téma, meg fogom csinálni.

Itt egy példa alább, épp beépítés utàn, töltet nélkül. Ez egy szabvány 10"-os szűrőház.
A csövezéshez keress FIP (Formatura Iniezione Polimeri) PVC szerelvényeket.
Itt például bőven elég lenne az akváriumszekrénybe, a szűrő fölé egy konzollal felcsavarozni a szűrőházat, abba a ki- és a befolyó ágra egy-egy csapot, utána egy-egy 16mm-es tömlőtoldó idomot tenni, amire sima csőbilinccsel rögzíted a szűrő 16/22-es csövét. Takarításkor a szűrőt kikapcs, csapok elzár, szűrőház leteker. Ennyi.

ImageUploadedByTapatalk1474235865.205095.jpg
 

Attachments

  • ImageUploadedByTapatalk1474235880.793801.jpg
    ImageUploadedByTapatalk1474235880.793801.jpg
    98.2 KB · Megtekintések: 3
Ez már azért eléggé DIY kategória :), de ötletes. De ha már az, tovább bonyolítás nélkül azért még annyi belefér talán, hogy a két sima csap helyett összekötött 3 állású (irányváltó) csapokat tennék. Előfordulhat, hogy vmilyen okból kifolyólag hosszabb időre van kivéve az előszűrő, és így a szűrőnek egy másodpercre sem kellene leállnia.
 
Igen-igen. Nemrég csináltam meg az RO-nál, ezért nagyon friss az ötlettár :D
Normál golyóscsapból 3 db kellene (+ 2db T-idom), ezek helyett gondoltam a mindösszesen 2 db irányváltó csapot...
 
Azért az
Igen-igen. Nemrég csináltam meg az RO-nál, ezért nagyon friss az ötlettár :D
Normál golyóscsapból 3 db kellene (+ 2db T-idom), ezek helyett gondoltam a mindösszesen 2 db irányváltó csapot...
ú
De azért azt se felejtsük el, hogy míg az irányváltó csapokkal csak teljes átváltás lehetséges, addig a 3 darab csappal szerelt megoldás esetén akkor is növelhető a flow a bypasson keresztül, ha az előszűrőnk eltömődött, de rettentő lusták vagyunk takarítani! :p
Nem mintha magamról beszélnék, de én valószínűleg a megnövekedő beruházás ellenére is ezt fogom választani. :)
 
Engem is foglalkoztat a téma, meg fogom csinálni.

Itt egy példa alább, épp beépítés utàn, töltet nélkül. Ez egy szabvány 10"-os szűrőház.
A csövezéshez keress FIP (Formatura Iniezione Polimeri) PVC szerelvényeket.
Itt például bőven elég lenne az akváriumszekrénybe, a szűrő fölé egy konzollal felcsavarozni a szűrőházat, abba a ki- és a befolyó ágra egy-egy csapot, utána egy-egy 16mm-es tömlőtoldó idomot tenni, amire sima csőbilinccsel rögzíted a szűrő 16/22-es csövét. Takarításkor a szűrőt kikapcs, csapok elzár, szűrőház leteker. Ennyi.
]

Láttam olyant, hogy valaki ilyenbe tette a purigent is. Teljesen jó ötlet előszűrőnek, viszont érdemes bele tenni valami szűrőbetétet, de nem ezt a zsinórból tekertet, hanem kapni, finomhálósat, ami mosható, nekem ilyen van a bejövő vezetékes vízen. Azóta nincs tele a csap szűrője apró rozsdadarabokkal.
 
Back
Oldal tetejére